Списки погибших партизан и мирных жителей по Лапичскому сельсовету — online

Ниже размещены списки погибших партизан, подпольщиков и просто мирных жителей из населенных пунктов Лапичского сельского совета.

Всего в печатной книге «Память. Осиповичский район» были указаны жертвы из 23 населенных пунктов из этого сельсовета.

В ходе работы в рамках проекта «Электронная книга Память. Осиповичский район» был добавлен еще один населенный пункт — деревня Семкина Слобода, сделаны и продолжают делаться исправления и дополнения.

ЛАПИЧСКИЙ СЕЛЬСОВЕТ

401 страница

 

деревня Озерище

БЫЦ Иван Максимович (бел. БЫЦ Іван Максімавіч), 1902 года рождения, расстрелян 06.12.1942.

ИНБРА Станислав Станиславович (бел. ІНБРА Стась Станіслававіч), 1916 года рождения, мирный житель, расстрелян 16.12.1942.

КРУПСКИЙ Иосиф Фролович (бел. КРУПСКІ Іосіф Фролавіч), мирный житель.

РУСАКОВИЧ Василий Иванович (бел. РУСАКОВІЧ Васіль Іванавіч), 1927 года рождения, мирный житель, расстрелян  20.3.1944.

СУГАКО Иван Парфенович (бел. СУГАКА Іван Парфенавіч), 1922 года рождения, партизан 1-ой Бобруйской бригады, пропал без вести в августе 1944 года — согласно донесению о потерях (см.здесь), боец 752-го отряда 1-ой Бобруйской бригады, уроженец д.Озерище, в начале войны проживал в д.Вязье, откуда и пришел в партизанский отряд в ноябре 1942 года с группой из 9 человек (см.здесь карточку и наградные листы партизана), представлен (награжден) орденом Красного знамени и медалью «Партизану Отечественной войны» 2-ой степени, мать — Денищик Анна Матвеевна (Моисеевна) — проживала в пос.Каменка Зборского сельсовета — сверено и добавлено администратором ЭКП 09.11.2021

СУГАКО Михаил Николаевич (бел. СУГАКА Міхаіл Мікалаевіч), 1928 года рождения, учащийся, расстрелян 22.3.1944.

СУГАКО Владимир Елисеевич (бел. СУГАКА Уладзімір Елісеевіч), 1915 года рождения, партизан 215-го отряда им. Ленина 1-ой Осиповичской партизанской бригады, погиб 09.06.1944 года, похоронен в д.Новина.

ШПАК Петр Анатольевич, 1908 года рождения, мирный житель, расстрелян 02.07.1941 года.

ЕВМЕНЧИК Георгий Карпович (бел. ЯЎМЕНЧЫК Георгій Карпавіч), мирный жительуказан ошибочно как «погибший мирный житель». В БД «Память народа» и БД «Подвиг народа» имеются данные, что — Евменчик Григорий Карпович, 1925 года рождения, уроженец д. Озерище. воевал в РККА с 05.06.1944 года. Звание — сержант. Место службы: 2011 зенап 48 азенад. Награждался в 1947 году медалью «За боевые заслуги», а в 1985 году — «Орденом Отечественной войны» 1 степени. Перенесен в главу «Они вернулись победителями». 

 

деревня Бродок

ВОЙНИЛОВИЧ Вячеслав Данилович (бел. ВАЙНІЛОВІЧ Вячаслаў Данілавіч), мирный житель.

МИЛЬКЕВИЧ Антон Онуфриевич (бел. МІЛЬКЕВІЧ Антон Ануфрыевіч), мирный житель. 

 

деревня Буда

АСКИРКО Василий Ермолаевич (бел. АСКІРКА Васіль Ермалаевіч), 1920 г.р., мирный житель, погиб в 1942 году.

АСКИРКО Виктор Ермолаевич (бел. АСКІРКА Віктар Ермалаевіч), мирный житель.

АСКІРКА Ермалай Віктаравіч, н. у 1869, мірны жыхар.

АСКІРКА Марыя Ільінічна, мірны жыхар.

БЕРНАТ Іван Мікалаевіч, н. у 1897, мірны жыхар.

БЕРНАТ Ігнат Мікалаевіч, н. у 1924, мірны жыхар.

БІТУС Аляксей Фёдаравіч, н. у 1907, мірны жыхар.

БІТУС Іван Фёдаравіч, н. у 1909, мірны жыхар.

ВЕРАМЕЙЧЫК Мікалай, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.

ЖЫЛЬЧЫК Надзея Аляксандраўна, н. у 1905, мірны жыхар, загінула ў 1942.

ЖЫЛЬЧЫК Соф’я Аляксандраўна, мірны жыхар.

ЖЫЛЬЧЫК Уладзімір Трафімавіч, мірны жыхар.

ЗАЯЦ Уладзімір Міхайлавіч, мірны жыхар.

КАШАГУБ Віталь Паўлавіч, мірны жыхар.

КОРБУТ Мікалай Іванавіч, мірны жыхар.

КОРАНЬ Міхаіл, н. у 1930, расстраляны ў 1942.

КОРАНЬ Яўген Іванавіч, н. у 1929, навучэнец, расстраляны ў 1942.

КУПРЭИЧЫК Іван Мікалаевіч, н. у 1880, мірны жыхар.

КУПРЭЙЧЫК Сцяпан, н. у 1921, расстраляны ў 1942.

КУПРЭЙЧЫК Юзік Фёдаравіч, н. у 1905, мірны жыхар.

ЛУКАШЭВІЧ Фелікс Міхайлавіч, н. у 1926, мірны жыхар.

МАЛЧЭЎСКІ Віктар Паўлавіч, н. у 1918, мірны жыхар.

МАРТЫНЧЫК Міхаіл Адамавіч, н. у 1890, мірны жыхар.

МІЛЮШЧЭНЬ Сямён Ігнатавіч, н. у 1912, мірны жыхар.

ПІЛІПЕЙЧЫК Дзмітрый, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.

СУГАКА Павел Мікалаевіч, н. у 1912, мірны жыхар.

ЧЫГІЛЕЙЧЫК Аляксандр Іванавіч, н. у 1931, мірны жыхар.

ЧЫГІЛЕЙЧЫК Іван Пятровіч, н. у 1897, мірны жыхар.

ЧЫГІЛЕЙЧЫК Пётр Іванавіч, н. у 1926, мірны жыхар.

ШКРОБ Мікалай Макаравіч, н. у 1932, мірны жыхар.

ШКУТКО Мікалай Іванавіч, н. у 1939, мірны жыхар.

 

деревня Осово

КАРУКАВЕЦ Яўген Якаўлевіч, мірны жыхар.

 

деревня Большая Грава

БАРАДАЎКА Афанасій Антонавіч, мірны жыхар.

БАРАДАЎКА Васіль Сцяпанавіч, н. у 1903, сувязны 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, расстраляны ў студзені 1944, пахаваны ў в. Вяззе.

БАРАДАЎКА Пётр Канстанцінавіч, мірны жыхар.

БАРАДАЎКА Рыгор Нікадзімавіч, мірны жыхар.

