Списки погибших партизан и мирных жителей по Гродзянскому поселковому совету

Ниже размещены списки погибших партизан, подпольщиков и просто мирных жителей из Гродзянского поселкового совета.

В печатной книге «Память. Осиповичский район» (в главе — «Погибшие партизаны, подпольщики, личности, которые содействовали партизанскому и антифашистскому подполью, члены их семей и мирные жители — жертвы фашистского террора»)  списки составлены по сельским советам и населенным пунктам — ПЕРЕЧЕНЬ сельсоветов и населенных пунктов — СМОТРЕТЬ ЗДЕСЬ

Список по Гродзянскому поселковому совету включает 1 населенный пункт — рабочий поселок Гродзянка и размещен на 378-384 страницах.

ГРОДЗЯНСКИЙ ПОСЕЛКОВЫЙ СОВЕТ

378 страница

 

РАБОЧЫ ПАСЁЛАК ГРАДЗЯНКА

АБРАМАЎ Анатоль Іванавіч, н. у 1921, партызан 214-га атрада імя Калініна 1-й Асіповіцкай брыгады, памёр 26.5.1944.

АБРАМОВІЧ, н. у 1902, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

АБРАМОВІЧ Анатоль Адамавіч, н. у 1935, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

АБРАМОВІЧ Вольга, н. у 1910, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

АБРАМОВИЧ Юрый, н. у 1933, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

АБРАМЧУК Гіта, н. у 1909, хатняя гаспадыня, расстраляна.

АБРАМЧУК Рыва, н. у 1908, хатняя гаспадыня, расстраляна.

АБРАМЧУК Яўгенія, н. у 1900, хатняя гаспадыня, расстраляна.

АГРАНАВА, н. у 1871, расстраляна ў  1942, пахавана ў р.п. Градзянка,

АГРАНАЎ, н. у 1874, закатаваны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

АГРАНАЎ Гілька, н. у 1878, закатаваны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

АРАНЧУК Софа, расстраляна ў  1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

АРАНЧУК Хана, н. у 1927, закатавана ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

БАГДАНОВІЧ Уладзімір Раманавіч, н. у 1923, партызан 12-й кавалерыйскай партызанскай брыгады імя Сталіна, загінуў у 1942 пры падрыве нямецкага эшалона, пахаваны ў р.п. Градзянка.

БАКА Міхаіл, н. у 1924, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў ІІухавіцкім р-не.

БАКА Шура Міхайлаўна, н. у 1928, загінула ў 1943, пахавана ў в. Макаўе.

БАЛУХА Іван, н. у 1904, расстраляны  ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.

БАРКУС Лора, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

БУГЛАК Вікторыя, н. у 1901, хатняя гаспадыня, расстраляна.

БРЫТКЕВІЧ Аляксандр, н. у 1896, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

БРЫТКЕВІЧ Пётр Аляксеевіч, н. у 1939, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

 

379 страница

 

БРЫТКЕВІЧ Станіслаў Аляксандравіч, н. у 1931, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

БРЫТКЕВІЧ Ульяна, н. у 1900, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

БРЫТКЕВІЧ Юліян, н. у 1910, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

БУТ Валянціна Міхайлаўна, н. у 1934, расстраляна 6.1.1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

БУТ Ірына Міхайлаўна, н. у 1936, загінула ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

БУТ Міхаіл, н. у 1909, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

БУТ Надзея, н. у 1916, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

БУТ Раіеа Міхайлаўна, н. у 1932, расстраляна 6.1.1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

БУТАК Віктар, н. у 1900, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

БЭЛІНА Люся, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ВАЙДОЎСКАЯ Агапа Іосіфаўна, н. у 1903, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ВАЙДОЎСКАЯ Бэйля Іосіфаўна, н. у 1928, навучэнка, расстраляна.

ВАЙДОЎСКАЯ Рыва Іосіфаўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.

ВАЙДОЎСКІ Барыс Іосіфавіч, н. у 1924, навучанец, расстраляны.