БЫЧАНОК Іосіф Паўлавіч, мірны жыхар.

КЛІМКО Аляксандр Іванавіч, мірны жыхар.

КЛІМКО Уладзімір Кірылавіч, мірны жыхар.

 

деревня Вербилово

В проекте «Электронная книга Память. Осиповичский район» имеется рассказ об истории д.Вербилово, обстоятельствах расстрела мирных жителей — СМОТРЕТЬ ЗДЕСЬ

Деревня Вербилово внесена в республиканскую базу данных БД «Сожженые деревни» — СМОТРЕТЬ ЗДЕСЬ

Погибшие жители д.Вербилово:

БАЯШКА Ганна Міхайлаўна, мірны жыхар.

БАЯШКА Таццяна Міхайлаўна, мірны жыхар.

 

БЫЧАНОК Ганна Трафімаўна, мірны жыхар. 

БЫЧАНОК Сцепаніда Фёдараўна, мірны жыхар.

ВАЙНА Аляксей Несцеравіч, мірны жыхар. 

ВАЙНА Ганна Аляксееўна, мірны жыхар. 

ВАЙНА Марыя Сцяпанаўна, мірны жыхар. 

КАНОНІК Антаніна Адамаўна, мірны жыхар. 

КАНОНІК Іван Фёдаравіч, мірны жыхар. 

КАНОНІК Кірыл Ціханавіч, мірны жыхар. 

КАНОНІК Марыя Іванаўна, мірны жыхар. 

КАНОНІК Мікалай Емяльянавіч, мірны жыхар. 

КАНОНІК Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар. 

КАНОНІК Пётр Емяльянавіч, мірны жыхар. 

КАНОНІК Сяргей Міхайлавіч, мірны жыхар. 

КАНОНІК Таццяна Іванаўна, мірны жыхар. 

КАНОНІК Ціхан Іванавіч, мірны жыхар. 

КІБЛІЦКІ Пётр Герасімавіч, н. у 1914, прапаў без вестак у жніўні 1944.

КУБАР Кацярына, мірны жыхар.

КУБАР Ксенія Мікітаўна, мірны жыхар. 

ЛЫСЯНКОВА Таццяна Яўгенаўна, мірны жыхар.

ЛЫСЯНКОЎ Яўген Васільевіч, н. у 1916, партызан атрада імя Будзённага партызанскай брыгады імя Кірава, загінуў 17.5.1944, пахаваны ў г. Чэрвень.

ТОЛКАЧ Вера Іванаўна, мірны жыхар. 

ТОЛКАЧ Мікалай Уладзіміравіч, мірны жыхар. 

ТОЛКАЧ Міхаіл Мікалаевіч, мірны жыхар. 

ШКУТКО Андрэй Сідаравіч, мірны жыхар. 

ШКУТКО Ганна Пятроўна, мірны жыхар. 

ШКУТКО Міхаіл Андрэевіч, мірны жыхар. 

ШКУТКО Уладзімір Андрэевіч, мірны жыхар.

 

деревня Гомоновка

КАПАНЕЦ Алена Андрэеўна, мірны жыхар. 

КАПАНЕЦ Вячаслаў Андрэевіч, мірны жыхар. 

КАПАНЕЦ Мікалай Андрэевіч, мірны жыхар. 

КАПУСТА Іосіф Уладзіміравіч, мірны жыхар. 

КАПУСТА Уладзімір Барысавіч, мірны жыхар. 

КАПУСТА Уладзімір Канстанцінавіч, мірны жыхар.

 

деревня Дубровка

АЛЯКСЕЙЧЫК Мікалай, н. у 1849, расстраляны ў 1944.

БЫЧАНОК Вольга Н., н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна ў 1943.

БЫЧАНОК Ганна Н., н. у 1930, навучэнка, расстраляна ў 1943.

БЫЧАНОК Іван Фёдаравіч, н. у 1941, расстраляны ў 1943.

ВАРНІКОЎСКІ Ярык А., н. у 1940, расстраляны.

ЖУК Васіль Рыгоравіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.

КУПРЭЙЧЫК Іван, н. у 1892, расстраляны ў 1943.

КУПРЭЙЧЫК Паліна, н. у 1921, навучэнка, расстраляна ў 1943.

КУПРЭЙЧЫК Яўген Іванавіч, н. у 1928, навучэнец, расстраляны ў 1943.

ЛУК’ЯНЧЫК Іван Дзям’янавіч, н. у 1927, навучэнец, расстраляны.

МІХАЙЛОЎСКАЯ Алена А., н. у 1879, расстраляна.

МІХАЙЛОЎСКІ Аляксандр, н. у 1907, мірны жыхар, расстраляны .

МІХАЙЛОЎСКІ Мікалай, и. у 1927, навучэнец, расстраляны .

ПАЎЛОВІЧ Алена, н. у 1934, навучэнка, расстраляна ў 1943.

ПАЎЛОВІЧ Марыя, н. у 1905, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ПАЎЛОВІЧ Мікалай, н. у 1943, расстраляны ў 1943.

ПАЎЛОВІЧ Ніна, н. у 1937, расстраляна ў 1943.

ПАЎЛОВІЧ Соф’я, н. у 1932, навучэнка, расстраляна ў 1943.

СОХАЛ Аляксандра, н. у 1930, навучэнка, расстраляна ў 1944.

СУГАКА Алена, н. у 1937, расстраляна ў 1943.

СУГАКА Анастасія, н. у 1914, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.

СУГАКА Мікіта, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.

СТЭЛЬМАХ Галіна, н. у 1942, расстраляна ў 1944.

СТЭЛЬМАХ Марыя, н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1944.

СТЭЛЬМАХ Нічыпар, н. у 1899, мірны жыхар, расстраляны  ў 1944.

СТЭЛЬМАХ Платон, н. у 1884, мірны жыхар, расстраляны.

ЦІМАШЭНКА Марыя, и. у 1907, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЦІМАШЭНКА Уладзімір, н. у 1938, расстраляны.

 

деревня Жорновка

АДЗІНЕЦ Антон Піліпавіч, н. у 1904, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, расстраляны  15.4.1942, пахаваны ў в. Жазлянка.

БЕЛІНОВІЧ Мікалай Фаміч, н. у 1910, сувязны 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, расстраляны 15.4.1942, пахаваны ў в. Жазлянка.

ВАЙНІЛОВІЧ Сцяпан Аляксандравіч, мірны жыхар.

ЖАРКЕВІЧ Віктар Зіноўевіч, мірны жыхар.

ЗАГАРОЎСКІ Іван Дзмітрыевіч, мірны жыхар.

ЗАГАРОЎСКІ Мікалай Цімафеевіч, мірны жыхар.

ЗАГАРОЎСКІ Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар.

ЗАГАРОЎСКІ Рыгор Фаміч, мірны жыхар.

ЗАЯЦ Іван Васільевіч, мірны жыхар.

 

ЗАЯЦ Пётр Мікалаевіч, мірны жыхар. 

ЗБАНОК Міхаіл Васільевіч, мірны жыхар. 