ВАЙДОЎСКІ Іосіф, н. у 1901, мірны жыхар, расстраляны.

ВАЙДОЎСКІ Мэйша Іосіфавіч, н. у 1926, расстраляны ў 1942, пахаваны у р.п. Градзянка.

ВАПНІШ, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ВАПНІШ Барыс, н. у 1925, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ВАЎНІК Соф’я, н. у 1921, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ВЕРНІКОЎСКАЯ, н. у 1890, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Марыя, мірны жыхар, расстраляна.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Сцепаніда, н. у 1918, спалена 9.1.1943 у в. Макаўе, пахавана ў в. Макаўе.

ВЕРНІКОЎСКІ Антон Інанавіч, н. у 1920, расстраляны ў ліпені 1942, пахаваны ў г. Чэрвень.

ВІКТОРЧЫК , н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ВІКТОРЧЫК Кузьма, н. у 1904, расстраляны ў студзені 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ВІНАКУР Малка Янкелеўна, н. у 1926, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ВІНАКУР Цыля Янкелеўна, н. у 1928, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ВІНАКУР Янкель, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГАРЭЛІК Бэйля Цынаўна, н. у 1880, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ГАРЭЛІК Галіна Вількаўна, н. у 1929, навучэнка, расстраляна.

ГАРЭЛІК Гіта Я., н. у 1905, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГАРЭЛІК Роза Вількаўна, н. у 1925, навучэнка, расстраляна.

У.Р.Багдановіч.

 

ГАРЭЛІК Цыпа Вількаўна, н. у 1938, навучэнка, расстраляна.

ГАЎРУКОВІЧ Антаніна Ігнатаўна, н. у 1899, спалена ў 1944 у в. Бозак, пахавана ў в. Бозак.

ГАЎРУКОВІЧ Галіна Уладзіміраўна, н. у 1925, спалена ў 1944 у в. Бозак, пахавана ў в. Бозак.

ГЕЛЬФРЫД Бася Раманаўна, н. у 1930, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГЕЛЬФРЫД Берта Евелеўна, н. у 1929, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГЕЛЬФРЫД Гіта Евелеўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.

 

380 страница

ГЕЛЬФРЫД Евель Евелевіч, н. у 1885, мірны жыхар, расстраляны.

ГЕЛЬФРЫД Зінаіда Раманаўна, н. у 1936, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГЕЛЬФРЫД Марыя Раманаўна, н. у 1941, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГЕЛЬФРЫД Рова Янкелеўна, н. у 1885, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ГЕЛЬФРЫД Соф’я Раманаўна, н у 1882, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГЕЛЬФРЫД Хана Евелеўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.

ГЕЛЬФРЫД Яўгенія Абрамаўна, н. у 1892, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГІЛЯР, н у 1894, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГІЛЯР Гіта, н. у 1883, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГІРЫН, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны.

ГЛЕБАЎ Іван Іванавіч, н. у 1927, навучэнец, расстраляны.

ГОЛАНД Іча, н. у 1926, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГРЫБ, н. у 1883, мірны жыхар, расстраляны.

ГРЫБ Марыя, н. у 1921, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ГРЫГАРЭЎСКАЯ Аляксандра Паўлаўна, н. у 1915, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫГАРЭЎСКАЯ Валянціна Паўлаўна, н. у 1922, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫГАРЭЎСКАЯ Ларыса Паўлаўна, н. у 1929, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫГАРЭЎСКАЯ Софія Паўлаўна, н. у 1927, навучэнка, расстраляна.

ГРЫГАРЭЎСКАЯ Тамара Іванаўна, н. у 1941, мірны жыхар, расстраляна.

ГРЫГАРЭЎСКАЯ Феня Сямёнаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫГАРЭЎСКІ Пётр Пятровіч, н. у 1910, сувязны 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, забіты 1.6.1944, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС, н. у 1927, навучэнец, расстраляны.