ЗБАНОК Уладзімір Аляксандравіч, мірны жыхар.

КАЗЛОЎСКІ Мікалай Міхайлавіч, мірны жыхар.

КОЗЕЛ Аляксандр Рыгоравіч, мірны жыхар. 

КРЭМЕЗ Міхаіл Якаўлевіч, мірны жыхар. 

КРЭМЕЗ Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1924, партызан 212-га атрада імя Сумчанкі 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, забіты 22.5.1944, пахаваны ў в. Весялова.

 

деревня Жуковка

ЖУК Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар. 

ЧАРНАВЕЦ Аляксей Максімавіч, н. у 1912, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 8.3.1942, пахаваны ў в. Жукаўка.

 

деревня Заречье

ВЕРАШЧАГІН Уладзімір Дзям’янавіч, мірны жыхар.

ЕЎДАКІМОВІЧ Фёдар Нічыпаравіч, мірны жыхар.

КАНОНІК Міхаіл Сцяпанавіч, мірны жыхар.

 

деревня Кричевец

БАЙДАК Браніслаў Антонавіч, и. у 1918, мірны жыхар, загінуў 3.12.1941.

ЖЫДОВІЧ Іван Пятровіч, мірны жыхар.

 

деревня Курган

КАМАРОЎСКІ Іван Альфонсавіч, мірны жыхар. 

 

деревня Лапичи

АЛЯКСЕЙЧЫК Агрыпіна Іванаўна, н. у 1892, мірны жыхар.

АЛЯКСЕЙЧЫК Сямён, н. у 1876, мірны жыхар. 

АЎСЯНІК Міхаіл Віктаравіч, н. у 1917, прапаў без вестак у чэрвені 1941.

АШЭЙЧЫК Мікалай Васільевіч, мірны жыхар. 

БАРШЧЭЎСКІ Арсенцій Іванавіч, мірны жыхар.

БАРЫШАЎ Фёдар, н. у 1897, мірны жыхар. 

БЕРНАТ Аляксандр Фаміч, н. у 1905, мірны жыхар.

БЕСМАН Станіслава Іванаўна, н. у 1889, мірны жыхар.

БРАЗГОЎСКІ Іван Іванавіч, мірны жыхар. 

ВАЎРАНЮК Дзмітрый Рыгоравіч, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Аляксандра Міхайлаўна, н. у 1926, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Вольга Мікалаеўна, н. у 1888, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Галіна, н. у 1937, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Георгій Міхайлавіч, н. у 1930, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Дар’я Данілаўна, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Зінаіда Данілаўна, н. у 1913, мірны жыхар,

ВАЛЧОК Іван Міхайлавіч, н. у 1938, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Ірына Міхайлаўна, н. у 1889, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Лідзія, н. у 1933, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Марыя Міхайлаўна, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Надзея Рыгораўна, н. у 1905, мірны жыхар.

ВАЛЧОК Пракопій Самсонавіч, н. у 1885, мірны жыхар,

ВАЛЧОК Уладзімір Уладзіміравіч, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Алена, н. у 1936, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Аляксандра Адамаўна, н. у 1941, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Вікторыя, н. у 1930, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Ганна, н. у 1886, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Лілія Адамаўна, н. у 1937, мірны жыхар,

ВЕРНІКОЎСКАЯ Марыя Фёдараўна, н. у 1906, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Эма Адамаўна, н. у 1935, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Эмілія, н. у 1927, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Юзэфа, н. у 1895, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКІ Баляслаў Антонавіч, н. у 1926, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКІ Віктар Антонавіч, н. у 1930, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКІ Юлет Антонавіч, н. у 1930, мірны жыхар.

ВЕРНІКОЎСКІ Юлік, н. у 1935, мірны жыхар.

ГАМАНІЦКІ Яўген Мікалаевіч, мірны жыхар.

ГАРЫН Наталля Мікалаеўна, мірны жыхар.

ГОМАН Іван Мікалаевіч, мірны жыхар.

ГОМАН Мікалай Фёдаравіч, мірны жыхар.

ГОМАН Соф’я Дзмітрыеўна, мірны жыхар, партызанская сувязная.

ГОМАН Цімафей Аляксандравіч, мірны жыхар.

ГОРЫНА Наталля Канстанцінаўна, н. у 1923, мірны жыхар.

ДАБРЫЦКАЯ Соф’я Міхайлаўна, мірны жыхар.

ДАНАЎСКАЯ Алена Міхайлаўна, н. у 1923, мірны жыхар.

ДАНАЎСКАЯ Альбіна, н. у 1901, мірны жыхар.

 

ДАНАЎСКАЯ Вольга Яфрэмаўна, мірны жыхар.

ДАНАЎСКАЯ Галіна, н. у 1937, мірны жыхар.

ДАНАЎСКАЯ Ірына, н. у 1939, мірны жыхар.

ДАНАЎСКАЯ Надзея Антонаўна, н. у 1900, мірны жыхар.

ДАНАЎСКАЯ Ніна, н. у 1940, мірны жыхар.

ДАНАЎСКАЯ Эмілія, н. у 1876, мірны жыхар.

ДАНОЎСКІ Міхаіл Антонавіч, н. у 1889, мірны жыхар.

ДЗЕРВАЕД Аляксандра, мірны жыхар.

ДЗЕРВАЕД Іосіф, мірны жыхар.

ДЗЕРВАЕД Тафілія Іосіфаўна, н. у 1892, мірны жыхар.

ДЗЕРВАЕД Уладзімір Язэпавіч, н. у 1925, мірны жыхар.

ДЗЕРВАЕД Уладзіслава, мірны жыхар.

ДЗЕРВАЕД Юзік Язэпавіч, н. у 1927, мірны жыхар.

ДЗЕРВАЕД Язэп Міхайлавіч, н. у 1896, мірны жыхар.

ЖДАНОВІЧ Іван, н. у 1883, мірны жыхар.

ЖДАНОВІЧ Марыя, н у 1889, мірны жыхар.

ЖЛОБІЧ Іван, н. у 1900, мірны жыхар.

ЗАБРЫЦКІ Мікалай, н. у 1882, мірны жыхар.

ЗАБРЫЦКІ Уладзімір, н. у 1935, мірны жыхар.

ЗІНАВЕНКА Алена, н. у 1928, мірны жыхар.

ЗІНАВЕНКА Алена Фёдараўна, н. у 1923, мірны жыхар.

ЗІНАВЕНКА Канстанцін, н. у 1923, мірны жыхар.

ЗІНАВЕНКА Канстанцін Фадзеевіч, мірны жыхар.

ЗІНАВЕНКА Леаніда Фадзееўна, мірны жыхар.

ЗІНАВЕНКА Таццяна, н. у 1887, мірны жыхар.

ЗІНКЕВІЧ Антаніна, мірны жыхар.

ЗІНКЕВІЧ Браніслаў, мірны жыхар.

ЗМАЧЫНСКАЯ Геня Станіславаўна, мірны жыхар.

ЗМАЧЫНСКАЯ Разалія Станіславаўна, мірны жыхар.