ГРЫНГЛАС Антаніна, н. у 1902, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Барыс, н. у 1874, мірны жыхар, расстраляны.

ГРЫНГЛАС Давід Янкелевіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Зінаіда, н. у 1935, навучэнка, расстраляна.

ГРЫНГЛАС Зяма Янкелевіч, расстраляны ў студзені 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Моцік, н. у 1932, закатаваны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Моцік, н. у 1932, навучэнец, расстраляны.

ГРЫНГЛАС Пётр, н. у 1928, навучэнец, расстраляны.

ГРЫНГЛАС Роза Янкелеўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Рыва, н. у 1880, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Софа, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.

ГРЫНГЛАС Файта, расстраляна у 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Хася Янкелеўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Цыля Янкелеўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫНГЛАС Янкель, н. у 1904, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГРЫНФЕЛЬД Макс Паўлавіч, н. у 1926, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у жніўні 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГРЫШКО, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны.

ГРЫПІКОВА, н. у 1887, хатияя гаспадыня, расстраляна.

ГРЫШКОВА Алена, н. у 1923, навучэнка, расстраляна.

ГРЫШКОВА Марыя Васільеўна, н. у 1926, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ГРЫ1І1КОЎ Аляксандр Васільевіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГРЫШКОЎ Кірыл Яфрэмавіч, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГУРЫНА Венера Віктараўна, н. у 1926, падполь-шчыца, расстраляна ў кастрычніку 1942, пахавана ў в. Свіслач.

ЕНУС Валянціна, н. у 1927, навучэнка, расстраляна.

ЖДАНОВІЧ Сцяпан, н. у 1888, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЖЫВІЦА Мечыслаў Іванавіч, н. у 1927, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЖЫГАЛКОЎСКАЯ Яніна Баляславаўна, н. у 1923, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЖЫГАЛКОЎСКІ Ян Баляслававіч, н. у 1925, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЗАБЛОЦКАЯ Ганна Іосіфаўна, н. у 1913, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЗАБЛОЦКАЯ Надзея Сямёнаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЗАБЛОЦКАЯ Соф’я Іосіфаўна, н. у 1925, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЗАБЛОЦКАЯ Яўгенія Сцяпанаўна, н. у 1875, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЗАБЛОЦКІ Аляксей Іосіфавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЗАБЛОЦКІ Віктар Іосіфавіч, н. у 1921, павучэнец, расстраляны.

 

381 страница

 

ЗАБЛОЦКІ Іван Іосіфавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЗАБЛОЦКІ Іосіф Сцяпанавіч, н. у 1873, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЗАГАЛЬСКАЯ Берта Яролеўна, н. у 1889, расстраляна ў студзені 1942, пахавана ўр.п. Градзянка.

ЗАГАЛЬСКАЯ Бэйля Іцкаўна, н. у 1932, навучэнка, расстраляна.

ЗАГАЛЬСКАЯ Пэся Іцкаўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.

ЗАГАЛЬСКАЯ Хана Іцкаўна, н. у 1934, навучэнка, расстраляна.

ЗАГАЛЬСКАЯ Цыпа Іцкаўна, н. у 1938, навучэнка, расстраляна.

ЗАГАЛЬСКІ Едаль, н. у 1864, мірны жыхар, расстраляны .

ЗАДОРА Кузьма Сцяпанавіч, н. у 1924, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЗІНАВЕНКА Ганна, н, у 1898, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЗІНАВЕНКА Марыя I., н. у 1921, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЗІНАВЕНКА Павел Мікалаевіч, н. у 1927, загінуў у 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЗЭЛЬЦЭР, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны.

ЗЭЛЬЦЭР, н. у 1890, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЗЭЛЬЦЭР Агрыпіна Лейбаўна, н. у 1924. расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЗЭЛЬЦЭР Груня, и. у 1939, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЗЭЛЬЦЭР Соф’я, н. у 1918, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЗЭЛЬЦЭР Эся Лейбаўна, н. у 1920, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ІВАНОВ1Ч Альфрыда П., н. у 1904, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ІВАНОВІЧ Аляксей Ісакавіч, расстраляны  ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ІВАНОВІЧ Люся Алякссеўна, н. у 1927, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ІВАНОВІЧ Фрэда Пятроўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ІСАЧАНКА Іван Лукіч, н. у 1919, партызан 211-га атрада імя Ракасоўскага 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады. загінуў 20.11.1943, пахаваны ў в. Лазовае.

КАГАН Люба, н. у 1919, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

КАЛЁСНІКАЎ Андрэй Васільевіч, н. у 1909, партызан, загінуў у 1943.

КАМІНСКІ, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны.

КАПЛАН Місель, н. у 1888, мірны жыхар, расстреляны.

КАПЛАН Місул Місельевіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны.

КАПЛАН Моўша Місельевіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны .

КАПЛАН Рыва Місельеўна, н. у 1883, хатняя гаспадыня, расстраляна.

КАПЛУН Міхаіл, н. у 1926, расстраляны  ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.

КАРПАЎ Канстанцін Канстанцінавіч, и. у 1926, партызан 215-га атрада імя Леніна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у баі 11.3.1944, пахаваны ў в. Лазовае.

КАСПЯРОВІЧ Вацлаў Антонавіч, н. у 1919, партызан атрада імя Чапаева партызанскай брыгады «Полымя», прапаў без вестак у 1944.

КАЦ Бася, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

КАЦ Дора Васільеўна, н. у 1918, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

КАЦ Зінаіда, н. у 1928, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

КАЦ Зэльда, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

КАЦ Сейна Місілаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

КІСЕЛЬ, н. у 1886, мірны жыхар, расстраляны .

КІСЯЛЁЎ Васіль, н. у 1918, мірны жыхар, рас-страляны.

КІСЯЛЕУ Якаў, загінуў пры бамбардзіроўцы ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

КОЦІН Яроль, н. у 1889, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

КОЦІНА Рыва, н. у 1889, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

КОЦІНА Явеля Ісраэлаўна, н. у 1925, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

КРЫЧАЎСКАЯ Мотля Абрамаўна, н. у 1906, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛАПАТКА Аляксандр Іларыёнавіч, н. у 1931, спалены ў 1943 у в. Макаўе, пахаваны ў в. Макаўе.

ЛАПАТКА Анастасія, н. у 1900, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛАПАТКА Іван Іларыёнавіч, н. у 1935, спалены ў 1943 у в. Макаўе, пахаваны ў в. Макаўе.

 

382 страница

ЛАПАТКА Міхаіл, н. у 1898, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛАПАТКА Ніна Міхайлаўна, н. у 1925, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛАПАТКА Яўгенія, н. у 1900, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЛАПС Надзея, н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЛАШКЕВІЧ Анатоль Іванавіч, н. у 1929, расстраляны ў 1943.

ЛАШКЕВІЧ Галіна Іванаўна, н. у 1932, загінула ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛАШКЕВІЧ Іван Аляксандравіч, н. у 1896, заг-інуў у 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛАШКЕВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1904, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛАШКЕВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1928, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛАШКЕВІЧ Ларыса Іванаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛАШКЕВІЧ Ларыса Лукінічна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛАШКЕВІЧ Лук’ян, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛАШКЕВІЧ Марыя Лукінічна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛАШКЕВІЧ Эдуард Іванавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛІЎШЫНАВА, н. у 1890, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЛІЎШЫЦ Залман, н. у 1904, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛІЎІІІЫЦ Мойша Залманавіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛІЎШЫЦ Рохля, н у 1880, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛІЎШЫЦ Сейна, н. у 1904, расстраляна ў студзені 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛІЎШЫЦ Сіма, н. у 1925, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЛІЎШЫЦ Сэйна, н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЛІЎШЫЦ Янкель, н. у 1890, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛІЎШЬІЦ Янкель, н. у 1880, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛОЙКА Юрый Іванавіч, н. у 1924, партызан атрада імя Молатава, памёр ад тыфу 13.5.1943, пахаваны ў в. Слабада Акцябрскага р-на.