ЗМАЧЫНСКАЯ Ядвіга Станіславаўна, мірны жыхар.

ЗМАЧЫНСКІ Станіслаў Іванавіч, мірны жыхар, загінуў у 1944.

ЗМАЧЬІНСКІ Сцяпан Аляксеевіч, н. у 1896, мірны жыхар.

ІВАШКЕВІЧ Віктар, н. у 1937, мірны жыхар.

ІВАІІІКЕВІЧ Марыя, мірны жыхар.

ІВАШКЕВІЧ Міхаіл, н. у 1902, мірны жыхар.

ІВАШКЕВІЧ Пётр, Ігнатавіч, мірны жыхар.

ІВАШКЕВІЧ Флера, н. у 1905, мірны жыхар.

ІВАШКЕВІЧ Эмілія Міхайлаўна, н. у 1929, мірны жыхар.

ІВАШКЕВІЧ Ядвіга Міхайлаўна, н. у 1931, мірны жыхар.

КАЗЕЛА Фелікс Адамавіч, н. у 1885, мірны жыхар.

КАЛОША Васіль Лук’янавіч, мірны жыхар.

КАЛЕСЕНКА Уладзімір Аляксандравіч, мірны жыхар.

КАНОНІК Дзмітрый Канстанцінавіч, мірны жыхар.

КАНОНІК Мікалай Сяргеевіч, мірны жыхар.

КАНОНІК Міхаіл Кірылавіч, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Аляксей Мікалаевіч, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Арсеній Дзямідавіч, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Вера Іванаўна, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Ганна Іванаўна, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Іван, н. у 1943, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Ірына Іванаўна, н. у 1895, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Кацярына, н. у 1886, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Лора Іванаўна, н. у 1938, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Софія Мікалаеўна, мірны жыхар.

КЕДЗІЧ Тэкля Іванаўна, н. у 1890, мірны жыхар.

КІРЫК Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар

КІРЫЛОВІЧ Алена Сцяпанаўна, н. у 1925, мірны жыхар.

КІРЫЛОВІЧ Ганна Сцянанаўна, н. у 1927, мірны жыхар.

КІРЫНОВІЧ Алена Андрэеўна, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляна ў 1944.

КІРЬІНОВІЧ Ганна Андрэеўна, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна ў маі 1944.

КІРЫНОВІЧ Уладзімір Андрэевіч, мірны жыхар.

КЛІМЕНКА Аляксандр, н. у 1943, мірны жыхар.

КЛІМЕНКА Мікалай, н. у 1937, мірны жыхар.

КЛІМЕНКА Софія Лявонцьеўна, н. у 1919, мірны жыхар.

КЛІМОВІЧ Аляксандр Пятровіч, мірны жыхар.

КМЯЛЕВІЧ Арына, н. у 1882, мірны жыхар.

КОВЕЛЬ Іван Фёдаравіч, мірны жыхар.

КУЗЬМЯНКОЎ Уладзімір Валянцінавіч, н. у 1938, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Алена, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Алена Ільінічна, н. у 1887, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Алесь Кандратавіч, н. у 1889, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Алеся Васільеўна, н. у 1898, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Аляксандр Андрэевіч, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Аляксандр Васільевіч, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Аляксандра, н. у 1932, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Валянціна, н. у 1926, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Валянціна Аляксандраўна, н. у 1928, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Вера Лявонцьеўна, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Вольга Лявонцьеўна, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Ганна, н. у 1889, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Ганна, н. у 1930, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Захар, н. у 1880, мірны жыхар.

 

405 страница

ЛАПАТКА Канстанцін Рыгоравіч, н. у 1887, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Клаўдзія, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Клаўдзія, н. у 1905, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Лявон, н. у 1886, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Мікалай Аляксандравіч, н. у 1925, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Надзея Лявонцьеўна, н. у 1913, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Пётр Міхайлавіч, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Рыгор Якаўлевіч, н. у 1881, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Софія Якаўлеўна, н. у 1904, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Таісія Міхайлаўна, н. у 1939, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Таццяна, н. у 1880, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Уладзімір, н. у 1936, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Феадосія, н. у 1893, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Юзэфа, н. у 1886, мірны жыхар.

ЛАПАТКА Ядвіга Канстанцінаўна, н. у 1939, мірны жыхар.

ЛІСІЦКАЯ Анэля Казіміраўна, н. у 1886, мірны жыхар.

ЛЮКСІН Герасім Іванавіч, мірны жыхар.

МАЗАЛЕЎСКАЯ Ганна Сцяпанаўна, н. у 1897, мірны жыхар.

МАЗАЛЕЎСКАЯ Надзея, мірны жыхар.

МАЗАЛЕЎСКАЯ Надзея Міхайлаўна, н. у 1905, мірны жыхар.

МАЗАЛЕЎСКІ Пётр, н. у 1937, мірны жыхар.

МАЗУРКЕВІЧ Браніслава, н. у 1920, мірны жыхар.

МАЗУРКЕВІЧ Браніслава Іванаўна, мірны жыхар.

МАЗУРКЕВІЧ Сцепаніда, н. у 1923, мірны жыхар.

МАЗУРКЕВІЧ Сцепаніда Іванаўна, мірны жыхар.

МАТУСЕВІЧ Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1903, мірны жыхар.

МАТУСЕВІЧ Соф’я, мірны жыхар.

МІКУЛЬЧЫК Пётр Ананасавіч, н. у 1924, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 24.5.1944, пахаваны у в. Лапічы.

ПАЛАЙКА Ісак Майсеевіч, н. у 1913, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 5.5.1944, пахаваны ў в. Лочын.

ПАПУША Лея Эльеўна, н. у 1931, загінула ў красавіку 1942.

ПАПУША Рыва Рыгораўна, н. у 1916, загінула ў красавіку 1942.

ПАПУША Эля Сімхавіч, н. у 1914, загінуў у кастрычніку 1942.

ПІНХАСІК Шлейма, н. у 1877, загінуў у каст-рычніку 1941.

ПІНХАСІК Эстар Давідавіч, н. у 1878, загінуў у красавіку 1942.

ПІСАРЫК Аляксандр, н. у 1941, мірны жыхар.

ПІСАРЫК Аляксандр Аляксандравіч, мірны жыхар.

ПІСАРЫК Таісія Аляксандраўна, н. у 1937, мірны жыхар.

ПРАКАЗАВА Станіслава, мірны жыхар.

ПРАКАЗАВА Ядвіга, мірны жыхар.

ПРАКАЗАЎ Браніслаў, мірны жыхар.

ПРАКАПОВІЧ Віталь Сцянанавіч, мірны жыхар.

ПРАКАПЧУК Ганна Пятроўна, н. у 1923, мірны жыхар.

ПРАКАПЧУК Еўдакія Міхайлаўна, н. у 1890, мірны жыхар.

ПРАКАПЧУК Уладзімір, н. у 1926, мірны жыхар.

ПРАКОПАВА Ядвіга, н. у 1924, мірны жыхар.

ПРАКОПАВА Яніна, н. у 1885, мірны жыхар.