ЛУКАШЭНКА Аляксандр Ігнатавіч, н. у 1912, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у баі 1.7.1944, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЛЯГУЦКІ Віктар, мірны жыхар, расстраляны.

ЛЯНЕВІЧ, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны.

ЛЯНЕВІЧ Аляксандра, н. у 1907, забіта, пахавана ў р.п. Градзянка.

МАЛІШЭЎСКАЯ Марыя Антонаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

МАЛІШЭЎСКІ Леанід Станіслававіч, н. у 1926, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

МАНКЕВІЧ Домна Ігнатаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

МАНКЕВІЧ Соф’я, н. у 1888, хатняя гаспадыня, расстраляна.

МАРОЗ Ганна Мікалаеўна, н. у 1921, расстраляна ў 1941, пахавана ў р.п. Градзянка.

МАРОЗ Кацярына Мікітаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

МАРОЗ Леанід Мікалаевіч, н. у 1928, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

МАРОЗ Лідзія Мікалаеўна, н. у 1926, расстраляна, пахавана ў р.п. Градзянка.

МАРОЗ Мікалай, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

МАРОЗ Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1930, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

МАТУЗ Аляксандр, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны.

МЯЖЭННАЯ Ніна Піменаўна, н. у 1926, падпольшчыца, расстраляна ў кастрычніку 1942, пахавана ў г. Асіповічы.

МУХІН М., н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.

НАРКЕВІЧ Ясь, и. у 1901, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.

НЕВЯРОЎСКІ, н. у 1890, мірны жыхар, расстраляны.

НЯХАЙ Лідзія Адольфаўна, н. у 1896, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ПАЖЫГАН Адам Цітавіч, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляны.

ПАЛЯКОВА Бэйля, н. у 1876, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ПАЛЯКОВА Бэйля Г., н. у 1937, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ПАЛЯКОВА Дора, н. у 1925, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ПАЛЯКОВА Тэся Георгіеўна, н. у 1928, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

 

383 страница

 

ПАЛЯКОЎ Гірша, н. у 1888, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ГІАЛЯКОЎ Файча, и. у 1923, расстраляны ў 1941, пахаваны у р.п. Градзянка.

ПАРФЯЛОВІЧ, н. у 1929, навучэнка, расстраляна.

ПАТКА Адам, н. у 1925, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ПЕЎЗНЕР Мары Ісакавіч, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, забіты 25.11.1942, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.

ПІНЧУК, н. у 1900, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ПІНЧУК Марыя, н. у 1924, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

РАДЗІМІНОВІЧ Леанід, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляны.

РАМАНОЎСКАЯ Матля, н. у 1913, павешана ў 1941, пахавана ў р.п. Градзянка.

РАМАНОЎСКІ Абрам, навешаны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.

РОДАВА Аня, н. у 1939, расстраляна ў 1942, пахавана у р.п. Градзянка.

РОДАВА Берта, н. у 1929, расстраляна ў студзені 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

РОДАВА Хая, н. у 1906, хатняя гаспадыня, расстраляна.

РОДАУ Хаім, н. у 1937, расстралянэ ў студзені 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

РУБІНШТЭЙН Ісак Пілінавіч, расстраляны ў 1941 у в. Ліпень, пахаваны ў в. Ліпень.

РУБІНШТЭЙН Любоў Піліпауна, расстраляна ў 1942, пахавана у р.п. Градзянка.

РУБІНШТЭЙН Марыя Піліпаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

РУБІНШТЭЙН Меер Піліпавіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ўр.п. Градзянка.

РУБ1НШТЭИН Сара Львоўна, расстраляна ў 1941 у в. Ліпень, пахавана ў в. Лігіень.

РУБІНШТЭЙН Сямён Піліпавіч, расстраляны ў 1941 у в. Ліпень, пахаваны ў в. Ліпень.