ПРАКОПАЎ Браніслаў, н. у 1880, мірны жыхар.

ПРАКОПЧЫК Віктар, н. у 1929, мірны жыхар.

ПРАКОПЧЫК Вольга, н. у 1933, мірны жыхар.

ПРАКОПЧЫК Мікалай, н. у 1940, мірны жыхар.

ПРАКОПЧЫК Ніна, н. у 1931, мірны жыхар.

ПРЫКАЗАЎ Эдуард Эдуардавіч, н. у 1922, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 30.3.1942.

ПЯТРОВІЧ Зоя, н. у 1906, мірны жыхар.

ПЯТРОВІЧ Іван, н. у 1901, мірны жыхар.

РАДЗІВОНАВА Таццяна Аляксандраўна, н. у 1901, мірны жыхар.

РАДЗІМІНОВІЧ Аляксандр, н. у 1938, мірны жыхар.

РАДЗІМІНОВІЧ Марыя Іванаўна, н. у 1913, мірны жыхар.

РАДЗІМІНОВІЧ Мікалай, н. у 1942, мірны жыхар.

РАДКЕВІЧ Эмілія Паўлаўна, мірны жыхар.

РАЗСУДОЎСКАЯ Любоў Мікалаеўна, н. у 1930, мірны жыхар.

РАЗСУДОЎСКАЯ Міня Мікалаеўна, н. у 1889, мірны жыхар.

РАЗЧОХА Ева, н. у 1886, мірны жыхар.

РАСОХА Ева, мірны жыхар.

РАСОХА Якаў, н. у 1891, мірны жыхар.

РАСУДОЎСКАЯ Імілія, мірны жыхар.

РАСУДОЎСКАЯ Любоў, мірны жыхар.

РУДАКОЎСКАЯ Адэлія, мірны жыхар.

РУДАКОЎСКІ Адэлік, н. у 1929, мірны жыхар.

РУДАКОЎСКІ Іосіф, н. у 1928, мірны жыхар.

РУДАКОЎСКІ Канстанцін, н. у 1901, мірны жыхар.

РУДАКОЎСКІ Юзаф Канстанцінавіч, мірны жыхар.

РЬІБІНСКАЯ Марыя, н. у 1886, мірны жыхар.

РЫБІНСКАЯ Марыя, н. у 1920, мірны жыхар.

 

406 страница

РЫБІНСКАЯ Ніна, н. у 1923, мірны жыхар. 

РЫБІНСКІ Міхаіл, мірны жыхар. 

СТАНІШЭЎСКАЯ Алена, н. у 1900, мірны жыхар.

СТАНІШЭЎСКАЯ Валянціна, н. у 1932, мірны жыхар.

СТАНІШЭЎСКАЯ Марыя, н. у 1897, мірны жыхар.

СТАШШЭЎСКАЯ Ніна, н. у 1930, мірны жыхар. 

СТАНІШЭЎСКІ Мікалай, н. у 1 935, мірны жыхар.

СТАНІШЭЎСКІ Язэп, н. у 1905, мірны жыхар. 

СУНІЦКІ Адам Аляксандравіч, н. у 1895, мірны жыхар.

СУНІЦКІ Адам Ігнатавіч, мірны жыхар. 

СУШЫЦКІ Фелікс Адамавіч, мірны жыхар. 

СЯМКО Алена Казіміраўна, н. у 1880, мірны жыхар.

СЯМКО Алеся, н. у 1900, мірны жыхар. 

СЯМКО Аляксандр Ніканоравіч, н. у 1930, мірны жыхар.

СЯМКО Аляксандра Мартынаўна, мірны жыхар.

СЯМКО Антаніна, мірны жыхар.

СЯМКО Варвара, н. у 1875, мірны жыхар. 

СЯМКО Ганна, н. у 1875, мірны жыхар. 

СЯМКО Дзмітрый, н. у 1938, мірны жыхар. 

СЯМКО Дзмітрый Аляксандравіч, мірны жыхар.

СЯМКО Лілія Мікалаеўна, н. у 1936, мірны жыхар.

СЯМКО Мікалай, мірны жыхар.

СЯМКО Міхаіл Ніканоравіч, н. у 190.5, мірны жыхар.

СЯМКО Надзея Мікалаеўна, н. у 1937, мірны жыхар.

СЯМКО Станіслава, н. у 1912, мірны жыхар. 

СЯМКО Уладзімір, н. у 1920, мірны жыхар. 

СЯМКО Фёдар Ніканоравіч, мірны жыхар. 

СЯМКО Юлій, н. у 1936, мірны жыхар. 

СЯМКО Юліян Аляксандравіч, мірны жыхар. 

СЯМКО Яфрэм Сямёнавіч, н. у 1902, мірны жыхар.

ТАТУР Аляксандр, н. у 1926, мірны жыхар. 

ТАТУР Валянціна, н. у 1924, мірны жыхар. 

ТАТУР Вера, н. у 1940, мірны жыхар.

ТАТУР Вікенцій Іосіфавіч, мірны жыхар. 

ТАТУР Вікторыя, н. у 1903, мірны жыхар. 

ТАТУР Зінаіда Іванаўна, мірны жыхар. 

ТАТУР Зінаіда Іванаўна, н. у 1929, мірны жыхар. 

ТАТУР Іван Адамавіч, мірны жыхар.

ТАТУР Іван Адамавіч, н. у 1902, мірны жыхар. 

ТАТУР Іван Іванавіч, мірны жыхар.

ТАТУР Марыя Іванаўна, н. у 1930, мірны жыхар. 

ТАТУР Міхаіл, н. у 1936, мірны жыхар. 

ТАТУР Надзея, н. у 1904, мірны жыхар. 

ТАТУР Соф’я, н. у 1938, мірны жыхар.

ТРЫБУШЭЎСКАЯ Ганна, н. у 1911, мірны жыхар.

ТРЫБУШЭЎСКАЯ Эмілія, мірны жыхар.

ТРЫБУШЭЎСКАЯ Ядвіга, н. у 1936, мірны жыхар.

ТРЫБУШЭЎСКІ Алік, н. у 1941, мірны жыхар.

ТРЫБУШЭЎСКІ Юлік, н. у 1943, мірны жыхар.

ТУМАШЫК Аляксандр, н. у 1938, мірны жыхар.

ТУМАШЫК Ганна, н. у 1930, мірны жыхар.

ТУМАШЫК Іван, н. у 1940, мірны жыхар.

ТУМАШЫК Марыя, н. у 1935, мірны жыхар.

ТУМАШЫК Міхаіл, мірны жыхар.

ТУМАШЫК Уладзімір, н. у 1932, мірны жыхар.

ТХМАН Неня Іванаўна, мірны жыхар.

ТХМАН Станіслава, н. у 1889, мірны жыхар.

ХАДЗЮНЯ Антон, н. у 1893, мірны жыхар.

ХАДЗЮНЯ Зубаршэта, н. у 1930, мірны жыхар.

ХАДЗЮНЯ Марыя, н. у 1927, мірны жыхар.

ХАДЗЮНЯ Ніла, н. у 1894, мірны жыхар.

ХАДЗЮНЯ Уладзімір, н. у 1932, мірны жыхар.

ШВАРЦ Бейля Давідаўна, н. у 1880, мірны жыхар, загінула ў красавіку 1942.

ШВАРЦ Гірш Гіршавіч, н. у 1876, мірны жыхар, загінуў у кастрычніку 1941.

ШВАРЦ Ісаак Рыгоравіч, н. у 1901, мірны жыхар, загінуў у кастрачніку 1941.

ШВАРЦ ІІахама Майсееўна, н. у 1904, мірны жыхар, загінула ў красавіку 1942.

ШВАРЦ Сара Ісакаўна, н. у 1925, мірны жыхар. загінула ў красавіку 1942.

ШВАРЦ Хаім Гіршавіч, н. у 1918, мірны жыхар.

ШВАРЦ Элька Ісакаўна, н. у 1928, мірны жыхар, загінула ў красавіку 1942.

ШКУТКО Антон, н. у 1896, мірны жыхар.

ШКУТКО Антон, н. у 1935, мірны жыхар.

ШКУТКО Марыя, н. у 1926, мірны жыхар.

ШКУТКО Эмілія, н. у 1893, мірны жыхар.

 

деревня Лочин

БЭСМАН Гэля Іванаўна, н. у 1889, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ВАЎЧОК Аляксандр, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны.

ВАЎЧОК Ірына, н. у 1936, навучэнка, расстраляна.

ВАЎЧОК Рыгор, н. у 1937, навучэнец, расстраляны.

ВОЛЧОК Николай Андреевич, 1923 года рождения,  партизан-разведчик 44 отряда бригады «За Родину» им.Флегонтова, в партизанском отряде с ноября 1942 года, погиб в бою 04.01.1943 возле д.Малая Горожа (ЧИТАТЬ ПОДРОБНЕЕ ЗДЕСЬ). Запись внесена на основании п.1 Протокола заседания Комиссии по изучению содержания историко-документальной хроники «Пямять. Осиповичский район» от 25.01.2019СМОТРЕТЬ ЗДЕСЬ

ВАЎЧОК Яўгення, н. у 1889, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Ганна Цімафееўна, н. у 1941, расстраляна.

ДАБРЫЦКІ Мікалай, н. у 1882, забіты.

ДАБРЫЦКІ Уладзімір, н. у 1935, навучэнец, забіты.

ДАМОЎСКАЯ Амілія, н. у 1867, расстраляна.

ДРАБУШЭЎСКАЯ Амелія, н. у 1911, хатняя гаспадыня, расстраляна.

 

407 страница

ДРАБУШЭЎСКАЯ Ядвіга, н. у 1936, навучэнка, забіта.

ДРАБУШІЭЎСКІ Алік, н. у 1941, забіты.

ДРАБУШЭЎСКІ Юлік, н. у 1943, забіты,

ЗІНОВІЧ Лёля, н. у 1928, навучэнка, расстраляна.

ЗІНОВІЧ Таццяна, н. у 1887, хатняя гаспадыня, расстраляна.

КАЗЕЛА Фелікс Адамавіч, н. у 1885, расстраляны.

КЕДЗІЧ Мікалай, н. у 1937, навучэнец, расстраляны,

КЕДЗІЧ Ніна, н. у 1941, расстраляна.

КЕДЗІЧ Таіса, н. у 1939, расстраляна.

КІКЛЕВІЧ Ірына, н у 1882, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЛАПАТКА Алесь Андрэевіч, н. у 1882, расстраляны.

ЛАПАТКА Валянціна В. , н. у 1926, навучэнка, расстраляна.

ЛАПАТКА Канстанцін, н. у 1897, мірны жыхар, расстраляны.

ПЯТРОВІЧ Віцык, н. у 1942, расстраляны.

ПЯТРОВІЧ Зося, н. у 1926, навучэнка, расстраляна.

ПЯТРОВІЧ Іван, н. у 1935, навучэнец, расстраляны.

ПЯТРОВІЧ Марыя, н. у 1896, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ПЯТРОВІЧ Фалька, н. у 1929, навучэнка, расстраляна.

ПЯТРОВІЧ Яніна, н. у 1935, навучэнка, расстраляна.

ІІЯТРОВІЧ Янус, н. у 1940, расстраляны.

РАД31ВОНАВА Таццяна, н. у 1901, хатняя гаспадыня, расстраляна.

РАДЗІМІНОВІЧ Аляксандр, н. у 1938, расстраляны.

СТАНІШЭЎСКАЯ Ярэна, н. у 1906, хатняя гаспадыня, расстраляна.

СЯМКО Аляксандр, н. у 1930, навучэнец, расстраляны.

СЯМКО Уладзімір, н. у 1929, навучэнец, расстраляны.

ТАТУР Аляксандр, н. у 1926, навучэнец, расстраляны.

ТАТУР Віктар, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны.

ТАТУР Вольга Іванаўна, н. у 1934, навучэнка, расстраляна.

ТАТУР Іван Адамавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.

ТАТУР Соня Іванаўна, н. у 1938, расстраляна.

 

деревня Малая Грава

АРЦЮШЭЎСКІ Карп Ігнатавіч, мірны жыхар.

БАРАДАЎКА Іван Аляксандравіч, н. у 1925, партызан 214-га атрада імя Калініна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў пры выкананні баявога задания 9.1.1944, пахаваны ў в. Вяззе.

ГРЫШАНОВІЧ Мікалай Іванавіч, мірны жыхар.

ДАНДЫБЕРА Цімафей Іванавіч, мірны жыхар.

ЗАДОЛЯ Міхаіл Кузьміч, мірны жыхар.

КЛІМКО Іван Кірылавіч, мірны жыхар.

РАМАНОЎСКІ Аляксандр Васільевіч, н. у 1925, мірны жыхар.

ШПАК Василий Афанасьевич, 1912 года рождения, партизан-разведчик 44 отряда бригады «За Родину» им.Флегонтова, в партизанском отряде с ноября 1942 года, погиб 04.01.1943 возле д.Малая Горожа (ЧИТАТЬ ПОДРОБНЕЕ ЗДЕСЬ). Запись внесена на основании п.1 Протокола заседания Комиссии по изучению содержания историко-документальной хроники «Пямять. Осиповичский район» от 25.01.2019СМОТРЕТЬ ЗДЕСЬ

 

деревня Новина

БАРАДАЎКА Іван Аляксандравіч, мірны жыхар. 

деревня Полядье

АЛЕКСАНДРОВІЧ Абрагім Абрагімавіч, н. у 1929, навучэнец, расстраляны.

АЛЕКСАНДРОВА Асэя Абрагімаўна, н. у 1943, расстраляна.

АЛЕКСАНДРОВА Роза Абрагімаўна, н. у 1940, расстраляна.

АЛЕКСАНДРОВІЧ Смалья Абрагімаўна, н. у 1931, навучэнка, расстраляна.

АЛЕКСАНДРОВА Халіма Абрагімаўна, н. у 1911, хатняя гаспадыня, расстраляна.

АЛЕКСАНДРОВА Хота Абрагімаўна, н. у 1942, расстраляна.

БАРАНЦЭВІЧ Алесь, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.

БАРАНЦЭВІЧ Анатоль Аляксандравіч, н. у 1935, навучэнец, расстраляны.

БАРАНЦЭВІЧ Анюта Паўлаўна, н. у 1894, хатняя гаспадыня, расстраляна.

БАРАНЦЭВІЧ Ігар Аляксандравіч, н. у 1940, расстраляны.

БАРАНЦЭВІЧ Уладзімір Аляксеевіч, н. у 1932, навучэнец, расстраляны.

БЫЛІНА Марыя, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляна.

ВАРАБ’ЁВА Марыя, н. у 1909, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ВАРАБ’ЁЎ Аляксандр, н. у 1940, расстраляны.

ВАРАБ’ЁЎ Валерый, н. у 1942, расстраляны.

ВАРАБ’ЁЎ Віктар, н. у 1938, расстраляны.

ГРАЛЬКА Аксіння Сямёнаўна, н. у 1894, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Віктар Цімафеевіч, н. у 1939, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Ганна Цімафееўна, н. у 1941, расстраляна.

ГРЫШАНОВА Ганна Ягораўна, н. у 1933, навучэнка, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Дзмітрый Ягоравіч, н. у 1936, навучэнец, расстраляны.

ГРЫШАНОВА Зінаіда Ягораўна, н. у 1936, навучэнка, расстраляна.

ГРЫШАНОВА Марыя, н. у 1894, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Марыя Цімафееўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.

 

408 страница

 

ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Цімафеевіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Ягоравіч, н. у 1928, навучэнец, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Ніна Цімафееўна, н. у 1935, навучэнка, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Уладзімір Рыгоравіч, н. у 1922, партызан атрада імя Гастэла брыгады «Дзядзькі Колі», прапаў без вестак 24.6.1944.

ЖОРСКАЯ Доня, н. у 1911, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЖОРСКАЯ Марыя Іванаўна, н. у 1938, расстраляна.

ЖОРСКІ Міхаіл Іванавіч, н. у 1943, расстраляны.

ЖОРСКІ Франак Іванавіч, н. у 1940, расстреляны.

ЗБРОЕВА Зося, н. у 1885, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЗІНАВЕНКА Алена Ф., н. у 1903, хатняя гаспадыня, расстраляна.

ЗІНАВЕНКА Канстанцін, н. у 1923, расетраляны.

КАЛЕЦКАЯ Агата, н. у 1889, хатняя гаспадыня, расстраляна.

КАНОНІК Фёдар Клімавіч, мірны жыхар, расстраляны.

КУНЦЭВІЧ Алесь, н. у 1880, мірны жыхар, расстреляны.

ЛУТКОЎ Алік, н. у 1932, навучэнец, расстраляны.

ЛЫЧАГІНА Дуня Юр’еўна, н. у 1920, мірны жыхар, расстраляна.

ЛЯВІЦКАЯ Валянціна Канстанцінаўна, н. у 1940, расстраляна.

ЛЯВІЦКАЯ Лідзія Канстанцінаўна, н. у 1934, навучэнка, расстраляна.

ЛЯВІЦКАЯ Надзея Андрэеўна, н у 1910, мірны жыхар, расстраляна.

ЛЯВІЦКІ Барыс Канстанцінавіч, н. у 1938, расстраляны .

ЛЯВІЦКІ Іван Канстанцінавіч, н. у 1942, расстраляны.

МАЗУРКЕВІЧ Броня, н. у 1920, хатняя гаспадыня, расстраляна.

МАЗУРКЕВІЧ Іван, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны.

МУХАМОР Ганна Ю., н. у 1912 , хатняя гаспадыня, расстраляна.

СІДАРЭНКА Вера Іванаўна, н. у 1941, расстраляна.

ЧАРОПКА Кацярына К., н. у 1914, хатняя гаспадыня, расстраляна.

 

деревня Рожище

АНТАНОВІЧ Кандрат, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.

АСКІРКА Кацярына, н. у 1892, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.

БАРБАРОВІЧ Аляксандр Іванавіч, н. у 1908, мірны жыхар.

ДУДКО Іван Сяргеевіч, н. у 1910, мірны жыхар, загінуў у 1942.

ЖУК Васіль Андрэевіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны  ў 1943.

ЖУК Васіль Мікалаевіч, мірны жыхар.

ЖУК Віктар Васільевіч, мірны жыхар.

ЖУК Раіса Васільеўна, мірны жыхар.

ЗАМБАРЖЫЦКІ Анатоль, н. у 1941, расстраляны ў 1943.

ЗАМБАРЖЫЦКІ Ульян, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны  ў 1943.

КЛІМКО Аляксандр Піліпавіч, мірны жыхар.

КОРАНЬ Аляксандр Іванавіч, н. у 1913, мірны жыхар.

КОРАНЬ Анатоль Аляксандравіч, н. у 1937, мірны жыхар.

КОРАНЬ Генадзь Антонавіч, н. у 1920, мірны жыхар.

КОРАНЬ Гунэфа Вячаславаўна, н. у 1919, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.

КОРАНЬ Іван Іванавіч, н. у 1926, мірны жыхар.

КОРАНЬ Іван Мікалаевіч, н. у 1870, мірны жыхар.

КОРАНЬ Іван Міронавіч, н. у 1880, расстраляны ў 1943.

КОРАНЬ Марыя Дзмітрыеўна, н. у 1875, мірны жыхар.

КОРАНЬ Павел Іванавіч, мірны жыхар.

КОРАНЬ Яўген Іванавіч, мірны жыхар.

КРАСІНСКІ Свірыд Ігнатавіч, мірны жыхар.

КУПРЭЙЧЫК Сяргей Адамавіч, мірны жыхар.

ПАЎЛОВІЧ Антаніна, н. у 1890, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.

РАЗНОЎСКАЯ Алімпіяда, н. у 1929, навучэнка, расстраляна ў 1943.

РАЗНОЎСКАЯ Аляксандра, н. у 1926, навучэнка, расстраляна ў 1943.

РАЗНОЎСКАЯ Марыя А., н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.

РАЗНОЎСКАЯ Яўгення А., н. у 1929, навучэнка, расстраляна ў 1943.

РАМАНЕНКА Алег, н. у 1938, расстраляны ў 1943.

РАМАНЕНКА Аляксандра, н. у 1933, навучэнка, расстраляна ў 1943.

РАМАНЕНКА Васіль, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.

РАМАНЕНКА Марыя, н. у 1910, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.

РАМАНЕНКА Рыгор, н. у 1930, навучэнец, расстраляны ў 1943.

ЦВЫРКО Іосіф, н. у 1900, мірйы жыхар, расстраляны ў 1943.

 

 

409 страница

ЦВЫРКО Софія, н. у 1911, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.

ЦВЫРКО Эдвард Іосіфавіч, н. у 1930, расстраляны ў 1943.

 

деревня Ручей

ГЕРАСІМЧЫК Піліп ІІракопавіч, мірны жыхар.

ГОМАН Дэмітрый Антонавіч, н. у 1921, партызан атрада «Перамога» партызанскай брыгады «Полымя», загінуў 6.12.1943, пахаваны ў в. Валача Мінскай вобласці.

ГОМАН Сцяпан Іванавіч, н. у 1926, мірны жыхар, загінуў у 1942.

КАНОНІК Дзмітрый Канстанцінавіч, мірны жыхар.

ЛУКАШЭВІЧ Фелікс Іосіфавіч, мірйы жыхар.

 

поселок Сосновый

У пасёлку Сасновы пахаваны 63 мірныя жыхары вёсак Ручай і Цалянка, расстраляныя гітлераўцамі ў ліпені 1943 г.

АРХІПЕНКА Іван Барысавіч.

АРХІПЕНКА Раіса Іванаўна, 5 гадоў. 

АРХІПЕНКА Уладзімір Іванавіч, 8 гадоў. 

ВАЛАСЕВІЧ Алена.

ГАВАРУШКА Варвара Макараўна. 

ГАРАДЗЕЦКАЯ Анэта.

ГАРАДЗЕЦКАЯ Валянціна Даменцьеўна. 

ГАРАДЗЕЦКАЯ Галіна Аляксандраўна, 10 гадоў.

ГАРАДЗЕЦКАЯ Ганна Фамінічна. 

ГАРАДЗЕЦКАЯ Ніна Даменцьеўна. 

ГАРАДЗЕЦКАЯ Раіса Аляксандраўна, 4 гады. 

ГАРАДЗЕЦКАЯ Соф’я Пятроўна. 

ГАРАДЗЕЦКІ Анатоль.

ГАРАДЗЕЦКІ Віктар Аляксандравіч, 6 гадоў. 

ГАРАДЗЕЦКІ Даменцій Міхайлавіч. 

ГАСБЕНКА.

ГАСБЕНКА Васіль.

ГАСБЕНКА Вольга Сямёнаўна.

ГАСБЕНКА Уладзімір Васільевіч.

ГОМАН Аляксандр Яфімавіч.

ГОМАН Андрэй Дзмітрыевіч.

ГОМАН Браніслава.

ГОМАН Васіль Адамавіч.

ГОМАН Дзмітрый Андрэевіч.

ГОМАН Макрэна Фёдараўна. 

ГОМАН-МАРКЕВІЧ Марыя Дзмітрыеўна. 

ГОМАН Марыя.

ГОМАН Мікалай Яфімавіч.

ГОМАН Соф’я Дзмітрыеўна.

ГОМАН Яфім Адамавіч.

ДЗЯРКУНСКАЯ Людміла, 3 гады. 

ДЗЯРКУНСКАЯ-ГОМАН Надзея Пятроўна. 

ЖУРАЎЛЁВА Зінаіда, 1 год 5 месяцаў. 

ЖУРАЎЛЁВА Соф’я Адамаўна.

КАВАЛЁВА Ганна.

КАВАЛЁВА Кацярына.

КАВАЛЁВА Леаніда.

КАВАЛЁВА Людміла, 1 год. 

КАВАЛЁВА Ульяна.

КАВАЛЁЎ Яфім.

КОКІНА Ала, 2 гады.

НІКІФАРАЎ Аляксей Карнавіч. 

ПІЛЮЦІН Павел Авяр’янавіч. 

ПІЛЮЦІН Сяргей Уладзіміравіч. 

ПІЛЮЦІНА Валянціна Паўлаўна. 

ПІЛЮЦІНА Лізавета Паўлаўна. 

ПІЛЮЦІНА Марыя Авяр’янаўна. 

ПІЛЮЦІНА Таццяна Паўлаўна. 

ПУЦІЛА Валерый Мікалаевіч, 5 гадоў. 

ПУЦІЛА Веня Іванаўна.

ПУЦІЛА Ганна.

ПУЦІЛА Клава Мікалаеўна, 3 гады. 

ПУЦІЛА Лізавета Іванаўна.

ПУЦІЛА Марыя ІІятроўна.

ПУЦІЛА Ніна Мікалаеўна, 2 гады. 

ІІУЦІЛА Сяргей, 1 год 8 месяцаў. 

ПУЦІЛА Уладзімір Іванавіч.

ІІУЦІЛА Юсціна.

РУДАКОЎСКАЯ Марыя. 

РУДАКОЎСКАЯ Таццяна, 3 гады. 

РУДАКОЎСКІ Анатоль, 2 гады. 

ТАКАРОНАК Васіль.

ШКУТКО Фёкла Васільеўна.

 

410 страница

деревня Троицкая Слобода

БАРАДАЎКА Пётр Сцяпанавіч, мірны жыхар.

ВЯТРОЎ Сяргей Міхайлавіч, мірны жыхар.

ДАШКЕВІЧ Станіслаў Якубавіч, н. у 1914, мірны жыхар — перенесен в главу «Погибшие воины-земляки» по Лапичскому сельсовету, д.Семкина Слобода, установлены примерные дата гибели, место захоронения в Брянской области.

ДУДКО Іван Паўлавіч, н. у 1907, мірны жыхар, забіты 17.7.1942, пахаваны ў в. Лапічы.

КАЧАЛАЎ Сяргей Афанасьевіч, мірны жыхар.

КРАСНАГІР Мікалай Пятровіч, мірны жыхар.

КРЫЛОВІЧ Марцін Дзям’янавіч, мірны жыхар.

РОЗ Уладзімір Максімавіч, н. у 1913, партызан, прапаў без вестак 6.8.1943.

СУГАКА Якаў Нічыпаравіч, н. у 1908, партызан, прапаў без вестак 11.8.1943.

 

деревня Семкина Слобода — добавлена администратором ЭКП, т.к. в печатной книге «Память» (2002) этого населенного пункта нет

 

 

 

 

деревня и ж.д. станция Уборок

ДРОЗД Тимофей Михайлович (бел. ДРОЗД Цімафей Міхайлавіч), мирный житель.

ИГНАТИКОВ Владимир Андреевич (бел. ІГНАЦІКАЎ Уладзімір Андрэевіч), 1924 года рождения, партизан 212-го отряда им. Сумченко 1-й Осиповичской партизанской бригады, пропал без вести 8.1.1943 — согласно донесению о потерях (СМ. ДОНЕСЕНИЕ О ПОТЕРЯХ) год рождения — 1925,  член ВЛКСМ, до войны работал связистом на ст.Уборок (оклад 250 рублей), погиб 09.01.1943 (не пропал без вести 08.01.1943) в бою около д.Трехгранный Дуб (Червенский район), там же был первоначально захоронен — добавлено администратором ЭКП 08.11.2021

СКИРКОВСКИЙ Казимир Антонович (бел. СКІРКОЎСКІ Казімір Антонавіч), 1917 года рождения, партизан 210-го отряда им. Сталина 1-й Осиповичской партизанской бригады, погиб 30.8.1943, похоронен в д.Маковье — СМ. ДОНЕСЕНИЕ О ПОТЕРЯХ