РУБІНШІТЭЙН Тамара Піліпаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

РЫБІНСКАЯ, н. у 1922, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

РЫБІНСКАЯ Зінаіда, н. у 1924, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

РЫБІНСКАЯ Людміла, н. у 1920, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

РЫБІНСКІ Іосіф, н. у 1898, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

САПЛЯК Пётр, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны.

САРОКІН Алесь, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.

СМАРОДКІН Аляксандр Іпалітавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

СМАРОДКІН Уладзімір Іпалітавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

СМАРОДКІНА Яўгенія Іпалітаўна, н. у 1924, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

СЫРАВАТКА Віктар Антонавіч, н. у 1939, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

СЫРАВАТКА Ганна Антонауна, н. у 1941, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

СЫРАВАТКА Раіса Антонаўна, н. у 1938, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

СЯМЕНЧЫК Канстанцін Пятровіч , спалены ў 1944 у в. Бозак, пахаваны у в. Бозак.

СЯРГЕЕВА Зінаіда, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляна.

ТАНІЧЫН, н. у 1906, загінуў у студзені 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ТАНІЧЫНА Марыя, н. у 1927, спалена ў 1943 у в. Макаўе, пахавана ў в. Макаўе.

ТАНКОВІЧ Пракоп X., н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны.

ТАРАСЕВІЧ Апалінарый, н. у 1926, партызан атрада імя Ціхамірава, загінуў у 1943 у баі каля в. Ліпень.

ТАРАСЕВІЧ Міхаіл, н. у 1935, мірны жыхар, расстраляны.

ТАТУР Зінаіда Ігнатаўна, н. у 1940, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ТАТУР Ігнацій Іосіфавіч, н. у 1904, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ТРУБІЦЫН Георгій Васільевіч, н. у 1916, партызан 211-га атрада імя Ракасоўскага 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у баі 29.11.1942, пахаваны каля в. Лазовае.

УМЭЦКАЯ, н. у 1924, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ФІЛІПОВІЧ Анпія, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна.

ФІЛІПОВІЧ Яніна, н. у 1921, мірны жыхар, расстраляна.

ФРЫНДЛЕНД Бэла, н. у 1938, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ФРЫНДЛЕНД Рыма, н. у 1936, расстраляна ў 1942, пахавана ўр.п. Градзянка.

ФРЫНДЛЕНД Ханка, н. у 1930, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ХАЕТ Гіта, н. у 1894, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ХМЕЛЬНІК, мірны жыхар, расстраляны.

ХМЕЛБНІК Берта, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляна.

ХМЕЛЬНІК Додзік, н. у 1939, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ХМЕЛЬНІК Маша, н. у 1926, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ХМЕЛЬШК Рыва, н. у 1909, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ХМЕЛЬШК Сейна Іосіфаўна, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляна.

 

384 страница

ХМЕЛЬНІК Хана, н. у 1894, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ХМЕЛЬНІК Юлік, н. у 1894, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ЦІТКО Аляксандра Ігнатаўна, н. у 1923, мірнЫ жыхар, расстраляна.

ЦІХАНОВІЧ Ева Яфімаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ЦІШКО Шура Ігнатаўна, н. у 1923, партызанка, загінула ў 1943 пры выкананні баявога задания.

ШАРКОЎСКІ Іосіф Міхайлавіч, н. у 1914, партызан, загінуў у 1943.

ШАЦІЛА Эдуард Антонавіч, н. у 1904, партызан, загінуў у 1943 каля в. Каменічы.

ШВЕДА Вольга Васільеўна, н. у 1913, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ШТЭРН Міндзіла, н. у 1940, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ШТЭРН Рэгіна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.

ШЫБКО Анатоль Аляксандравіч, н. у 1932, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.

ШЫБКО Вера Аляксееўна, н. у 1916, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ШЫБКО Ірына Аляксандраўна, н. у 1936, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.

ШЭЙН, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляны.