Жертвы войны — погибшие земляки

Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, асобы, якія садзейнічалі партызанскаму і антыфашысцкаму падполлю, члены іх сем’яў і мірныя жыхары — ахвяры фашысцкага тэрору

ГОРАД АСІПОВІЧЫ
АЗЕРАКІН Лазар Каліныч, расстраляны ў маі 1944 каля в. Цяплухі за сувязь з партызанамі.
АКУЛІЧ Раман Міхайлавіч, н. у 1924, намеснік палітрука 752га партызанскага атрада 1й Бабруйскай брыгады, загінуў 9.3.1943.
АРЦЮХОВІЧ Уладзімір Афанасьевіч, н. у 1926, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызан скай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак у красавіку 1944.
БАРАЗНА Павел Нічыпаравіч, партызан.
БАРАЗНА Уладзімір Нічыпаравіч, партызан.
БРЫТВІЧ Кірыл Антонавіч, н. у 1914, партызан
210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай брыгады, расстраляны ў маі 1942, пахаваны каля в. Цяплухі.
ВЕРАШЧАПН Тарас Данілавіч, н. у 1893, мірны жыхар, расстраляны ў кастрычніку 1941.
ВЕРНІКОЎСКІ Браніслаў Адамавіч, партызан, загінуў 15.12.1943, пахаваны ў Пухавіцкім рне Мінскай вобласці.
ГАРЭЛІК Аляксандр Маркавіч, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляны 5.2.1942, пахаваны ў г. Асіповічы.
ГАРЭЛІК Уладзімір Маркавіч, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляны 5.2.1942, пахаваны ў г. Асіповічы.
ГАРЭЛІК Цыля, н. у 1901, мірны жыхар, расстраляна 5.2.1942, пахавана ў г. Асіповічы.
ГЛЕБАЎ Іван Іванавіч, партызан.
ДЗЯНІСАВА Лілія Аляксееўна, н. у 1936, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў г. Талачын Віцебскай вобласці.
ДЗЯНІСАЎ Аляксей, н. у 1913, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў г. Талачын Віцебскай вобласці.
ДОЎГАЛЬ Павел Іванавіч, партызан.
ДУРЭЦ Любоў Навумаўна, н. у 1905, загінула
11.10.1941, мірны жыхар, пахаванаў г. Асіповічы.
ДУРЭЦ Хана Зелікаўна, н. у 1931, мірны жыхар, расстраляна 11.10.1941, пахаванаўг. Асіповічы.
ДУРЭЦ Хая Зелікаўна, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляна 11.10.1941, пахавана ў г. Асіповічы.
ЖУК Георгій Кліменцьевіч, н. у 1922, партызан 211 га атрада імя Ракасоўскага 1 й Асіповіцкай брыгады, загінуў 17.10.1943, пахаваны каля в. Лазовае.
ЖУК Рыгор Клімавіч, н. у 1921, партызан, загінуў 23.2.1944, пахаваны ў Асіповіцкім рне.
КАЗЯВА Аляксандр Афанасьевіч, н. у 1929, партызан атрада імя Шашуры 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у маі 1944.
КАМІСАРЧЫК Таццяна Якаўлеўна, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў г. Талачын Віцебскай вобласці.
КВЯТКО Канстанцін Аляксандравіч, н. у 1921, партызан, загінуў 25.8.1943, пахаваны ў Рэчыцкім рне.
КІРТЫМАНАЎ Уладзімір Іванавіч, н. у 1913, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, расстраляны ў верасні 1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
КЛАПЕР Якаў Майсеевіч, н. у 1898, мірны жыхар, загінуў 5.2.1942, пахаваны ў г. Асіповічы.
КОВАЛЬ Ганна Іванаўна, н. у 1923 у г. Кіеў, партызанка, загінула ў ліпені 1942.
КОВАЛЬ Іван Іванавіч, партызан.
КРОТ Канстанцін Сцяпанавіч, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
КРУМЕР Барыс, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
КРУЧЫЦКІ Мікалай Сцяпанавіч, н. у 1911,
368
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
начальнік штаба партызанскага атрада, загінуў
7.4.1944, пахаваны ў Петрыкаўскім рне.
ЛАПАТКА Пётр Васільевіч, н. у 1910, партызан партызанскай брыгады Каралёва, загінуў 1.7.1944, пахаваны ў г. Асіповічы.
ЛЕВІН Гірша Хаімавіч, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
ЛЕВША Мая (Раіса) Гіршаўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1941, пахавана ў г. Асіповічы.
ЛЕВША Хана Гілераўна (Яўсееўна), мірны жыхар, расстраляна ў 1941, пахавана ў г. Асіповічы.
ЛЕМЕШ Міхаіл Фёдаравіч, партызан.
ЛІЎШЫЦ Роза Аронаўна, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляна ў 1941, пахавана ў г. Асіповічы.
ЛІЎШЫЦ Саламон Ісакавіч, н. у 1895, мірны жыхар, расстраляны ў кастрычніку 1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
ЛІЎШЫЦ Самуіл Саламонавіч, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны ў кастрычніку 1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
МІРАНОВІЧ Мацвей Іванавіч, н. у 1898, партызан, загінуў 1.7.1944.
НАЙМАН Сіма Айзікаўна, н. у 1918, мірны жыхар, расстраляна ў 1942, пахавана ў г. Асіповічы.
ПАЛЕЙ Фіра Нахімаўна, н. у 1929, мірны жыхар, загінула ў чэрвені 1941.
ПАЛЕЙ Хася Нахімаўна, н. у 1933, мірны жыхар, загінула ў чэрвені 1941.
ПАТОЦКІ Мікалай Іванавіч, н. у 1924, партызан.
ПАЦКЕВІЧ Мікалай Міхайлавіч, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны ў снежні 1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
САНКОВІЧ Іван Дзям’янавіч, н. у 1902, кіраўнік падпольнай групы, расстраляны 12.4.1944.
САРОКІН Міхаіл Фаміч, н. у 1910, партызан
211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 3.2.1942, пахаваны ў Асіповіцкім рне.
СІНЧЫЛІН Фёдар Раманавіч, партызан.
СОРКІН Самуіл, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны 11.10.1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
СУБАТОВІЧ Леанід Пятровіч, н. у 1923, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, забіты 12.5.1944, пахаваны ў в. Вяззе.
СУМЧАНКА Сцяпан Сяргеевіч, н. у 1906, намеснік камандзіра злучэння партызанскай брыгады Каралёва, загінуў 7.1.1944, пахаваны ў г. Асіповічы.
СУХМАН Давід Ісакавіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны 11.10.1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
ТРАФІМАЎ Сцяпан, н. у 1923, партызан атрада імя Шашуры 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у 1945.
ХАТКЕВІЧ Антон Мікалаевіч, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ЧАРНЕЦКІ Сцяпан Іосіфавіч, партызан.
ШАПІРА Геня Лейбаўна, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляна ў 1941.
ШАПІРА Гіта Лейбаўна, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляна ў1941.
ШКАТАЎ Мікалай Якаўлевіч, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў г. Асіповічы.
ШКЛЯР Якаў Барысавіч, н. у 1895, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ШПАК Антон Іларыёнавіч, н. у 1913, мірны жыхар, забіты ў лістападзе 1941.
ШЫНКЛЕР Марыя Іосіфаўна, н. у 1870, мірны жыхар, загінула ў 1941 у час бамбардзіроўкі Асіповіч.
ШЭВЕЛЕЎ Сямён Андрэевіч, н. у 1908, партызан, загінуў 19.9.1943, пахаваны ў Кіраўскім рне Магілёўскай вобласці.
ЯМРОЎСКАЯ Генаэфа Аляксандраўна, партызанка.
ЯМРОЎСКАЯ Лідзія Аляксандраўна, партызанка.
Помнік на брацкай магіле савецкіх воінаў, партызан і ахвяр фашызму ў Асіповічах (па вул. Сумчанкі).
13. Зак. 3129.
369
1941 — 1945
Н.М.Альфяровіч і П.С.Альфяровіч.
АСІПОВІЦКІ СЕЛЬСАВЕТ
ВЕСКА АГУЛА
АЛЯШКЕВІЧ Валяр’ян Міхайлавіч, н. у 1922, партызан партызанскага атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1943.
НАРКЕВІЧ Іван Канстанцінавіч, н. у 1922, партызан, загінуў у баі, пахаваны ў в. Замошша.
ЧЫГУНАЧНАЯ СТАНЦЫЯ АСІПОВІЧЫ 2я
САНКОВІЧ Барыс Фёдаравіч, н. у 1907, падполыпчык, працаваў саставіцелем паяздоў на ст. Асіповічы, вывезены ў Германію.
САНКОВІЧ Вольга Паўлаўна, н. у 1922, падпольшчыца, працавала на чыгунцы, расстраляна ў 1942.
САНКОВІЧ Георгій Дзям’янавіч, н. у 1909, падполынчык, працаваў качагарам кватэрнаэксплуатацыйнай часткі, загінуў пры здзяйсненні дыверсіі ў красавіку 1942.
ВЁСКА БУЛГАРЫ
МІШКІН Ісак, мірны жыхар, расстраляны. ЧАРОПКА Піліп Клімавіч, н. у 1908, партызан, загінуў у баі.
ВЁСКА ВЯЛІКАЯ ГАРОЖА
АЛЬФЯРОВІЧ Ганна Аляксееўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
АЛЬФЯРОВІЧ Ганна Паўлаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
АЛЬФЯРОВІЧ Ніна Мікалаеўна, н. у 1917, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
АЛЬФЯРОВІЧ Павел Сцяпанавіч, н. у 1913, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
АЛЯХНОВІЧ Даніла, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
АЛЯШКЕВІЧ Марыя Мікалаеўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
БАБІНА Пётр, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
БАБОК Васіль, н. у 1908.
БЯЛЯЎСКІ Фёдар, н. у 1908.
БУРАЧОНАК Вольга Сцяпанаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
БУРАЧОНАК Прохар Мінавіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
БУРАЧОНАК Сцяпан Максімавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
БУРАЧОНАК Таццяна Прохараўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
БУРАЧОНАК Хрысціна Мікалаеўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ГАЛУШКА Аляксандра, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ГАЛУШКА Іван, мірны жыхар, расстраляны
14.1.1943.
ГАРОХ Еўдакія Іванаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ГАРОХ Кузьма Сцяпанавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ГАРОХ Міхаіл Кузьміч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ГАРОХ Уладзімір Кузьміч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ГУЛІК Нічыпар, н. у 1913, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ГУЛІК Пётр Нічыпаравіч, н. у 1938, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ГУЛІК Хрысціна, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ДАРАФЕЙЧЫК Варвара, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ДАРАФЕЙЧЫК Дзмітрый, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ДРАЗДОВІЧ Мікалай Міхайлавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ДРАЗДОВІЧ Міхаіл Міхайлавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ДРАЗДОВІЧ Міхаіл Пятровіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ДРАЗДОВІЧ Надзея, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ДУБРОЎСКАЯ Ганна Аляксееўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ДУБРОЎСКАЯ Дар’я Іванаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ДУБРОЎСКАЯ Марыя Аляксееўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ДУБРОЎСКАЯ Праскоўя Паўлаўна, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ДУБРОУСКАЯ Таццяна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ДУБРОЎСКІ Аляксей Пракопавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ДУБРОЎСКІ Дзмітрый, н. у 1919, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ДУБРОЎСКІ Пётр Аляксеевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ДУБРОЎСКІ Уладзімір Аляксеевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
370
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ЗАГАРОЎСКАЯ Ганна Андрэеў на, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЗАГАРОЎСКАЯ Клаўдзія Сямёнаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЗАГАРОЎСКАЯ Таццяна Андрэеўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЗАГАРОЎСКІ Андрэй, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
КАНДРАЦЁНАК Дзмітрый Данілавіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
КАНДРАЦЁНАК Марыя Дзмітрыеўна, н. у 1936, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КАНДРАЦЁНАК Наталля Лявонаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КАНДРАЦЁНАК Уладзімір Дзмітрыевіч, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
КЛІМОВІЧ Іван Мартынавіч, н. у 1914, партызан партызанскага атрада імя Ракасоўскага, загінуў
12.2.1943.
КОНДРУСЬ Мікалай Рыгоравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
КОНДРУСЬ Хрысціна Іванаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КОСТКА Васіль Міхайлавіч, н. у 1941, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
КОСТКА Сцепаніда Агееўна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КРУПНІК Ганна Халімонаўна, н. у 1891, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КУРС Валянціна Сідараўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КУРС Вікенцій Сідаравіч, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
КУРС Зінаіда Сідараўна, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КУРС Іван Сідаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
КУРС Марыя Канстанцінаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КУРС Марыя Сідараўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
КУРС Сідар Сцяпанавіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЛЕВАНОВІЧ Клаўдзія, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЛЕВАНОВІЧ Сцяпан, н. у 1915, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЛУКАШЭНЯ Васіль, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЛУКАШЭНЯ Марыя Міронаўна, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЛУК’ЯНАЎ Лук’ян, мірны жыхар, расстраляны
14.1.1943.
ЛЯШЧУК Аляксандра Іванаўна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЛЯШЧУК Іван Пятровіч, н. у 1930, мірны жыхар , расстраляны 14.1.1943.
ЛЯШЧУК Міхаіл Пятровіч, н. у 1933, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЛЯШЧУК Пётр Сцяпанавіч, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
НЕВЯРОВІЧ Еўдакія Юльянаўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
НЕВЯРОВІЧ Марыя Міхайлаўна, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
НЕВЯРОВІЧ Мікалай Міхайлавіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
НЕВЯРОВІЧ Міхаіл Сяргеевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
НЯХАЙ Уладзімір Васільевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Акуліна Раманаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Алёна Данілаўна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Аляксандр Сямёнавіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЁЙКА Аляксандр Фёдаравіч, н. у 1937, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЁЙКА АІляксандра Аляксандраўна, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Аляксандра Лявонаўна, н. у 1931, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
Помнік на брацкай магіле ахвяр фашызму ў в. Вялікая Гарожа.
371
1941 — 1945
ПАТАПЕЙКА Аляксей Лявонавіч, н. у 1934, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Анастасія Захараўна, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Анастасія Мартынаўна, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Анатоль Міхайлавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Андрэй Ахрэмавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Антаніна Данілаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Арцём Міронавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Арына, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Арына Сямёнаўна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Аўдоцця, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Васіль Іванавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Віктар Міхайлавіч, н. у 1938, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Вольта Дзям’янаўна, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Вольта Іванаўна, н. у 1915, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Вольта Лявонаўна, н. у 1922, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Вольта Паўлаўна, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Вольта Пятроўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Ганна Аляксандраўна, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Ганна Андрэеўна, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Ганна Іванаўна, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Ганна Мікалаеўна, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Ганна Мікалаеўна, н. у 1921, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Дар’я, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Дар я, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Дзмітрый Назаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Дзмітрый Паўлавіч, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Дзям’ян Фёдаравіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Зінаіда, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Зінаіда Рыгораўна, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Зоя Максімаўна, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Іван Дзмітрыевіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Іван Пятровіч, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Кандрат Андрэевіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Карп Фёдаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Кацярына Макараўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Леанід, н. у 1932, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Лізавета Пятроўна, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Лізавета Сцяпанаўна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Лукер’я Іванаўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Людміла, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Лявон Лявонавіч, н. у 1901, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Макар Захаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Максім Сямёнавіч, н. у 1915, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марфа Іванаўна, н. у 1919, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Аляксандраўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Аляксандраўна, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Андрэеўна, н. у 1935, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Дзмітрыеўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Емяльянаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Іванаўна, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Канстанцінаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Карпаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Макараўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Максімаўна, н. у 1936, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Міхайлаўна, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Пятроўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Рыгораўна, н. у 1902 мірны жыхар .расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Марыя Фёдараўна, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
372
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ПАТАПЕЙКА Мікалай Максімавіч, н. у 1938, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Мікалай Міхайлавіч, н. у 1940, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Мікалай Пятровіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Мікалай Фёдаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Адамавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Дзмітрыевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Іванавіч, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Лявонавіч, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Фёдаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Надзея Іванаўна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пелагея Міхайлаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пелагея Яфімаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пётр Андр’эевіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пётр Іванавіч, н. у 1935, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пётр Канстанцінавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пётр Макаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пётр Паўлавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пётр Пятровіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Пётр Сямёнавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Праскоўя Міхайлаўна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Раіса Міхайлаўна, н. у 1937, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Расціслаў Канстанцінавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Рыгор Дзмітрыевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Соф’я Дзям’янаўна, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Соф’я Лявонаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Соф’я Фёдараўна, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Сцяпан Паўлавіч, н. у 1909, партызан, загінуў у баі.
ПАТАПЕЙКА Сямён Фёдаравіч, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Таццяна Іванаўна, н. у 1919, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Таццяна Якаўлеўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Андрэевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Дзмітрыевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Іванавіч, н. у 1937, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Кандратавіч, н. у 1932, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Лявонавіч, н. у 1938, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Пятровіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Фёдаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Фёдар Дзмітрыевіч, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Фёдар Міронавіч, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ПАТАПЕЙКА Фёдар Пятровіч, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Фёкла Міхайлаўна, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ПАТАПЕЙКА Хрысціна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКАЯ Вольга Тарасаўна, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКАЯ Ніна Рыгораўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКАЯ Таццяна Тарасаўна, н. у 1917, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКАЯ Тэкля Пятроўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКАЯ Тэкля Рыгораўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКАЯ Тэкля Фядотаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКАЯ Фядора Сцяпанаўна, н. у 1913, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Аляксей Несцеравіч, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Віктар Пятровіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Іван Несцеравіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Мікалай Пятровіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Міхаіл Пятровіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Міхаіл Рыгоравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Пётр Тарасавіч, н. у 1913, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Рыгор Тарасавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
РУБЛЕЎСКІ Уладзімір Несцеравіч, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
373
1941 — 1945
&
У. I. Рубеж.
САКАЎЧУК Віктар Сямёнавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
САКАЎЧУК Матрона Рыгораўна, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
САКАЎЧУК Мікалай Сямёнавіч, н. у 1935, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
САКАЎЧУК Сямён Мікалаевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
САНКОВІЧ Аляксандр Сямёнавіч, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
САНКОВІЧ Дзмітрый Сямёнавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
САНКОВІЧ Іван Дзмітрыевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
САНКОВІЧ Марыя Аляксандраўна, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
САНКОВІЧ Марыя Міхайлаўна, н. у 1913, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
САНКОВІЧ Наталля Данілаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
САНКОВІЧ Таццяна Паўлаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
СОТНІК Пётр Дзмітрыевіч, н. у 1938, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
СОТНІК Ульяна Сямёнаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
СОТНІК Яўген Дзмітрыевіч, н. у 1938, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
СУШКО Дар’я Акімаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ХАЛЕЦКАЯ Марыя Пятроўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЧАРОПКА Аляксей Фёдаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЧАРОПКА Віктар Зіноўевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЧАРОПКА Вольта Фёдараўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЧАРОПКА Домна Максімаўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЧАРОПКА Зоя Нічыпараўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЧАРОПКА Лізавета Захараўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ЧАРОПКА Мікалай Нічыпаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЧАРОПКА Міхаіл Нічыпаравіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЧАРОПКА Нічыпар Міронавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЧАРОПКА Пётр Зіноўевіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЧАРОПКА Сцяпан Яфімавіч, мірны жыхар, расстраляны 14.1.1943.
ЧАРОПКА Хрьісціна Захараўна, мірны жыхар, расстраляна 14.1.1943.
ВЁСКА ДЗЕРАЎЦЫ
БАРАНОЎСКІ Мікалай Міхайлавіч, н. у 1914, партызан, загінуў у 1943.
ВАЙЦЯНКОВА Алёна Ігнатаўна, н. у 1918, падполынчыца, расстраляна ў лістападзе 1943, пахавана ў брацкай магіле каля в. Цяплухі.
ВЁСКА ДУБАВОЕ
ІСАЙ Яўген Андрэевіч, н. у 1922, мірны жыхар, павешаны ў 1942.
КАМІНСКІ Іван Мікалаевіч, н. у 1925, мірны жыхар, павешаны ў 1942.
КАМІНСКІ Мікалай Мікалаевіч, н. у 1919, мірны жыхар, павешаны ў 1942.
КАСПЯРОВІЧ Аляксандр Аляксандравіч, н. у 1924, мірны жыхар, павешаны ў 1942.
РУБЕЖ Уладзімір Іванавіч, н. у 1906, партызан 505га атрада імя С.М. Кірава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, павешаны 23.2.1943 у р.п. Татарка.
РУБЕЖ Фёдар Іванавіч, н. у 1922, сувязны 505га атрада імя С.М. Кірава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага.
САВІЦКІ Аляксандр Сямёнавіч, н. у 1924, мірны жыхар.
САВІЦКІ Аляксей Сямёнавіч, н. у 1920, мірны жыхар, павешаны ў 1942.
САВІЦКІ Іван Аляксандравіч, н. у 1925, мірны жыхар.
САВІЦКІ Канстанцін Сямёнавіч, н. у 1924, мірны жыхар, павешаны ў 1942.
САВІЦКІ Пётр Аляксандравіч, н. у 1928, мірны жыхар, павешаны ў 1942.
ВЁСКА ЗАДНЯЯ ГРАДА
ФРАНСКЕВІЧ Мікалай Васільевіч, н. у 1922, партызан партызанскага атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
22.5.1943, пахаваны ў в. Сялец.
ВЁСКА ЗАМОШША
БРАПНЕЦ Барыс, н. у 1905, партызан, загінуў у 1943.
374
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ВАЛЯНРОД Лізавета і чацвёра дзяцей, расстраляны.
ЗІНКЕВІЧ Валянцін Ігнатавіч, н. у 1925, партызан, загінуў у 1944.
КАЛУПН Міхаіл Гаўрылавіч, н. у 1910, партызан, загінуў у 1943.
ЛІТВІНЕНКА Аляксандр, н. у 1911, партызан, загінуў у 1943.
ПАЦКЕВІЧ Аляксей Іванавіч, н. у 1914, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 18.1.1943.
ПАЦКЕВІЧ Мікалай Міхайлавіч, н. у 1908, партызан, загінуў у баі.
РЭКІШ Павел Яфімавіч, н. у 1923, партызан партызанскага атрада імя Шашуры 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 6.6.1944.
РЭКІШ Уладзімір Яфімавіч, н. у 1919, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 18.1.1942.
РЭМЕНЬ Мікалай Міхайлавіч, н. у 1922, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 18.1.1942.
ТАМКОВА Алёна Афанасьеўна, н. у 1922, партызанка партызанскага атрада імя Ракасоўскага, загінула 12.12.1942.
ЧАРОПКА Мікалай Афанасьевіч, н. у 1922, партызан партызанскага атрада імя Шашуры 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
18.1.1942.
ЧАРОПКА Фёдар Фёдаравіч, н. у 1912, партызан партызанскага атрада імя Шашуры 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
18.1.1942.
ШЫЛА Надзея Рыгораўна, н. у 1925, партызанка 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінула
12.10.1943.
ВЁСКА ЗАРУЧЭЎЕ
КАЖЭРА Якуб Якаўлевіч, н. у 1909, мірны жыхар.
ВЁСКА ЗАСЯЛЕЧЧА
РАМАНОЎСКІ Мікалай Калістратавіч, н. у
1922, партызан партызанскага атрада імя Кірава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
16.5.1944.
ВЁСКА ЗАШЫБІНА
БАБІНА Іван Мікітавіч, н. у 1919, партызан, загінуў у 1943.
ВЁСКА КЛЯПЧАНЫ МОСТ
АСТАПОВІЧ Барыс Фёдаравіч, н. у 1921. АСТАПОВІЧ Надзея Трафімаўна, н. у 1895. АСТАПОВІЧ Рыгор Дзмітрыевіч, н. у 1915, мірны жыхар, расстраляны ў Асіповічах.
Н.Р.Шыла. Р.Дз.Астаповіч.
АСТАПОВІЧ Фёдар Іванавіч, н. у 1891. САНКОВІЧ Аляксандр Юр’евіч, мірны жыхар, загінуў у Ленінградзе.
САНКОВІЧ Іван Дзмітрыевіч, н. у 1914. САНКОВІЧ Карл Рыгоравіч, н. у 1923, партызан партызанскага атрада імя Дзяржынскага, загінуў
5.2.1943.
САНКОВІЧ Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1924, партызан партызанскага атрада імя Дзяржынскага, загінуў
5.2.1943.
САНКОВІЧ Рыгор Герасімавіч, н. у 1894. САНКОВІЧ Рыгор Сямёнавіч, н. у 1883. САНКОВІЧ Фёдар Аляксандравіч, н. у 1925, партызан, загінуў у 1944.
САНКОВІЧ Фёдар Якаўлевіч, н. у 1917. САНКОВІЧ Юрый Дзям’янавіч, н. у 1905, партызан, загінуў у 1942.
ВЁСКА ЛІЦВІНАВА
ХЛУС Мікалай Парфенавіч, н. у 1907, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.
ВЁСКА ЛУЧЫЦЫ
ЗІНКЕВІЧ Васіль, н. у 1878.
ЛАГВЕНЮК Марына, н. у 1903.
ПАЦКЕВІЧ Пелагея Дзмітрыеўна, н. у 1910. РУБЕЖ Марфа Іванаўна, н. у 1897.
СНІГІР Сынклета, н. у 1868.
ЧАРОПКА Аляксандр Панкратавіч, н. у 1895, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ЧАРОПКА Аляксей Радзівонавіч, н. у 1926, партызан партызанскага атрада імя Ракасоўскага, загінуў 27.12.1942, пахаваны ў в. Макаўе. ЧАРОПКА Аляксей Ягоравіч, н. у 1893. ЧАРОПКА Архіп Іванавіч, н. у 1896. ЧАРОПКА Афанасій Іванавіч, н. у 1913, партызан партызанскага атрада імя Ракасоўскага, загінуў
20.3.1943. пахаваны ў р.п.Татарка.
ЧАРОПКА Варвара, н. у 1900, мірны жыхар. ЧАРОПКА Вера, н. у 1870, мірны жыхар. ЧАРОПКА Вольга Кузьмінічна, н. у 1890, мірны
жыхар, расстраляна ў 1943.
375
1941 1945
ЧАРОПКА Георгій, н. у 1930, мірны жыхар.
ЧАРОПКА Іван Максімавіч, н. у 1870.
ЧАРОПКА Іван Рыгоравіч, н. у 1912, партызан, загінуў у баі.
ЧАРОПКА Марыя Мацвееўна, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляна.
ЧАРОПКА Марыя Рыгораўна, н. у 1935, мірны жыхар.
ЧАРОПКА Мацвей Іванавіч, н. у 1875, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ЧАРОПКА Пелагея Дзмітрыеўна, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляна ў 1943.
ЧАРОПКА Пелагея Мацвееўна, н. у 1907, мірны жыхар, расстраляна ў 1944.
ЧАРОПКА Пётр Акімавіч, н. у 1893.
ЧАРОПКА Пётр Лявонавіч, н. у 1871.
ЧАРОПКА Рыгор Фёдаравіч, н. у 1925.
ЧАРОПКА Сцяпан Трафімавіч, н. у 1923, партызан, загінуў у баі.
ЧАРОПКА Фёдар Паўлавіч, н. у 1923, мірны жыхар, павешаны ў 1943.
ВЁСКА МАЙ
ПАТАПЕЙКА Васіль Міхайлавіч, н. у 1926, партызан партызанскага атрада імя Ракасоўскага, загінуў 14.3.1943.
ВЁСКА МАЛАЯ ГАРОЖА
ЗЯНОВІЧ Рыгор Харытонавіч, н. у 1918, загінуў
30.9.1943.
КРУК Леанід Пятровіч, н. у 1912, партызан, загінуў у баі ў 1942.
КРУК Павел Андрэевіч, н. у 1913.
МЫСЛІЎЧЫК Савелій Іванавіч, н. у 1896.
ПАДВОЙСКІ Дзмітрый Ільіч, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны.
ПАДВОЙСКІ Іван Ільіч, н. у 1911, мірны жыхар, расстраляны.
ПАТАПЕЙКА Антон Цярэнцьевіч, н. у 1904.
ПАТАПЕЙКА Іван Максімавіч, н. у 1920, мірны жыхар, загінуў пры ахове калгаснага статка ў чэрвені 1941.
ПАТАПЕЙКА Ігнат Усцінавіч, н. у 1876.
ПАТАПЕЙКА Кацярына, н. у 1915.
ПАТАПЕЙКА Максім Дзмітрыевіч, н. у 1880, мірны жыхар, па падазрэнні ў сувязі з партызанамі расстраляны восенню 1942.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1899.
ПАТАПЕЙКА Тарас Адамавіч, н. у 1913, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
РУДЫ Аляксей Іванавіч, н. у 1925, партызан.
СІМАНОВІЧ Аляксей Канстанцінавіч, н. у 1915.
СІМАНОВІЧ Арцём Тарасавіч, н. у 1906.
СІМАНОВІЧ Канон Тарасавіч, н. у 1901, партызан, загінуў у баі ў 1943.
СІМАНОВІЧ Рыгор Міхайлавіч, н. у 1913, партызан, прапаў без вестак у кастрычніку 1944.
СТАШЭЎСКІ Вікенцій Іосіфавіч, н. у 1896, падпольшчык, расстраляны ў 1943.
ЦІШКЕВІЧ Пётр Фёдаравіч, н. у 1898.
ЧЫПР Міхаіл Сямёнавіч, н. у 1901, партызан, загінуў у баі ў 1943.
ВЁСКА МАЛОЦІНА
АНГЕРЧЫК Іван Васільевіч, н. у 1920.
ДУБОВІК Канстанцін Пятровіч, н. у 1916, партызан партызанскага атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак у маі 1944.
ТАМКОВІЧ Іван Пятровіч, н. у 1899.
ВЁСКА ПРУДОК
ПРЫШЧЭПЧЫК Мікалай Рыгоравіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1943.
ЦВЫРКО Іван Іванавіч, н. у 1903, партызан, загінуў у 1941.
ВЁСКА СТАВІШЧА
АСТАПОВІЧ Яўген Фёдаравіч, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляны.
БЕЛЫ Аляксей, партызан партызанскага атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак у снежні 1945.
КУЛЬЫІА Фёдар, н. у 1911, партызан партызанскага атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак.
ЛЁЛІНА Ганна Іосіфаўна, н. у 1923, партызанка партызанскага атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінула ў 1944.
МЕЛЬНІК Канстанцін Мікалаевіч, мірны жыхар, загінуў 14.6.1944.
ПАЦКЕВІЧ Іван Ігнатавіч, н. у 1923, партызан партызанскага атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак 4.3.1944.
РЭКІШ Уладзімір Ануфрыевіч, н. у 1922, партызан партызанскага атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі
26.8.1944.
СІДАРОВІЧ Аляксей Міхайлавіч, н. у 1926, партызан партызанскага атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак у 1944.
ТАШКЕВІЧ Васіль, н. у 1912, партызан партызанскага атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак.
ВЁСКА ЯГАДНАЕ
ГАЦУРА Мікалай Міхайлавіч, н. у 1915.
ГУБАШЫНА Праскоўя Іванаўна, н. у 1918, партызанка, загінула ў баі ў 1943.
ЕЛІН Пётр Мікалаевіч, н. у 1886.
ЗНАСКЕВІЧ Фелікс Адольфавіч, н. у 1912.
МІХАДЗЮК Іван Цімафеевіч, н. у 1910, партызан, загінуў у 1943.
376
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
ПАЛЕЎСКІ Мікалай Андрэевіч, н. у 1924.
ПІКУЛА Іван Лявонавіч, н. у 1904.
ПІНЧУК Павел Андрэевіч, н. у 1906.
САСНОЎСКІ Мікалай Іосіфавіч, н. у 1915.
ХАЛАДОК Павел Яфімавіч, н. у 1917.
ВЯЗЗЕЎСКІ СЕЛЬСАВЕТ
ВЕСКА ВЯЗЗЕ
АДАКІМЧЫК Вольга Гаўрылаўна, н. у 1909, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
АДАКІМЧЫК Ганна Рыгораўна, н. у 1937, вучаніца, расстраляна ў 1943.
АДАКІМЧЫК Рыгор Іванавіч, н. у 1907, селянін, расстраляны ў 1943.
АДАКІМЧЫК Тамара Рыгораўна, н. у 1939, вучаніца, расстраляна ў 1943.
ГЕРАСІМЧУК Іосіф Міхайлавіч, н. у 1904, падполынчык, забіты ў 1943.
ЗАГАРОЎСКІ Аляксей Логвінавіч, н. у 1900, будаўнік, расстраляны ў 1943.
ЗЛОБІЧ Ганна Сямёнаўна, н. у 1890, расстраляна ў 1943.
ЗЛОБІЧ Павел Аляксандравіч, н. у 1888, селянін, расстраляны ў 1943.
ЗЛОБІЧ Софія Паўлаўна, н. у 1916, сялянка, расстраляна ў 1943.
КОВАЛЬ Іван Іванавіч, н. у 1925, партызан
214га атрада імя Калініна, загінуў пры выкананні баявога задания ў 1944, пахаваны ў в. Вяззе.
ЛОБАЧ Анастасія Паўлаўна, н. у 1912, сялянка, расстраляна ў 1943.
ЛУК’ЯНЧЫК Пётр Фёдаравіч, н. у 1899, селянін, расстраляны ў 1943.
ЛЯШЧУК Рыгор Фёдаравіч, н. у 1902, партызан 210га атрада імя Сталіна, забіты 24.4.1944, пахаваны ў в. Лапічы.
МІНІЧ Марыя Аляксандраўна, н. у 1930, расстраляна ў 1943.
ПІЛІК Ганна Андрэеўна, н. у 1922, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1942.
ПІЛІК Мікалай Андрэевіч, н. у 1924, селянін, расстраляны ў 1942.
ПЯТРОВІЧ Валянціна Іванаўна, н. у 1926, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ПЯТРОВІЧ Надзея Дзмітрыеўна, н. у 1906, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ПЯТРОВІЧ Надзея Іванаўна, н. у 1924, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ПЯТРОВІЧ Таццяна, н. у 1886, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ПЯТРОВІЧ Феня Іванаўна, н. у 1911, расстраляна ў 1943.
ХАМЯНОК Ігнат Паўлавіч, н. у 1884, селянін, расстраляны ў 1942.
ХАТКЕВІЧ Сцяпан Ільіч, н. у 1912, сувязны 210га партызанскага атрада імя Сталіна, расстраляны
12.1.1944, пахаваныўв. Вяззе.
ХЛУС Сцяпан Цімафеевіч, н. у 1926, партызан
215га атрада імя Леніна, забіты 11.3.1944, пахаваны ў в. Лазовае.
ВЁСКА ВЯРЭЙЦЫ
ХЛУС Канстанцін Іванавіч, н. у 1903, падпольшчык, расстраляны ў студзені 1944.
ВЁСКА ЗБОРСК
БАРЫСІК Алена Мікалаеўна, н. у 1901, расстраляна ў 1943.
БАРЫСІК Мікалай Аляксеевіч, партызан, загінуў пры выкананні баявога задания ў 1943.
БЯЛЬКО Анатоль Мацвеевіч, н. у 1924, партызан, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Зборск.
БЯЛЬКО Марыя Нічыпараўна, н. у 1907, партызанка, расстраляна ў 1942.
БЯЛЬКО Мацвей Дзянісавіч, н. у 1898, партызан, расстраляны ў 1942.
ГАНЧАРОНАК Пётр Мікітавіч, н. у 1915, сувязны 210га партызанскага атрада імя Сталіна, расстраляны, пахаваны ў в. Вяззе.
КУПРЭЙЧЫК Іван Яфімавіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Вярэйцы.
ТРАЦЭЎСКІ Сцяпан Іосіфавіч, н. у 1886, расстраляны за сувязь з партызанамі ў 1944.
ХАМЯНОК Васіль Аляксандравіч, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляны ў 1942 за сувязь з парты.занамі.
ШКУТКО Фёдар Паўлавіч, н. у 1903, сувязны
210га партызанскага атрада імя Сталіна, расстраляны 12.1.1944, пахаваны ў в. Вяззе.
ВЁСКА КАМАРЫНА
БАРАДАЎКА Іван Аляксандравіч, н. у 1923, партызан, загінуў 8.1.1944, пахаваны ў в. Вяззе.
ХАТКЕВІЧ Уладзімір Маркавіч, н. у 1912, падполынчык, схоплены немцамі і прапаў без вестак у жніўні 1944.
ВЁСКА ОРЧА
ГАНЧАРОНАК Майсей Сямёнавіч, н. у 1893, расстраляны ў 1942.
ГОЦІН Сямён Ануфрыевіч, н. у 1894, селянін, расстраляны ў 1943.
ГОЦІНА Наталля Рыгораўна, н. у 1895, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ПЯТРОЎСКАЯ Ганна Канстанцінаўна, н. у 1908, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ПЯТРОЎСКАЯ Еўдакія Аляксееўна, н. у 1890, расстраляна ў сакавіку 1943.
ПЯТРОЎСКАЯ Марыя Мікалаеўна, н. у 1931, расстраляна ў лютым 1943.
ПЯТРОЎСКАЯ Феадосія Піліпаўна, н. у 1886, сялянка, расстраляна ў 1942.
ПЯТРОЎСКІ Мікалай Міхайлавіч, н. у 1905, падполынчык, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Цяплухі.
377
1941 — 1945
Г.В.Налівайка.
ПЯТРОЎСКІ Мікалай Спірыдонавіч, н. у 1900, селянін, расстраляны ў 1942.
ПЯТРОЎСКІ Фёдар Іванавіч, н. у 1931, селянін, расстраляны ў 1943.
СУШКО Архіп Іванавіч, н. у 1900, расстраляны ў чэрвені 1941.
СУШКО Кацярына Нічыпараўна, н. у 1919, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1944.
СУШКО Мікалай Фёдаравіч, н. у 1899, селянін, расстраляны ў 1944.
ЦЯСЛЁНАК Сцяпан Лявонавіч, н. у 1903, селянін, расстраляны ў 1941.
ВЕСКА СМЫК
ЕРКА Аляксандра Адамаўна, н. у 1926, вучаніца, расстраляна ў 1943.
ЕРКА Ганна Фёдараўна, н. у 1893, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ЛЯХОВІЧ Іван, н. у 1902, селянін, расстраляны ў 1943.
ЛЯХОВІЧ Мімія, н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
НАЛ1ВАИКА Васіль Карпавіч, н. у 1896, селянін, расстраляны ў 1943.
НАЛІВАЙКА Ганна Васільеўна, н. у 1922, мірны жыхар, расстраляна ў 1943.
НАЛІВАЙКА Кацярына Сямёнаўна, н. у 1898, расстраляна ў 1943.
НАЛІВАЙКА Міхаіл Пракопавіч, н. у 1905, сувязны 210га партызанскага атрада імя Сталіна, расстраляны ў снежні 1942, пахаваны каля г. Асіповічы.
НАЛІВАЙКА Пётр Міронавіч, н. у 1900, селянін, расстраляны ў 1943.
РУСАКОВІЧ Аляксандр Віктаравіч, н. у 1894, партызан 210га атрада імя Сталіна, загінуў пры выкананні баявога задания ў студзені 1944, пахаваны ў в. Вяззе.
ВЁСКА ЦЯПЛУХІ
ГАНЧАРОНАК Міхаіл Дарафеевіч, н. у 1925, партызан 215га атрада імя Леніна, загінуў пры вы
кананні баявога задания 24.7.1943, пахаваны на ст. Талька.
ГРЫШАНОВІЧ Іван Антонавіч, н. у 1906, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага, загінуў 10.10.1943, пахаваны каля в. Лазовае.
ГРЫШАНОВІЧ Канстанцін Алякссевіч, н. у 1927
ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Аляксеевіч, н. у 1923, расстраляны ў 1944, пахаваны ў Мінску.
ГРАДЗЯНСКІ ПАСЯЛКОВЫ САВЕТ РАБОЧЫ ПАСЁЛАК ГРАДЗЯНКА
АБРАМАЎ Анатоль Іванавіч, н. у 1921, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай брыгады, памёр 26.5.1944.
АБРАМОВІЧ, н. у 1902, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
АБРАМОВІЧ Анатоль Адамавіч, н. у 1935, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
АБРАМОВІЧ Вольта, н. у 1910, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
АБРАМОВІЧ Юрый, н. у 1933, расстраляны ў
1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
АБРАМЧУК Гіта, н. у 1909, хатняя гаспадыня,
расстраляна.
АБРАМЧУК Рыва, н. у 1908, хатняя гаспадыня, расстраляна.
АБРАМЧУК Яўгенія, н. у 1900, хатняя гаспадыня, расстраляна.
АГРАНАВА, н. у 1871, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
АГРАНАЎ, н. у 1874, закатаваны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
АГРАНАЎ Гілька, н у 1878, закатаваны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
АРАНЧУК Софа, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
АРАНЧУК Хана, н. у 1927, закатавана ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
БАГДАНОВІЧ Уладзімір Раманавіч, н. у 1923, партызан 12й кавалерыйскай партызанскай брыгады імя Сталіна, загінуў у 1942 пры падрыве нямецкага эталона, пахаваны ў р.п. Градзянка.
БАКА Міхаіл, н. у 1924, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў Пухавіцкім рне.
БАКА Шура Міхайлаўна, н. у 1928, загінула ў
1943, пахавана ў в. Макаўе.
БАЛ УХА Іван, н. у 1904, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.
БАРКУС Лора, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
БУГЛАК Вікторыя, н. у 1901, хатняя гаспадыня, расстраляна.
БРЫТКЕВІЧ Аляксандр, н. у 1896, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
БРЫТКЕВІЧ Пётр Аляксеевіч, н. у 1939, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
378
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
БРЫТКЕВІЧ Станіслаў Аляксандравіч, н. у 1931, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
БРЫТКЕВІЧ Ульяна, н. у 1900, расстраляна ў 1943, пахаванаў р.п. Градзянка.
БРЫТКЕВІЧ Юліян, н. у 1910, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
БУТВалянціна Міхайлаўна, н. у 1934, расстраляна 6.1.1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
БУТ Ірына Міхайлаўна, н. у 1936, загінула ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
БУТ Міхаіл, н. у 1909, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
БУТ Надзея, н. у 1916, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
БУТ Раіса Міхайлаўна, н. у 1932, расстраляна
6.1.1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
БУТАК Віктар, н. у 1900, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
БЭЛІНА Люся, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ВАЙДОЎСКАЯ Агапа Іосіфаўна, н. у 1903, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ВАЙДОЎСКАЯ Бэйля Іосіфаўна, н. у 1928, навучэнка, расстраляна.
ВАЙДОЎСКАЯ Рыва Іосіфаўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.
ВАЙДОЎСКІ Барыс Іосіфавіч, н. у 1924, навучэнец, расстраляны.
ВАЙДОЎСКІ Іосіф, н у 1901, мірны жыхар, расстраляны.
ВАЙДОЎСКІ Мэйша Іосіфавіч, н. у 1926, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ВАПНІШ, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ВАПНІШ Барыс, н. у 1925, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ВАЎНІК Соф’я, н у 1921, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ВЕРНІКОЎСКАЯ, н у 1890, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ВЕРН1КОЎСКАЯ Марыя, мірны жыхар, расстраляна.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Сцепаніда, н. у 1918, спалена 9.1.1943 у в. Макаўе, пахаванаўв. Макаўе.
ВЕРНІКОЎСКІ Антон Іванавіч, н. у 1920, расстраляны ў ліпені 1942, пахаваны ў г. Чэрвень.
ВІКТОРЧЫК, н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ВІКТОРЧЫК Кузьма, н у 1904, расстраляны ў студзені 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ВІНАКУР Малка Янкелеўна, н. у 1926, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ВІНАКУР Цыля Янкелеўна, н. у 1928, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ВІНАКУР Янкель, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГАРЭЛІК Бэйля Цынаўна, н. у 1880, хатняя гаспадыня, расстраляна.
У.Р.Багдановіч.
ГАРЭЛІК Галіна Вількаўна, н. у 1929, навучэнка, расстраляна.
ГАРЭЛІК Гіта Я., н. у 1905, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГАРЭЛІК Роза Вількаўна, н. у 1925, навучэнка, расстраляна.
ГАРЭЛІК Цыпа Вількаўна, н. у 1938, навучэнка, расстраляна.
ГАЎРУКОВІЧ Антаніна Ігнатаўна, н. у 1899, спалена ў 1944 у в. Бозак, пахавана ў в. Бозак.
ГАЎРУКОВІЧ Галіна Уладзіміраўна, н. у 1925, спалена ў 1944 у в. Бозак, пахавана ў в. Бозак.
ГЕЛЬФРЫД Бася Раманаўна, н. у 1930, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГЕЛЬФРЫД Берта Евелеўна, н. у 1929, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГЕЛЬФРЫД Гіта Евелеўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.
Помнік на брацкай магіле ахвяр фашызму ў пасёлку Градзянка.
379
1941 1945
ГЕЛЬФРЫД Евель Евелевіч, н. у 1885, мірны жыхар, расстраляны.
ГЕЛЬФРЫД Зінаіда Раманаўна, н. у 1936, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГЕЛЬФРЫД Марыя Раманаўна, н. у 1941, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГЕЛЬФРЫД Рова Янкелеўна, н. у 1885, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ГЕЛЬФРЫД Соф’я Раманаўна, н у 1882, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГЕЛЬФРЫД Хана Евелеўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.
ГЕЛЬФРЫД Яўгенія Абрамаўна, н. у 1892, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГІЛЯР, н у 1894, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ПЛЯР Гіта, н. у 1883, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГІРЫН, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны.
ГЛЕБАЎ Іван Іванавіч, н. у 1927, навучэнец, расстраляны.
ГОЛАНД 1ча, н у 1926, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГРЫБ, н. у 1883, мірны жыхар, расстраляны.
ГРЫБ Марыя, н. у 1921, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ГРЫГАРЭЎСКАЯ Аляксандра Паўлаўна, н. у
1915, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГРЫГАРЭЎСКАЯ Валянціна Паўлаўна, н. у 1922, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГРЫГАРЭЎСКАЯ Ларыса Паўлаўна, н. у 1929, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГРЫГАРЭЎСКАЯ Софія Паўлаўна, н. у 1927, навучэнка, расстраляна.
ГРЫГАРЭЎСКАЯ Тамара Іванаўна, н. у 1941, мірны жыхар, расстраляна.
ГРЫГАРЭЎСКАЯ Феня Сямёнаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГРЫГАРЭЎСКІ Пётр Пятровіч, н. у 1910, сувязны 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, забіты 1.6.1944, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС, н. у 1927, навучэнец, расстраляны.
ГРЫНГЛАС Антаніна, н. у 1902, расстраляна ў 1942, пахаванаўр.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Барыс, н. у 1874, мірны жыхар, расстраляны.
ГРЫНГЛАС Давід Янкелевіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Зінаіда, н. у 1935, навучэнка, расстраляна.
ГРЫНГЛАС Зяма Янкелевіч, расстраляны ў студзені 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Моцік, н. у 1932, закатаваны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Моцік, н. у 1932, навучэнец, расстраляны.
ГРЫНГЛАС Пётр, н. у 1928, навучэнец, расстраляны.
ГРЫНГЛАС Роза Янкелеўна, расстраляна ў 1942, пахаванаўр.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Рыва, н. у 1880, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Софа, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.
ГРЫНГЛАС Файта, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Хася Янкелеўна, расстраляна ў 1942, пахаванаў р.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Цыля Янкелеўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГРЫНГЛАС Янкель, н. у 1904, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГРЫНФЕЛЬД Макс Паўлавіч, н. у 1926, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у жніўні 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГРЫШКО, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны .
ГРЫШКОВА, н. у 1887, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ГРЫШКОВА Алена, н. у 1923, навучэнка, расстраляна.
ГРЫШКОВА Марыя Васільеўна, н. у 1926, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ГРЫШКОЎ Аляксандр Васільевіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГРЫШКОЎ Кірыл Яфрэмавіч, расстраляны ў
1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГУРЫНА Венера Віктараўна, н. у 1926, падпольшчыца, расстраляна ў кастрычніку 1942, пахавана ў в. Свіслач.
ЕНУС Валянціна, н. у 1927, навучэнка, расстраляна.
ЖДАНОВІЧ Сцяпан, н у 1888, расстраляны ў
1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЖЫВІЦА Мечыслаў Іванавіч, н. у 1927, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЖЫГАЛКОЎСКАЯ Яніна Баляславаўна, н. у 1923, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЖЫГАЛКОЎСКІ Ян Баляслававіч, н. у 1925, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЗАБЛОЦКАЯ Ганна Іосіфаўна, н. у 1913, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЗАБЛОЦКАЯ Надзея Сямёнаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЗАБЛОЦКАЯ Соф’я Іосіфаўна, н. у 1925, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЗАБЛОЦКАЯ Яўгенія Сцяпанаўна, н. у 1875, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЗАБЛОЦКІ Аляксей Іосіфавіч, расстраляны ў
1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЗАБЛОЦКІ Віктар Іосіфавіч, н. у 1921, навучэнец, расстраляны.
380
Загінуўшыя партызаны, падполыычыкі, мірныя жыхары
ЗАБЛОЦКІ Іван Іосіфавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЗАБЛОЦКІ Іосіф Сцяпанавіч, н. у 1873, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЗАГАЛЬСКАЯ Берта Яролеўна, н. у 1889, расстраляна ў студзені 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЗАГАЛЬСКАЯ Бэйля Іцкаўна, н. у 1932, навучэнка, расстраляна.
ЗАГАЛЬСКАЯ Пэся Іцкаўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.
ЗАГАЛЬСКАЯ Хана Іцкаўна, н. у 1934, навучэнка, расстраляна.
ЗАГАЛЬСКАЯ Цыпа Іцкаўна, н. у 1938, навучэнка, расстраляна.
ЗАГАЛЬСКІ Едаль, н. у 1864, мірны жыхар, расстраляны.
ЗАДОРА Кузьма Сцяпанавіч, н. у 1924, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЗІНАВЕНКА Ганна, н. у 1898, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЗІНАВЕНКА Марыя I., н. у 1921, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЗІНАВЕНКА Павел Мікалаевіч, н. у 1927, загінуў у 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЗЭЛЬЦЭР, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны.
ЗЭЛЬЦЭР, н. у 1890, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЗЭЛЬЦЭР Агрьіпіна Лейбаўна, н. у 1924, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЗЭЛЬЦЭР Груня, н. у 1939, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЗЭЛЬЦЭР Соф’я, н. у 1918, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЗЭЛЬЦЭР Эся Лейбаўна, н. у 1920, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ІВАНОВІЧ Альфрыда П., н. у 1904, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ІВАНОВІЧ Аляксей Ісакавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ІВАНОВІЧ Люся Аляксееўна, н. у 1927, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ІВАНОВІЧ Фрэда Пятроўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ІСАЧАНКА Іван Лукіч, н. у 1919, партызан
211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 20.11.1943, пахаваны ў в. Лазовае.
КАГАН Люба, н. у 1919, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
КАЛЕСНІКАЎ Андрэй Васільевіч, н. у 1909, партызан, загінуў у 1943.
КАМІНСКІ, н. у 1906, мірны жьгхар, расстраляны.
КАПЛАН Місель, н. у 1888, мірны жыхар, расстраляны.
КАПЛАН Місул Місельевіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны.
К.К.Карпаў.
КАПЛАН Моўша Місельевіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны.
КАПЛАН Рыва Місельеўна, н. у 1883, хатняя гаспадыня, расстраляна.
КАПЛУН Міхаіл, н. у 1926, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.
КАРПА У Канстанцін Канстанцінавіч, н. у 1926, партызан 215га атрада імя Леніна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у баі 11.3.1944, пахаваны ў в. Лазовае.
КАСПЯРОВІЧ Вацлаў Антонавіч, н. у 1919, партызан атрада імя Чапаева партызанскай брыгады «Полымя», прапаў без вестак у 1944.
КАЦ Бася, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
КАЦ Дора Васільеўна, н. у 1918, расстраляна ў
1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
КАЦ Зінаіда, н. у 1928, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
КАЦ Зэльда, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
КАЦ Сейна Місілаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
КІСЕЛЬ, н. у 1886, мірны жыхар, расстраляны.
КІСЯЛЁЎ Васіль, н. у 1918, мірны жыхар, расстраляны.
КІСЯЛЁЎ Якаў, загінуў пры бамбардзіроўцы ў
1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
КОЦІН Яроль, н. у 1889, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
КОЦІНА Рыва, н. у 1889, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
КОЦІНА Явеля Ісраэлаўна, н. у 1925, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
КРЫЧАЎСКАЯ Мот ля Абрамаўна, н. у 1906, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЛАПАТКА Аляксандр Іларыёнавіч, н. у 1931, спалены ў 1943 у в. Макаўе, пахаваны ў в. Макаўе.
ЛАПАТКА Анастасія, н. у 1900, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЛАПАТКА Іван Іларыёнавіч, н. у 1935, спалены ў 1943 у в. Макаўе, пахаваны ў в. Макаўе.
381
1941 1945
А.І.Лукашэнка. Н.П.Мяжэнная.
ЛАПАТКА Міхаіл, н. у 1898, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛАПАТКА Ніна Міхайлаўна, н. у 1925, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЛАПАТКА Яўгенія, н. у 1900, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЛАПС Надзея, н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЛАШКЕВІЧ Анатоль Іванавіч, н. у 1929, расстраляны ў 1943.
ЛАШКЕВІЧ Галіна Іванаўна, н. у 1932, загінула ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЛАШКЕВІЧ Іван Аляксандравіч, н. у 1896, загінуў у 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛАШКЕВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1904, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛАШКЕВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1928, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛАШКЕВІЧ Ларыса Іванаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЛАШКЕВІЧ Ларыса Лукінічна, расстраляна ў 1943, пахавана у р.п. Градзянка.
ЛАШКЕВІЧ Лук’ян, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛАШКЕВІЧ Марыя Лукінічна, расстраляна ў 1943, пахаванаўр.п. Градзянка.
ЛАШКЕВІЧ Эдуард Іванавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛІЎШЫНАВА, н у 1890, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЛІЎШЫЦ Залман, н. у 1904, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛІЎШЫЦ Мойша Залманавіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛІЎШЫЦ Рохля, н. у 1880, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЛІЎШЫЦ Сейна, н. у 1904, расстраляна ў студзені 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЛІЎШЫЦ Сіма, н. у 1925, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЛІЎШЫЦ Сэйна, н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЛІЎШЫЦ Янкель, н. у 1890, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛІЎШЫЦ Янкель, н. у 1880, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛОЙКА Юрый Іванавіч, н. у 1924, партызан атрада імя Молатава, памёр ад тыфу 13.5.1943, пахаваны ў в. Слабада Акцябрскага рна.
ЛУКАШЭНКА Аляксандр Ігнатавіч, н. у 1912, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у баі 1.7.1944, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЛЯГУЦКІ Віктар, мірны жыхар, расстраляны.
ЛЯНЕВІЧ, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны.
ЛЯНЕВІЧ Аляксандра, н. у 1907, забіта, пахавана ў р.п. Градзянка.
МАЛІШЭЎСКАЯ Марыя Антонаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
МАЛІШЭЎСКІ Леанід Станіслававіч, н. у 1926, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
МАНКЕВІЧ Домна Ігнатаўна, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
МАНКЕВІЧ Соф’я, н. у 1888, хатняя гаспадыня, расстраляна.
МАРОЗ Ганна Мікалаеўна, н. у 1921, расстраляна ў 1941, пахавана ў р.п. Градзянка.
МАРОЗ Кацярына Мікітаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
МАРОЗ Леанід Мікалаевіч, н. у 1928, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
МАРОЗ Лідзія Мікалаеўна, н. у 1926, расстраляна, пахавана ў р.п. Градзянка.
МАРОЗ Мікалай, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
МАРОЗ Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1930, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
МАТУЗ Аляксандр, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны.
МЯЖЭННАЯ Ніна Піменаўна, н. у 1926, пад полыпчыца, расстраляна ў кастрычніку 1942, пахавана ў г. Асіповічы.
МУХІН М., н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.
НАРКЕВІЧ Ясь, н. у 1901, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.
НЕВЯРОЎСКІ, н у 1890, мірны жыхар, расстраляны.
НЯХАЙ Лідзія Адольфаўна, н. у 1896, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ПАЖЫГАН Адам Цітавіч, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляны.
ПАЛЯКОВА Бэйля, н. у 1876, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ПАЛЯКОВА Бэйля Г. , н. у 1937, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ПАЛЯКОВА Дора, н. у 1925, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ПАЛЯКОВА Тэся Георгіеўна, н. у 1928, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
382
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
ПАЛЯКОЎ Гірша, н. у 1888, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ПАЛЯКОЎ Файча, н. у 1923, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ПАРФЯЛОВІЧ, н. у 1929, навучэнка, расстраляна. ПАІКА Адам, н. у 1925, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ПЕЎЗНЕР Мары Ісакавіч, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, забіты 25.11.1942, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
ПІНЧУК, н. у 1900, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ПІНЧУК Марыя, н. у 1924, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
РАДЗІМІНОВІЧ Леанід, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляны.
РАМАНОЎСКАЯ Матля, н у 1913, павешана ў
1941, пахавана ў р.п. Градзянка.
РАМАНОЎСКІ Абрам, павешаны ў 1941, пахаваны ў р.п. Градзянка.
РОДАВА Аня, н у 1939, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
РОДАВА Берта, н. у 1929, расстраляна ў студзені
1942, пахаванаў р.п. Градзянка.
РОДАВА Хая, н. у 1906, хатняя гаспадыня, расстраляна.
РОДАЎ Хаім, н. у 1937, расстралянз ў студзені 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
РУБІНШТЭЙН Ісак Піліпавіч, расстраляны ў 1941 у в. Ліпень, пахаваны ў в. Ліпень.
РУБІНШТЭЙН Любоў Піліпаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
РУБ1НШТЭИН Марыя Піліпаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
РУБІНШТЭЙН Меер Піліпавіч, расстраляны ў
1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
РУБІНШТЭЙН Сара Львоўна, расстраляна ў
1941 у в. Ліпень, пахавана ў в. Ліпень.
РУБІНШТЭЙН Сямён Піліпавіч, расстраляны ў 1941 у в. Ліпень, пахаваны ў в. Ліпень.
РУБІНШТЭЙН Тамара Піліпаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
РЫБІНСКАЯ, н. у 1922, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
РЫБІНСКАЯ Зінаіда, н у 1924, расстраляна ў
1943, пахаванаў р.п. Градзянка.
РЫБІНСКАЯ Людміла, н. у 1920, расстраляна
ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
РЫБІНСКІ Іосіф, н. у 1898, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
САПЛЯК Пётр, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны.
САРОКІН Алесь, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.
СМАРОДКІН Аляксандр Іпалітавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
СМАРОДКІН Уладзімір Іпалітавіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
СМАРОДКІНА Яўгенія Іпалітаўна, н. у 1924, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
СЫРАВАТКА Віктар Антонавіч, н. у 1939, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
СЫРАВАТКА Ганна Антонаўна, н. у 1941, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
СЫРАВАТКА Раіса Антонаўна, н. у 1938, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
СЯМЕНЧЫК Канстанцін Пятровіч, спалены ў 1944 у в. Бозак, пахаваны ў в. Бозак.
СЯРГЕЕВА Зінаіда, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляна.
ТАНІЧЫН, н. у 1906, загінуў у студзені 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ТАНІЧЫНА Марыя, н. у 1927, спалена ў 1943 у в. Макаўе, пахавана ў в. Макаўе.
ТАНКОВІЧ Пракоп X., н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны.
ТАРАСЕВІЧ Апалінарый, н. у 1926, партызан атрада імя Ціхамірава, загінуў у 1943 у баі каля
в. Ліпень.
ТАРАСЕВІЧ Міхаіл, н. у 1935, мірны жыхар, расстраляны.
ТАТУР Зінаіда Ігнатаўна, н. у 1940, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ТАТУР Ігнацій Іосіфавіч, н. у 1904, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ТРУБІЦЫН Георгій Васільевіч, н. у 1916, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у баі 29.11.1942, пахаваны каля в. Лазовае.
УМЭЦКАЯ, н. у 1924, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ФІЛІПОВІЧ Анпія, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна.
ФІЛІПОВІЧ Яніна, н. у 1921, мірны жыхар, расстраляна.
ФРЫНДЛЕНД Бэла, н. у 1938, расстраляна ў 1942, пахаванаў р.п. Градзянка.
ФРЫНДЛЕНД Рыма, н. у 1936, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ФРЫНДЛЕНД Ханка, н. у 1930, расстраляна ў 1942, пахаванаўр.п. Градзянка.
ХАЕТ Гіта, н. у 1894, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ХМЕЛЬНІК, мірны жыхар, расстраляны.
ХМЕЛБНІК Берта, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляна.
ХМЕЛЬНІК Додзік, н. у 1939, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ХМЕЛБНІК Маша, н. у 1926, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ХМЕЛЬНІК Рыва, н. у 1909, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ХМЕЛЬНІК Сейна Іосіфаўна, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляна.
383
1941 — 1945
ХМЕЛЬНІК Хана, н. у 1894, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ХМЕЛЬНІК Юлік, н. у 1894, расстраляны ў 1942, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЦІТКО Аляксандра Ігнатаўна, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляна.
ЦІХАНОВІЧ Ева Яфімаўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ЦІШКО Шура Ігнатаўна, н. у 1923, партызанка, загінула ў 1943 пры выкананні баявога задания.
ШАРКОЎСКІ Іосіф Міхайлавіч, н. у 1914, партызан, загінуў у 1943.
ШАЦІЛА Эдуард Антонавіч, н. у 1904, партызан, загінуў у 1943 каля в. Каменічы.
ШВЕДА Вольга Васільеўна, н. у 1913, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ШТЭРН Міндзіла, н. у 1940, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ШТЭРН Рэгіна, расстраляна ў 1942, пахавана ў р.п. Градзянка.
ШЫБКО Анатоль Аляксандравіч, н. у 1932, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ШЫБКО Вера Аляксееўна, н. у 1916, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ШЫБКО Ірына Аляксандраўна, н. у 1936, расстраляна ў 1943, пахавана ў р.п. Градзянка.
ШЭЙН, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляны.
ДАРАГАНАЎСКІ СЕЛЬСАВЕТ
ВЁСКА ВОСТРАЎ
ВОРАН Аляксей Уласавіч, н. у 1914, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
11.11.1943, пахаваны ў в. Лука Старадарожскага рна. ВОРАН Сяргей Уласавіч, н. у 1910, партызан
161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
12.6.1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
ЕРАШЭВІЧ Надзея Іванаўна, н. у 1910, расстраляна ў 1942.
МІХАДЗЮК Аляксей Пятровіч, н. у 1900, расстраляны ў 1942.
ВЁСКА ДАРАГАНАВА
АРЦЮХОЎСКІ Максім Аляксандравіч, н. у
1916, партызан, загінуў.
БАЖЫНСКІ Тадзік Людвігавіч, н. у 1925, прапаў без вестак.
БАШЭЎКІН Сямён Саламонавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
БАШЭЎКІНА лла Саламонаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ўв. Дараганава.
БАШЭЎКІНА Ханя Меераўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ўв. Дараганава.
БРЭГМАН Мордух Моўшавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
БРЭГМАН Соф’я Абрамаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
БРЭГМАН Феня Леапольдаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
БЯЗВОДЗІЦКАЯ Анастасія Міхайлаўна, н. у 1913, расстралянаў 1942.
БЯЗВОДЗІЦКІ Георгій Іванавіч, н. у 1911, расстраляны ў 1942.
ВЕРАМЕЙЧЫК Іван Іванавіч, партызан, загінуў
2.5.1944, пахаваны ў в. Міжрэчча Пухавіцкага рна. ГАМЕРШТЭЙН Мура Хвалеўна, расстраляна ў
маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ГАМЕРШТЭЙН Хваля, расстраляны 6.9.1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ГАРАЧЫК Бася, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ГАРАЧЫК Лейба Эльевіч, расстраляны
6.9.1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ГАРАЧЫК Хана Гіршаўна, расстраляна ў маі
1942, пахавана ў в. Дараганава.
ГАРЛЯВАНАЎ Рыгор Сцяпанавіч, н. у 1909, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ГАРЦМАН Ліба Аронаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ГАРЦМАН Майсей Няяхавіч, расстраляны
6.9.1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ГАРЦМАН Муся Майсееўна, расстраляна ў маі
1942, пахавана ў в. Дараганава.
ГАРЦМАН Хая Янкелеўна, расстраляна ў маі 1942, пахаванаў в. Дараганава.
ГУРЭВІЧ Сара Гілераўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ГУРЭВІЧ Элька Аронаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ДАЎГУЧЫЦ Павел Іванавіч, партызан, загінуў
11.5.1944.
ДОЛЯ Мікалай Іванавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЖЛОБІЧ Галіна, н. у 1939, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ЖЭШКА Алеся Клімаўна, н. у 1911, расстраляна, пахавана ў в. Дараганава.
ЗІНГЕРБРЭГМАН Лілія Міхайлаўна, н. у 1939, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ЗІНГЕР Ханя Лейзераўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ІВАНОЎ Эдуард Уладзіміравіч, н. у 1934, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ІРЗАН Яўсей Мацвеевіч, н. у 1906, расстраляны, пахаваны ў в. Дараганава.
КАВАЛЕРЧЫК Рафаіл, расстраляны 6.9.1941, пахаваны ў в. Дараганава.
КАВАЛЕРЧЫК Рыва Іцкаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КАЙДАНОЎСКІ Хаім Моўшавіч, расстраляны
6.9.1941, пахаваны ў в. Дараганава.
КАЛОДКІН Ісаак Шэвелевіч, расстраляны ў
маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
КАЛОДКІНА Рыва, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
384
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
КАМАРОВАБРЭГМАН Яўгенія Маркаўна,
расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КАМАРОЎ Іван Афанасьевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
КАРОЎКА Канстанцін Лук’янавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
КАЦНЕЛЬСОН Арон Гіршавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ўв. Дараганава.
КАЦНЕЛЬСОН Бася, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КАЧЫНСКАЯ Надзея Канстанцінаўна, н. у 1920, расстраляна, пахавана ў в. Дараганава.
КАЧЫНСКАЯКУЛББІЦКАЯ Ніна Канстанцінаўна, н. у 1917, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Дараганава.
КАЧЫНСКІ Канстанцін Андрэевіч, н. у 1896, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Дараганава.
КІСЛЫ Іван Сцяпанавіч, н. у 1927, партызан, расстраляны ў 1941.
КУЗНЯЦОВА Бася Хаімаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КУЗНЯЦОВА Гіта Майсееўна, н. у 1929, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КУЗНЯЦОВА Ента Якаўлеўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КУЗНЯЦОВА Пелагея Якаўлеўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КУЗНЯЦОВА Сара Майсееўна, н. у 1934, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КУЗНЯЦОЎ Ізраіль Майсеевіч, н. у 1925, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
КУЗНЯЦОЎ Сеня Майсеевіч, н у 1930, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
КУЗНЯЦОЎ Хаім Гецалевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
КУЗЬМІЧ Валерый Яўсеевіч, н. у 1937, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
КУЗЬМІЧ Ніна Яўсееўна, н. у 1932, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КУЗЬМІЧ Святлана Яўсееўна, н. у 1935, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
КУПЦОЎ Дзям’ян Фёдаравіч, н. у 1909, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛАШЫЦКІ Антон Станіслававіч, н. у 1925, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛАШЫЦКІ Вікенцій Станіслававіч, н. у 1923, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛАШЫЦКІ Станіслаў Пятровіч, н. у 1889, расраляны ў 1941.
ЛЕВІН Самуіл Маркавіч, н. у 1906, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛЕВІН Уладзімір Маркавіч, н. у 1908, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛІЎШЫЦ Лазар Майсеевіч, н. у 1925, прапаў без вестак у Ленінградзе.
ЛІЎШЫЦ Рыва Іцкаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ЛІЎШЫЦ Уладзімір Шаевіч, н. у 1937, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛІЎШЫЦ Хаім, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛІЎШЫЦ Шая Майсеевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛЯВІЦІН Абрам Маркавіч, н. у 1916, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛЯВІЦІН Барыс Маркавіч, н. у 1914, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛЯВІЦІН Лазар Маркавіч, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛЯВІЦІН Марат Лазаравіч, н. у 1930, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЛЯВІЦІН Янкель Лазаравіч, н. у 1926, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
МАКУШЫН Васіль Мікалаевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
МАРОШАК Голда, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
МАРОШАК Матус Майсеевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
МАРОШАК Рахміель Моўшавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
МАРОШАК Сіма Рахміелаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
МІХАДЗЮК Рыгор Тарасавіч, н. у 1936, партызан, расстраляны ў 1941.
МІХАДЗЮК Рьнор Тарасавіч, н. у 1926, расстраляны 6.9.1941, пахаваны ў в. Дараганава.
НЕЯЗЖАЛАЎ Авраам Леанідавіч, н. у 1907, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ОКРУТВасіль Іванавіч, н. у 1909, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Бэла Лейбаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Голда Пейсахаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Залман Вульфавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Меер Вульфавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Нехама Бэркаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Ніна Барысаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Рахіль Барысаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Рахіль Залманаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Рая Барысаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Рыта, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Спрынца, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
385
1941 1945
ПАЛЕЙ Фрума, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПАЛЕЙ Шмэрка, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПІНЧУК Якім Раманавіч, н. у 1910, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Бася Шлемаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Гілер Абрамавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Іахім Абрамавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Ісер Гіршавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Меер Майсеевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Мордух Гіршавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Рахіль, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Рыва Міронаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Сара Вульфаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Сара Шлемаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Хаім Гіршавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Хана Шмеркаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Шлема Гіршавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ПЯРЭЛЬДЗІН Янкель, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
РОЗІН Арон, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
РОЗІНА Міхля, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
РОХЛІН Эрнст Дзмітрыевіч, н. у 1937, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
РЭЗНІК Рахіль Іонаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
РЭЗНІК Рая Хонаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
САВІЧ Тамара Дзмітрыеўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ФАЛЬКОУСКІ Антон Станіслававіч, н. у 1914, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ФРЫДЫШТЭЙН Бася Рувімаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ФРЫДЫШТЭЙН Нікель Сымонавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ФРЫДЫШТЭЙН Рахіль Гіршаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ФРЫДЫШТЭЙН Рыва Навумаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ФРЫДЫШТЭЙН Сымон Маркавіч, расстраляны 6.9.1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ХЕЙМАН Абрам Ізраілевіч, расстраляны
6.9.1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ХЕЙМАН Броха Якаўлеўна, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ХЕЙМАН Дора Абрамаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ХЕЙМАН Зельда, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ХЕЙМАН Моўша Шлемавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ХЕЙМАН Рахіль Абрамаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ХЕЙМАН Сіма Моўшаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ЦЁМІН Гірш Абрамавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЦЁМІН Гірш Евелевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЦЁМІНА Стыся Яўсееўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ЦУПРАНОК Пракоп Яўсеевіч, н. у 1903, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Радуцічы.
ШАПІРА Ганна Якаўлеўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ШАПІРА Ліля, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ІІІАПІРА Фаня, н. у 1939, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ЭПШТЭЙН Рафаіл Калманавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЭПШТЭЙН Сара Шлемаўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Дараганава.
ЭІІШТЭЙН Яша, н. у 1939, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЯРАШЭВІЧ Рыгор Іванавіч, партызан.
ВЁСКА КАМАРЫНА
БАРАДАЎКА Васіль С., сувязны партызанскага атрада імя Сталіна, загінуў у снежні 1943, пахаваны ў в. Камарына.
ВЁСКА КАМЕНКА
КРЫВІЦКАЯ Малання Пятроўна, расстраляна ў маі 1942.
КРЫВІЦКІ Андрэй Сямёнавіч, расстраляны ў маі 1942.
МЕЛЬНІК Уладзімір Рыгоравіч, расстраляны ў маі 1942.
МІРОНЧЫК Рыгор Максімавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Каменка.
ВЁСКА КАЎГАРЫ
АСТРЭЙКА Аляксандр Сямёнавіч, н. у 1902, расстраляны ў 1941.
386
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ВОРАН Міхаіл Уласавіч, н. у 1905, павешаны ў
1941.
ЕРАШЭВІЧ Уладзімір Паўлавіч, н. у 1926, партызан, прапаў без вестак у красавіку 1944.
КАЛТУН Мікалай Ісакавіч, н. у 1910, партызан, загінуў у 1943.
КАЛТУН Пелагея Мінаўна, н. у 1908, загінула ў партызанах у 1943.
КАНТАРОВІЧ Саламон Якаўлевіч, н. у 1903, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Халькі.
КРУМЧАК Мікалай Піліпавіч, н. у 1922, партызан, прапаў без вестак 23.8.1943.
МІЛІШКЕВІЧ Антон А., н. у 1924, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 11.9.1943, пахаваны ў в. Каўгары.
МІЛІШКЕВІЧ Леанід Амбросьевіч, н. у 1922, партызан, прапаў без вестак у красавіку 1944.
МІХАДЗЮК Даніла Еўдакімавіч, н. у 1899, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Цяплухі.
МІХАДЗЮК Марфа Максімаўна, н. у 1888, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Халькі.
МІХАДЗЮК Пелагея Нічыпараўна, н. у 1911, расстраляна ў 1941.
МІХАДЗЮК Сцяпан Кірэевіч, н. у 1888, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Халькі.
МІХАДЗЮК Яфім Кірэевіч, н. у 1900, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Дараганава.
МУРГО Пётр Канстанцінавіч, н. у 1905, партызан, загінуў у 1941, пахаваны ў в. Халькі.
МЯНЧЭНЯ Алеся Данілаўна, н. у 1907, партызанка, загінулаў 1943, пахавана ў в. Каўгары.
СКАРАХОЦКІ Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1911, партызан, загінуў 12.4.1944, пахаваны ў в. Востраў Глускага рна Магілёўскай вобласці.
ВЁСКА КРАІ
АЛЯКСАНДРАВА Таццяна Цімафееўна, н. у
1929, загінула ў 1944 у Германй.
ЕРАШЭВІЧ Давыд Раманавіч, загінуў у маі
1942, пахаваны ў в. Дараганава.
ЕРАШЭВІЧ Пілііі Іларыёнавіч, н. у 1915, загінуў у 1944 у Германй.
ЕРАШЭВІЧ Рыгор Арцёмавіч, н. у 1927, загінуў у 1944 у Германй.
КІРДУН Васіль Якаўлевіч, н. у 1925, загінуў у 1944 у Германй.
КІРДУН Кірыл Іванавіч, н. у 1915, загінуў у 1944 у Германй.
КІРДУН Макар Давыдавіч, н. у 1914, загінуў у 1944 у Германй.
КІРДУН Раман Назаравіч, н. у 1900, расстраляны ў 1944, пахаваны ў в. Край
МЕЛЬНІК Іван Сцяпанавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
МЕЛЬНІК Марыя Трафімаўна, н. у 1929, загінула ў 1944 у Германй.
МЕЛЬНІК Міхаіл Васільевіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
НАРАБ Давыд Раманавіч, н. у 1903, расстраляны ў 1941.
НАРАБ Фёдар Кірылавіч, н. у 1887, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Краі.
ПРАКОПЧЫК Аляксандр Паўлавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ПРАКОПЧЫК Мікалай Паўлавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ПРАКОПЧЫК Надзея Паўлаўна, н. у 1923, загінула ў 1944 у Германй.
ПУХОЎСКАЯ Тэкля Гаўрылаўна, н. у 1903, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Край
ПУХОЎСКІ Мікалай Паўлавіч, н. у 1912, загінуў у 1944 у Германй.
ЦЬП’АНОК Васіль Сямёнавіч, н. у 1919, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ЦЫГАНОК Мацвей Аляксеевіч, н. у 1907, расстраляны ў 1941.
ВЁСКА КРЫНКА
АПАРЫН Пётр Фёдаравіч, н. у 1907, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады, загінуў 28.2.1944, пахаваны ў в. Крынка.
КРЫНКА Тарас Сямёнавіч, н. у 1914, загінуў у
1941, пахаваны ў в. Лука.
КУЗБМІЧ Фёдар Лявонцьевіч, н. у 1925, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады, загінуў 22.2.1944, пахаваны ў в. Крынка.
МІХАДЗЮК Піліп Дзянісавіч, н. у 1909, партызан атрада імя Дзяржыскага 161й партызанскай брыгады, палітрук роты, загінуў у баі 28.10.1942, пахаваны ў в. Крынка.
ПАЎЛОВІЧ Адам Войцехавіч, загінуў у маі
1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ПАЎЛОВІЧ Іосіф Войцехавіч, загінуў у маі
1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ПІНЧУК Іван Паўлавіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Крынка.
ПІНЧУК Мікалай Кандратавіч, н. у 1900, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Крынка.
ПІНЧУК Наталля Васільеўна, н. у 1903, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Крынка.
ПЯТРОЎ Мікалай Канстанцінавіч, н. у 1921, камандзір узвода 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 28.11.1944, пахаваны ў в. Крынка.
ПЯТРОЎ Мікалай Канстанцінавіч, н. у 1921, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 28.2.1944, пахаваны ў в. Крынка.
СВЯТКІН Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1919, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 25.2.1944, пахаваны ў в. Крынка.
ЦЫБУЛЬСКІ Іван Яфімавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
387
1941 — 1945
ВЕСКА ЛУКА
АФАНАСЕНКА Васіль Іванавіч, н. у 1886, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Калёсы.
АФАНАСЕНКА Рыгор Лук’янавіч, н. у 1915, партызан, загінуў у 1944.
ДРЫНДЗІК Малах Сямёнавіч, н. у 1890, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак у красавіку 1944.
ІВАНОЎ Іван Аляксеевіч, н. у 1925, партызан, загінуў у 1944.
КОМЛІК Алена Мікалаеўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Лука.
КОМЛІК Аляксей Уладзіміравіч, н. у 1933, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Лука.
КОМЛІК Марыя Уладзіміраўна, н. у 1925, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Лука.
КОМЛІК Павел Уладзіміравіч, н. у 1935, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Лука.
КОМЛІК Уладзімір Уладзіміравіч, н. у 1927, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Лука.
КОМЛІК Яўгеній Уладзіміравіч, н. у 1930, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Лука.
КУПЦОУ Міхаіл Вікенцьевіч, н. у 1920, партызан, загінуў у 1944.
КУПЦОЎ Павел Цярэнцьевіч, н. у 1924, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 6.3.1944, пахаваны ў в. Лука.
ЛЕМЯНТОВІЧ Васіль Кліменцьевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Лука.
ЛЕМЯНТОВІЧ Вольга Лук’янаўна, н. у 1906, загінула ў 1942.
МУХАМЕТДЗІНАЎ Абідула Я., н. у 1908, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 11.11.1943, пахаваны ў в. Лука.
РУСАКОВІЧ Аляксандр Васільевіч, н. у 1925, партызан, загінуўу красавіку 1944, пахаваныў в. Лука.
ВЁСКА МАЧЫНСК
КАЗАРЭЗ Міхаіл Фёдаравіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Аляксандр Аркадзьевіч, н. у 1932, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Аркадзь Пракопавіч, н. у 1901, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Валянціна Аркадзьеўна, н. у 1940, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Ганна Аркадзьеўна, н. у 1933, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Георгій Аркадзьевіч, н. у 1941, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Дзіяна Аркадзьеўна, н. у 1926, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Міхаіл Аркадзьевіч, н. у 1930, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Муся Аркадзьеўна, н. у 1935, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Ніна Аркадзьеўна, н. у 1928, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Уладзімір Аркадзьевіч, н. у 1935, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
КАРЫЗНА Яўгенія Міхайлаўна, н. у 1903, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Мачынск.
ЛЕПІН Мірон Сілкавіч, н. у 1900, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
ЛЕПІНА Валянціна Міронаўна, н. у 1922, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Мачынск.
ЛЕПІНА Лідзія Міронаўна, н. у 1924, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Мачынск.
ЛЕПІНА Пелагея Спірыдонаўна, н. у 1902, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Мачынск.
МАНЧАНКА Рыгор Афанасьевіч, н. у 1916, партызан атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 23.2.1944, пахаваны ў в. Мачынск.
МЯНЧЭНЯ Аляксей Ігнатавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
МЯНЧЭНЯ Іван Васільевіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
МЯНЧЭНЯ Іван Ігнатавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
МЯНЧЭНЯ Ігнат Дзянісавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
МЯНЧЭНЯ Надзея Васільеўна, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Мачынск.
МЯНЧЭНЯ Рыгор Дзянісавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
НЕВЯРОЎСКІ Баляслаў Міхайлавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
НЕВЯРОЎСКІ Лявонцій Міхайлавіч, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
ШЫМЧЫК Анатоль Іванавіч, н. у 1930, расстраляны ў маі 1942, пахаваны ў в. Мачынск.
ВЁСКА МЯЖНОЕ
СЛУЦКІ Савелій Сцяпанавіч, н. у 1924, партызан атрада імя Кірава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 16.5.1944, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Карытнае.
ШЛАНОК Іван Афанасьевіч, н. у 1926, партызан атрада імя Кірава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 7.4.1944, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Карытнае.
ВЁСКА МЯЗОВІЧЫ
КАР ЛЮК Рыгор Васільевіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ПУЗІК Гаўрыіл Ігнатавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ЦЫБУЛЬСКІ Аляксандр Рыгоравіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Іван Якаўлевіч, н. у 1919, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай
388
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 13.4.1944, пахаваны ў Глускім рне.
ВЁСКА ПТУШЫЧЫ
ВАСКАБОЙНІКАЎ Павел Іосіфавіч, партызан, загінуў 20.5.1943, пахаваны каля Будскага чыгуначнага пераезда.
КІРДУН Данііл Трафімавіч, н. у 1915, партызан, загінуў у 1942.
МІХАДЗЮК Мікалай Савельевіч, н. у 1920, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Дараганава.
ХАЛАДОК Павел Барысавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ВЁСКА РАДУЦІЧЫ
ГОЦІН Іван Мікітавіч, н. у 1888, расстраляны ў
1941. пахаваны ў в. Радуцічы.
ГОЦІНА Праскоўя Сцяпанаўна, н. у 1885, расстраляна ў 1941.
ДРАЖНЮК Дзяніс Архіпавіч, н. у 1910, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Радуцічы.
ДРЫНДЗІК Васіль, н. у 1924, партызан атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак у снежні 1945.
ДРЫНДЗІК Міхаіл Сямёнавіч, загінуў у маі
1942.
ЕРКА Васіль Клімавіч, н. у 1918, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 22.5.1943, пахаваны ў
в. Сялец.
ЕРЛІК Стэфа Лаўрэеўна, н. у 1903, загінула ў
1943.
ЖУКАВЕЦ Марыя Ігнатаўна, н. у 1927, партызанка атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапала без вестак у красавіку 1944.
ЖУКАВЕЦ Марыя Мікалаеўна, н. у 1910, расстраляна ў 1944.
ЖЫТНІК Ганна Яфімаўна, н. у 1922, партызанка атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінула ў баі 5.2.1943, пахавана ў в. Убалацце.
ЖЫТНІК Пётр Яфімавіч, н. у 1924, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 5.2.1943, пахаваны ў в. Убалацце.
КАРТУН Сямён Давыдавіч, н. у 1917, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 20.5.1943, пахаваны каля в. Новыя Фалічы.
КІРДУН Аляксандр Арцёмавіч, загінуў у маі 1942.
КОМАВА Таццяна Яфімаўна, н. у 1905, расстраляна ў 1944, пахавана ў в. Радуцічы.
КУКСАР Аксіння Яфімаўна, загінула ў маі 1942.
КУКСАР Алеся Васільеўна, загінула ў маі 1942.
КУКСАР Вольга Архіпаўна, н. у 1910, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Радуцічы.
КУКСАР Сямён Фёдаравіч, н. у 1897, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Радуцічы.
КУКСАР Якаў Сямёнавіч, н. у 1908, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Радуцічы.
КУЛЕВІЧ Іван Васільевіч, н. у 1920, партызан, памёр у партызанах ад хваробы ў 1944, пахаваны ў
в. Радуцічы.
МАЛЕЦ Васіль Іванавіч, партызан, загінуў
1.4.1943, пахаваны ў Глускім рне.
МЕЛЬНІК Ганна Паўлаўна, загінула ў маі 1942.
МЕЛЬНІК Павел Яфімавіч, н. у 1905, партызан, прапаў без вестак у красавіку 1944.
МЕЛЬНІК Соф’я Паўлаўна, загінула ў маі 1942.
МЕЛЬНІК Ульяна Сідараўна, загінула ў маі 1942.
МІРОНЧЫК Марыя, н. у 1921, партызанка, прапала без вестак у красавіку 1944.
МІРОНЧЫК Міхаіл Іванавіч, загінуў у маі
1942.
ПАДЭРА Яфім Маркавіч, н. у 1912, партызан атрада імя Кірава, загінуў 6.9.1943, пахаваны ў в. Радуцічы.
ПАЛАНЕЙЧЫК Аксіння Мікалаеўна, н. у 1903, загінула ў 1944.
ПАЛАНЕЙЧЫК Вольга Трафімаўна, загінула ў маі 1942.
ПАЛАНЕЙЧЫК Іван Пятровіч, н. у 1924, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак у сакавіку
1944.
ПАЛАНЕЙЧЫК Марыя Захараўна, загінула ў маі 1942.
ПАЛАНЕЙЧЫК Фёдар Кузьміч, н. у 1902, партызан.
ПРАТАШЧЫК Яфім Пятровіч, загінуў у маі
1942.
ПУЗІК Кацярына Ануфрыеўна, н. у 1904, прапала без вестак.
ПУЗІК Цімафей Іванавіч, н. у 1902, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Радуцічы.
САВІЧ Дзмітрый Дзмітрыевіч, н. у 1911, партызан, загінуў 13.2.1944.
САВІЧ Тамара Дзмітрыеўна, н. у 1934, расстраляна ў маі 1942, пахавана ў в. Радуцічы.
САВІЧ Юрый Андрэевіч, н. у 1913, партызан, загінуў 11.4.1944, пахаваны ў в. Голы Востраў Глускага рна.
СЯРГЕЙЧЫК Ганна Дзянісаўна, загінула ў маі
1942.
СЯРГЕЙЧЫК Ефрасіння Іосіфаўна, н. у 1899, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Дараганава.
СЯРГЕЙЧЫК Міхаіл Мікалаевіч, загінуў у маі
1942.
СЯРГЕЙЧЫК Рыгор Дзянісавіч, н. у 1926, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Дараганава.
389
1941 1945
ЦЫБУЛЬСКІ Павел Фёдаравіч, н. у 1903, расстраляны ў 1944, пахаваны ў в. Радуцічы.
ЦЫГАНОК Аляксей Міхайлавіч, партызан, загінуў у маі 1942, пахаваны ў в. Крукаўшчына Глускага рна.
ЦЫГАНОК Герасім Міхедавіч, н. у 1903, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Радуцічы.
ЦЫГАНОК Дзмітрый Васільевіч, н. у 1894, партызан атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі ў красавіку 1943, пахаваны ў Старадарожскім рне.
ЦЫГАНОК Міхаіл Нічыпаравіч, н. у 1884, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Радуцічы.
ІЙЧЫГТЛЕЙ Аляксандр Іванавіч, н. у 1912, расстраляны, пахаваны ў в. Радуцічы.
ВЁСКА СЛОПІШЧА
ДЗЯЦЕЛ Павел Рыгоравіч, н. у 1915, расстраляны, пахаваны ў в. Радуцічы.
ЕРЛІК Барыс Іванавіч, н. у 1909, расстраляны.
КАРТУН Канстанцін Фёдаравіч, н. у 1914, партызан атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 11.1.1944, пахаваны ў в. Баравішча Глускага рна.
КАРТУН Міхаіл Захаравіч, н. у 1920, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі 20.5.1943, пахаваны каля Будскага чыгуначнага пераезда.
КАРТУН Сямён Захаравіч, партызан, загінуў у
1943.
ВЁСКА СЯЛЕЦ
БІРУЛЯ Іван Іванавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
КРАСНАШЧОК Валерый Піліпавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
КУЗЬМІЧ Цімафей Архіпавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
МІНЧЭНЯ Аляксандра Данілаўна, н. у 1914, партызанка 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінула 11.9.1943.
МІХАДЗЮК Акуліна, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Сялец.
МІХАДЗЮК Валянцін Цімафеевіч, н. у 1936, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Сялец.
МІХАДЗЮК Вольга Цімафееўна, н. у 1940, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Сялец.
МІХАДЗЮК Дзяніс Іванавіч, расстраляны ў
1941, пахаваны ў в. Сялец.
МІХАДЗЮК Іван Львовіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
МІХАДЗЮК Іван Лявонцьевіч, н. у 1927, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Сялец.
МІХАДЗЮК Лаўрэн Якубавіч, загінуў у маі
1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
МІХАДЗЮК Мартын Рыгоравіч, загінуў у маі
1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
МІХАДЗЮК Ніна, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Сялец.
МІХАДЗЮК Савелій Навумавіч, н. у 1912, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Сялец.
МІХАДЗЮК Фёдар Дзянісавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
НАРАБ Сцяпан Трафімавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ПАТАПЧЫК Аляксей Еўдакімавіч, н. у 1915, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Сялец.
ПАТАПЧЫК Еўдакім Анатольевіч, н. у 1941, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Сялец.
ПІНЧУК Несцер Пятровіч, н. у 1903, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Сялец.
ПЯТРОЎ Мікалай А., загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ФРАНЧЫЕВІЧ Мікалай Васільевіч, н. у 1922, партызан, загінуў 25.5.1943, пахаваны ў в. Сялец.
ЦЕРАШ Пётр Фёдаравіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ВЁСКА ХАЛЬКІ
КРУМКАЧ Іван Аляксеевіч, н. у 1915, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у баі ў чэрвені 1944, пахаваны ў в. Дубранева Старадарожскага рна.
МІХАДЗЮК Фёдар Іванавіч, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
МУРГО Яўген Пятровіч, н. у 1925, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Халькі.
ЦЕРАШ Аляксей Рыгоравіч, н. у 1886, расстраляны ў 1943.
ЦІШКЕВІЧ Андрэй, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ЧАПУРНОВА Любоў Васільеўна, загінула ў маі 1942, пахавана ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ЧАПУРНОВА Ніна Васільеўна, загінула ў маі 1942, пахавана ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ЧАПУРНОЎ Васіль, загінуў у маі 1942, пахаваны ў брацкай магіле ў в. Дараганава.
ШЬІШКО Юлія Анісімаўна, н. у 1905, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Халькі.
ДРЫЧЫНСКІ СЕЛЬСАВЕТ ВЁСКА АСТРОЎКІ
ВОРАН Аляксей Уласавіч, н. у 1914, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
11.11.1943, пахаваны ў в. Лука.
ПАБЯЛЯНАЯ Акуліна Рыгораўна, н. у 1917, расстраляна ў 1942.
ПЫШНЫ Іван Васільевіч, н. у 1922, расстраляны ў 1944.
ПЫШНЫ Іван Сідаравіч, н. у 1907, расстраляны ў 1944.
390
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
ВЁСКА ВЯЛІКІ БОР
БРАГА Марыя Іванаўна, н. у 1917, забіта ў 1944, пахавана ў в. Вялікі Бор.
БРАГА Пётр Іванавіч, н. у 1912, партызан.
ДУБІНА Марыя Піліпаўна, н. у 1912, забіта, пахавана ў в. Вялікі Бор.
ЖУК Ілья Іванавіч, н. у 1880, забіты ў 1943.
ЛАГУН Марыя Піліпаўна, н. у 1912, забітаў 1943, пахавана ў в. Вялікі Бор.
ЛАЦІННІК Ілья Мікітавіч, н. у 1903, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Вялікі Бор.
МАРОЗАЎ Фёдар Іванавіч, н. у 1913, партызан
2й Мінскай партызанскай брыгады, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Вялікі Бор.
ПАПКО Аксіння Ільінічна, н. у 1925, забіта ў 1944, пахавана ў в. Вялікі Бор.
СОКАЛ Малання Пятроўна, н. у 1860, забіта ў 1943, пахавана ў в. Вялікі Бор.
СУПРОНЧЫК Алена Яфімаўна, н. у 1870.
ВЁСКА ДВОРЫШЧА
ГЕРАСІМОВІЧ Цімафей Мінавіч, н. у 1900, забіты, пахаваны ў Старадарожскім рне.
ГЕРМАНЧУК Іван Арцёмавіч, н. у 1911, забіты, пахаваны ў Старадарожскім рне.
ДУБІНА Пётр Кузьміч, н. у 1911, забіты, пахаваны ў Старадарожскім рне.
ЖУК Рыгор Данілавіч, н. у 1900, забіты, пахаваны ў Старадарожскім рне.
КАГАН Міхаіл Васільевіч, н. у 1922, забіты, пахаваны ў в. Жыцін.
КАПЕЙКА Рыгор Еўдакімавіч, н. у 1922, забіты, пахаваны ў в. Жыцін.
ВЁСКА ДРЫЧЫН
БІСКУБ Ганна Прохараўна, н. у 1908, загінула ў Германіі.
ВАРАБЕЙ Міхаіл Кузьміч, н. у 1896, расстраляны ў 1943.
ВАРАБЕЙ Міхаіл Міханлавіч, н. у 1906, расстраляны ў 1943.
ВАРАБЕЙ Рыгор Міхайлавіч, н. у 1922, расстраляны ў 1942.
ВАРАНЯНСКІ Ілья, н. у 1920, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў Пухавіцкім рне.
МУЗЫЧЫНА Ганна Фядотаўна, н. у 1921, загінула ў Германіі ў 1945.
ПЛІТКО Яфім Васільевіч, н. у 1922, партызан, загінуў 19.4.1944, пахаваны ў Пухавіцкім рне.
ПЫШНЫ Савелій Піліпавіч, н. у 1900, расстраляны ў 1942.
УЖОВІЧ Ларыён Рыгоравіч, н. у 1914, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 28.9.1943.
ВЁСКА ЗАНЯЦЕЧЧА
ДАМАРАД Кірыл Антонавіч, н. у 1899, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Заняцечча.
КУЦЕЧКА Сцяпан Мікітавіч, н. у 1893, забіты, пахаваны ў в. Заняцечча.
МОШЧЫН Ігнат Сцяпанавіч, н. у 1898, забіты, пахаваны ў в. Заняцечча.
ВЁСКА КАНЦЫ
БАРАВЫ Уладзімір Пятровіч, н. у 1921, партызан 2й Мінскай партызанскай брыгады, прапаў без вестак 19.9.1943.
БОКША Дар’я Дзянісаўна, н. у 1908, расстраляна ў 1943.
ВАСЬКО Наталля Іларыёнаўна, н. у 1927, загінула ў Германіі ў 1945.
ЕРАШЭВІЧ Яфім Міхайлавіч, н. у 1910, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Канцы.
КАРСУНОВІЧ Рыгор Ануфрыевіч, н. у 1900, партызан 2й Мінскай партызанскай брыгады, прапаў без вестак 19.9.1943.
МУХА Марыя Міхайлаўна, н. у 1918, расстраляна ў 1943.
ВЁСКА КРАМОК
БАЛАТЫГА Уладзімір Сцяпанавіч, н. у 1925, партызан атрада імя Дзяржынскага, прапаў без вестак у 1945.
ВАРАБЕЙ Дзмітрый Кузьміч, н. у 1900, загінуў у 1941, пахаваны ў в. Крамок.
ДЗЯХЦЯР Міхаіл Іванавіч, н. у 1922, партызан атрада імя Дзяржынскага 161й партызанскай брыгады, загінуў у баі ў красавіку 1944, пахаваны ў Глускім рне.
КАШЫЦК1 Рыгор Іванавіч, н. у 1906, расстраляны ў 1942, пахаваны ў Старадарожскім рне.
РАБШКА Анастасія, н. у 1915, расстраляна ў 1943.
ЧОРНАЯ Пелагея Дзянісаўна, н. у 1900, расстраляна ў 1942.
ЧОРНЫ Іосіф, расстраляны ў 1942.
ВЁСКА МАЙСЕЕВІЧЫ
ДРОЗД Ганна Ільінічна, н. у 1924, загінула ў Германіі ў 1945.
ДРОЗД Марыя Лявонаўна, н. у 1925, загінула ў Германіі ў 1945.
ДРОЗД Наталля Лявонаўна, н. у 1930, загінула ў Германіі ў 1945.
ДРОЗД Павел Яўменавіч, н. у 1886, расстраляны ў 1943, пахаваны ў Старадарожскім рне.
КУРС Міхаіл Антонавіч, н. у 1927, загінуў у Германіі ў 1945.
ПУЗІК Марыя Сцяпанаўна, н. у 1924, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Майсеевічы.
ВЁСКА ПЯСЧАНКА
БАРАН Сямён Севасцьянавіч, н. у 1910, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
БРАГА Пракоп Арцёмавіч, н. у 1880, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
391
1941 1945
ДУБІНА Адам Дзямідавіч, н. у 1906, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ДУБІНА Емяльян Іванавіч, н. у 1906, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ДУБІНА Кузьма Паўлавіч, н. у 1925, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ДУБІНА Павел Прохаравіч, н. у 1885, партызан, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ДУБІНА Фёдар Рыгоравіч, н. у 1930, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ДУБІНА Фёдар Якаўлевіч, н. у 1918, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ДУДКО Васіль Макаравіч, н. у 1915, партызан, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ДУДКО Фёдар Аляксеевіч, н. у 1903, партызан, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ЖУК Павел Пракопавіч, н. у 1923, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
ЖУК Уліта Іванаўна, н. у 1880, забіта, пахавана ў в. Пясчанка.
КЛУНКО Марыя Аляксееўна, н. у 1910, забіта, пахавана ў в. Пясчанка.
КЛЫГАЧ Канстанцін Іванавіч, н. у 1910, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
КУТЫНКА Марфа Васільеўна, н. у 1906, забіта, пахавана ў в. Пясчанка.
МАСЛОК Марына Пятроўна, н. у 1880, забіта, пахавана ў в. Пясчанка.
ЧОРНЫ Пётр Фядосавіч, н. у 1918, забіты, пахаваны ў в. Пясчанка.
КАМЕНІЦКІ СЕЛЬСАВЕТ ВЁСКА АСАВОК
АЛЯШКЕВІЧ Аляксандр Герасімавіч, н. у 1922, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
АСТАПОВІЧ Зінаіда Іванаўна, н. у 1928, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
АСТАПОВІЧ Лёня Іванаўна, н. у 1941, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
АСТАПОВІЧ Пётр Іванавіч, н. у 1924, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
АСТАПОВІЧ Соф’я, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
БАНДЗІК Галіна, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
БАНДЗІК Фёдар, н. у 1908, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
БАНДЗІК Фядосся, н. у 1914, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
БАНДЗІК Цімафей, н. у 1908, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
БАРЫСКА Марыя Аляксандраўна, н. у 1926, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ВІТКОЎСКАЯ Валянціна, н. у 1914, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ВІТКОЎСКАЯ Яўгенія, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ВІТКОЎСКІ Адольф, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ВІТКОЎСКІ Іосіф Казіміравіч, н. у 1918, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ВІТКОЎСКІ Уладзімір, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ВІТКОЎСКІ Яўген Адольфавіч, н. у 1914, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ГАЛІЦКАЯ Ванда Антонаўна, н. у 1936, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ГАЛІЦКАЯ Ганна, н. у 1939, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ГАЛІЦКАЯ Марыя Аляксандраўна, н. у 1903, спалена жывой 8.1.1943, пахаванаўв. Асавок.
ГАЛІЦКІ Антон, н. у 1900, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ГАЛІЦКІ Валянцін Антонавіч, н. у 1927, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ГАЛІЦКІ Леанід, н. у 1930, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ДАШКЕВІЧ Феля, н. у 1888, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДЗЕМІДОВІЧ Тамара Аляксандраўна, н. у 1936,
спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДОЎЖЫК Марыя Фёдараўна, н. у 1910, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДУБОВІК Міхаіл, н у 1905, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ДУБОЎСКАЯ Антаніна, н. у 1880, спалена
жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДУБОЎСКАЯ Беля Фёдараўна, н. у 1907, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДУБОЎСКАЯ Вера Іванаўна, н. у 1925, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДУБОЎСКАЯ Станіслава Іванаўна, н. у 1929, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДУБОЎСКАЯ Юзэфа Мечыславаўна, н. у 1900, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДУБОЎСКАЯ Ядвіга Аляксандраўна, н. у 1900, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ДУБОЎСКІ Іван Іванавіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЕЎДАКІМОВІЧ Лукаш, н. у 1900, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЕЎДАКІМОВІЧ Соф’я Лук’янаўна, н. у 1939, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЕЎДАКІМОВІЧ Уладзімір, н. у 1936, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЕЎДАКІМОВІЧ Хіма, н. у 1902, спалена жывой
8.1.1943, пахаванаўв. Асавок.
ЕЎДАКІМОВІЧ Якаў, спалены жьшым 8.1.1943,
пахаваны ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Анатоль Юзафавіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Антаніна, н. у 1942, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
392
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
ЖЫВІЦА Браніслава Мечыславаўна, н. у 1909, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Браніслаў Сцяпанавіч, н. у 1909, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Вацік Францавіч, н. у 1937, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Віктар, н. у 1934, навучэнец, расстраляны ў 1943.
ЖЫВІЦА Вікторыя, н. у 1918, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Гаронька, н. у 1912, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ЖЫВІЦА Зінаіда, н. у 1939, спалена жывой
8.1.1943, пахаванаў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Іван Ігнатавіч, н. у 1916, партызан
212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 28.5.1943, пахаваны каля ст. Уборак.
ЖЫВІЦА Іван Францавіч, н. у 1937, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Ігнат Ігнатавіч, н. у 1916, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Уборак.
ЖЫВІЦА Караліна Ігнатаўна, н. у 1925, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Кацярына Цярэнцьеўна, н. у 1908, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Пракопій, н. у 1939, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Сцяпан, н. у 1883, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Рэня, н. у 1940, спалена жывой
8.1.1943, пахаванаўв. Асавок.
ЖЫВІЦА Франц Францавіч, н. у 1937, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЖЫВІЦА Эдуард Ігнатавіч, н. у 1918, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Алеся Еўдакімаўна, н. у 1914, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Аляксандр Аляксандравіч, н. у 1939, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Аляксандр Сяргеевіч, н. у 1914, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Аляксей, н. у 1889, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Віялета, н. у 1914, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Галіна, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Дзіна, н у 1918, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Зінаіда, н. у 1942, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Леаніда П., н. у 1938, спалена
жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Леса Сяргееўна, н. у 1914, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Лукер’я, н. у 1887, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Малання Е., н. у 1894, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Марыя Мікалаеўна, н. у 1939, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Міхаіл Аляксеевіч, н. у 1918, партызан 212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 28.2.1943, пахаваны ў Чэрвеньскім рне.
КАЗАЧОНАК Павел Іванавіч, н. у 1895, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Таццяна, н. у 1890, спалена жывой 8.1.1943.
КАЗАЧОНАК Таццяна Дзмітрыеўна, н. у 1925, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1936, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАЗАЧОНАК Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1941, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАЛАДЗІНСКІ Браніслаў Францавіч, н. у 1911, партызан, загінуў 14.7.1943.
КАРАЛЬКЕВІЧ Эдуард, н. у 1924, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАСПЯРОВІЧ Анатоль Канстанцінавіч, н. у 1935, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАСПЯРОВІЧ Ганадзь Г., н у 1936, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАСПЯРОВІЧ Іван Леанідавіч, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАСПЯРОВІЧ Канстанцін Міхайлавіч, н. у 1916, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАСПЯРОВІЧ Рэгіна Леанідаўна, н. у 1934, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
Абеліск на брацкай магіле ахвяр фашызму ў в. Асавок.
393
1941 — 1945
КАСПЯРОВІЧ Уладзімір Леанідавіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАСПЯРОВІЧ Ядвіга Ігнатаўна, н. у 1914, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАСПЯРОВІЧ Яніна Ігнатаўна, н. у 1918, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАСПЯРОВІЧ Яўген Канстанцінавіч, н. у 1937, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок. КОЙПІШ Адэля, н. у 1904, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КОЙПІШ Галіна, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КОЙПІШ Іван Паўлавіч, н. у 1933, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КОЙПІШ Соф’я, н. у 1937, спалена жывой
8.1.1943, пахаванаў в. Асавок.
КОЙПІШ Эдзі, н. у 1940, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КУБАР Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1900, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КУБАР Аляксей, н. у 1908, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КУБАР Вера Міхайлаўна, н. у 1924, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КУБАР Марыя, н. у 1904, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КУБАР Марыя Міхайлаўна, н. у 1936, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КУБАР Міхаіл, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КУБАР Яўгенія, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943, пахаванаўв. Асавок.
КУДРАВЕЦ Галіна, н у 1940, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КУДРАВЕЦ Леса, н у 1912, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КУДРАВЕЦ Таццяна, н у 1890, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛІНЬКО Галіна, н. у 1940, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛІНБКО Марыя, н. у 1910, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛІНЬКО Марыя, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛІНЬКО Уладзімір Міхайлавіч, н. у 1935, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Галіна, н. у 1923, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Іван Уладзіміравіч, н. у 1888,
спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок. ЛУКАШЭВІЧ Марыя, н у 1941, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Паліна Іванаўна, н. у 1925, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Софія Іванаўна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943, пахаванаў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Сцепаніда Д., н. у 1875, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Толя Уласаўна, н. у 1918, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Уладзімір Іванавіч, н. у 1935, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Франя Карпаўна, н. у 1895, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЛУКАШЭВІЧ Франя Цеафілаўна, н. у 1904, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
МАНКЕВІЧ Іван Канстанцінавіч, н. у 1927, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
МАНКЕВІЧ Казімір Канстанцінавіч, н. у 1917, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
МАНКЕВІЧ Канстанцін, н. у 1887, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
МАНКЕВІЧ Сабіна, н. у 1919, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
МАНКЕВІЧ Софія, н. у 1890, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ОСІПАВА Агрыпіна Н., н. у 1905, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ОСІПАВА Вольга Дзмітрыеўна, н. у 1934, спалена жывой8.1.1943, пахаванаўв. Асавок.
ОСІПАВА Надзея Дзмітрыеўна, н. у 1935, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ОСІПАВА Ядвіга Дзмітрыеўна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ОСІПАЎ Дзмітрын, н. у 1898, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ОСІПАЎ Дзмітрый Т., н. у 1900, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ОСІПАЎ Іван Дзмітрыевіч, н. у 1936, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
РАКЕВІЧ Аляксандра М., н. у 1935, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
РАКЕВІЧ Вольга Т., н. у 1930, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
РАКЕВІЧ Іван Раманавіч, н. у 1900 , спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
РАКЕВІЧ Матрона I., н. у 1901, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
РАКЕВІЧ Мікалай Г., н. у 1940, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
РАНОВІЧ Аляксандр Іванавіч, н. у 1933, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
РАНОВІЧ Соф’я Іванаўна, н. у 1935, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
РАНОВІЧ Уладзімір, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
РЫБАЧОНАК Лявон, н. у 1876, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
РЫЖКАВЕЦ Вольга, н. у 1912, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
РЫЖКАВЕЦ Вольга, н. у 1924, хатняя гаспадыня, расстраляна.
РЫЖКАВЕЦ Гаўрыла, н. у 1910, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
РЫЖКАВЕЦ Іван, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
394
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
РЫЖКАВЕЦ Мікалай, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
РЫЖКАВЕЦ Фёдар, н. у 1882, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СІМАЧКОВА Галіна Фердынандаўна, н. у 1941,
спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СІМАЧКОВА Таццяна Сяргееўна, н. у 1912, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СІМАЧКОЎ Адам Іванавіч, н. у 1878, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СІМАЧКОЎ Пётр Фердынандавіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СІМАЧКОЎ Сцяпан Адамавіч, н. у 1927, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СІМАЧКОЎ Фердынанд Адамавіч, н. у 1903, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок. СУХОЦКАЯ Ада, н у 1941, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Алеся, н. у 1883, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Аляксандра, н. у 1885, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Антаніна, н. у 1905, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Вікторыя, н. у 1912, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Ганна Іванаўна, н. у 1905, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Ганна Іванаўна, н. у 1914,спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Ганна Мечыславаўна, н. у 1897, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Марыя, н. у 1901, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Эваліна Іванаўна, н. у 1939, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКАЯ Юзэфа Францаўна, н. у 1908, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
СУХОЦКІ Аляксандр, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
СУХОЦКІ Антон Іванавіч, н. у 1931, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СУХОЦКІ Баляслаў Францавіч, н. у 1904, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СУХОЦКІ Іван, н. у 1900, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СУХОЦКІ Іван, н. у 1927, навучэнец, расстраляны ў 1943.
СУХОЦКІ Іван Іванавіч, н. у 1925, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СУХОЦКІ Іван Францавіч, н. у 1895, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СУХОЦКІ Леанід Францавіч, н. у 1904, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
СУХОЦКІ Уладзімір, н. у 1937, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ТАНЕЎСКАЯ Алеся, н. у 1895, спалена жывой
8.1.1943, пахаванаў в. Асавок.
ТАРАСЕВІЧ Алеся П., н. у 1935, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ТАРАСЕВІЧ Аляксандр, н. у 1900, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ТАРАСЕВІЧ Марыя П., н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ТАРАСЕВІЧ Мікалай, н. у 1940, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ТАРАСЕВІЧ Фядора, н. у 1905, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ХІЛЬКЕВІЧ Вера, н. у 1914, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ХІЛЬКЕВІЧ Уладзімір, н. у 1939, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЧАРОПКА Марыя Т., н. у 1880, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Аляксандр, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Васіль, н. у 1939, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Ганна Ільінічна, н. у 1910, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Ілья, н. у 1881, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Кацярына Паўлаўна, н. у 1929, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Кацярына Рыгораўна, н. у 1926, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Лідзія, н. у 1937, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Любоў Д. , н. у 1895, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Моця, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Надзея Рыгораўна, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Надзея Якаўлеўна, н. у 1935, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Ніна, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Пелагея, н. у 1876, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Пётр, н. у 1940, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Праскоўя, н. у 1941, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Рыгор К., н. у 1887, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШАГОЙКА Таццяна, н. у 1912, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШКУРЫН Аляксандр, н. у 1901, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШКУРЫН Анатоль Лексавіч, н. у 1941, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШКУРЫН Леанід, н. у 1935, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШКУРЫН Уладзімір Лексавіч, н. у 1929, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
395
1941 — 1945
ШКУРЫНА Ганна Сцяпанаўна, н. у 1904, спалена жывой 8.1,1943, пахаванаўв. Асавок.
ШКУРЫНА Лідзія А., н. у 1928, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШКУРЫНА Соф’я Лексаўна, н. у 1934, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШКУРЫНА Яніна Аляксандраўна, н. у 1932, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Аліна Станіславаўна, н. у 1886, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Антаніна, н. у 1910, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ШПІЛЕЎСКАЯ Антаніна Вільгельмаўна, н. у 1905, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШШЛЕЎСКАЯ Антося Станіславаўна, н. у 1900, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Баляслава, н. у 1916, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ШПІЛЕЎСКАЯ Браніслава Цэзараўна, н. у 1914, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок. ШПІЛЕЎСКАЯ Валянціна, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Вікторыя Ігнатаўна, н. у 1912,
спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Галіна, н. у 1936, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Ганна Адольфаўна, н. у 1889,
спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Ганна Міхайлаўна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Генадзія, н. у 1936, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКАЯ Леаніда Вацлаўна, н. у 1939, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШГПЛЕЎСКАЯ Лёня, н. у 1936, расстраляна ў 1943. ШПІЛЕЎСКАЯ Марыя, н. у 1938, спалена жывой8.1.1943, пахаванаўв. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Анатоль Гіпалітавіч, н. у 1910, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Антон Купрыянавіч, н. у 1887, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Аркадзій, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Вадзік, н. у 1900, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Гіпаліт Мечыслававіч, н. у 1905,
спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок. ШПІЛЕЎСКІ Іван Цэзаравіч, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Мечыслаў Купрыянавіч, н. у 1885, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Міхаіл Антонавіч, н. у 1909, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Чэслаў Іванавіч, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШЧЫЦ Таццяна Ільінічна, н. у 1919, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШЫМАКОВА Валянціна, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ШЫМАКОЎ Сцяпан, н. у 1925, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЯБЛОНСКАЯ Амэлія, н. у 1885, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ЯБЛОНСКАЯ Сабіна, н. у 1903, спалена жывой
8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЯБЛОНСКІ Эдзій, н. у 1917, спалены жывым
8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ВЁСКА КАЗІМІРАВА
ПАРФЯМОВІЧ Аўгусцін Аляксандравіч, н. у
1921, партызан 753га атрада імя 25годдзя РККА, загінуў у снежні 1942, пахаваны ў Любанскім рне.
ПЯТРОВІЧ Эдуард Эдмундавіч, н. у 1923, партызан, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Казімірава.
РЫМАШЭЎСКІ Віктар Францавіч, н. у 1924, партызан 213га атрада «За Савецкую Беларусь», загінуў 6.1.1943, пахаваны ў пас. Градзянка.
ШПІЛЕЎСКІ Пётр Эдуардавіч, н. у 1927, партызан 753га атрада імя 25годдзя РККА, загінуў у снежні 1942, пахаваны ў в. Казімірава.
ВЁСКА КАМЕНІЧЫ
АЛЯШКЕВІЧ Анастасія А., н. у 1924, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Анатоль Аляксеевіч, н. у 1933, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Андрэй Акімавіч, н. у 1910, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Арына А., н. у 1914, забітаў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Васіль Аляксеевіч, н. у 1927, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Вольга Аляксееўна, н. у 1920, забітаў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Ганна Сідараўна, н. у 1914, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1921, партызан
213га атрада «За Савецкую Беларусь», загінуў у чэрвені 1943, пахаваны ў Чэрвеньскім рне.
АЛЯШКЕВІЧ Кацярына, н. у 1917, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Кацярына М., н. у 1927, навучэнка, расстраляна ў 1943.
АЛЯШКЕВІЧ Марыя Іванаўна, н. у 1928, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Марыя Раманаўна, н. у 1920, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Мікалай, н. у 1921, забіты ў 1944. АЛЯШКЕВІЧ Міхаіл Іванавіч, н. у 1925, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Надзея Аляксееўна, н. у 1936, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
396
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
АЛЯШКЕВІЧ Надзея Андрэеўна, н. у 1932, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Рыгор А., н. у 1934, забіты ў 1943.
АЛЯШКЕВІЧ Соф’я Іванаўна, н. у 1926, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Сцяпан Аляксеевіч, н. у 1928, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Фёдар Цімафеевіч, н. у 1918, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
АЛЯШКЕВІЧ Фядос Цімафеевіч, н. у 1921, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
АСТАПОВІЧ Ганна Емяльянаўна, н. у 1908, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
АСТАПОВІЧ Іван Назаравіч, н. у 1904, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
АСТАПОВІЧ Марыя Іванаўна, н. у 1926, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
АСТРАШОНАК Дарафей, н. у 1917, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
АСТРАШОНАК Ісак Г., н. у 1914, забіты ў 1944.
БАРАДАЎКА Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1939, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
БАРАДАЎКА Аляксандра Карпаўна, н. у 1905, забіта ў 1944.
БАРАДАЎКА Надзея Рыгораўна, н. у 1927, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
БУКАТЫ Фёдар, н. у 1874, забітыў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
ВІТКОЎСКІ Аляксандр, н. у 1901, забіты ў 1944.
ГОЛУБ Васіль Ільіч, н. у 1920, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 7.5.1944, пахаваны ў в. Каменічы.
ДЗМІТРЫЕЎ Барыс Міхайлавіч, н. у 1924, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 20.8.1942, пахаваны каля в. Каменічы.
ЕЎДАКІМОВІЧ Хіма, н. у 1902, забіта ў 1944.
КАЗЛОВА Арына М., н. у 1879, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
КАШЛАЧ Юрый Васільевіч, н. у 1897, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
КЕДЗІЧ Міхаіл, н. у 1896, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
КОЙПІШ Павел Анісавіч, н. у 1913, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Ліпень.
КСЕНАФОНТАЎ Пётр Васільевіч, н. у 1921, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 7.1.1943 каля в. Каменічы.
КУБАР Надзея Іванаўна, н. у 1924, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
КУДРАВЕЦ Марыя, н. у 1910, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
КУНЦЭВІЧ Аляксандр Іванавіч, н. у 1901, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
ЛАСКАВЕЦ Валянціна Васільеўна, н. у 1925, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
ЛАСКАВЕЦ Васіль Васільевіч, н. у 1894, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Каменічы.
ЛАСКАВЕЦ Мікалай Васільевіч, н. у 1926, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
ЛУКАШЭВІЧ Вольга, н. у 1934, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
ЛУКАШЭВІЧ Соф’я, н. у 1938, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
МІНКЕВІЧ Соф’я, н. у 1880, забіта ў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
МУРАЧ Агей Сцяпанавіч, н. у 1925, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
МУРАЧ Анастасія Пятроўна, н. у 1918, забіта ў 1944, пахавана ў в. Асавок.
НОВІК Міхаіл Сцяпанавіч, н. у 1878, забіты, пахаваны ў г. Асіповічы.
СКАРЫНА Міхаіл Мікалаевіч, н. у 1926, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
СКОРЫН Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1924, партызан 212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 28.5.1943, пахаваны ў в. Лапічы.
ХАМЯКОЎ Анатоль Васільевіч, н. у 1915, партызан, загінуў 6.1.1943, пахаваны ў в. Каменічы.
ЦЯСЛЁНАК Марыя Раманаўна, н. у 1916, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
ЦЯСЛЁНАК Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1914, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
ЦЯСЛЁНАК Праскоўя, н. у 1889, забітаў 1944, пахавана ў в. Каменічы.
ШАГОЙКА Ілья Ільіч, н. у 1916, партызан 212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 9.1.1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ШКУРЫН Ілья I., н. у 1897, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
ШКУРЫН Максім Ігнатавіч, н. у 1926, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ШПІЛЕЎСКІ Іван Рыгоравіч, н. у 1907, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
ВЁСКА ПРЫЦЕРПА
ФАЛЬКОЎСКІ Дзмітрый Адольфавіч, н. у 1828, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Прыцерпа.
ШЫШКАВЕЦ Ідалія Баляславаўна, н. у 1923, партызанка 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінула ў 1944, пахавана ва ўрочышчы Расоха.
ВЁСКА ЦЭЗАРАВА
АЛЯШКЕВІЧ Уладзімір Іванавіч, н. у 1920, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Яноўка.
АЛЯШКЕВІЧ Якаў Адамавіч, н. у 1920, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Цэзарава.
ЗАПРУЦКІ Якаў Адамавіч, н. у 1895, забіты ў 1941, пахаваны ў в. Яноўка.
397
1941 1945
ВЁСКА ЯНОЎКА
ГАРАЎСКІ Франак Данілавіч, н. у 1914, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
КАТАРСКІ Мікалай, спалены жывым у 1943, пахаваны ў в. Яноўка.
ЛЕАНОВІЧ Вікенцій Іванавіч, н. у 1926, партызан 213га атрада «За Савецкую Беларусь», памёр ад ран 2.4.1943, пахаваны ў Чэрвеньскім рне.
ПАТУПЧЫК Любоў, н у 1915, спалена жывой у 1943, пахавана ў в. Яноўка.
САКАВА Кацярына Фядосаўна, н. у 1922, спалена жывой у 1943, пахавана ў в. Яноўка.
САКАВА Марфа, н. у 1895, спалена жывой у 1943, пахавана ў в. Яноўка.
САКАЎ Фядос Дзям’янавіч, н. у 1885, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1943, пахаваны ў Клічаўскім рне.
СТЭЛЬМАХ Іван Мікалаевіч, н. у 1925, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў Мінскай вобласці.
ТКАЧЭНКА Іван Дзмітрыевіч, н. у 1887, спалены жывым 8.1.1943, пахаваны ў в. Асавок.
ЯБЛОНСКАЯ Эмілія Баляславаўна, н. у 1885, спалена жывой 8.1.1943, пахавана ў в. Асавок.
КАРЫТНЕНСКІ СЕЛЬСАВЕТ ВЁСКА ДЗЕМЕНКА
ЦЫГАНКОЎ Дзмітрый Васільевіч, н. у 1894, партызан, загінуў у красавіку 1943.
ВЁСКА КАРАНЫ
ГРАЛЬКО Пётр Іванавіч, н. у 1884, мірны жыхар, расстраляны.
КАЙ Сцяпан Уладзіміравіч, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ПАЦКЕВІЧ Мікалай, н. у 1923, партызан атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак у маі 1944.
РАДЗЮК Пелагея, мірны жыхар, расстраляна.
РУДЗЬКО Акім Дзмітрыевіч, н. у 1901, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Караны.
РУСАКОВІЧ Аляксандр Васільевіч, н. у 1925, партызан атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у красавіку 1944, пахаваны ў в. Лука.
РУСАКОВІЧ Аляксандр Цімафеевіч, н. у 1925, партызан, загінуўу 1944, пахаваны ў в. Лука.
РУСАКОВІЧ Іван Рыгоравіч, н. у 1913, партызан, павешаны ў лагеры ў г. Бабруйск у 1941.
РУЦЬКО Акім Дзмітрыевіч, н. у 1893, мірны жыхар, расстраляны.
РЭМЕНЬ Ганна Мікалаеўна, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Караны.
ЧАРОПКА Марыя Цімафееўна, н. у 1880, мірны жыхар, расстраляна.
ЧАРОПКА Раман Цімафеевіч, н. у 1880, мірны жыхар, расстраляны.
ЯКАВІЦКІ Андрэй Навумавіч, н. у 1912, мірны жыхар, павешаны за сувязь з партызанамі ў 1942, пахаваны ў в. Караны.
ВЁСКА КАРЫТНАЕ
БЕЛАЯ Рэгіна Францаўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Карытнае.
БЕРАСГНЁЎ Канстанцін Якаўлевіч, н. у 1900, партызан, загінуў у чэрвені 1944.
ДАБРЫШЭЎСКАЯ Галіна Адамаўна, н. у 1925, партызанка атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінула ў красавіку 1944, пахавана ў Мінскай вобласці.
ДОЛГАЯ Вера Пятроўна, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Карытнае.
ДОЛГАЯ Еўдакія Гаўрылаўна, н. у 1920, мірны жыхар, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Карытнае.
ДОЛП Пётр Логвінавіч, н. у 1896, мірны жыхар, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Карытнае.
ДУБІНЧЫК Марыя Максімаўна, н. у 1916, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Карытнае.
ДУБІНЧЫК Уладзімір Міхайлавіч, н. у 1918, мірны жыхар, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Карытнае.
ІСАЙ Іосіф Уладзіміравіч, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны.
ЛІТВІНЕНКА Аляксандр Васільевіч, н. у 1918, старшы сяржант, партызан атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
25.6.1943, пахаваны ў в. Карытнае.
РУБЕЖ Максім Пятровіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Карытнае.
ВЁСКА КОХАЫАЎКА
БЕД Мікалай Ісаевіч, н. у 1922, партызан, загінуў 14.2.1942, пахаваны ў в. Карытнае.
ГАЛІНЕЎСКАЯ Вера, мірны жыхар, расстраляна ў 1944, пахавана ў в. Карытнае.
ГАЦМАН Ганна Міхайлаўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1944, пахавана ў в. Карытнае.
ГАЦМАН Дзмітрый Паўлавіч, мірны жыхар, расстраляны ў 1944, пахаваны ў в. Карытнае.
ДОЛГІ Дзмітрый Фёдаравіч, н. у 1896, мірны жыхар, расстраляны.
ДУБІНЧЫК Анатоль Васільевіч, мірны жыхар, спалены ў 1943, пахаваны ў в. Карытнае.
ДУБІНЧЫК Валянціна Васільеўна, мірны жыхар, спалена ў 1943, пахавана ў в. Карытнае.
ДУБІНЧЫК Еўдакія Янаўна, н. у 1873, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Карытнае.
ДУБІНЧЫК Канстанцін Васільевіч, мірны жыхар, спалены ў 1943, пахаваны ў в. Карытнае.
КІСЕЛБ Соф’я Сямёнаўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1944, пахавана ў в. Карытнае.
КОСАРАВА Надзея Сямёнаўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1944, пахавана ў в. Карытнае.
СУГАКА Антон Цімафеевіч, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Рудабелька Глускага рна.
398
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
ШОШЫН Міхаіл, н. у 1890, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Карытнае.
ВЁСКА МАКСІМАЎКА
АЛЫІІАНІК Аляксей Міхайлавіч, н. у 1925, партызан атрада імя Молатава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак
4.3.1944.
ІВАНОЎ Іван Навумавіч, н. у 1907, партызан атрада імя Кірава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, пахаваны на Максімаўскіх могілках Асіповіцкага рна.
ВЁСКА СТАРОЕ СЯЛО
АЛЯШКЕВІЧ Антон Антонавіч, н. у 1895, мірны жыхар, расстраляны 18.1.1943, пахаваны ў в. Караны.
БАРТАШЭВІЧ Болюсь Іванавіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Караны.
БАРТАШЭВІЧ Людміла Гвідонаўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена 18.1.1943, пахавана ў в. Караны.
БАРТАШЭВІЧ Пётр, н. у 1901, мірны жыхар, спалены 8.1.1943, пахаваны ў в. Караны.
БАРТАШЭВІЧ Рэгіна Гвідонаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена 8.1.1943, пахавана ў в. Караны.
ІБАХАНОВІЧ Галіна Іванаўна, мірны жыхар, падарвалася на міне ў 1943, пахавана ў в. Караны.
ЖЫВІЦА Болюсь Аляксандравіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны 18.1.1943, пахаваны ў в.
I Караны.
КАВЕЦКАЯ Анастасія Васільеўна, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляна 18.1.1943, пахавана ў в. Караны.
КАВЕЦКАЯ Антаніна Іванаўна, н. у 1924, мірны жыхар, падарвалася на міне ў 1943, пахавана ў в. Караны.
КАВЕЦКІ Іван Адольфавіч, н. у 1895, мірны жыхар, спалены 8.1.1943, пахаваны ў в. Караны.
КАВЕЦКІ Уладзімір Іванавіч, н. у 1928, мірны жыхар, расстраляны 18.1.1943, пахаваны ў в. Караны.
КАСПЯРОВІЧ Яўгенія, мірны жыхар, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Караны.
КРУГЛЕНЯ Іван, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны 18.1.1943, пахаваны ў в. Караны.
КРЭПСКІ Станіслаў Браніслававіч, н. у 1902, мірныжыхар, расстраляны 18.1.1943, пахаваныўв. Караны.
МУНДЗЯЛА Сабіна Баляславаўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Караны.
ПІГУЛЕУСКІ Антон Сідаравіч, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Караны.
ПІГУЛЕЎСКІ Сцяпан, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.
СІДАРОВІЧ Ванда Міхайлаўна, мірны жыхар, падарвалася на міне ў 1943, пахавана ў в. Караны.
СТАШЭЎСКІ Адам Антонавіч, мірны жыхар, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Караны.
СУШЧЭВІЧ Дамінік Раманавіч, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляны 18.1.1943, пахаваны ў в. Караны.
ТАМАШЭЎСКІ Іосіф Цімафеевіч, мірны жыхар, расстраляны 18.1.1943, пахаваны ў в. Караны.
ФЕРШТЭЙН 1на, мірны жыхар, расстраляна
18.1.1943, пахавана ў в. Караны.
ЧЫЖОВА Станіслава Аляксандраўна, н. у 1923, мірны жыхар, падарвалася на міне ў 1943, пахавана ў в. Караны.
ВЁСКА СТАРОНКА
ВЯРЫГА Мікалай, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Старонка.
ДАШКЕВІЧ Эмілія, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Старонка.
ВЁСКА СУХЛАВА
БАГДАНОВІЧ Вера Паўлаўна, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляна ў 1944, пахавана ў в. Тарасавічы.
ВЁСКА ТАРАСАВІЧЫ
БУРНОС Уладзімір Іванавіч, н. у 1926, партызан атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у маі 1944, пахаваны ў Глускім рне.
ДОЛГАЯ Анастасія Іванаўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Тарасавічы.
ДОЛГАЯ Дар’я Мікалаеўна, н. у 1883, мірны жыхар, расстраляна ў 1942.
ДОЛГАЯ Еўдакія Кандратаўна, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Тарасавічы.
ДОЛГАЯ Раіса Васільеўна, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Тарасавічы.
ДОЛЛ Васіль Цімафеевіч, н. у 1896, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
ДОЛП Максім Канстанцінавіч, н. у 1924, партызан атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 12.9.1943.
ДОЛП Пётр Нічьтаравіч, н. у 1925, партызан атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак.
ДОЛП Пётр Паўлавіч, н. у 1924, партызан атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, прапаў без вестак.
ДОЛГІ Пётр Сцяпанавіч, н. у 1923, партызан атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у 1943, пахаваны ў Глускім рне.
ДОЛГІ Сцяпан Сцяпанавіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.
ДОЛП Цярэнцій Пятровіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Тарасавічы.
ДОЛП Яўген Іосіфавіч, н. у 1934, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
399
1941 1945
Б.А.Чарнікевіч.
ЖУКАЎ Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1920, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
ЖУКАЎ Мікалай Максімавіч, н. у 1898, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
ЗЯНЬКО Ганна Кузьмінічна, н. у 1896, мірны жыхар, расстраляна.
ЗЯНЬКО Даніла Данілавіч, партызан, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
ЗЯНЬКО Марыя Іванаўна, н. у 1938, мірны жыхар, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Тарасавічы.
ЗЯНЬКО Таццяна Іванаўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Тарасавічы.
КАГОЦЬКА Яўген Паўлавіч, н. у 1925, партызан атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 9.6.1944, пахаваны ў Любанскім рне.
КАЛЕНДА Аляксандр Андрэевіч, н. у 1902, партызан атрада імя Кірава 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 6.3.1944, пахаваны на Максімаўскіх могілках Асіповіцкага рна.
МАЖНІК Мікалай Панцеляймонавіч, н. у 1918, партызан атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуўу маі 1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
ПІГУЛЕЎСКАЯ Ала Уладзіміраўна, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляна.
ПІГУЛЕЎСКАЯ Ганна Карлаўна, н. у 1876, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Тарасавічы.
ПІГУЛЕЎСКАЯ Дар’я Мікалаеўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Тарасавічы.
ПІГУЛЕЎСКІ Максім Мікалаевіч, н. у 1892, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
ПОЛАЗ Рыгор Сямёнавіч, н. у 1913, партызан, загінуў 30.7.1944, пахаваны ў Пінскай вобласці.
ПЯТРОВІЧ Пётр Андрэевіч, н. у 1914, партызан, загінуў у 1944.
ПЯЦЭВІЧ Анфіса Кандратаўна, мірны жыхар, загінула пры бамбёжцы ў 1944, пахавана ў в. Тарасавічы.
РУБАН Аляксей Рыгоравіч, н. у 1880, мірны жыхар, расстраляны 19.10.1943, пахаваныўв. Тарасавічы.
РУБАН Іван Аляксеевіч, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны 19.10.1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
САМАЙЛОВІЧ Аляксей Нічыпаравіч, н. у 1928, партызан, памёр 19.9.1944, пахаваны ў в. Тарасавічы.
САМАИЛОВ1Ч Кацярына Нічыпараўна, партызанка, загінулаў 1944.
САМАЙЛОВІЧ Фёдар Мікітавіч, н. у 1919, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Тарасавічы.
СІЛКО Зося Тодараўна, н у 1898, мірны жыхар, расстраляна ў 1944, пахавана ў в. Тарасавічы.
СІЛКО Марыя Канстанцінаўна, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляна ў 1944, пахавана ў в. Тарасавічы.
ЧАРНІКЕВІЧ Барыс Антонавіч, н. у 1920, камісар партызанскага атрада імя Варашылава, памёр ад ран у 1944.
ЧАРНІКЕВІЧ Міхаіл Антонавіч, партызан, загінуў у 1944.
ШЫЛА Ганна Іосіфаўна, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляна.
ВЁСКА УБАЛАЦЦЕ
ДУБІНЧЫК Вольга Нічыпараўна, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Убалацце.
Помнік на магіле М.П.Мажніка.
400
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
ДУБІНЧЫК Іван Рыгоравіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў Глускім рне.
КАЛЕНІК Ксенафонт Васільевіч, партызан, прапаў без вестак.
СВІРЫД Уладзімір Андрэевіч, н. у 1911, партызан атрада імя Пархоменкі 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у красавіку 1944, пахаваны каля в. Тарасавічы.
ЛАПІЦКІ СЕЛЬСАВЕТ ВЁСКА АЗЯРЫШЧА
БЫЦ Іван Максімавіч, н. у 1902, расстраляны
6.12.1942.
ІНБРА Стась Станіслававіч, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляны 16.12.1942.
КРУПСКІ Іосіф Фролавіч, мірны жыхар.
РУСАКОВІЧ Васіль Іванавіч, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны 20.3.1944.
СУГАКА Іван Парфенавіч, н. у 1922, партызан 1й Бабруйскай брыгады, прапаў без вестак у жніўні
1944.
СУГАКА Міхаіл Мікалаевіч, н. у 1928, навучэнец, расстраляны 22.3.1944.
СУГАКА Уладзімір Елісеевіч, н. у 1915, партызан 215га атрада імя Леніна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 9.6.1944, пахаваны ў в. Навіна.
ШПАК Пётр Анатольевіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны 2.7.1941.
ЯЎМЕНЧЫК Георгій Карпавіч, мірны жыхар.
ВЁСКА БРАДОК
ВАЙНІЛОВІЧ Вячаслаў Данілавіч, мірны жыхар.
МІЛЬКЕВІЧ Антон Ануфрыевіч, мірны жыхар. ВЁСКА БУДА
АСКІРКА Васіль Ермалаевіч, н. у 1920, мірны жыхар, загінуў у 1942.
АСКІРКА Віктар Ермалаевіч, мірны жыхар.
АСКІРКА Ермалай Віктаравіч, н. у 1869, мірны жыхар.
АСКІРКА Марыя Ільінічна, мірны жыхар.
БЕРНАТ Іван Мікалаевіч, н. у 1897, мірны жыхар.
БЕРНАТ Ігнат Мікалаевіч, н. у 1924, мірны жыхар.
БІТУС Аляксей Фёдаравіч, н. у 1907, мірны жыхар.
БІТУС Іван Фёдаравіч, н. у 1909, мірны жыхар.
ВЕРАМЕЙЧЫК Мікалай, н у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.
ЖЫЛЬЧЫК Надзея Аляксандраўна, н. у 1905, ірны жыхар, загінула ў 1942.
ЖЫЛЬЧЫК Соф’я Аляксандраўна, мірны жыхар.
ЖЫЛЬЧЫК Уладзімір Трафімавіч, мірны жыхар.
ЗАЯЦ Уладзімір Міхайлавіч, мірны жыхар.
КАШАГУБ Віталь Паўлавіч, мірны жыхар.
КОРБУТ Мікалай Іванавіч, мірны жыхар.
КОРАНЬ Міхаіл, н. у 1930, расстраляны ў 1942.
КОРАНЬ Яўген Іванавіч, н. у 1929, навучэнец, расстраляны ў 1942.
КУПРЭЙЧЫК Іван Мікалаевіч, н. у 1880, мірны жыхар.
КУПРЭЙЧЫК Сцяпан, н у 1921, расстраляны ў 1942.
КУПРЭЙЧЫК Юзік Фёдаравіч, н. у 1905, мірны жыхар.
ЛУКАШЭВІЧ Фелікс Міхайлавіч, н. у 1926, мірны жыхар.
МАЛЧЭЎСКІ Віктар Паўлавіч, н. у 1918, мірны жыхар.
МАРТЫНЧЫК Міхаіл Адамавіч, н. у 1890, мірны жыхар.
МІЛЮШЧЭНЬ Сямён Ігнатавіч, н. у 1912, мірны жыхар.
ПІЛІПЕЙЧЫК Дзмітрый, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
СУГАКА Павел Мікалаевіч, н. у 1912, мірны жыхар.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Аляксандр Іванавіч, н. у 1931, мірны жыхар.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Іван Пятровіч, н. у 1897, мірны жыхар.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Пётр Іванавіч, н. у 1926, мірны жыхар.
ШКРОБ Мікалай Макаравіч, н. у 1932, мірны жыхар.
ШКУТКО Мікалай Іванавіч, н. у 1939, мірны жыхар.
ВЁСКА ВОСАВА
КАРУКАВЕЦ Яўген Якаўлевіч, мірны жыхар. ВЁСКА ВЯЛІКАЯ ГРАВА
БАРАДАЎКА Афанасій Антонавіч, мірны
жыхар.
БАРАДАЎКА Васіль Сцяпанавіч, н. у 1903, сувязны 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, расстраляны ў студзені 1944, пахаваны ў в. Вяззе.
БАРАДАЎКА Пётр Канстанцінавіч, мірны жыхар.
БАРАДАЎКА Рыгор Нікадзімавіч, мірны жыхар.
БЫЧАНОК Іосіф Паўлавіч, мірны жыхар.
КЛІМКО Аляксандр Іванавіч, мірны жыхар.
КЛІМКО Уладзімір Кірылавіч, мірны жыхар.
ВЁСКА ВЯРБІЛАВА
БАЯШКА Ганна Міхайлаўна, мірны жыхар.
БАЯШКЛ Таццяна Міхайлаўна, мірны жыхар.
и Зак. 3129.
401
1941 — 1945
БЫЧАНОК Ганна Трафімаўна, мірны жыхар.
БЫЧАНОК Сцепаніда Фёдараўна, мірны жыхар.
ВАЙНА Аляксей Несцеравіч, мірны жыхар.
ВАЙНА Ганна Аляксееўна, мірны жыхар.
ВАЙНА Марыя Сцяпанаўна, мірны жыхар.
КАНОНІК Антаніна Адамаўна, мірны жыхар.
КАНОНІК Іван Фёдаравіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Кірыл Ціханавіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Марыя Іванаўна, мірны жыхар.
КАНОНІК Мікалай Емяльянавіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Пётр Емяльянавіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Сяргей Міхайлавіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Таццяна Іванаўна, мірны жыхар.
КАНОНІК Ціхан Іванавіч, мірны жыхар.
КІБЛІЦКІ Пётр Герасімавіч, н. у 1914, прапаў без вестак у жніўні 1944.
КУБАР Кацярына, мірны жыхар.
КУБАР Ксенія Мікітаўна, мірны жыхар.
ЛЫСЯНКОВА Таццяна Яўгенаўна, мірны жыхар.
ЛЫСЯНКОЎ Яўген Васільевіч, н. у 1916, партызан атрада імя Будзённага партызанскай брыгады імя Кірава, загінуў 17.5.1944, пахаваны ў г. Чэрвень.
ТОЛКАЧ Вера Іванаўна, мірны жыхар.
ТОЛКАЧ Мікалай Уладзіміравіч, мірны жыхар.
ТОЛКАЧ Міхаіл Мікалаевіч, мірны жыхар.
ШКУТКО Андрэй Сідаравіч, мірны жыхар.
ШКУТКО Ганна ГІятроўна, мірны жыхар.
ШКУТКО Міхаіл Андрэевіч, мірны жыхар.
ШКУТКО Уладзімір Андрэевіч, мірны жыхар.
ВЁСКА ГОМАНАЎКА
КАПАНЕЦ Алена Андрэеўна, мірны жыхар.
КАПАНЕЦ Вячаслаў Андрэевіч, мірны жыхар.
КАПАНЕЦ Мікалай Андрэевіч, мірны жыхар.
КАПУСТА Іосіф Уладзіміравіч, мірны жыхар.
КАПУСТА Уладзімір Барысавіч, мірны жыхар.
КАПУСТА Уладзімір Канстанцінавіч, мірны жыхар.
ВЁСКА ДУБРАЎКА
АЛЯКСЕЙЧЫК Мікалай, н. у 1849, расстраляны ў 1944.
БЫЧАНОК Вольга Н., н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна ў 1943.
БЫЧАНОК Ганна Н., н. у 1930, навучэнка, расстраляна ў 1943.
БЫЧАНОК Іван Фёдаравіч, н. у 1941, расстраляны ў 1943.
ВАРНІКОЎСКІ Ярык А., н. у 1940, расстраляны.
ЖУК Васіль Рыюравіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
КУПРЭЙЧЫК Іван, н. у 1892, расстраляны ў
1943.
КУПРЭЙЧЫК Паліна, н. у 1921, навучэнка, расстраляна ў 1943.
КУПРЭЙЧЫК Яўген Іванавіч, н. у 1928, навучэнец, расстраляны ў 1943.
ЛУК’ЯНЧЫК Іван Дзям’янавіч, н. у 1927, навучэнец, расстраляны.
МІХАЙЛОЎСКАЯ Алена А., н. у 1879, расстраляна.
МІХАЙЛОЎСКІ Аляксандр, н у 1907, мірны жыхар, расстраляны.
МІХАЙЛОЎСКІ Мікалай, н. у 1927, навучэнец, расстраляны.
ПАЎЛОВІЧ Алена, н. у 1934, навучэнка, расстраляна ў 1943.
ПАЎЛОВІЧ Марыя, н. у 1905, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ПАЎЛОВІЧ Мікалай, н. у 1943, расстраляны ў
1943.
ПАЎЛОВІЧ Ніпа, н. у 1937, расстраляна ў 1943.
ПАЎЛОВІЧ Соф’я, н. у 1932, навучэнка, расстраляна ў 1943.
СОХАЛ Аляксандра, н. у 1930, навучэнка, расстраляна ў 1944.
СУГАКА Алена, н. у 1937, расстраляна ў 1943.
СУГАКА Анастасія, н. у 1914, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
СУГАКА Мікіта, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
СТЭЛЬМАХ Галіна, н. у 1942, расстраляна ў 1944.
СТЭЛЬМАХ Марыя, н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1944.
СТЭЛЬМАХ Нічыпар, н. у 1899, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
СТЭЛЬМАХ Платон, н. у 1884, мірны жыхар, расстраляны.
ЦІМАШЭНКА Марыя, н у 1907, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЩМАШЭНКА Уладзімір, н. у 1938, расстраляны.
ВЁСКА ЖОРНАЎКА
АДЗІНЕЦ Антон Піліпавіч, н. у 1904, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, расстраляны 15.4.1942, пахаваны ў в. Жазлянка.
БЕЛІНОВІЧ Мікалай Фаміч, н. у 1910, сувязны 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, расстраляны 15.4.1942, пахаваны ў в. Жазлянка.
ВАЙНІЛОВІЧ Сцяпан Аляксандравіч, мірны жыхар.
ЖАРКЕВІЧ Віктар Зіноўевіч, мірны жыхар.
ЗАГАРОЎСКІ Іван Дзмітрыевіч, мірны жыхар.
ЗАГАРОЎСКІ Мікалай Цімафеевіч, мірны жыхар.
ЗАГАРОЎСКІ Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар.
ЗАГАРОЎСКІ Рыгор Фаміч, мірны жыхар.
ЗАЯЦ Іван Васільевіч, мірны жыхар.
402
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ЗАЯЦ Пётр Мікалаевіч, мірны жыхар. ЗБАНОК Міхаіл Васільевіч, мірны жыхар. ЗБАНОК Уладзімір Аляксандравіч, мірны жыхар.
КАЗЛОЎСКІ Мікалай Міхайлавіч, мірны жыхар.
КОЗЕЛ Аляксандр Рыгоравіч, мірны жыхар. КРЭМЕЗ Міхаіл Якаўлевіч, мірны жыхар. КРЭМЕЗ Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1924, партызан
212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, забіты 22.5.1944, пахаваны ў в. Веся лова.
ВЁСКА ЖУКАЎКА
ЖУК Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар. ЧАРНАВЕЦ Аляксей Максімавіч, н. у 1912, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 8.3.1942, пахаваны ў
в. Жукаўка.
ВЁСКА ЗАРЭЧЧА
ВЕРАШЧАГІН Уладзімір Дзям’янавіч, мірны жыхар.
ЕЎДАКІМОВІЧ Фёдар Нічыпаравіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Міхаіл Сцяпанавіч, мірны жыхар.
ВЁСКА КРЫЧАВЕЦ
БАЙДАК Браніслаў Антонавіч, н. у 1918, мірны жыхар, загінуў 3.12.1941.
ЖЫДОВІЧ Іван Пятровіч, мірны жыхар.
ВЁСКА КУРГАН
КАМАРОЎСКІ Іван Альфонсавіч, мірны жыхар.
ВЁСКА ЛАПІЧЫ
АЛЯКСЕЙЧЫК Агрыпіна Іванаўна, н. у 1892, мірны жыхар.
АЛЯКСЕЙЧЫК Сямён, н у 1876, мірны жьгхар. АЎСЯНІК Міхаіл Віктаравіч, н. у 1917, прапаў без вестак у чэрвені 1941.
АШЭЙЧЫК Мікалай Васільевіч, мірны жыхар. БАРШЧЭЎСКІ Арсенцій Іванавіч, мірны жыхар.
БАРЫШАЎ Фёдар, н. у 1897, мірны жыхар. БЕРНАТ Аляксандр Фаміч, н. у 1905, мірны жыхар.
БЕСМАН Станіслава Іванаўна, н. у 1889, мірны жыхар.
БРАЗГОЎСКІ Іван Іванавіч, мірны жыхар. ВАЎРАНЮК Дзмітрый Рыгоравіч, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Аляксандра Міхайлаўна, н. у 1926, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Вольга Мікалаеўна, н. у 1888, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Галіна, н. у 1937, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Георгій Міхайлавіч, н. у 1930, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Дар’я Данілаўна, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Зінаіда Данілаўна, н. у 1913, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Іван Міхайлавіч, н. у 1938, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Ірына Міхайлаўна, н. у 1889, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Лідзія, н. у 1933, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Марыя Міхайлаўна, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Надзея Рыгораўна, н. у 1905, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Пракопій Самсонавіч, н. у 1885, мірны жыхар.
ВАЛЧОК Уладзімір Уладзіміравіч, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Алена, н. у 1936, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Аляксандра Адамаўна, н. у
1941, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Вікторыя, н. у 1930, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Ганна, н. у 1886, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Лілія Адамаўна, н. у 1937, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Марыя Фёдараўна, н. у 1906, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Эма Адамаўна, н. у 1935, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Эмілія, н. у 1927, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Юзэфа, н. у 1895, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКІ Баляслаў Антонавіч, н. у 1926, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКІ Віктар Антонавіч, н. у 1930, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКІ Юлет Антонавіч, н. у 1930, мірны жыхар.
ВЕРНІКОЎСКІ Юлік, н у 1935, мірны жыхар.
ГАМАНІЦКІ Яўген Мікалаевіч, мірны жыхар.
ГАРЫН Наталля Мікалаеўна, мірны жыхар.
ГОМАН Іван Мікалаевіч, мірны жыхар.
ГОМАН Мікалай Фёдаравіч, мірны жыхар.
ГОМАН Соф’я Дзмітрыеўна, мірны жыхар, партызанская сувязная.
ГОМАН Цімафей Аляксандравіч, мірны жыхар.
ГОРЫНА Наталля Канстанцінаўна, н. у 1923, мірны жыхар.
ДАБРЫЦКАЯ Соф’я Міхайлаўна, мірны жыхар.
ДАНАЎСКАЯ Алена Міхайлаўна, н. у 1923, мірны жыхар.
ДАНАЎСКАЯ Альбіна, н у 1901, мірны жыхар.
403
1941 1945
ДАНАЎСКАЯ Вольга Яфрэмаўна, мірны жыхар.
ДАНАЎСКАЯ Галіна, н. у 1937, мірны жыхар.
ДАНАЎСКАЯ Ірына, н. у 1939, мірны жыхар.
ДАНАЎСКАЯ Надзея Антонаўна, н. у 1900, мірны жыхар.
ДАНАЎСКАЯ Ніна, н. у 1940, мірны жыхар.
ДАНАЎСКАЯ Эмілія, н. у 1876, мірны жыхар.
ДАНОЎСКІ Міхаіл Антонавіч, н. у 1889, мірны жыхар.
ДЗЕРВАЕД Аляксандра, мірны жыхар.
ДЗЕРВАЕД Іосіф, мірны жыхар.
ДЗЕРВАЕД Тафілія Іосіфаўна, н. у 1892, мірны жыхар.
ДЗЕРВАЕД Уладзімір Язэпавіч, н. у 1925, мірны жыхар.
ДЗЕРВАЕД Уладзіслава, мірны жыхар.
ДЗЕРВАЕД Юзік Язэпавіч, н. у 1927, мірны жыхар.
ДЗЕРВАЕД Язэп Міхайлавіч, н. у 1896, мірны жыхар.
ЖДАНОВІЧ Іван, н. у 1883, мірны жыхар.
ЖДАНОВІЧ Марыя, н. у 1889, мірны жыхар.
ЖЛОБІЧ Іван, н. у 1900, мірны жыхар.
ЗАБРЫЦКІ Мікалай, н. у 1882, мірны жыхар.
ЗАБРЫЦКІ Уладзімір, н. у 1935, мірны жыхар.
ЗІНАВЕНКА Алена, н. у 1928, мірны жыхар.
ЗІНАВЕНКА Алена Фёдараўна, н. у 1923, мірны жыхар.
ЗІНАВЕНКА Канстанцін, н. у 1923, мірны жыхар.
ЗІНАВЕНКА Канстанцін Фадзеевіч, мірны жыхар.
ЗІНАВЕНКА Леаніда Фадзееўна, мірны жыхар.
ЗІНАВЕНКА Таццяна, н. у 1887, мірны жыхар.
ЗІНКЕВІЧ Антаніна, мірны жыхар.
ЗІНКЕВІЧ Браніслаў, мірны жыхар.
ЗМАЧЫНСКАЯ Геня Станіславаўна, мірны жыхар.
ЗМАЧЫНСКАЯ Разалія Станіславаўна, мірны жыхар.
ЗМАЧЫНСКАЯ Ядвіга Станіславаўна, мірны жыхар.
ЗМАЧЫНСКІ Станіслаў Іванавіч, мірны жыхар, загінуў у 1944.
ЗМАЧЬІНСКІ Сцяпан Аляксеевіч, н. у 1896, мірны жыхар.
ІВАШКЕВІЧ Віктар, н. у 1937, мірны жыхар.
ІВАШКЕВІЧ Марыя, мірны жыхар.
ІВАШКЕВІЧ Міхаіл, н. у 1902, мірны жыхар.
ІВАШКЕВІЧ Пётр Ігнатавіч, мірны жыхар.
ІВАШКЕВІЧ Флера, н. у 1905, мірны жыхар.
ІВАШКЕВІЧ Эмілія Міхайлаўна, н. у 1929, мірны жыхар.
ІВАШКЕВІЧ Ядвіга Міхайлаўна, н. у 1931, мірны жыхар.
КАЗЕЛА Фелікс Адамавіч, н. у 1885, мірны жыхар.
КАЛОША Васіль Лук’янавіч, мірны жыхар.
КАЛЕСЕНКА Уладзімір Аляксандравіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Дзмітрый Канстанцінавіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Мікалай Сяргеевіч, мірны жыхар.
КАНОНІК Міхаіл Кірылавіч, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Аляксей Мікалаевіч, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Арсеній Дзямідавіч, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Вера Іванаўна, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Ганна Іванаўна, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Іван, н. у 1943, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Ірына Іванаўна, н. у 1895, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Кацярына, н. у 1886, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Лора Іванаўна, н. у 1938, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Софія Мікалаеўна, мірны жыхар.
КЕДЗІЧ Тэкля Іванаўна, н. у 1890, мірны жыхар.
КІРЫК Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар.
КІРЫЛОВІЧ Алена Сцяпанаўна, н. у 1925, мірны жыхар.
КІРЫЛОВІЧ Ганна Сцяпанаўна, н. у 1927, мірны жыхар.
КІРЫНОВІЧ Алена Андрэеўна, н. у 1929, мірны жыхар, расстраляна ў 1944.
КІРЫНОВІЧ Ганна Андрэеўна, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна ў маі 1944.
КІРЫНОВІЧ Уладзімір Андрэевіч, мірны жыхар.
КЛІМЕНКА Аляксандр, н. у 1943, мірны жыхар.
КЛІМЕНКА Мікалай, н. у 1937, мірны жыхар.
КЛІМЕНКА Софія Лявонцьеўна, н. у 1919. мірны жыхар.
КЛІМОВІЧ Аляксандр Пятровіч, мірны жыхар.
КМЯЛЕВІЧ Арына, н. у 1882, мірны жыхар.
КОВЕЛЬ Іван Фёдаравіч, мірны жыхар.
КУЗЬМЯНКОЎ Уладзімір Валянцінавіч, н. у 1938, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Алена, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Алена Ільінічна, н. у 1887, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Алесь Кандратавіч, н. у 1889, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Алеся Васільеўна, н. у 1898, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Аляксандр Андрэевіч, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Аляксандр Васільевіч, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Аляксандра, н. у 1932, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Валянціна, н. у 1926, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Валянціна Аляксандраўна, н. у 1928. мірны жыхар.
ЛАПАТКА Вера Лявонцьеўна, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Вольга Лявонцьеўна, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Ганна, н. у 1889, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Ганна, н. у 1930, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Захар, н. у 1880, мірны жыхар.
404
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
ЛАПАТКА Канстанцін Рыгоравіч, н. у 1887, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Клаўдзія, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Клаўдзія, н. у 1905, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Лявон, н. у 1886, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Мікалай Аляксандравіч, н. у 1925, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Надзея Лявонцьеўна, н. у 1913, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Пётр Міхайлавіч, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Рыгор Якаўлевіч, н. у 1881, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Софія Якаўлеўна, н. у 1904, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Таісія Міхайлаўна, н. у 1939, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Таццяна, н. у 1880, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Уладзімір, н. у 1936, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Феадосія, н. у 1893, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Юзэфа, н. у 1886, мірны жыхар.
ЛАПАТКА Ядвіга Канстанцінаўна, н. у 1939, мірны жыхар.
ЛІСІЦКАЯ Анэля Казіміраўна, н. у 1886, мірны жыхар.
ЛЮКСІН Герасім Іванавіч, мірны жыхар.
МАЗАЛЕЎСКАЯ Ганна Сцяпанаўна, н. у 1897, мірны жыхар.
МАЗАЛЕЎСКАЯ Надзея, мірны жыхар.
МАЗАЛЕЎСКАЯ Надзея Міхайлаўна, н. у 1905, мірны жыхар.
МАЗАЛЕЎСКІ Пётр, н. у 1937, мірны жыхар.
МАЗУРКЕВІЧ Браніслава, н. у 1920, мірны жыхар.
МАЗУРКЕВІЧ Браніслава Іванаўна, мірны жыхар.
МАЗУРКЕВІЧ Сцепаніда, н. у 1923, мірны жыхар.
МАЗУРКЕВІЧ Сцепаніда Іванаўна, мірны жыхар.
МАТУСЕВІЧ Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1903, мірны жыхар.
МАТУСЕВІЧ Соф’я, мірны жыхар.
МІКУЛЬЧЫК Пётр Апанасавіч, н. у 1924, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 24.5.1944, пахаваны ў в. Лапічы.
ПАЛАЙКА Ісак Майсеевіч, н. у 1913, партызан
210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 5.5.1944, пахаваны ў в. Лочын.
ПАПУША Лея Эльеўна, н. у 1931, загінула ў красавіку 1942.
ПАПУША Рыва Рыгораўна, н. у 1916, загінула ў красавіку 1942.
ПАПУША Эля Сімхавіч, н. у 1914, загінуў у кастрычніку 1942.
ПІНХАСІК Шлейма, н. у 1877, загінуў у кастрычніку 1941.
ПІНХАСІК Эстар Давідавіч, н. у 1878, загінуў у красавіку 1942.
ПІСАРЫК Аляксандр, н. у 1941, мірны жыхар.
ПІСАРЫК Аляксандр Аляксандравіч, мірны жыхар.
ПІСАРЫК Таісія Аляксандраўна, н. у 1937, мірны жыхар.
ПРАКАЗАВА Станіслава, мірны жыхар.
ПРАКАЗАВА Ядвіга, мірны жыхар.
ПРАКАЗАЎ Браніслаў, мірны жыхар.
ПРАКАПОВІЧ Віталь Сцяпанавіч, мірны жыхар.
ПРАКАПЧУК Ганна Пятроўна, н. у 1923, мірны жыхар.
ПРАКАПЧУК Еўдакія Міхайлаўна, н. у 1890, мірны жыхар.
ПРАКАПЧУК Уладзімір, н. у 1926, мірны жыхар.
ПРАКОПАВА Ядвіга, н. у 1924, мірны жыхар.
ПРАКОПАВА Яніна, н. у 1885, мірны жыхар.
ПРАКОПАЎ Браніслаў, н. у 1880, мірны жыхар.
ПРАКОПЧЫК Віктар, н. у 1929, мірны жыхар.
ПРАКОПЧЫК Вольга, н. у 1933, мірны жыхар.
ПРАКОПЧЫК Мікалай, н. у 1940, мірны жыхар.
ПРАКОПЧЫК Ніна, н. у 1931, мірны жыхар.
ПРЫКАЗАЎ Эдуард Эдуардавіч, н. у 1922, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 30.3.1942.
ПЯТРОВІЧ Зоя, н. у 1906, мірны жыхар.
ПЯТРОВІЧ Іван, н. у 1901, мірны жыхар.
РАДЗІВОНАВА Таццяна Аляксандраўна, н. у 1901, мірны жыхар.
РАДЗІМІНОВІЧ Аляксандр, н. у 1938, мірны жыхар.
РАДЗІМІНОВІЧ Марыя Іванаўна, н. у 1913, мірны жыхар.
РАДЗІМІНОВІЧ Мікалай, н у 1942, мірны жыхар.
РАДКЕВІЧ Эмілія Паўлаўна, мірны жыхар.
РАЗСУДОЎСКАЯ Любоў Мікалаеўна, н. у 1930, мірны жыхар.
РАЗСУДОЎСКАЯ Міня Мікалаеўна, н. у 1889, мірны жыхар.
РАЗЧОХА Ева, н. у 1886, мірны жыхар.
РАСОХА Ева, мірны жыхар.
РАСОХА Якаў, н у 1891, мірны жыхар.
РАСУДОЎСКАЯ Імілія, мірны жыхар.
РАСУДОЎСКАЯ Любоў, мірны жыхар.
РУДАКОЎСКАЯ Адэлія, мірны жыхар.
РУДАКОЎСКІ Адэлік, н у 1929, мірны жыхар.
РУДАКОЎСКІ Іосіф, н. у 1928, мірны жыхар.
РУДАКОЎСКІ Канстанцін, н. у 1901, мірны жыхар.
РУДАКОЎСКІ Юзаф Канстанцінавіч, мірны жыхар.
РЫБІНСКАЯ Марыя, н. у 1886, мірны жыхар.
РЫБІНСКАЯ Марыя, н. у 1920, мірны жыхар.
405
1941 1945
РЫБІНСКАЯ Ніна, н. у 1923, мірны жыхар. РЫБІНСКІ Міхаіл, мірны жыхар. СТАНІШЭЎСКАЯ Алена, н. у 1900, мірны жыхар.
СТАНІШЭЎСКАЯ Валянціна, н. у 1932, мірны жыхар.
СТАНІШЭЎСКАЯ Марыя, н. у 1897, мірны жыхар.
СТАНІШЭЎ СКАЯ Ніна, н у 1930, мірны жыхар. СТАНІШЭЎСКІ Мікалай, н. у 1935, мірны жыхар.
СТАНІШЭЎСКІ Язэп, н у 1905, мірны жыхар. СУНІЦКІ Адам Аляксандравіч, н. у 1895, мірны жыхар.
СУНІЦКІ Адам Ігнатавіч, мірны жыхар. СУШЫЦКІ Фелікс Адамавіч, мірны жыхар. СЯМКО Алена Казіміраўна, н. у 1880, мірны жыхар.
СЯМКО Алеся, н. у 1900, мірны жыхар. СЯМКО Аляксандр Ніканоравіч, н. у 1930, мірны жыхар.
СЯМКО Аляксандра Мартынаўна, мірны жыхар.
СЯМКО Антаніна, мірны жыхар.
СЯМКО Варвара, н. у 1875, мірны жыхар. СЯМКО Ганна, н. у 1875, мірны жыхар. СЯМКО Дзмітрый, н. у 1938, мірны жыхар. СЯМКО Дзмітрый Аляксандравіч, мірны жыхар.
СЯМКО Лілія Мікалаеўна, н. у 1936, мірны жыхар.
СЯМКО Мікалай, мірны жыхар.
СЯМКО Міхаіл Ніканоравіч, н. у 1905, мірны жыхар.
СЯМКО Надзея Мікалаеўна, н. у 1937, мірны жыхар.
СЯМКО Станіслава, н. у 1912, мірны жыхар. СЯМКО Уладзімір, н. у 1920, мірны жыхар. СЯМКО Фёдар Ніканоравіч, мірны жыхар. СЯМКО Юлій, н. у 1936, мірны жыхар. СЯМКО Юліян Аляксандравіч, мірны жыхар. СЯМКО Яфрэм Сямёнавіч, н. у 1902, мірны жыхар.
ТАТУР Аляксандр, н. у 1926, мірны жыхар. ТАТУР Валянціна, н. у 1924, мірны жыхар. ТАТУР Вера, н. у 1940, мірны жыхар.
ТАТУР Вікенцій Іосіфавіч, мірны жыхар. ТАТУР Вікторыя, н. у 1903, мірны жыхар. ТАТУР Зінаіда Іванаўна, мірны жыхар. ТАТУР Зінаіда Іванаўна, н. у 1929, мірны жыхар. ТАТУР Іван Адамавіч, мірны жыхар.
ТАТУР Іван Адамавіч, н. у 1902, мірны жыхар. ТАТУР Іван Іванавіч, мірны жыхар.
ТАТУР Марыя Іванаўна, н. у 1930, мірны жыхар. ТАТУР Міхаіл, н. у 1936, мірны жыхар.
ТАТУР Надзея, н. у 1904, мірны жыхар. ТАТУР Соф’я, н. у 1938, мірны жыхар.
ТРЫБУШЭЎСКАЯ Ганна, н. у 1911, мірны жыхар.
ТРЫБУШЭЎСКАЯ Эмілія, мірны жыхар.
ТРЫБУШЭЎСКАЯ Ядвіга, н. у 1936, мірны жыхар.
ТРЫБУШЭЎСКІ Алік, н. у 1941, мірны жыхар.
ТРЫБУШЭЎСКІ Юлік, н. у 1943, мірны жыхар.
ТУМАШЫК Аляксандр, н. у 1938, мірны жыхар.
ТУМАШЫК Ганна, н. у 1930, мірны жыхар.
ТУМАШЫК Іван, н. у 1940, мірны жыхар.
ТУМАШЫК Марыя, н. у 1935, мірны жыхар.
ТУМАШЫК Міхаіл, мірны жыхар.
ТУМАШЫК Уладзімір, н. у 1932, мірны жыхар.
ТХМАН Неня Іванаўна, мірны жыхар.
ТХМАН Станіслава, н. у 1889, мірны жыхар.
ХАДЗЮНЯ Антон, н. у 1893, мірны жыхар.
ХАДЗЮНЯ Зубаршэта, н. у 1930, мірны жыхар.
ХАДЗЮНЯ Марыя, н. у 1927, мірны жыхар.
ХАДЗЮНЯ Ніла, н у 1894, мірны жыхар.
ХАДЗЮНЯ Уладзімір, н. у 1932, мірны жыхар.
ШВАРЦ Бейля Давідаўна, н. у 1880, мірны жыхар, загінула ў красавіку 1942.
ШВАРЦ Гірш Гіршавіч, н. у 1876, мірны жыхар, загінуў у кастрычніку 1941.
ШВАРЦ Ісаак Рыгоравіч, н. у 1901, мірны жыхар, загінуў у кастрачніку 1941.
ШВАРЦ Нахама Майсееўна, н. у 1904, мірны жыхар, загінула ў красавіку 1942.
ШВАРЦ Сара Ісакаўна, н. у 1925, мірны жыхар, загінула ў красавіку 1942.
ШВАРЦ Хаім Гіршавіч, н. у 1918, мірны жыхар.
ШВАРЦ Элька Ісакаўна, н. у 1928, мірны жыхар, загінула ў красавіку 1942.
ШКУТКО Антон, н. у 1896, мірны жыхар.
ШКУТКО Антон, н. у 1935, мірны жыхар.
ШКУТКО Марыя, н. у 1926, мірны жыхар.
ШКУТКО Эмілія, н. у 1893, мірны жыхар.
ВЁСКА ЛОЧЫН
БЭСМАН Гэля Іванаўна, н. у 1889, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ВАЎЧОК Аляксандр, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны.
ВАЎЧОК Ірына, н. у 1936, навучэнка, расстраляна.
ВАЎЧОК Рыгор, н. у 1937, навучэнец, расстраляны.
ВАЎЧОК Яўгення, н. у 1889, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ГРЫШАНОВІЧ Ганна Цімафееўна, н. у 1941, расстраляна.
ДАБРЫЦКІ Мікалай, н. у 1882, забіты.
ДАБРЫЦКІ Уладзімір, н. у 1935, навучэнец, забіты.
ДАМОЎСКАЯ Амілія, н. у 1867, расстраляна.
ДРАБУШЭЎСКАЯ Амелія, н. у 1911, хатняя гаспадыня, расстраляна.
406
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
ДРАБУШЭЎСКАЯ Ядвіга, н. у 1936, навучэнка, забіта.
ДРАБУШЭЎСКІ Алік, н. у 1941, забіты.
ДРАБУШЭЎСКІ Юлік, н. у 1943, забіты.
ЗІНОВІЧ Лёля, н. у 1928, навучэнка, расстраляна.
ЗІНОВІЧ Таццяна, н. у 1887, хатняя гаспадыня, расстраляна.
КАЗЕЛА Фелікс Адамавіч, н. у 1885, расстраляны.
КЕДЗІЧ Мікалай, н. у 1937, навучэнец, расстраляны.
КЕДЗІЧ Шна, н. у 1941, расстраляна.
КЕДЗІЧ Таіса, н. у 1939, расстраляна.
КІКЛЕВІЧ Ірына, н. у 1882, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЛАПАТКА Алесь Андрэевіч, н. у 1882, расстраляны.
ЛАПАТКА Валянціна В. , н. у 1926, навучэнка, расстраляна.
ЛАПАТКА Канстанцін, н. у 1897, мірны жыхар, расстраляны.
ПЯТРОВІЧ Віцык, н. у 1942, расстраляны.
ПЯТРОВІЧ Зося, н. у 1926, навучэнка, расстраляна.
ПЯТРОВІЧ Іван, н. у 1935, навучэнец, расстраляны.
ПЯТРОВІЧ Марыя, н. у 1896, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ПЯТРОВІЧ Фэлька, н. у 1929, навучэнка, расстраляна.
ПЯТРОВІЧ Яніна, н. у 1935, навучэнка, расстраляна.
ПЯТРОВІЧ Янус, н. у 1940, расстраляны.
РАДЗІВОНАВА Таццяна, н. у 1901, хатняя гаспадыня, расстраляна.
РАДЗІМІНОВІЧ Аляксандр, н. у 1938, расстраляны.
СТАНІШЭЎСКАЯ Ярэна, н. у 1906, хатняя гаспадыня, расстраляна.
СЯМКО Аляксандр, н. у 1930, навучэнец, расстраляны.
СЯМКО Уладзімір, н. у 1929, навучэнец, расстраляны.
ТАТУР Аляксандр, н. у 1926, навучэнец, расстраляны.
ТАТУР Віктар, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны.
ТАТУР Вольга Іванаўна, н. у 1934, навучэнка, расстраляна.
ТАТУР Іван Адамавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.
ТАТУР Соня Іванаўна, н. у 1938, расстраляна.
ВЁСКА МАЛАЯ ГРАВА
АРЦЮШЭЎСКІ Карп Ігнатавіч, мірны жыхар.
БАРАДАЎКА Іван Аляксандравіч, н. у 1925, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай
партызанскай брыгады, загінуў пры выкананні баявога задания 9.1.1944, пахаваны ў в. Вяззе.
ГРЫШАНОВІЧ Мікалай Іванавіч, мірны жыхар.
ДАНДЫБЕРА Цімафей Іванавіч, мірны жыхар.
ЗАДОЛЯ Міхаіл Кузьміч, мірны жыхар.
КЛІМКО Іван Кірылавіч, мірны жыхар.
РАМАНОЎСКІ Аляксандр Васільевіч, н. у 1925, мірны жыхар.
ВЁСКА НАВІНА
БАРАДАЎКА Іван Аляксандравіч, мірны жыхар.
ВЁСКА ПАЛЯДДЗЁ
АЛЕКСАНДРОВІЧ Абрагім Абрагімавіч, н. у
1929, навучэнец, расстраляны.
АЛЕКСАНДРОВІЧ Асэя Абрагімаўна, н. у 1943, расстраляна.
АЛЕКСАНДРОВІЧ Роза Абрагімаўна, н. у 1940, расстраляна.
АЛЕКСАНДРОВІЧ Смалья Абрагімаўна, н. у 1931, навучэнка, расстраляна.
АЛЕКСАНДРОВІЧ Халіма Абрагімаўна, н. у 1911, хатняя гаспадыня, расстраляна.
АЛЕКСАНДРОВІЧ Хота Абрагімаўна, н. у 1942, расстраляна.
БАРАНЦЭВІЧ Алесь, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.
БАРАНЦЭВІЧ Анатоль Аляксандравіч, н. у 1935, навучэнец, расстраляны.
БАРАНЦЭВІЧ Анюта Паўлаўна, н. у 1894, хатняя гаспадыня, расстраляна.
БАРАНЦЭВІЧ Ігар Аляксандравіч, н. у 1940, расстраляны.
БАРАНЦЭВІЧ Уладзімір Аляксеевіч, н. у 1932, навучэнец, расстраляны.
БЫЛІНА Марыя, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляна.
ВАРАБ’ЁВА Марыя, н. у 1909, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ВАРАБ’ЁЎ Аляксандр, н. у 1940, расстраляны.
ВАРАБ’ЁЎ Валерый, н. у 1942, расстраляны.
ВАРАБ’ЁЎ Віктар, н. у 1938, расстраляны.
ГРАЛЬКА Аксіння Сямёнаўна, н. у 1894, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ГРЫШАНОВІЧ Віктар Цімафеевіч, н. у 1939, расстраляны.
ГРЫШАНОВІЧ Ганна Цімафееўна, н. у 1941, расстраляна.
ГРЫШАНОВІЧ Ганна Ягораўна, н. у 1933, навучэнка, расстраляна.
ГРЫШАНОВІЧ Дзмітрый Ягоравіч, н. у 1936, навучэнец, расстраляны.
ГРЫІПАНОВІЧ Зінаіда Ягораўна, н. у 1936, навучэнка, расстраляна.
ГРЫШАНОВІЧ Марыя, н. у 1894, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ГРЫШАНОВІЧ Марыя Цімафееўна, н. у 1930, навучэнка, расстраляна.
407
1941 1945
ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Цімафеевіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны.
ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Ягоравіч, н. у 1928, навучэнец, расстраляны.
ГРЫШАНОВІЧ Ніна Цімафееўна, н. у 1935, навучэнка, расстраляна.
ГРЫОІАНОВІЧ Уладзімір Рыгоравіч, н. у 1922, партызан атрада імя Гастэла брыгады «Дзядзькі Колі», прапаў без вестак 24.6.1944.
ЖОРСКАЯ Доня, н. у 1911, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЖОРСКАЯ Марыя Іванаўна, н. у 1938, расстраляна.
ЖОРСКІ Міхаіл Іванавіч, н. у 1943, расстраляны.
ЖОРСКІ Франак Іванавіч, н. у 1940, расстраляны.
ЗБРОЕВА Зося, н. у 1885, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЗІНАВЕНКА Алена Ф., н. у 1903, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ЗІНАВЕНКА Канстанцін, н. у 1923, расстраляны.
КАЛЕЦКАЯ Агата, н. у 1889, хатняя гаспадыня, расстраляна.
КАНОНІК Фёдар Клімавіч, мірны жыхар, расстраляны.
КУНЦЭВІЧ Алесь, н. у 1880, мірны жыхар, расстраляны.
ЛУТКОЎ Алік, н. у 1932, навучэнец, расстраляны.
ЛЫЧАГІНА Дуня Юр’еўна, н. у 1920, мірны жыхар, расстраляна.
ЛЯВІЦКАЯ Валянціна Канстанцінаўна, н. у 1940, расстраляна.
ЛЯВІЦКАЯ Лідзія Канстанцінаўна, н. у 1934, навучэнка, расстраляна.
ЛЯВІЦКАЯ Надзея Андрэеўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляна.
ЛЯВІЦКІ Барыс Канстанцінавіч, н. у 1938, расстраляны.
ЛЯВІЦКІ Іван Канстанцінавіч, н. у 1942, расстраляны.
МАЗУРКЕВІЧ Броня, н. у 1920, хатняя гаспадыня, расстраляна.
МАЗУРКЕВІЧ Іван, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны.
МУХАМОР Ганна Ю„ н. у 1912 , хатняя гаспадыня, расстраляна.
СІДАРЭНКА Вера Іванаўна, н. у 1941, расстраляна.
ЧАРОПКА Кацярына К., н. у 1914, хатняя гаспадыня, расстраляна.
ВЁСКА РАЖЫШЧА
АНТАНОВІЧ Кандрат, н у 1904, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
АСКІРКА Кацярына, н. у 1892, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
БАРБАРОВІЧ Аляксандр Іванавіч, н. у 1908, мірны жыхар.
ДУДКО Іван Сяргеевіч, н. у 1910, мірны жыхар, загінуў у 1942.
ЖУК Васіль Андрэевіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ЖУК Васіль Мікалаевіч, мірны жыхар.
ЖУК Віктар Васільевіч, мірны жыхар.
ЖУК Раіса Васільеўна, мірны жыхар.
ЗАМБАРЖЫЦКІ Анатоль, н у 1941, расстраляны ў 1943.
ЗАМБАРЖЫЦКІ Ульян, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
КЛІМКО Аляксандр Піліпавіч, мірны жыхар.
КОРАНЬ Аляксандр Іванавіч, н. у 1913, мірны жыхар.
КОРАНЬ Анатоль Аляксандравіч, н. у 1937, мірны жыхар.
КОРАНЬ Генадзь Антонавіч, н. у 1920, мірны жыхар.
КОРАНЬ Гунэфа Вячаславаўна, н. у 1919, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
КОРАНЬ Іван Іванавіч, н. у 1926, мірны жыхар.
КОРАНЬ Іван Мікалаевіч, н. у 1870, мірны жыхар.
КОРАНЬ Іван Міронавіч, н. у 1880, расстраляны ў 1943.
КОРАНЬ Марыя Дзмітрыеўна, н. у 1875, мірны жыхар.
КОРАНЬ Павел Іванавіч, мірны жыхар.
КОРАНЬ Яўген Іванавіч, мірны жыхар.
КРАСІНСКІ Свірыд Ігнатавіч, мірны жыхар.
КУПРЭЙЧЫК Сяргей Адамавіч, мірны жыхар.
ПАЎЛОВІЧ Антаніна, н. у 1890, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
РАЗНОЎСКАЯ Алімпіяда, н. у 1929, навучэнка, расстраляна ў 1943.
РАЗНОЎСКАЯ Аляксандра, н. у 1926, навучэнка, расстраляна ў 1943.
РАЗНОЎСКАЯ Марыя А ., н. у 1904, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
РАЗНОЎСКАЯ Яўгення А., н. у 1929, навучэнка, расстраляна ў 1943.
РАМАНЕНКА Алег, н. у 1938, расстраляны ў
1943.
РАМАНЕНКА Аляксандра, н. у 1933, навучэнка, расстраляна ў 1943.
РАМАНЕНКА Васіль, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
РАМАНЕНКА Марыя, н. у 1910, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
РАМАНЕНКА Рыгор, н. у 1930, навучэнец, расстраляны ў 1943.
ЦВЫРКО Іосіф, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
408
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
ЦВЫРКО Софія, н. у 1911, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1943.
ЦВЫРКО Эдвард Іосіфавіч, н. у 1930, расстраляны ў 1943.
ВЁСКА РУЧАЙ
ГЕРАСІМЧЫК Піліп Пракопавіч, мірны жыхар. ГОМАН Дзмітрый Антонавіч, н. у 1921, партызан атрада «Перамога» партызанскай брыгады «Полымя», загінуў 6.12.1943, пахаваны ў в. Валача Мінскай вобласці.
ГОМАН Сцяпан Іванавіч, н. у 1926, мірны жыхар, загінуў у 1942.
КАНОНІК Дзмітрый Канстанцінавіч, мірны жыхар.
ЛУКАШЭВІЧ Фелікс Іосіфавіч, мірны жыхар.
ПАСЁЛАК САСНОВЫ
У пасёлку Сасновы пахаваны 63 мірныя жыхары вёсак Ручай і Цалянка, расстраляныя гітлераўцамі ў ліпені 1943 г.
АРХІПЕНКА Іван Барысавіч.
АРХІПЕНКА Раіса Іванаўна, 5 гадоў. АРХІПЕНКА Уладзімір Іванавіч, 8 гадоў. ВАЛАСЕВІЧ Алена.
ГАВАРУШКА Варвара Макараўна. ГАРАДЗЕЦКАЯ Анэта.
ГАРАДЗЕЦКАЯ Валянціна Даменцьеўна. ГАРАДЗЕЦКАЯ Галіна Аляксандраўна, 10 гадоў.
ГАРАДЗЕЦКАЯ Ганна Фамінічна. ГАРАДЗЕЦКАЯ Ніна Даменцьеўна. ГАРАДЗЕЦКАЯ Раіса Аляксандраўна, 4 гады. ГАРАДЗЕЦКАЯ Соф’я Пятроўна. ГАРАДЗЕЦКІ Анатоль.
ГАРАДЗЕЦКІ Віктар Аляксандравіч, 6 гадоў. ГАРАДЗЕЦКІ Даменцій Міхайлавіч. ГАСБЕНКА.
ГАСБЕНКА Васіль.
ГАСБЕНКА Вольга Сямёнаўна.
ГАСБЕНКА Уладзімір Васільевіч.
ГОМАН Аляксандр Яфімавіч.
ГОМАН Андрэй Дзмітрыевіч.
ГОМАН Браніслава.
ГОМАН Васіль Адамавіч.
ГОМАН Дзмітрый Андрэевіч.
ГОМАН Макрэна Фёдараўна. ГОМАНМАРКЕВІЧ Марыя Дзмітрыеўна. ГОМАН Марыя.
ГОМАН Мікалай Яфімавіч.
ГОМАН Соф’я Дзмітрыеўна.
ГОМАН Яфім Адамавіч.
ДЗЯРКУНСКАЯ Людміла, 3 гады. ДЗЯРКУНСКАЯГОМАН Надзея Пятроўна. ЖУРАЎЛЁВА Зінаіда, 1 год 5 месяцаў. ЖУРАЎЛЁВА Соф’я Адамаўна.
КАВАЛЁВА Ганна.
КАВАЛЁВА Кацярына.
КАВАЛЁВА Леаніда.
КАВАЛЁВА Людміла, 1 год. КАВАЛЁВА Ульяна.
КАВАЛЁЎ Яфім.
КОКІНА Ала, 2 гады.
НІКІФАРАЎ Аляксей Карпавіч. ПІЛЮЦІН Павел Авяр’янавіч. ПІЛЮЦІН Сяргей Уладзіміравіч. ПІЛЮЦІНА Валянціна Паўлаўна. ПІЛЮЦІНА Лізавета Паўлаўна. ПІЛЮЦІНА Марыя Авяр’янаўна. ПІЛЮЦІНА Таццяна Паўлаўна. ПУЦІЛА Валерый Мікалаевіч, 5 гадоў. ІІУЦІЛА Веня Іванаўна.
ПУЦІЛА Ганна.
ПУЦІЛА Клава Мікалаеўна, 3 гады. ПУЦІЛА Лізавета Іванаўна.
ПУЦІЛА Марыя Пятроўна.
ПУЦІЛА Ніна Мікалаеўна, 2 гады. ПУЦІЛА Сяргей, 1 год 8 месяцаў. ПУЦІЛА Уладзімір Іванавіч.
ПУЦІЛА Юсціна.
РУДАКОЎСКАЯ Марыя. РУДАКОЎСКАЯ Таццяна, 3 гады. РУДАКОЎСКІ Анатоль, 2 гады. ТАКАРОНАК Васіль.
ШКУТКО Фёкла Васільеўна.
Помнік на брацкай магіле ахвяр фашызму — жыхароў вёсак Лапіцкага сельсавета ў пасёлку Сасновы.
409
1941 — 1945
ВЁСКА ТРОІЦКАЯ СЛАБАДА
БАРАДАЎКА Пётр Сцяпанавіч, мірны жыхар.
ВЯТРОЎ Сяргей Міхайлавіч, мірны жыхар.
ДАШКЕВІЧ Станіслаў Якубавіч, н. у 1914, мірны жыхар.
ДУДКО Іван Паўлавіч, н. у 1907, мірны жыхар, забіты 17.7.1942, пахаваны ў в. Лапічы.
КАЧАЛАЎ Сяргей Афанасьевіч, мірны жыхар.
КРАСНАГІР Мікалай Пятровіч, мірны жыхар.
КРЫЛОВІЧ Марцін Дзям’янавіч, мірны жыхар.
РОЗ Уладзімір Максімавіч, н. у 1913, партызан, прапаў без вестак 6.8.1943.
СУГАКА Якаў Нічыпаравіч, н. у 1908, партызан, прапаў без вестак 11.8.1943.
ВЁСКА I ЧЫГУНАЧНАЯ СТАНЦЫЯ УБОРАК
ІГНАЦІКАЎ Уладзімір Андрэевіч, н. у 1924, партызан 212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, прапаў без вестак
8.1.1943.
ДРОЗД Цімафей Міхайлавіч, мірны жыхар.
СКІРКОЎСКІ Казімір Антонавіч, н. у 1917, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 30.8.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
ЛІПЕНЬСКІ СЕЛЬСАВЕТ ВЁСКА БОЗАК
АЛЬХОВІК Вольга Іванаўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
АЛЬХОВІК Клаўдзія Іванаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
АЛЬХОВІК Марыя Іванаўна, н. у 1942, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
АЛЬХОВІК Надзея, н. у 1904, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
АЛЬХОВІК Яўгенія, н. у 1880, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
АЛЯШКЕВІЧ Фядора, н. у 1895, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
АСКЕРКА Іван, н. у 1907, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
АСКЕРКА Любоў, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
АСКЕРКА Міхаіл Ф., н. у 1943, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
АСКЕРКА Пётр Фёдаравіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
АСКЕРКА Фёдар Іванавіч, н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Аляксандра Якаўлеўна, н. у 1904, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАРАЗНА Анатоль М., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Вітольд Міхайлавіч, н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Вольга Міронаўна, н. у 1906, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАРАЗНА Еўдакія Н., н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАРАЗНА Зінаіда Пятроўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАРАЗНА Кацярына Уладзіміраўна, н. у 1940, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахаванаў в. Бозак.
БАРАЗНА Марыя Іванаўна, н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАРАЗНА Марыя Мікалаеўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАРАЗНА Марыя Уладзіміраўна, н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАРАЗНА Мікалай В. , н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Мікалай Піліпавіч, н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Міхаіл Пятровіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Міхаіл Уладзіміравіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Ніна Міхайлаўна, н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАРАЗНА Пётр В., н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Пётр Паўлавіч, н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Уладзімір Н., н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Уладзімір Паўлавіч, н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Фёдар Н., н. у 1942, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАРАЗНА Яфімія Пятроўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БАТУРА Якаў Раманавіч, н. у 1907, мірны жыхар, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Ліпень.
БЕЛАХВОСТ Кацярына Аляксееўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БЕЛАХВОСТ Мікіта Пракопавіч, н. у 1883, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БЕЛАХВОСТ Міхаіл А., н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БЕЛАХВОСТ Міхаіл Аляксеевіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў
в. Бозак.
БЕЛАХВОСТ Яўгенія Мікалаеўна, н. у 1917, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БЛІЗНЕЦ Варвара Тарасаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БЛІЗНЕЦ Вольга Тарасаўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БЛІЗНЕЦ Танна Рыгораўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
410
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
БЛІЗНЕЦ Дзмітрый Міхайлавіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БЛІЗНЕЦ Домна Віктараўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
БЛІЗНЕЦ Павел Міхайлавіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ГОЦІН Мікалай Фёдаравіч, мірны жыхар, загінуў у 1943.
ГОЦІН Мікалай Фёдаравіч, н. у 1921, мірны жыхар, загінуў у 1943.
ГОЦІН Міхаіл Міхайлавіч, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
ГОЦІН Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ГОЦІН Пётр Фадзеевіч, н. у 1916, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ГОЦІН Раман Пракопавіч, н. у 1896, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ГОЦІНС.П., н. у 1889, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ГОЦІН Тарас Міхайлавіч, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляны ў 1944, пахаваны ў в. Вяззе.
ГОЦІН Фадзей Пракопавіч, н. у 1896, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ГОЦІНА Аляксандра Пракопаўна, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Вяззе.
ГОЦІНА Анастасія, н. у 1881, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Анастасія Мікітаўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Вольта Цітаўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ўмаі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Кацярына Цітаўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Марыя Васільеўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Марыя Мікалаеўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Марыя Раманаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Марыя Рыгораўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Марыя Яфімаўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Матрона Васільеўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Надзея Т., н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Ніна Васільеўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГОЦІНА Праскоўя Фадзееўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГРЫШАНОВІЧ Вера Карпаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГРЫШАНОВІЧ Кацярына Карпаўна, н. у 1921, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГРЫШАНОВІЧ Матрона Рыгораўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГРЫШАНОВІЧ Фядора, н. у 1888, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ГРЫШАНОВІЧ Фядора I., н. у 1888, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДАВІДОВІЧ Аліна П., н у 1939, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДАВІДОВІЧ Анастасія Н., н. у 1905, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДАВІДОВІЧ Мікалай П., спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ДАВІДОВІЧ Фёкла Логвінаўна, н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Агаф’я, н у 1881, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Алена В., н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Алена Д., н. у 1860, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Алена Якаўлеўна, н. у 1911, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Галіна В. , н. у 1943, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Кацярына Фамінічна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Клаўдзія Васільеўна, н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Ксенія Герасімаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Малання Лазараўна, н. у 1899, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Марыя Рыгораўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Міхаіл Лявонавіч, н. у 1890, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
ДЗІВАК Раман Сцяпанавіч, н. у 1880, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ДЗІВАК Сцяпан Цімафеевіч, н. у 1896, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ДЗІВАК Фама Ф., н. у 1880, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ДЗІВАК Фама Цімафеевіч, н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Анатоль П., н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Аўдоцця Карпаўна, н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Васіль Васільевіч, н. у 1879, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Віктар Яфрэмавіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Вольта Цярэнцьеўна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Ганна Піліпаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
411
1941 — 1945
КАЖАНЕЦ Дзмітрый, н. у 1885, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Еўдакія Міхайлаўна, н. у 1895, мірны жыхар, загінула ў 1944.
КАЖАНЕЦ Кацярына Віктараўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Ксенія Піліпаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Лізавета Дзмітрыеўна, н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Марыя В. , н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Марыя Г., н. у 1900, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Вяззе.
КАЖАНЕЦ Марыя Лазараўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Марыя Мікалаеўна, н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Марыя Цярэнцьеўна, н. у 1924, мірны жыхар.
КАЖАНЕЦ Матрона, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Мірон М., н. у 1890, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Міхаіл Віктаравіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Міхаіл Максімавіч, н. у 1900, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
КАЖАНЕЦ Міхаіл П., н. у 1944, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Наталля Паўлаўна, н. у 1898, мірны жыхар, загінулаў 1943, пахавана ў в. Вяззе.
КАЖАНЕЦ Пелагея Кузьмінічна, н. у 1883, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Санкілет, н. у 1870, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Сяргей Сямёнавіч, н. у 1880, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Цімафей, н. у 1914, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Цімафей Фёдаравіч, н. у 1917, партызан, загінуў у 1943.
КАЖАНЕЦ Цярэнцій Міхайлавіч, н. у 1893, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Яфімія, н. у 1881, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЖАНЕЦ Яфрэм Сцяпанавіч, н. у 1902, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАЗЛОВА Марыя Мікалаеўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЗЛОВА Надзея Мікалаеўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЗЛОВА Ніна Мікалаеўна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЗЛОВА Соф’я Мікалаеўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЗЛОВА Таццяна Сямёнаўна, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАЗЛОЎ Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАРОТКАЯ Вольга Сцяпанаўна, н. у 1887, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАРОТКАЯ Праскоўя Тарасаўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАРОТКІ Міхаіл Канстанцінавіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАРОТКІ Фёдар Канстанцінавіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КЛІМКО Вольга Паўлаўна, н. у 1914, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КЛІМКО Міхаіл С., н. у 1943, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КЛІМКО Сцяпан Юр’евіч, н. у 1911, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КЛІМКО Тамара Сцяпанаўна, н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КЛІМКО Уладзімір С., н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КЛІМКО Уладзімір Сцяпанавіч, н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КУПРЭЙЧЫК Аляксандр I., н. у 1942, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КУПРЭЙЧЫК Еўдакія Іванаўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КУПРЭЙЧЫК Уладзімір А., н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЛАГУН Валянціна Міхайлаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЛАГУН Міхаіл, н. у 1905, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЛАГУН Надзея, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЛАГУН Ніна, н. у 1943, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЛАГУН Уладзімір Міхайлавіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЛАГУН Юзэфа П., и. у 1918, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
МЫЧКО Аляксандр С., н. у 1912, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
МЫЧКО Аляксандр Сідаравіч, н. у 1923, партызан.
МЫЧКО Анатоль Іванавіч, н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
МЫЧКО Варвара Аляксандраўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
МЫЧКО Віктар Іванавіч, н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
МЫЧКО Вольга Сцяпанаўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
МЫЧКО Ганна Васільеўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
412
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
МЫЧКО Іван Антонавіч, н. у 1909, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
МЫЧКО Лідзія, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
МЫЧКО Лідзія Іванаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
МЫЧКО Марыя Паўлаўна, н. у 1921, мірны жыхар, загінула ў 1945 у Германіі.
МЫЧКО Матрона Фёдараўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
МЫЧКО Павел Іванавіч, н. у 1898, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
МЫЧКО Павел Рыгоравіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
МЫЧКО Раман Іванавіч, н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
МЫЧКО Сідар Емяльянавіч, н. у 1898, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
МЫЧКО Уладзімір Г., н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
МЫЧКО Уладзімір Іванавіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
МЫЧКО Фёкла У., н. у 1884, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
МЫЧКО Якаў Рыгоравіч, н. у 1882, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
НЯВЕРКА Сяргей Іосіфавіч, н. у 1923, мірны жыхар, загінуў у 1943.
ПЯТРОВІЧ Марыя, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РАЗАНЦАЎ Антон Піліпавіч, н. у 1906, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 6.7.1943, пахаваны каля в. Вязаўніца.
РУДЗЬКО Варвара Барысаўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Лізавета, н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Лізавета I., н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Лізавета Н., н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Марыя А., н у 1890, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Марыя Дзмітрыеўна, н. у 1880, мірны жыхар, спалена ўмаі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Марыя I., н. у 1914, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Марыя Сямёнаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Мікалай, н. у 1924, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Самуіл, н. у 1896, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Ульяна Пракопаўна, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Ульяна Пракопаўна, н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
А.П.Разанцаў.
РУДЗЬКО Хрысціна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
САКАЛОЎСКІ Станіслаў Данілавіч, н. у 1902, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
СТАЛЬМАШОНАК Анатоль Уладзіміравіч, н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
СТАЛЬМАШОНАК Вера Уладзіміраўна, н. у
1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
СТАЛЬМАШОНАК Ульяна, н. у 1915, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
СТАЛЬМАШОНАК Фёкла Дзянісаўна, н. у 1882, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ТАНКОВІЧ Іван, н. у 1906, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Палядкі.
ТАНКОВІЧ Мікалай I., н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ТАНКОВІЧ Міхаіл I., н. у 1943, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ТАНКОВІЧ Усціна В. , н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ТРЫБУШЭЎСКАЯ Ефрасіння Тодараўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ТРЫБУШЭЎСКАЯ Фядора, н. у 1893, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ТРЫБУШЭЎСКІ Анатоль, н у 1939, мірны жыхар, спалены у маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ІРЫБУШЭЎСКІ Пётр Несцеравіч, н. у 1900, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Палядкі.
УЛАЖЫНАВА Вера Сямёнаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
УЛАЖЫНАВА Ганна Сямёнаўна, н. у 1940, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
УЛАЖЫНАВА Домна Лазараўна, н. у 1879, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
УЛАЖЫНАВА Ефрасіння Тодараўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
УЛАЖЫНАВА Хрысціна Сцяпанаўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
УЛАЖЫНАЎ Іван Лазаравіч, н. у 1895, мірны жыхар, загінуў у 1944.
413
1941 — 1945
УЛАЖЫНАЎ Мікалай Сямёнавіч, н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Ефрасіння, н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Аксіння Фёдараўна, н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Акуліна Маркаўна, н. у 1882, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Анастасія Рыгораўна, н. у 1880, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в, Бозак.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Ганна Віктараўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Зінаіда С., н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Марыя Савельеўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Марыя Сямёнаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Мікалай Піліпавіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Міхаіл Піліпавіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в, Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Пётр Савельевіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Піліп Пятровіч, н. у 1904, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЧЫГІЛЕЙЧЫК Савелій Фёдаравіч, н. у 1900, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Сцяпан Савельевіч, н. у 1944, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Сямён Пятровіч, н. у 1912, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Уладзімір Савельевіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Уладзімір Сямёнавіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЧЫПЛЕЙЧЫК Феадосія Тарасауна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЧЭШКА Еўдакія Г., н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Авяр’ян Раманавіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Алена, н. у 1883, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Анатоль С., н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Васіль Цімафеевіч, н. у 1925, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Вера Лявонаўна, н. у 1925, мірны жыхар, загінула ў 1944.
ШАДУРА Віктар Цімафеевіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ВІАДУРА Ганна Сямёнаўна, н. у 1890, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Ганна Цімафееўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Зінаіда Фёдараўна, н. у 1906, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Зінаіда Цімафееўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Ілья, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Кацярына А., н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Любоў, н. у 1906, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Лявон Тарасавіч, н. у 1886, партызан
210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у сакавіку 1943, пахаваны ў в. Крынічкі.
ШАДУРА Лявон Тарасавіч, н. у 1901, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Лявон Цімафеевіч, н. у 1934, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
ШАДУРА Марыя, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Мікалай, н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Юла А., н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Пелагея, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Пётр, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Піліп Сямёнавіч, н. у 1925, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Палядкі.
ШАДУРА Соф’я, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Сямён Аляксеевіч, н. у 1903, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Уладзімір Цімафеевіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Ульяна Дзмітрыеўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШАДУРА Цімафей Сцяпанавіч, н. у 1902, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШАДУРА Яўген Раманавіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ШПАК Галіна Данілаўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ШПАК Таццяна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЯЛОВІК Іван Васільевіч, н. у 1930, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
ЯЛОВІК Пелагея Якаўлеўна, н. у 1903, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Вяззе.
ВЁСКА БРЫЦАЛАВІЧЫ
АЛЬХОВІК Агаф’я Піліпаўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Акуліна Кандратаўна, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
414
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
АЛЬХОВІК Алена Паўлаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Алена Сяргееўна, н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Алена Ціханаўна, н. у 1904, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в, Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандра Іванаўна, н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандра Кандратаўна, н. у 1917, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандра Т., н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандра Т., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр А., н. у 1916, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр Аляксандравіч, н. у
1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр I., н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр I., н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр Іванавіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр Л., н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр Лук’янавіч, н. у 1917, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Усціж.
АЛЬХОВІК Аляксандр Н., н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр С., н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксандр Сямёнавіч, н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аляксей С., н. у 1908, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Анастасія Іванаўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Анастасія Ф., н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Анастасія Фёдараўна, н. у 1913, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Анатоль I., н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Анатоль П., н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Анатоль С., н. у 1902, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Андрэй Лук’янавіч, н. у 1910, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Аўдоцця Аляксееўна, н. у 1899, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Валянціна С., н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Валянціна Сямёнаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Васіль А., н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Васіль Іванавіч, н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Васіль Мікалаевіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў сгудзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Васіль П., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Васіль Р., н. у 1864, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Віктар Іванавіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Вольга А., н. у 1913, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВПС Вольга Агееўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Вольга Андрэеўна, н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Вольга Афанасьеўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Вольга В. , н. у 1904, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Вольга Г., н. у 1872, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Вольга Дзянісаўна, н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Вольга Іларыёнаўна, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Вольга Карпаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
415
1941 — 1945
АЛЬХОВІК Вольга Пятроўна, н. у 1922, партызанка, загінула ў 1942, пахавана ў г. Бабруйск.
АЛЬХОВІК Вольга Цімафееўна, н. у 1895, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Галіна Іванаўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Галіна Несцераўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Галіна Сямёнаўна, н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ганна Аляксандраўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ганна Аляксееўна, н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ганна Міхееўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ганна Піліпаўна, н. у 1905, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Георгій М., н у 1887, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Дар’я С., н. у 1884, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Емяльян Міхеевіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Еўдакія А., н. у 1891, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Еўдакія Іванаўна, н. у 1911, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Еўдакія Сямёнаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Зінаіда Р., н. у 1886, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Зінаіда Т„ н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван А., н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван А., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Аляксандравіч, н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Аляксеевіч, н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Андрэевіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван I., н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван I., н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван I., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван I., н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Іванавіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Карпавіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Майсеевіч, н. у 1925, мірны жыхар, спалены ў студзені 19,43, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
Мемарыяльны комплекс ахвярам фашызму, савецкім воінам і партызанам, в. Брыцалавічы.
416
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
АЛЬХОВІК Іван Мікалаевіч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Міхеевіч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Несцеравіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван П., н, у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Паўлавіч, н, у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Паўлавіч, н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Рыгоравіч, н. у 1886, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Сцяпанавіч, н. у 1905, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Сямёнавіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Сяргеевіч, н. у 1917, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы,
АЛЬХОВІК Іван Т., мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іван Цімафеевіч, н. у 1905, партызан, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іна Пятроўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Іосіф А., н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ірына Аляксандраўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Канстанцін К., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Карп Пятровіч, н. у 1887, мірны жыхар, спалены ў сгудзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Кацярына К., н. у 1906, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Кацярына Пятроўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Кацярына Фёдараўна, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ксенія Міхайлаўна, н. у 1906, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Лізавета Н., н. у 1914, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в, Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Лізавета Нічыпараўна, н. у 1917, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Лізавета П., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Лукер’я Андрэеўна, н, у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Лукер’я Антонаўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Любоў Д., н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы,
АЛЬХОВІК Лявон М., н. у 1913, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Максім Кандратавіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марфа Елісееўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя А., н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя А., н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Аляксандраўна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Г., н. у 1865, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Іванаўна, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Іванаўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Іванаўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Ігнатаўна, н. у 1905, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя К., н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя П., н у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя П., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Паўлаўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Пракопаўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
417
1941 1945
АЛЬХОВІК Марыя Пятроўна, н. у 1880, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Пятроўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Рыгораўна, н. у 1915, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя С., н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Сцяпанаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Сямёнаўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Т., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ўв. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Т., н. у 1941, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Марыя Ф., н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Матрона Мікітаўна, н. у 1880, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Мікалай А., н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Мікалай Васільевіч, н. у 1904, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Мікалай I., н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Мікалай Іванавіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Мікалай Л., н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Мікалай Пятровіч, н. у 1925, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Мікалай Т., н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Міхаіл, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ўв. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Міхаіл Іванавіч, н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Міхаіл Сямёнавіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Міхаіл Ф., н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Міхей Піліпавіч, н. у 1903, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Надзея Емяльянаўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Надзея Майсееўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Несцер К., н. у 1859, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ніла П., н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ніна Іванаўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ніна Іванаўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВПС Ніна Карпаўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Павел Майсеевіч, н. у 1914, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Пелагея А., н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Пётр М., н. у 1849, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Пётр М., н. у 1884, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Пётр Сямёнавіч, н. у 1890, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Праскоўя Нічыпараўна, н. у 1905, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Разалія С., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Соф’я А., н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Соф’я I., н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Сцяпан Е., н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Сцяпан Елісеевіч, н. у 1904, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Сямён Андрэевіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Сямён I., н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Сямён Кандратавіч, н. у 1914, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Сямён Кузьміч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Сямён Пятровіч, н. у 1914, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
418
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, мірныя жыхары
АЛЬХОВІК Сяргей Іванавіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Сяргей Канстанцінавіч, н. у 1873, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Таццяна А., н. у 1941, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в, Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Таццяна Андрэеўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Таццяна К., н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Таццяна Карпаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Таццяна Мікалаеўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Таццяна Яфімаўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Уладзімір Кузьміч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ульяна Васільеўна, н. у 1905, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Ульяна Сямёнаўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Фёдар Георгіевіч, н. у 1915, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Фёдар Ф., н. у 1897, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ўв. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Фядора Андрэеўна, н. у 1890, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Фядора Тарасаўна, н. у 1879, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Фядос А., н. у 1896, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Цімафей I., н у 1912, мірны жыхар, спалены ў сгудзені 1943, пахаваны ўв. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Цімафей Іванавіч, н. у 1914, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 20.1.1943, пахаваны ў лесе каля в. Бозак.
АЛЬХОВІК Цімафей Міхайлавіч, н. у 1883, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЬХОВІК Юлія Сямёнаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ўсіудзені 1943, пахаванаўв. Брьшалавічы.
АЛЬХОВІК Юрый Міхайлавіч, н. у 1880, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
АЛЯШКЕВІЧ Марыя Герасімаўна, н. у 1940, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАЛАХІЯЎ Аляксандр Гаўрылавіч, н. у 1908, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў 12.5.1942, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Адам Усцінавіч, н. у 1889, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Алена М., н. у 1883, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Алена Мікалаеўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў сгудзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Аляксандр Васільевіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Аляксандр Паўлавіч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Аляксандра Цімафееўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Анастасія, н. у 1876, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Анастасія В., н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Анатоль Паўлавіч, н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Анатоль Сцяпанавіч, н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Андрэй М., н. у 1892, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Андрэй Міхайлавіч, н. у 1890, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Валянціна Мікалаеўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Васіль Е., н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Васіль М., н. у 1923, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Васіль Макаравіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Васіль Максімавіч, н. у 1921, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 22.1.1943, пахаваны ў Асіповіцкім рне.
БАРАЗНА Васіль Н., н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
419
1941 — 1945
Васіль Максімавіч Баразна.
БАРАЗНА Васіль Н., н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Васіль Пятровіч, н. у 1925, партызан, загінуў у 1944.
БАРАЗНА Васіль Цімафеевіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Віктар Яфімавіч, н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Вольга Васільеўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ўв. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Вольга Дзмітрыеўна, н. у 1904, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Вольга Елісееўна, н. у 1906, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Вольта Ігнатаўна, н. у 1884, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Вольга Мікалаеўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ўв. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Вольга Сцяпанаўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Вольга Сямёнаўна, н. у 1886, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Вольга Цімафееўна, н. у 1941, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Галіна В. , н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Галіна С., н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Галіна Сцяпанаўна, н. у 1940, мірны жыхар, спалена ўсгудзені 1943, пахаванаўв. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Галіна Сямёнаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Галіна Уладзіміраўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ганна А., н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ганна Андрэеўна, н. у 1913, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ганна Васільеўна, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ганна Радзівонаўна, н. у 1869, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Георгій Максімавіч, н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Дзмітрый Усцінавіч, н. у 1884, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Еўдакія Адамаўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ефрасіння Малахаўна, н. у 1875, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Зінаіда Г., н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Зінаіда Мікалаеўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Зінаіда Мікітаўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Зінаіда Н., н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Зінаіда Ф., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Іван Е., н. у 1922, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Іван Майсеевіч, н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Іван Мікітавіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Іван Цімафеевіч, н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ксенія Міхайлаўна, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Леанід Уладзіміравіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Лізавета Дзмітрыеўна, н. у 1922, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
420
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
БАРАЗНА Максім, н. у 1888, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Максім Н., н. у 1888, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марфа Елісееўна, н. у 1892, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марыя Афанасьеўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марыя Г., н. у 1941, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марыя Ф., н. у 1874, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марыя Фёдараўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марыя Цімафееўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марыя Ціханаўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марыя Я., н. у 1909, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Марыя Яфімаўна, н. у 1895, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Мікалай Аляксеевіч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Мікалай М., н. у 1925, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Мікіта Васільевіч, н. у 1885, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Мікіта Е., н. у 1907, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Міхаіл Андрэевіч, н. у 1921, партызан
214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуўЭ.1.1944, пахаваныўв. Вяззе.
БАРАЗНА Міхаіл В., н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Міхаіл Пятровіч, н. у 1908, партызан, загінуў у 1944.
БАРАЗНА Надзея Афанасьеўна, н. у 1922, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Надзея Васільеўна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Надзея Карпаўна, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Надзея Максімаўна, н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ніла Ф., н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ніна Васільеўна, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ніна Васільеўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ніна Г., н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ніна Дзмітрыеўна, н. у 1927, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ніна Піліпаўна, н. у 1940, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Ніна Сямёнаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Павел Н., н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Павел Нічыпаравіч, н. у 1900, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 15.1.1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Раіса I., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Раіса I., н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Роза Аляксееўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Сцяпан П., н. у 1911, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Сямён Кандратавіч, н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Сямён Н., н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Сямён Яфімавіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Таццяна Аляксееўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Таццяна В. , н. у 1936, мірны жыхар, загінула, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Таццяна Г., н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Таццяна Мікалаеўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Уладзімір Васільевіч, н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Уладзімір Васільевіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
421
1941 — 1945
БАРАЗНА Уладзімір Н., н. у 1907, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Уладзімір Нічыпаравіч, н. у 1904, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 20.1.1943, пахаваны ў в. Чучча.
БАРАЗНА Уладзімір Т., н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Фёдар Аляксеевіч, н. у 1905, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Фёдар Фаміч, н. у 1890, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Фёкла Малахаўна, н. у 1891, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Фядора Лук’янаўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Цімафей Міхайлавіч, н. у 1905, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Яўген Мікітавіч, н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БАРАЗНА Яфімія А., н. у 1911, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БУРАК Мікалай А., н. у 1925, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БУРАК Мікалай Аляксеевіч, н. у 1924, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 6.11.1942, пахаваны ў Асіповіцкім рне.
БУЯК Генадзь М., н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
БУЯК Марыя I., н. у 1915, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
БУЯК Матрона Рыгораўна, н. у 1897, мірны жыхар, спаленаўстудзені 1943, пахаванаўв. Брыцалавічы.
БУЯК Мікалай Парфенавіч, н. у 1895, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Агаф’я Пятроўна, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Алена Аляксееўна, н. у 1879, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Алена Гаўрылаўна, н. у 1942, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Алеся Фёдараўна, н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Аляксандр А., н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Аляксандра Ціханаўна, н. у 1901. мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Аляксандра Юр’еўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Анатоль I., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Анатоль Міхайлавіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Анатоль Прохаравіч, н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Андрэй А., н. у 1905, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Андрэй Андрэевіч, н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Андрэй Лаўрэнцьевіч, н. у 1914, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Антон Паўлавіч, н. у 1917, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Васіль Іванавіч, н. у 1916, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Васіль Міхайлавіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Васіль П., н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Вольга Андрэеўна, н. у 1941, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Вольга Антонаўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Вольга Антонаўна, н. у 1941, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Вольга Іванаўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Вольга Рыгораўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Вольга Юр’еўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
422
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ВАР АКСА Галіна П., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАР АКСА Галіна Сямёнаўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна, н, у 1890, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна Андрэеўна, н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна Антонаўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна П., н. у 1915, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна Паўлаўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна Прохараўна, н. у 1940, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна Пятроўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна Сцяпанаўна, н. у 1909, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ганна Фёдараўна, н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Гаўрыіл Сямёнавіч, н. у 1916, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Герман Фёдаравіч, н. у 1908, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ефрасіння Сямёнаўна, н. у 1875, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Зінаіда А., н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Зінаіда Іванаўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Зінаіда М., н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Зінаіда С., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Іван Г., н. у 1915, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Іван Георгіевіч, н. у 1915, партызан
211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 15.1.1943, пахаваны каля в. Няччо.
ВАРАКСА Іван Емяльянавіч, н. у 1910, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
В.М.Варакса.
ВАРАКСА Іван I., н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Іван Ігнатавіч, н. у 1896, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Іван М., н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Іван М., н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ксенія Іванаўна, н. у 1905, мірны жыхар, спалена ў сгудзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ксенія Сямёнаўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Лука М., н. у 1877, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Марфа Мікалаеўна, н. у 1894, мірны жыхар, спалена ўсіудзені 1943, пахаванаўв. Брыпалавічы.
ВАРАКСА Марыя А., н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Марыя Г., н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Марыя Гаўрылаўна, н. у 1875, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Марыя I., н. у 1919, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Марыя Іванаўна, н. у 1923, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Марыя Ігнатаўна, н. у 1914, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Марыя П., н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Марыя Т., н. у 1940, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Матрона Іванаўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Мікалай М., н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
423
1941 1945
ВАРАКСА Мікалай П., н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Міхаіл Андрэевіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Міхаіл Іванавіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Міхаіл Ігнатавіч, н. у 1870, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Міхаіл М., н. у 1918, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Міхаіл М., н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Міхаіл П., н. у 1919, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Міхей Яфімавіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Надзея Іванаўна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Шла А., н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ніла А., н. у 1941, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ніла Антонаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ніна Г., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ніна Л., н. у 1927, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ніна Лукінічна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Павел Іванавіч, н. у 1913, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Пелагея Г., н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Пелагея М., н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в, Брыцалавічы.
ВАРАКСА Праскоўя Васільеўна, н. у 1875, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Прохар, н. у 1910, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Раіса А., н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Раіса I., н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Раіса Т., н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Соф’я Іванаўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Сцепаніда Аляксееўна, н. у 1872, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Сямён К., н. у 1874, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Сямён Міхайлавіч, н. у 1913, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Сямён Паўлавіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Таццяна Германаўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Таццяна Іванаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Таццяна Ігнатаўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Таццяна Міхайлаўна, н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Таццяна П., н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Фёкла Кузьмінічна, н. у 1879, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Цімафей Іванавіч, н. у 1908, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Ціхан Пягровіч, н. у 1870, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Юрый Ціханавіч, н. у 1905, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВАРАКСА Яўген Р., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ВЯРБІЦКАЯ Соф’я Аляксандраўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВЯРБІЦКІ Антон Міхайлавіч, н. у 1898, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ГАРАДЗЕЦКАЯ Зоя Аляксандрауна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ГАРАДЗЕЦКАЯ Эмілія А., н. у 1871, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ГАРАДЗЕЦКІ Аляксандр Фёдаравіч, н. у 1861, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ГРЫШАНОВІЧ Анатоль Ф., н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ГРЫШАНОВІЧ Валянціна Ф., н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
424
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ГРЫШАНОВІЧ Галіна Ф., н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ГРЫШАНОВІЧ Мікалай М., н. у 1891, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ГРЫШАНОВІЧ Фёдар Сямёнавіч, н. у 1918, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ДОЎНАР Іван Антонавіч, н. у 1907, партызан
211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 1.11.1943, пахаваны ў Асіповіцкім рне.
КАВАЛЁНАК Андрэй Я., н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КАВАЛЁНАК Валянцін Якаўлевіч, н. у 1925, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КАВАЛЁНАК Ульяна Міхайлаўна, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КАВАЛЬЧУК Васіль Карпавіч, н. у 1919, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 15.8.1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КАКОЎКІНА Зінаіда Аляксандраўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КАКОЎКІНА Наталля Сяргееўна, н. у 1914, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КАКОЎКІНА Ніна Аляксандраўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КАРУКАВЕЦ Андрэй Цімафеевіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КАРУКАВЕЦ Галіна Іванаўна, н. у 1912, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыпалавічы.
КЛІМОВІЧ Алена Ціханаўна, н. у 1911, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КЛІМОВІЧ Аляксандра Іванаўна, н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КЛІМОВІЧ Дар’я П., н. у 1873, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КЛІМОВІЧ Іван Васільевіч, н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыпалавічы.
КЛІМОВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыпалавічы.
КЛІМОВІЧ Пелагея Васільеўна, н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КЛІМОВІЧ Цімафей Іванавіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Вольга I., н. у 1919, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАУЧАНКА Вольга Канстанцінаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Галіна М., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Галіна Мікалаеўна, н. у 1942, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Ганна Іванаўна, н. у 1921, мірны жыхар, загінула, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Зінаіда К., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА ІванК., н у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КРАУЧАНКА Марыя А., н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАУЧАНКА Марыя Канстанцінаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Мікалай А., н. у 1915, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Мікалай Адамавіч, н. у 1913, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 22.1.1943, пахаваны каля в. Няччо.
КРАЎЧАНКА Ніна С., н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Ніна Уласаўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Паліна Міхайлаўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Пелагея М., и. у 1874, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРАУЧАНКА Пётр Міхайлавіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КРАЎЧАНКА Сямён Канстанцінавіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КРОТАВА Дар’я Іванаўна, н. у 1905, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КРОТАЎ Іван Канстанцінавіч, н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КРОТАЎ Міхаіл Канстанцінавіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
425
1941 — 1945
КРОТАЎ Сямён Канстанцінавіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КРОТАЎ Цімафей Канстанцінавіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Ганна Мікалаеўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Іван Яфімавіч, н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Марыя Н., н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Мікалай Тарасавіч, н. у 1914, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Міхаіл Мікалаевіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Таццяна Мікалаеўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Уладзімір Яфімавіч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Ульяна Васільеўна, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КУПРЭЙЧЫК Яфім Тарасавіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КУРГАНОВІЧ Варвара Мікалаеўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КУРГАНОВІЧ Вольга Іванаўна, н. у 1925, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КУРГАНОВІЧ Марыя Н., н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
КУРГАНОВІЧ Міхаіл Мікалаевіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КУРГАНОВІЧ Мікалай Якубавіч, н. у 1890, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
КУРГАНОВІЧ Яўгенія Пятроўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЛАПІЛА Ігнат Якаўлевіч, н. у 1918, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЛАПІЛА Мікалай I., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЛАПІЛА Надзея Яфімаўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ўв. Брыцалавічы.
ЛАПІЛА Ніна Ігнатаўна, н. у 1938, мірны жыхар. спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЛАПЦАВА Валянціна Іванаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЛАПЦАЎ Віктар Іванавіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЛАПЦАЎ Іван Андрэевіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЛАПЦЕВА Усціння Ігнатаўна, н. у 1902, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Галіна Канстанцінаўна, н. у 1936. мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Ганна Макараўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ўв. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Еўдакія Антонаўна, н. у 1907. мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана 1 в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Іван П., н. у 1898, мірны жыхар. спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Іван Пракопавіч, н. у 1898, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкан партызанскай брыгады, загінуў 17.1.1943.
НАЗАРОВІЧ Канстанцін Макаравіч, н. у 1908. мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны і в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Ларыса Канстанцінаўна, н. у 1938. мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Макар Пракопавіч, н. у 1898. мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Марыя Іванаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Надзея Паўлаўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Сямён Макаравіч, н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
НАЗАРОВІЧ Фядора Міхайлаўна, н. у 1889, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Агаф’я Іванаўна, н. у 1872, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Агаф’я Я., н. у 1879, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
426
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ПАТАПЕЙКА Алена Рыгораўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Аляксандр Іванавіч, н. у 1942, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Аляксандр Ігнатавіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Аляксандра Міхайлаўна, н. у 1927, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Аляксей А., н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Анастасія Лукінічна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Анастасія Макараўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Анастасія Макараўна, н. у 1911, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Анатоль Арцёмавіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Анатоль Арцёмавіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Анатоль Уласавіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Андрэй Фаміч, н. у 1916, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Валянціна Сямёнаўна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Васіль I., н. у 1895, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Віктар В., н у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга А., н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга Іванаўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга Лаўрэнцьеўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга Лаўрэнцьеўна, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга Лаўрэнцьеўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга Міхайлаўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга Міхайлаўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга Сцяпанаўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Вольга Сямёнаўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Галіна Сямёнаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Галіна Ф., н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Галіна Фёдараўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ганна В., н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ганна Іванаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ганна Ігнатаўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ганна Фамінічна, н. у 1909, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Зінаіда А., н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Іван Лаўрэнцьевіч, н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Іван Сямёнавіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ігнат Ф., н. у 1887, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ігнацій Ф., н. у 1887, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ігнацій Якаўлевіч, н. у 1879, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Кірыл Е., н. у 1912, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Лідзія А., н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя А., н. у 1886, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя Г., н. у 1927, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
427
1941 — 1945
ПАТАПЕЙКА Марыя I., н. у 1927, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя Іванаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя Міхайлаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя Міхайлаўна, н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя Міхайлаўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя С., н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя С., н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя Сямёнаўна, н. у 1896, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя Уласаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Марыя Фёдараўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Матрона Лукінічна, н. у 1907, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Мікалай А., н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл А., н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Іванавіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Сідаравіч, н. у 1892, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Міхаіл Сцяпанавіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Надзея Ігнатаўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ніна Аляксееўна, н. у 1940, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ніна Андрэеўна, н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ніна Іванаўна, н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ніна Рыгораўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Ніна Ф., и. у 1940, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Павел Е., н. у 1921, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы,
ПАТАПЕЙКА Павел Яфімавіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў г. Нясвіж.
ПАТАПЕЙКА Пелагея Васільеўна, н. у 1890. мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Пелагея М., н. у 1889, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Пётр Аляксеевіч, н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Праскоўя Антонаўна, н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Раіса Арцёмаўна, н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Раіса Міхайлаўна, н. у 1941.
мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Рыгор Нічыпаравіч, н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Рэгіна Уласаўна, н. у 1927, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Соф’я Пятроўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Сямён Аляксеевіч, н. у 1942, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Сямён Андрэевіч, н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Сямён Ігнатавіч, н. у 1907, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Сямён Лаўрэнцьевіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Сямён Міхайлавіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
428
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
ПАТАПЕЙКА Сямён Фёдаравіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Таццяна Арцёмаўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Таццяна Міхайлаўна, н. у 1933, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Паўлавіч, партызан, загінуў у 1943.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Уласавіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Улас Фёдаравіч, н. у 1893, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Фёдар В., н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Фёдар Яфімавіч, н. у 1918, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Цімафей Фаміч, н. у 1915, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 24.6.1943, пахаваны каля в. Бозак.
ПАТАПЕЙКА Яфім Ф., н. у 1879, мірныжыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ПАТАПЕЙКА Яфім Фёдаравіч, н. у 1880, партызан, загінуў у 1942, пахаваны ў г. Бабруйск.
РУДЗЬКО Іван П., н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
СТРОМ Вольга Яфімаўна, н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
СТРОМ Раіса Сцяпанаўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
УМЕЦКАЯ Ала I., н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Анастасія Сцяпанаўна, н. у 1878, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Валянціна I., н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Васіль Ільіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Ганна Сяргееўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Іван Ільіч, н. у 1931, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Іван П., н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Марыя Ільінічна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Пётр Антонавіч, н. у 1913, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Сямён П., н у 1939, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЦЯСЛЁНАК Таццяна Ільінічна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ШАЎЦОВА Галіна М., н. у 1936, мірны жыхар, спалена V студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ШАЎЦОВА Ганна I., н. у 1892, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ШАУЦОВА Еўдакія М., н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ШАЎЦОВА Ніна М., н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ШАЎЦОВА Соф’я М., н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ШАУЦОЎ Максім А., н. у 1889, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ШАЎЦОЎ Сафон М., н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў студзені 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ШАЩЛА Пелагея Васільеўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ўсгудзені 1943, пахаванаўв. Брыцалавічы.
ВЁСКА ВЯЗАЎНІЦА
БУРДЗІН Аляксандр Іванавіч, н. у 1914, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 12.4.1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
ГАНЧАРОНАК Кацярына А., н. у 1926, мірны жыхар, загінула ў маі 1944, пахавана ў в. Вязаўніца.
ГАЎРУСЁНАК Пётр Я., н. у 1925, мірны жыхар, загінуў у маі 1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
ДЗІВАК Фёдар М., н. у 1910, мірны жыхар, загінуў у маі 1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
ЗЯЛІНСКІ Браніслаў Мікалаевіч, н. у 1914, . партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.4.1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
ІСАКАЎ Іван Мікалаевіч, н. у 1922, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, прапаў без вестак 5.5.1944.
КАРНЕЕЎ Сямён Міронавіч, н. у 1925, партызан атрада «За Савецкую Беларусь», загінуў 2.7.1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
МІРОШНІКАЎ Іван Цімафеевіч, н. у 1916, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.4.1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
МЫЧКО Міхаіл Ф., н. у 1926, мірны жыхар, загінуў у 1943.
ПАРАМОНАЎ Яфім Паўлавіч, н. у 1920, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 15.10.1942, пахаваны ў в. Вязаўніца.
429
1941 — 1945
М.М.ІІІышкевіч
З.А.Аляхновіч.
ПРОХАРАЎ Мікалай Лаўрэнцьевіч, н. у 1894, партызан, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Вязаўніца.
ПРОХАРАЎ Мікалай Францавіч, н. у 1895, партызан атрада «За Савецкую Беларусь», загінуў
22.4.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
ПРОХАРАЎ Пётр Мікалаевіч, н. у 1926, партызан атрада «За Савецкую Беларусь», загінуў у 1944, пахаваны ў Мінскай вобласці.
РУДАКОЎСКІ Віктар Мікалаевіч, н. у 1913, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.4.1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
РУДЗЬКО Васіль Антонавіч, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Вязаўніца.
РУДЗЬКО Іосіф Цітавіч, н. у 1894, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, прапаў без вестак 9.5.1944.
РУДЗЬКО Іосіф Цітавіч, н. у 1895, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
РУДЗЬКО Мікалай Васільсвіч, н. у 1924, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Бозак.
РУДЗЬКО Сцяпан Д., н. у 1912, мірны жыхар, загінуў у маі 1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
СЕЛЮКОЎ Рыгор Міхайлавіч, н. у 1914, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 5.4.1943, пахаваны ў
в. Вязаўніца.
ТАТУР Адам Адамавіч, н. у 1918, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 28.2.1942, пахаваны ў в. Заграддзе.
ШЫШКЕВІЧ Мікалай Мікітавіч, н. у 1920, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.4.1944, пахаваны ў в. Вязаўніца.
ВЁСКА ЗНАМЕНКА
АЛЯХНОВІЧ Зінаіда Аляксееўна, н. у 1921, партызанка атрада «За Савецкую Беларусь», загінула 27.12.1942.
ДАВІДОВІЧ Васіль Д., н. у 1900, мірны жыхар, загінуў у маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ДАВІДОВІЧ Канстанцін, н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ДАВІДОВІЧ Канстанцін Іванавіч, н. у 1924, партызан 212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 6.2.1943, пахаваны ў в. Свіслач.
ДАВІДОВІЧ Соф’я Якаўлеўна, н. у 1923, партызанка, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Алена Якаўлеўна, н. у 1912, мірны жыхар, загінулаў 1944, пахавана ў в. Бозак.
ДЗІВАК Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1907, мірны жыхар, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Бозак.
КАНДРАТОВІЧ Данііл Пятровіч, н. у 1888, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КАНДРАЦЁНАК Вольга Пятроўна, н. у 1914, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАНДРАЦЁНАК Ганна Данілаўна, н. у 1922, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАНДРАЦЁНАК Дар’я Васільеўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КАНДРАЦЁНАК Дар’я Пятроўна, н. у 1909, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КЛІМКО Анатоль Іванавіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КЛІМКО Ганна Фёдараўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
КЛІМКО Іван Іванавіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КЛІМКО Іосіф Іосіфавіч, н. у 1911, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КЛІМКО Мікалай Іванавіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КЛІМКО Міхаіл, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КУЗЬМІН Міхаіл Я., н. у 1925, мірны жыхар, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Знаменка.
КУПРЭЙЧЫК Агрыпіна Рыгораўна, н. у 1897, мірны жыхар, загінула ў 1941, пахавана ў в. Ліпень.
КУПРЭЙЧЫК Захар Фёдаравіч, н. у 1888, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
КУПРЭЙЧЫК Марыя, н. у 1887, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
430
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
МЫЧКО Мікалай Дзянісавіч, н. у 1922, партызан атрада «За Савецкую Беларусь», загінуў, пахаваны ў р.п. Градзянка.
МЫЧКО Якаў Т., н. у 1912, загінуў у 1942.
МЫЧКО Якаў Цімафеевіч, н. у 1911, партызан, загінуў у 1941.
НІКАЛАЙЧЫК М.І., н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
НІКАЛАЙЧЫК Міхаіл Іванавіч, н. у 1930, партызан, загінуў у 1944.
НІКАЛАЙЧЫК Надзея Уласаўна, н. у 1907, партызанка, загінула ў 1943.
ШКАЛАЙЧЫК Пётр В., н. у 1915, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
НІКАЛАЙЧЫК Пётр Васільевіч, н. у 1925, партызан, загінуў у 1942.
ПІЛЕЦКІ Андрэй Васільевіч, н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ПІЛЕЦКІ Цімафей Данілавіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1943.
СТАНКЕВІЧ Пётр Якаўлевіч, н. у 1905, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Знаменка.
ЦЯСЛЁНАК Ганна Аляксандраўна, н. у 1922, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Ганна Б., н. у 1934, мірны жыхар, загінула ў 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Дзмітрый Аляксеевіч, н. у 1921, партызан 212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 21.5.1944, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
ЦЯСЛЁНАК Дзмітрый М., н. у 1919, мірны жыхар, загінуў у 1942.
ЦЯСЛЁНАК Дзмітрый У., н. у 1914, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Іван Усцінавіч, н. у 1921, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Марыя А., н. у 1888, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Марыя Мікалаеўна, н. у 1897, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Мірон Б., н. у 1904, мірны жыхар, загінуў у 1942.
ЦЯСЛЁНАК Мірон Барысавіч, н. у 1904, партызан, загінуў у 1943.
ЦЯСЛЁНАК Міхаіл Дзмітрыевіч, н. у 1919, партызан, загінуў у 1944.
ЦЯСЛЁНАК Наталля Д., н. у 1880, мірны жыхар, спалена ў маі 1944, пахавана ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Наталля Дзмітрыеўна, н. у 1900, партызанка, загінулаў 1943.
ЦЯСЛЁНАК Ніна Барысаўна, н. у 1918, партызанка, загінула ў 1944.
ЦЯСЛЁНАК Пётр А., н. у 1926, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Пётр Аляксеевіч, н. у 1923, партызан 213га атрада «За Савецкую Беларусь» 1й Асі
Я.Ц. Мычко. Ц.Д.Пілецкі.
повіцкай партызанскай брыгады, загінуў 1.7.1944, пахаваны ў Асіповіцкім рне.
ЦЯСЛЁНАК Піліп Ф., н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Улас I., н. у 1871, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ЦЯСЛЁНАК Улас Іванавіч, н. у 1889, партызан, загінуў у 1944.
ЦЯСЛЁНАК Фядора Кузьмінічна, н. у 1879, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Ліпень.
ЦЯСЛЁНАК Фёдар Г., н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
ВЁСКА ІГНАТОЎКА
БАРЫСЁНАК Аляксандр I., н. у 1938, мірны жыхар, загінуў у 1942.
БАРЫСЁНАК Валянціна I., н. у 1940, мірны жыхар, загінула ў 1942, пахавана ў в. Ігнатоўка.
БАРЫСЁНАК Вольга Кліменцьеўна, н. у 1920, мірны жыхар, загінула ў 1942.
БАРЫСЁНАК Ганна Кліменцьеўна, н. у 1906, мірны жыхар, загінула ў 1942, пахавана ў в. Ліпень.
БАРЫСЁНАК Клім Рыгоравіч, н. у 1874, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Ліпень.
БАТУРА Кацярына Маркаўна, н. у 1904, мірны жыхар, загінулаў 1943, пахавана ў в. Ігнатоўка.
ГРЫШАНОВІЧ Вольга I., н. у 1890, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Ігнатоўка.
ГРЫШАНОВІЧ Вольга Фёдараўна, партызанка, загінула ў 1942.
ГРЫШАНОВІЧ Марыя В. , и. у 1906, мірны жыхар, загінулаў 1943, пахавана ў в. Ігнатоўка.
ГРЫШАНОВІЧ Мікалай Ф., н. у 1890, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Ігнатоўка.
ГРЫШАНОВІЧ Мікалай Фёдаравіч, н. у 1900, партызан, загінуў у 1944.
ГРЫШАНОВІЧ Н.А., н. у 1923, мірны жыхар, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Ігнатоўка.
ГРЫШАНОВІЧ Фёдар Мікалаевіч, н. у 1924, партызан, загінуў у 1942.
431
1941 1945
А *
^і4
М.К.Доўгі. У.У.Кунько.
У.І.Сакольчык. Дз.Ц.Цяслёнак.
ГРЫШАНОВІЧ Якім Усцінавіч, н. у 1909, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
ЖУК Міхаіл Іосіфавіч, н. у 1927, мірны жыхар, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Ліпень.
ЛІСОЎСКАЯ Лукер’я Фёдараўна, н. у 1905, мірны жыхар, спаленаў 1942, пахавана ў в. Ігнатоўка.
ЛІСОЎСКІ Аркадзь Герасімавіч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены ў 1942, пахаваны ў в. Ігнатоўка.
ЛІСОЎСКІ Герасім Пятровіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў 1942, пахаваны ў в. Ігнатоўка.
ЛІСОЎСКІ Рыгор Г., н. у 1938, мірны жыхар, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Ігнатоўка.
СВЕТЛЫ Іван Міхайлавіч, н. у 1917, партызан, загінуў у 1944.
СЕМЯНЮК Міхаіл Піліпавіч, н. у 1921, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Каменічы.
ТАКАРАНКА Усціння С., н. у 1897, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Ігнатоўка.
УМЕЦКАЯ Яніна Ігнатаўна, н. у 1914, мірны жыхар, спалена ў 1944, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ВЁСКА ЛАПКОВІЦА
ГРЫГОР’ЕЎ Ерамей П., н. у 1885, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вязаўніца.
МАЧКО Марыя В„ н у 1933, мірны жыхар, загінула ў 1944, пахавана ў в. Макаўе.
НЕМЕЦ Людвіга С., н. у 1936, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Вязаўніца.
ПРОХАРАЎ Пётр Н., н. у 1876, партызан, загінуў 18.2.1943, пахаваны ў Мінскай вобласці.
РУДЗЬКО Лявон Д., н. у 1893, мірны жыхар, загінуў у снежні 1942, пахаваны ў в. Вязаўніца.
ВЁСКА ЛІПЕНЬ
АСТРАВУХ Сцяпан Якаўлевіч, н. у 1925, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 24.1.1944, пахаваны каля в. Лазовае.
БАТУРА Генадзь Андрэевіч, н. у 1921, сувязны, загінуў у 1941, пахаваны ў в. Ліпень.
ГРЫДЗІН Сяргей Лукіч, н. у 1930, мірны жыхар, загінуў у 1944.
ДОЎП Максім Канстанцінавіч, н. у 1924, партызан, загінуў 24.9.1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ЖДАНОВІЧ Уладзімір, н. у 1886, мірны жыхар, загінуў у 1941, пахаваны ў в. Ліпень.
КАЗЛОЎСКІ Антон Антонавіч, н. у 1891, мірны жыхар, загінуў у 1941, пахаваны ў в. Ліпень.
КУЗЬМІН Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1943.
КУНЬКО Рыма Уладзіміраўна, н. у 1926, партызанка, загінула 12.6.1942, пахавана ў г. Асіповічы.
КУНЬКО Уладзімір Уладзіміравіч, н. у 1920, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 14.12.1942, пахаваны ў в. Макаўе.
КУРЛОВІЧ Валянціна Мікалаеўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў студзені 1943, пахавана ў в. Брыцалавічы.
ЛАНЕЎСКАЯ Юзэфа Аляксандраўна, н. у 1886, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Хімное.
ЛЕАНОВІЧ Антаніна Антонаўна, н. у 1900, мірны жыхар, загінула ў 1944, пахавана ў в. Палядкі.
ПЕТАРСОН Марыя Ігнатаўна, н. у 1885, мірны жыхар, загінула ў 1941, пахавана ў в. Ліпень.
РАІСАЎ Калім, н у 1919, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1 й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 20.11.1942, пахаваны каля в. Няччо.
САКОЛЬЧЫК Іван Рыгоравіч, н. у 1892, мірны жыхар, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Няччо.
САКОЛЬЧЫК Уладзімір Іванавіч, н. у 1917, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у ліпені 1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
СКУРАТОВІЧ Аляксандр Ігнатавіч, н. у 1897, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Вяззе.
ФАУСТ Павел Карлавіч, н. у 1925, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў, пахаваны ў г. Асіповічы.
ФАУСТ Эдуард Эдуардавіч, н. у 1925, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
ЦЯСЛЕНАК Дзмітрый Цімафеевіч, н. у 1921, партызан, загінуў 15.5.1944, пахаваны ў Асіповіцкім рне.
432
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
ШПАК Антон Піліпавіч, н. у 1906, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Вяззе.
ШПАК Надзея Вікенцьеўна, н. у 1910, мірны жыхар, загінула ў 1944, пахавана ў в. Вяззе.
ШУНЬКО Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1906, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Вяззе.
Грамадзяне яўрэйскай нацыянальнасці, пахаваныя у в. Ліпень
АЗЕНШТАТ Гіта Лазараўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Двейра Лазараўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Зелда Лазараўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Ісіль Мотавіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Лазар Зусевіч, н. у 1895, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Лея Мотаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Мера Айзімаўна, н. у 1903, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Моця Зусевіч, н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Хаім Лазаравіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Хана Шмэркаўна, н. у 1897, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
АЗЕНШТАТ Янна Мотаўна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
БЕРНШТЭЙН Юдалія Я., н. у 1893, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
БУЛКІН Іосіф Сямёнавіч, н. у 1898, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
БУЛКІНА Сара Сімаўна, н. у 1895, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ГАЛУБОВІЧ Барыс Гіршавіч, н. у 1912, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ГАЛУБОВІЧ Міра Гіршаўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ГАЛУБОВІЧ Поля Гіршаўна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ГАРЭЛІК Груня Саламонаўна, н. у 1898, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ГАРЭЛІК Самуіл Беркавіч, н. у 1898, мірны жыхар, расстраляны ў верасні 1941.
ГАРЭЛІК Сара Самуілаўна, н. у 1922, мірны жыхар, расстраляна ў верасні 1941.
ГІРШЫК Лана Лейбаўна, н. у 1921, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ПРШЫК Лейба Метл., н. у 1938, расстраляны ў верасні 1941.
ПРШЫК Мотля М., н. у 1921, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ПРШЫК Моўша Імер., н. у 1889, мірны жыхар, расстраляны ў верасні 1941.
ГІРШЫК Фаня М., н. у 1918, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЖУК Нэля Мікалаеўна, н. у 1939, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЖУК Рыгор Мікалаевіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЗІНГЕР Лея Цевелеўна, н. у 1909, мірны жыхар.
ЗІНГЕР Майсей Цевелевіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЗІНГЕР Пейсах Цевелевіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЗІНГЕР Роза Цевелеўна, н. у 1887, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЗІНГЕР Цевель Хаімавіч, н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЗЛОТНІК Сара Янкелеўна, н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЗЛОТНІК Шая Беркавіч, н. у 1883, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАЗАК Абрам Янкелевіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАЗАК Давід Пейсахавіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў верасні 1941.
КАЗАК Майсей Пейсахавіч, н. у 1890, мірны жыхар, расстраляны ў верасні 1941.
КАЗАК Малка Майсееўна, н. у 1883, мірны жыхар, расстраляна ў верасні 1941.
КАЗАК Мера Давідаўна, н. у 1890, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАЗАК Рахіль Янкелеўна, н. у 1889, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАЗАК Янкель П., н. у 1885, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Вульф Б., н. у 1869, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Іосіф Іс., н. у 1881, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Ісаак Вульфавіч, н. у 1908, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Ісаак Ісаакавіч, н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Леў Беркавіч, н. у 1889, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Самуіл Ісаакавіч, н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Сара Зелікаўна, н. у 1883, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Сара Меераўна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Хаім Янкелевіч, н. у 1874, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Хана Ісаакаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАНТАРОВІЧ Хая, н. у 1908, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Зімель Ізраілевіч, н. у 1909, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
15. Зак. 3129.
433
1941 1945
КАРАСІК Ізраіль Зімелевіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Ізраіль Майсеевіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Іра Майсееўна, н. у 1938, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Лазар Ізраілевіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Майсей Ізраілевіч, н. у 1908, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Мота Зіменавіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Мотля Зімелеўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Рыва Майсееўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Сара Майсееўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Соя Янкелеўна, н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Фрэйда Янкелеўна, н. у 1909, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАРАСІК Хана Моўшаўна, н. у 1911, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КАЦНЕЛЬСОН Давід I., н у 1892, расстраляны ў верасні 1941.
КАЦНЕЛЬСОН Іцка Давідавіч, н. у 1932, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КАЦНЕЛЬСОН Рахіль Давідаўна, н. у 1894, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Берл Абелевіч, н. у 1903, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Гірш Хаімавіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў верасні 1941.
КОВАЛЬ Ісак Гіршавіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Іосіль Песах., н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Пейша Абелевіч, н. у 1895, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Рахіль Беркаўна, н. у 1929, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Сара Гірпіаўна, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляна ў верасні 1941.
КОВАЛЬ Соя Хаімаўна, н. у 1879, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Стыся Меркаўна, н. у 1897, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Фейга Гіршаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Цыля Беркаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КОВАЛЬ Хаім Гіршавіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў верасні 1941.
КРАСІЛЫІІЧЫК Лейба Янкелевіч, н. у 1884, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
КРАСІЛЫІІЧЫК Рахіль Лейбаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КРАСІЛЫІІЧЫК Хава Лейбаўна, н. у 1886, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
КРУМЕР Майсей Янкелевіч, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны ў верасні 1941.
ЛЕВІН Абрам Матусавіч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІН Лейба Янкелевіч, н. у 1888, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІН Майсей Янкелевіч, н. у 1879, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІН Матус Шаломавіч, н. у 1885, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІН Янкель Лейбавіч, н. у 1910, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІНА Бейля Лейбаўна, н. у 1922, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІНА Пеша Гіршыкаўна, н. у 1887, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІНА Сара Лейбаўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІНА Сіма Матусаўна, н. у 1916, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІНА Хава Янкелеўна, н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІНА Ханя Матусаўна, н. у 1935, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЛЕВІНА Эська Матусаўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
МАРОН Лея Ісакаўна, н. у 1884, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
МАРОН Ліпа Пейсаўна, н. у 1884, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
МІНЯ Гітля Гіршаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ПАЛЯШЧУК Абрам Абрамавіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ПАЛЯШЧУК Абрам Рувінавіч, н. у 1879, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ПАЛЯШЧУК Алта Абрамаўна, н. у 1919, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ПАЛЯШЧУК Майсей Абрамавіч, н. у 1925, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ПАЛЯШЧУК Сіма Абрамаўна, н. у 1923, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ПАЛЯШЧУК Фрэйда Абрамаўна, н. у 1881, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РАСНЕР Элька Янкелеўна, н. у 1906, мірны жыхар, забіта ў жніўні 1941.
РАСНЕР Эська Рахметаўна, н. у 1880, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РАСНЕР Эся Ізраілеўна, н. у 1885, мірны жыхар, забіта ў жніўні 1941.
РОДАВА Сара Шмуйлаўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РОДАВА Эстэр Беркаўна, н. у 1884, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РОЗЕНБЕРГ Барыс Сіманавіч, н. у 1941, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
434
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
РОЗЕНБЕРГ Двося Абрамаўна, н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РОЗЕНБЕРГ Маня Варкаўна, н. у 1921, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РОЗЕНБЕРГ Поля Варкаўна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РЭЎЗІН Гірш Іцкавіч, н. у 1891, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
РЭЎЗІН Марка Мендэлеўна, н. у 1905, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РЭЎЗІН Юда Гіршавіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
РЭЎЗІНА Песя Гіршаўна, н. у 1927, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
РЭЎЗІНА Хана Гіршаўна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
САРОЧКІН Міхаіл К., н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
СІМКОВІЧ Валерый Р., н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
СІМКОВІЧ Малка Янк., н. у 1921, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
СІМКОВІЧ Эдуард Дувлн., н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
СТАРОБІНЕЦ Моця Давыдавіч, н. у 1910, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
СТЫСЬКІНА Велда Ж., н. у 1915, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ТУРЭЦКІ Валіаній Лазаравіч, н. у 1936, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ТУРЭЦКІ Рахіль Ісак., н. у 1908, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ТУРЭЦКІ Янкель Ларар., н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Аспа Лейбаўна, н. у 1936, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Гіта Янкелеўна, н. у 1931, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Давід Іцкавіч, н. у 1908, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Двейра Янкелеўна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Іосіль Молевіч, н. у 1925, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Іцка Лейбавіч, н. у 1938, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Лейдэр Лейбавіч, н. у 1940, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Малка Завелеўна, н. у 1892, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Маня Давідаўна, н. у 1894, мірны жыхар, спалена ў кастрьмніку 1941.
ФАРБЕР Маркл Завелевіч, н. у 1892, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Роза Янкелеўна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Сіма Абрамаўна, н. у 1898, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Сіма Лейбаўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФАРБЕР Фаня Лейбаўна, н. у 1934, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФІШМАН Буся Шардух., н. у 1928, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФІШМАН Мордух П., н. у 1883, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФІШМАН Сара Лейбаўна, н. у 1885, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФІШМАН Янкель Мордухавіч, н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Борух Пірневіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Борух Шаламонавіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Ісаак Залманавіч, н. у 1879, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Малка Ісакаўна, н. у 1914, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Пеша Іцкаўна, н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Пінкус Піневіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЬІД Піня Шоламавіч, н. у 1884, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Роза Ісакаўна, н. у 1922, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Хава Дамінікавіч, н. у 1882, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Хава Піневіч, н. у 1887, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЬІД Хана Ісакаўна, н. у 1912, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Хана Ісакаўна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Шалом Залманавіч, н. у 1872, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ФРЫД Эця Шаламонаўна, н. у 1911, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЦЫМЕРМАН Барыс Давідавіч, н. у 1934, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЦЫМЕРМАН Давід Ц„ н у 1894, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЦЫМЕРМАН Лейба Давідавіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЦЫМЕРМАН Сара Давідаўна, н. у 1901, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЦЭНТАР Міня Лейбавіч, н. у 1895, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЦЭНЦЕР Анцэль, н. у 1914, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЦЭНЦЕР Блюма, н. у 1912, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЦЭНЦЕР Гірш, н. у 1886, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЦЭНЦЕР Гірш Хаімавіч, н. у 1891, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
435
1941 1945
ЦЭНЦЕР Кетля, н у 1922, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЦЭНЦЕР Лея, н у 1892, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЧОРНАЯ Лея Давідаўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЧОРНАЯ Эстэр Давідаўна, н. у 1910, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЧОРНЫ Давід Беркавіч, н. у 1874, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ЧОРНЫ Лейба Давідавіч, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАЛАМАЎ Борух, н. у 1935, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Абрам Завелевіч, н. у 1900, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Асна Майсееўна, н. у 1906, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Бася Янкелеўна, н. у 1869, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Бейля Майсееўна, н. у 1915, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Віхна Ізраілеўна, н. у 1900, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Геня Мотаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Гілер Піневіч, н. у 1876, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Гінда Ізраілеўна, н. у 1927, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Давід Абрамавіч, н. у 1930, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Дора Львоўна, н. у 1928, мірны жыхар, загінулаўгета 11.10.1941, пахаванаўг. Асіповічы.
ШАПІРА Зелда Ізраілеўна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Ізраіль Гіршавіч, н. у 1898, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Іцка Мотавіч, н. у 1910, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ІПАПІРА Майсей Імер., н. у 1876, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Малка Абрамаўна, н. у 1937, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Малка Гілераўна, н. у 1906, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Марьпс Шмерлавіч, н. у 1937, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Піня Майсеевіч, н. у 1901, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Роза Абрамаўна, н. у 1932, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Роза Львоўна, н. у 1926, мірны жыхар, загінула ў гета 11.10.1941, пахавана ў г. Асіповічы.
ШАПІРА Роза Шмеркаўна, н. у 1941, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Рыгор Меркавіч, н. у 1939, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Сара Ізраілеўна, н. у 1930, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Сара П., н. у 1884, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Тайба Ізраілеўна, н. у 1926, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Файвл Янкелевіч, н. у 1892, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАШРА Хана, н. у 1905, мірны жыхар, загінула ў гета 5.2.1942, пахавана ў г. Асіповічы.
ШАПІРА Хана Майсееўна, н. у 1911, мірны жыхар, спалена ў кастрьганіку 1941.
ШАПІРА Хася Айзікаўна, н. у 1876, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Шмерл Ізраілевіч, н. у 1916, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Шэвель Мотавіч, н. у 1927, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШАПІРА Эстэр П., н. у 1910, мірны жыхар, спалены ў кастрьічніку 1941.
ШЛАПАКОВА Сося Абрамаўна, н. у 1883, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ШЛАПАКОЎ Іцка Шлемавіч, н. у 1880, мірны жыхар, спалены у кастрычніку 1941.
ШЛАПАКОУ Рахіль Іцкавіч, н. у 1926, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШУСЦЕР Ізраіль Ізраілевіч, н. у 1933, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШУСЦЕР Ізраіль Хаімавіч, н. у 1906, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШУСЦЕР Лейба Ізраілевіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ШУСЦЕР Сара Ізраілеўна, н. у 1908, мірны жыхар, спалена ў кастрычніку 1941.
ЯРМАК Гілел Давідавіч, н. у 1922, мірны жыхар, спалены ў кастрычніку 1941.
ВЁСКА ПАСЕКІ
АБРАМОВІЧ Генадзь Іосіфавіч, н. у 1914, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Ліпень.
АБРАМОВІЧ Эдуард Гвідонавіч, н. у 1924, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
ПАШКЕВІЧ Алена Антонаўна, н. у 1926, партызанка, загінула ў 1943, пахавана ў в. Свіслач.
ПАШКЕВІЧ Юзэфа Антонаўна, н. у 1920, партызанка, загінула ў 1943, пахавана ў в. Свіслач.
ЦВЫРКО Ігнат Андрэевіч, н. у 1890, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Ліпень.
ЦВЫРКО Станіслаў Ігнатавіч, н. у 1920, партызан атрада імя Дзяржынскага, загінуў 24.6.1944, пахаваны ў Мінскай вобласці.
ВЁСКА УСЦІЖ
АЛЬХОВІК Аляксандр А., н. у 1908, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Усціж.
436
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
17
АЛЬХОВІК Міхаіл В., н. у 1887, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Усціж.
АЛЬХОВІК Фёдар Паўлавіч, н. у 1904, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
АЛЬХОВІК Фёкла I., н. у 1864, мірны жыхар, загінула ў 1944, пахавана ў в. Усціж.
БАРАЗНА Павел П., н. у 1887, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Усціж.
БАРАЗНА Павел Паўлавіч, н. у 1902, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Усціж.
ВАРАКСА Васіль Піліпавіч, н. у 1902, партызан, загінуў у чэрвені 1942.
ВАРАКСА Васіль Ф., н. у 1902, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Усціж.
ВАРАКСА Дзмітрый Піліпавіч, н. у 1906, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
ВАРАКСА Міхаіл Іванавіч, н. у 1924, мірны жыхар, загінуў у 1943.
ЗАБАЎСКАЯ Кацярына, н. у 1896, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Усціж.
СІМАНОВІЧ Ева Васільеўна, н. у 1886, мірны жыхар, загінулаў 1944, пахавана ў в. Брыцалавічы.
СІМАНОВІЧ Міхаіл Н., н. у 1937, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Усціж.
ЮРКАВЕЦ Анастасія Міхайлаўна, н. у 1884, мірны жыхар, загінула ў 1944, пахавана ў в. Усціж.
ВЁСКА ХІМНОЕ
ВЕРЦІХОЎСКІ Георгій Венядзіктавіч, н. у 1884, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Хімное.
ВЕРЦІХОЎСКІ Кандрацій Георгіевіч, н. у 1910, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
ДАВІДОВІЧ Раман Емяльянавіч, н. у 1883, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
ДАВІДОВІЧ Фёдар Яфімавіч, н. у 1923, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Няччо.
ДАВІДОВІЧ Яфім Сяргеевіч, н. у 1890, забіты ў 1943, пахаваны ў г. Асіповічы.
МАЛАХАВА Анастасія Іванаўна, н. у 1894, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Хімное.
МАЛАХАВА Варвара Касьянаўна, н. у 1884, мірны жыхар, забіта, пахавана ў в. Ліпень.
МАЛАХАВА Ганна Цярэнцьеўна, н. у 1931, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Хімное.
СТАЛЬМАШОНАК Мікалай Аляксеевіч, н. у 1924, партызан, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Бозак.
СУШКО Раман Мікалаевіч, н. у 1884, мірны жыхар, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Няччо.
ЦЯСЛЁНАК Варвара Іванаўна, н. у 1885, мірны жыхар, загінула ў 1943, пахавана ў в. Хімное.
ЦЯСЛЁНАК Марк Іванавіч, н. у 1883, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Хімное.
ЦЯСЛЁНАК Фёдар Маркавіч, н. у 1902, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
ШПАК Несцер Дзмітрыевіч, н. у 1917, мірны жыхар, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Ліпень.
С.I.Цвырко.
ПАГАРЭЛЬСКІ СЕЛЬСАВЕТ ВЁСКА АМІНАВІЧЫ
БАГУМІНСКАЯ Лілія Раманаўна, н. у 1912, расстраляна.
БАГУМІНСКАЯ Ціна Раманаўна, н. у 1902, сувязная, загінула ў сакавіку 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.
БАРАНОЎСКАЯ Ганна Піліпаўна, н. у 1912, сувязная, загінула ў лютым 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.
Б ЛІЗНЁЦ Аляксандра Іванаўна, н. у 1899, спалена жывой у 1944, пахавана ў в. Буда.
БЛІЗНЕЦ Валянціна Фёдараўна, н. у 1930, спалена жывой у 1944, пахавана ў в. Буда.
БЛІЗНЕЦ Іван Васільевіч, н. у 1901, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Буда.
БУЛАВАЦКАЯ Вольга К., н. у 1916, расстраляна.
БУЛАВАЦКАЯ Ганна Кірылаўна, н. у 1918, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.
БУЛАВАЦКАЯ Марыя Нічыпараўна, н. у 1897, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.
ВАЛАСЕВІЧ Фядос Андрэевіч, н. у 1903, расстраляны.
ГРЫНЬКО Тэкля Іванаўна, н. у 1895, расстраляна.
ЗІНАВЕНКА Анастасія Лукінічна, н. у 1883, расстраляна.
ЗІНАВЕНКА Лізавета Іванаўна, н. у 1906, расстраляна.
КАПАЧОЎ Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1929, расстраляны.
КРЭМЕЗ Алена Кузьмінічна, н. у 1895, расстраляна.
КРЭМЕЗ Вольга Рыгораўна, н. у 1924, расстраляна.
КРЭМЕЗ Іван Аляксандравіч, н. у 1924, расстраляны.
МАЗАНІК Вера Цімафееўна, н. у 1907, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.
МАЗАНІК Мікалай Акімавіч, н. у 1900, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Буда.
МАНУШЫК Аляксандр Іванавіч, н. у 1923, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай
437
1941 1945
партызанскай брыгады, загінуў 5.5.1944, пахаваны ў
в. Лапічы.
НОРКА Іосіф Паўлавіч, н. у 1882, расстраляны. РУБІНАЎ Кірыл Андрэевіч, н. у 1907, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 31.9.1941, пахаваны ў в. Амінавічы.
РЫБАКОВА Анастасія X., н. у 1883, расстраляна.
ВЁСКА БУДА
ГРЫНЬКО Аляксандр Захаравіч, н. у 1889, сувязны, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Буда.
ГРЫНЬКО Іван Аляксандравіч, н. у 1928, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Буда.
ГРЫНЬКО Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1924, партызан 751га атрада імя Семісалава 1й Бабруйскай партызанскай брыгады, загінуў 14.3.1943, пахаваны каля в. Рэпініча.
ЗІНАВЕНКА Агаф’я Іванаўна, н. у 1901, забіта ў 1943, пахавана ў в. Буда.
ЗІНАВЕНКА Варвара Мікалаеўна, н. у 1923, забіта ў 1943, пахавана ў в. Буда.
КЛІМАВА Алена Лаўрэнцьеўна, н. у 1928, забіта ў 1943, пахавана ў в. Буда.
КЛІМАВА Дар’я Іванаўна, н. у 1898, забіта ў
1943, пахавана ў в. Буда.
КОЗЕЛ Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1926, партызан, загінуў у маі 1944.
ТОЛКАЧ Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1926, забіты 7.3.1943, пахаваны ў в. Буда.
ВЁСКА ВОЛЯ
БУЛАВАЦКАЯ Вольга Кірылаўна, н. у 1916, сувязная, загінула ў 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.
ВАЛАСЕВІЧ Вольга Фёдараўна, н. у 1923, партызанка, загінула ў 1944, пахавана ў Любанскім рне.
ВАЛАСЕВІЧ Фёдар Андрэевіч, н. у 1903, сувязны, расстраляны ў красавіку 1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ГРЫНЬКО Фёкла Васільеўна, н. у 1864, спалена жывой у 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.
ЕПІМАШКА Міля Раманаўна, н. у 1920, сувязная, загінула ў маі 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.
ЗІНАВЕНКА Лізавета Іосіфаўна, н. у 1904, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.
КРЭМЕЗ Алена Кузьмінічна, н. у 1895, забіта ў ліпені 1944, пахавана ў в. Буда.
КРЭМЕЗ Вольга Фёдараўна, н. у 1925, забіта ў
1944, пахавана ў в. Буда.
КРЭМЕЗ Іван Аляксандравіч, н. у 1925, сувязны, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Буда.
ВЁСКА ЛАЗОВАЕ
ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Іванавіч, н. у 1914, забіты ў маі 1944, пахаваны ў в. Лазовае.
ЖУК Васіль Іванавіч, н. у 1898, забіты ў маі 1944, пахаваны ў в. Лазовае.
ЗІНАВЕНКА Мікалай Платонавіч, н. у 1929, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Лазовае.
ЗІНАВЕНКА Уладзімір Сцяпанавіч, н. у 1919, спалены жывым 9.5.1943, пахаваны ў в. Палядкі.
ЗІНАВЕНКА Яўгенія Платонаўна, н. у 1927, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Лазовае.
КУРГАНОВІЧ Кірыл Іванавіч, н. у 1918, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у студзені 1943, пахаваны ў в. Лазовае.
ЛУК’ЯНЧЫК Вас!ль Дзмітрьіевіч, н. у 1918, партызан 753га атрада імя 25годдзя РККА 1й Бабруйскай партызанскай брыгады, загінуў 14.3.1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
ЛУК’ЯНЧЫК Мікалай Дзмітрыевіч, н. у 1931, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Лазовае.
МІЛІЧОНАК Пётр Іванавіч, н. у 1935, забіты ў лістападзе 1941, пахаваны ў в. Лазовае.
МІНІЧ Іван Васільевіч, н. у 1923, забіты
30.6.1941, пахаваны ў в. Лазовае.
МІХАЙЛОЎСКІ Мікалай Аляксандравіч, н. у 1903, загінуў 30.6.1941, пахаваны ў в. Лазовае.
РУДЗЯК Мікалай Сцяпанавіч, н. у 1932, забіты ў лістападзе 1941, пахаваны ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1902, забіты ў маі 1944, пахаваны ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Васіль Паўлавіч, н. у 1923, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.7.1943, па іншых звестках — у 1944, пахаваны ў в. Паплавы.
СТЭЛЬМАХ Марыя Нічыпараўна, н. у 1922, забіта ў маі 1944, пахавана ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Марыя Пятроўна, н. у 1905, забіта ў 1944, пахавана ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1932, забіты ў лістападзе 1941, пахаваны ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Міхаіл Усцінавіч, н. у 1913, забіты ў чэрвені 1941, пахаваны ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Ніна Дзянісаўна, н. у 1935, забіта ў 1944, пахавана ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Нічыпар Рыгоравіч, н. у 1893, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Патап Акімавіч, н. у 1892, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Уладзімір Дзянісавіч, н. у 1932, забіты ў лістападзе 1941, пахаваны ў в. Лазовае.
СТЭЛЬМАХ Уладзімір Ільіч, н. у 1924, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у сакавіку 1944, пахаваны ў в. Лазовае.
СЦЯРОГІН Васіль Іванавіч, партызан 215га атрада імя Леніна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 6.9.1943, пахаваны ў в. Лазовае.
ВЁСКА МАКАЎЕ
АНДРЫЯНАЎ Уладзімір Георгіевіч, н. у 1911,
партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіпо
438
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
віцкай партызанскай брыгады, загінуў 1.5.1944, пахаваны ў в. Макаўе.
БАРАНАЎ Міхаіл Віктаравіч, н. у 1923, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 12.1.1944, пахаваны ў в. Макаўе.
БЛІЗНЕЦ Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1933, спалены жывым 8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Анастасія, н. у 1897, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Вольга Мікалаеўна, н. у 1937, спалена жывой 8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Галіна, н. у 1939, спалена жывой
8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Ганна Юр ’еўна, н. у 1913, спалена жывой 8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Іван, н. у 1930, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Ларыса, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Марыя Мікалаеўна, н. у 1940, спалена жывой 8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Мікалай Мікалаевіч, н. у 1935, спалены жывым 8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Мікалай Фёдаравіч, н. у 1925, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у ліпені 1944.
БЛІЗНЕЦ Рыгор, н у 1940, спалены жывым
8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Софія, н. у 1928, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
БЛІЗНЕЦ Юрый Фёдаравіч, н. у 1921, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у ліпені 1943.
БОНДАР Мікалай Дзянісавіч, н. у 1913, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 30.12.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
БУРАЎ Мікалай Аляксандравіч, н. у 1921, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 24.5.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
ВАЎЧОК Валянціна Іванаўна, н. у 1925, спалена жывой 8.1.1943.
ВАЎЧОК 1ван, н. у 1941, спалены жывым
8.1.1943.
ВАЎЧОК Лізавета Яфімаўна, н. у 1903, спалена жывой 8.1.1943.
ВАЎЧОК Мара, н. у 1937, спалена жывой
8.1.1943.
ВАЎЧОК Роза Іванаўна, н. у 1929, спалена жывой 8.1.1943.
ВАЎЧОК Уладзімір, н. у 1930, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.
ВЕРНІКОЎСКАЯ Алена Іванаўна, н. у 1908, спалена жывой 8.1.1943.
ВЕРНІКОЎСКІ Іван Адольфавіч, н. у 1903, спалены жывым 8.1.1943.
ВЕРНІКОЎСКІ Франак Іванавіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943.
ВЕРНІКОЎСКІ Янак Іванавіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943.
ГРАЧОНАК Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1918, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 30.3.1944, пахаваны ў в. Макаўе.
ГУРЫНЧЫК Анастасія, н. у 1926, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
ГУРЭНЧЫК Анастасія Яфрэмаўна, н. у 1888, спалена жывой 8.1.1943.
ГУРЭНЧЫК Марыя Паўлаўна, н. у 1924, спалена жывой 8.1.1943.
ГУРЭНЧЫК Мікалай Андрэевіч, н. у 1936, спалены жывым 8.1.1943.
ГУРЭНЧЫК Пелагея Андрэеўна, н. у 1927, спалена жывой 8.1.1943.
ДАБРЫЦКАЯ Анастасія, н. у 1906, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
ДАБРЫЦКАЯ Вікторыя, н. у 1925, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
ДАБРЫЦКАЯ Галіна Іосіфаўна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.
ДАБРЫЦКАЯ Ніна, н. у 1909, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
ДАБРЫЦКАЯ Эмілія Іванаўна, н. у 1913, спалена жывой 8.1.1943.
Помнік на месцы спаленай вёскі Макаўе.
439
1941 1945
ДАБРЫЦКАЯ Юзэфа, н. у 1924, спалена жывой 8.1.1943.
ДАБРЫЦКІ Болісь, н. у 1908, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.
ДАБРЫЦКІ Іосіф, н. у 1928, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.
ДАБРЫЦКІ Іосіф Антонавіч, н. у 1909, спалены жывым 8.1.1943.
ДАБРЫЦКІ Іосіф Іосіфавіч, н. у 1911, спалены жывым 8.1.1943.
ДАБРЫЦКІ Мікалай, н. у 1936, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.
ДЗЕРВАЕД Іосіф, н. у 1938, спалены жывым
8.1.1943.
ДЗЕРВАЕД Марыя, н. у 1918, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
ДЗЕРВАЕД Марыя, н. у 1936, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
ЗАХАР АН Андронік Давыдавіч, н. у 1918, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 31.1.1944, пахаваны ў в. Макаўе.
КАВЕЦКАЯ Анэлія, н. у 1930, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
КАВЕЦКАЯ Ганна, н. у 1937, спалена жывой
8.1.1943.
КАВЕЦКАЯ Марыя Іосіфаўна, н. у 1928, спалена жывой 8.1.1943.
КАВЕЦКАЯ Софія Іванаўна, н. у 1899, спалена жывой 8.1.1943.
КАВЕЦКАЯ Станіслава Іосіфаўна, н. у 1924, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
КАВЕЦКІ Іосіф Якаўлевіч, н. у 1896, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.
КАВЕЦКІ Станіслаў Яўгенавіч, н. у 1925, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
КАВЕЦКІ Яўген Іванавіч, н. у 1890, спалены жывым 8.1.1943.
КАЖАНЕЦ Міхаіл Фёдаравіч, н. у 1913, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.7.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
КАРАПН Андрэй Ісакавіч, н. у 1926, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў30.12.1943, пахаваныўв. Макаўе.
КАСПЯРОВІЧ Алеся, н. у 1922, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
КАСПЯРОВІЧ Анатоль, н. у 1925, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.
КАСПЯРОВІЧ Валянціна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.
КАСПЯРОВІЧ Фіма Акімаўна, н. у 1904, мірны жыхар, спалена жывой 8.1.1943.
КАСПЯРОВІЧ Флерка, н. у 1926, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
КАСЦЕВІЧ Ірына, н. у 1920, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
КАСЦЕВІЧ Таццяна Якаўлеўна, н. у 1885, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
КВАСАЎ Арцём Ціханавіч, н. у 1913, партызан
210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 9.1.1944, пахаваны ў в. Макаўе.
КЕДЗІЧ Марыя, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943.
КЕДЗІЧ Марыя Сцяпанаўна, н. у 1910, спалена жывой 8.1.1943.
КЕДЗІЧ Марыя Цімафееўна, н. у 1884, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
КЕДЗІЧ Фёкла Савельеўна, н. у 1870, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
КУБАР Еўдакія Яфімаўна, н. у 1903, спалена жывой 8.1.1943.
КУБАР Еўдакія Яфімаўна, н. у 1914, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
КУБАР Іван, н. у 1936, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.
КУБАР Марыя, н. у 1928, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
КУБАР Мікалай Авяр’янавіч, н. у 1924, партызан, загінуў у маі 1944.
КУЛЯШЭЎСКАЯ Аляксандра Мацвееўна, н. у 1890, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАНТУХ Мікалай Дамінавіч, н. у 1943, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Александрына, н. у 1894, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Алеся Андрэеўна, н. у 1913, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Аляксандр Нічыпаравіч, н. у 1911, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Аляксандра Аляксееўна, н. у 1937, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Аляксандра Іларыёнаўна, н. у 1929, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Аляксандра Рыгораўна, н. у 1926, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Аляксей Іванавіч, н. у 1900, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Аляксей Іванавіч, н. у 1916, партызан, загінуў у студзені 1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
ЛАПАТКА Аляксей Харытонавіч, н. у 1880, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Аркадзь Аляксеевіч, н. у 1935, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Віктар, навучэнец, спалены жывым
8.1.1943.
ЛАПАТКА Віктар Аляксеевіч, н. у 1932, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Іван Аляксеевіч, н. у 1941, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Марыя Аляксееўна, н. у 1915, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Мікалай Аляксеевіч, н. у 1935, спалены жывым 8.1.1943.
440
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
ЛАПАТКА Мікалай Іларыёнавіч, н. у 1937, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Надзея Аляксееўна, н. у 1933, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Ніна, н. у 1928, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Праскоўя, н. у 1882, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Рыгор Аляксеевіч, н. у 1888, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Софія Міхайлаўна, н. у 1914, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Ульяна, н. у 1900, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
ЛАПАТКА Фёдар Аляксеевіч, н. у 1930, спалены жывым 8.1.1943.
ЛАПАТКА Яфім Васільевіч, н. у 1878, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.
МІХНЕВІЧ Валянціна, н. у 1914, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
МІХНЕВІЧ Вікторыя, н. у 1937, спалена жывой
8.1.1943.
МІХНЕВІЧ Ганна, н. у 1934, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
МІЦЮРАЎ Аляксей Васільевіч, н. у 1921, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 2.3.1943, пахаваны ў
в. Макаўе.
МУРАЧ Даня Яфімаўна, н. у 1915, спалена жывой 8.1.1943.
МУРАЧ Домна, н. у 1915, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
МУРАЧ Іван Сцяпанавіч, н. у 1910, спалены жывым 8.1.1943.
МУРАЧ Надзея Данілаўна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.
МУРАЧ Сяргей Данілавіч, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943.
МУРАЧ Флерка Пятроўна, н. у 1935, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
НАПАЛАЎ Георгій, н. у 1916, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 1.4.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
НАТАНОВІЧ Софія Іванаўна, н. у 1942, спалена жывой 8.1.1943.
ПАЎЛОВІЧ Анця Сямёнаўна, н. у 1905, спалена жывой 8.1.1943.
ПАЎЛОВІЧ Вольга Антонаўна, н. у 1942, спалена жывой 8.1.1943.
ПАЎЛОВІЧ Ядвіга Антонаўна, н. у 1931, спалена жывой 8.1.1943.
ПАХОМАЎ Васіль Іванавіч, н. у 1913, партызан
210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, памёр ад ран 25.3.1944, пахаваны ў
в. Макаўе.
ПЫЖЭВІЧ Антон Прафеньевіч, н. у 1912, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай
партызанскай брыгады, загінуў 29.10.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
РАМАШЭЎСКАЯ Тэкля, н. у 1918, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
РАМАШЭЎСКАЯ Флера, н. у 1923, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
РАМАШЭЎСКІ Антон, н у 1920, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.
РАМАШЭЎСКІ Янак, н. у 1940, спалены жывым
8.1.1943.
РЫМАШЭЎСКАЯ Ганна Аляксандраўна, н. у
1882, спалена жывой 8.1.1943.
РЫМАШЭЎСКАЯ Ганна Францаўна, н. у 1940, спалена жывой 8.1.1943.
РЫМАШЭЎСКАЯ Франя Іванаўна, н. у 1922, спалена жывой 8.1.1943.
РЫМАШЭЎСКІ Франц Іванавіч, н. у 1908, партызан, загінуў 8.6.1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
САКАЛОЎСКАЯ Эмілія, н. у 1901 , хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
САКАЛОЎСКАЯ Эмілія Францаўна, н. у 1901, спалена жывой 8.1.1943.
СЁМКІН Андрэй Мікітавіч, н. у 1913, партызан 212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 22.5.1944, пахаваны ў в. Макаўе.
СЕМКІН Ігналя Сямёнавіч, н. у 1937, спалены жывым 8.1.1943.
СЁМКІН Ігнат Іванавіч, н. у 1923, спалены жывым 8.1.1943.
СЁМКІН Канстанцін Мікітавіч, н. у 1927, партызан 212га атрада імя Сумчанкі 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 14.6.1944, пахаваны ў в. Макаўе.
СЁМКІНА Валянціна Сямёнаўна, н. у 1920, спалена жывой 8.1.1943.
СКОБА Мікалай Панцялеевіч, н. у 1919, партызан, загінуў 15.11.1942, пахаваныўв. Макаўе.
СТЭЛЬМАХ Анастасія, н. у 1886, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Анастасія, н. у 1914, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Анатоль, н. у 1936, спалены жывым
8.1.1943.
СЯМКО Васіль Васільевіч, н. у 1926, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.
СЯМКО Васіль Міхайлавіч, н. у 1907, спалены жывым 8.1.1943.
СЯМКО Вікторыя, н. у 1942, спалена жывой
8.1.1943.
СЯМКО Віталь, н. у 1936, спалены жывым
8.1.1943.
СЯМКО Ганна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Ганна, н. у 1939, спалена жывой
8.1.1943.
СЯМКО Іван, н. у 1929, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.
441
1941 — 1945
М.Р.Батура.
СЯМКО Кацярына, н. у 1939, спалена жывой
8.1.1943.
СЯМКО Лідзія, н. у 1934, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Лідзія, н. у 1938, спалена жывой
8.1.1943.
СЯМКО Марыя, н. у 1909, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Марыя, н. у 1917, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Марыя, н. у 1929, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Марыя, н. у 1937, спалена жывой
8.1.1943.
СЯМКО Мікалай Андрэевіч, н. у 1888, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.
СЯМКО Мікалай Васільевіч, н. у 1909, спалены жывым 8.1.1943.
СЯМКО Міхаіл Сяргеевіч, н. у 1913, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.
СЯМКО Надзея, н у 1914, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Софія, н. у 1934, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.
СЯМКО Юлія Рыгораўна, н. у 1912, спалена жывой 8.1.1943.
ТАТАРКІН Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943.
ХЛУС Міхаіл Парфенавіч, н. у 1910, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, прапаў без вестак 9.5.1944.
ШАВАЛДЗІН Фёдар Іванавіч, н. у 1905, партызан
210га атрада імя Статна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 5.1.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
ЯБЛОНСКАЯ Венера Іосіфаўна, н. у 1933, спалена жывой 8.1.1943.
ЯБЛОНСКАЯ Галіна Іосіфаўна, н. у 1934, спалена жывой 8.1.1943.
ЯБЛОНСКАЯ Марыя Казіміраўна, н. у 1910, спалена жывой 8.1.1943.
ЯБЛОНСКАЯ Рэгіна Іосіфаўна, н. у 1930, спалена жывой 8.1.1943.
ЯБЛОНСКІ Іосіф Іосіфавіч, н. у 1907, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў Мінскай вобласці.
ЯБЛОНСКІ Мікалай Іосіфавіч, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943.
ВЁСКА ПАГАРЭЛАЕ
АСКІРКА Іван Лазаравіч, н. у 1906, спалены жывым у маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.
БАТУРА Міхаіл Раманавіч, н. у 1907, партызан, загінуў у маі 1944, пахаваны каля в. Бозак.
БЛІЗНЕЦ Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1939, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.
БЛІЗНЕЦ Антон Навумавіч, н. у 1902, забіты ў
1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.
БЛІЗНЕЦ Антон Савельевіч, н. у 1904, забіты ў
1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
БЛІЗНЕЦ Арына Рыгораўна, н. у 1875, забіта ў ліпені 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.
БЛІЗНЕЦ Вольга Сямёнаўна, н. у 1894, забіта ў 1942, пахавана ў в. Пагарэлае.
БЛІЗНЕЦ Ганна Пятроўна, н. у 1924, партызанка, загінула ў маі 1944.
БЛІЗНЕЦ Канстанцін Міронавіч, н. у 1896, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
БЛІЗНЕЦ Марыя Амосаўна, н. у 1923, забіта ў
1944, пахавана ў в. Пагарэлае.
БЛІЗНЕЦ Мікалай Н„ н. у 1936, расстраляны.
БЛІЗНЕЦ Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1909, партызан, загінуў 5.3.1943, пахаваны ў Мінскай вобласці.
БЛІЗНЕЦ Феадосія Іванаўна, н. у 1880, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Пагарэлае.
БЛІЗНЕЦ Хадоля, н. у 1871, расстраляна.
ГАБРЫЕЛЬЧЫК Антон Тамашавіч, н. у 1897, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ГАБРЫЕЛЬЧЫК Іван Мікалаевіч, н. у 1897, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ГАБРЫЕЛЬЧЫК Міхаіл Іванавіч, н. у 1920, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ГАРАДНІЧЫ Аляксей Міхайлавіч, н. у 1880, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ГАРАДНІЧЫ Васіль Яфімавіч, н. у 1896, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ГЕРТ Вера Раманаўна, н. у 1916, расстраляна ў чэрвені 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ГЕРТ Рыгор Іванавіч, н. у 1910, расстраляны ў чэрвені 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ГРЫНЬКО Міхаіл Аляксеевіч, н. у 1920, расстраляны.
ГРЫШАНОВІЧ Аляксандр Іванавіч, н. у 1933, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ГРЫШАНОВІЧ Валянціна Варывонаўна, н. у 1930, расстраляна.
ГРЫШАНОВІЧ Варывон, н. у 1893, расстраляны.
ГРЫШАНОВІЧ Надзея Варывонаўна, н. у 1920, расстраляна.
ГРЫШАНОВІЧ Фядора Васільеўна, н. у 1890, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
442
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
ДАРАФЕЙЧЫК Аляксей Фёдаравіч, н. у 1909, партызан, загінуў у маі 1943.
ДАШКЕВІЧ Валянціна Рыгораўна, н. у 1938, расстраляна ў чэрвені 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ДАШКЕВІЧ Ігар Рыгоравіч, н. у 1940, расстраляны ў чэрвені 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ДАШКЕВІЧ Любоў Міронаўна, н. у 1910, расстраляна ў чэрвені 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ДАШКЕВІЧ Марыя Рыгораўна, н. у 1930, расстраляна ў чэрвені 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ДАШКЕВІЧ Рьпор Іванавіч, н. у 1905, расстраляны ў чэрвені 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ЗАРАНКА Аляксандр Лявонцьевіч, н. у 1915, забіты 2.7.1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ЗАРАНКА Фёдар Іванавіч, н. у 1897, расстраляны.
ЗІНАВЕНКА Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1936, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ЗІНАВЕНКА Аляксей Фёдаравіч, н. у 1916, партызан, загінуў у 1943.
ЗІНАВЕНКА Зінаіда Паўлаўна, н. у 1920, забіта ў 1942, пахавана ў в. Пагарэлае.
ЗІНАВЕНКА Любоў Сямёнаўна, н. у 1926, расстраляна ў маі 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.
ЗІНАВЕНКА Міхаіл Іванавіч, н. у 1921, партызан, загінуў у 1942.
ЗІНАВЕНКА Пелагея Ігнатаўна, н. у 1873, расстраляна.
ЗІНАВЕНКА Рыгор Васільевіч, н. у 1897, забіты ў жніўні 1941, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ІЗБРАЕВА Зінаіда Васільеўна, н. у 1926, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ІЗБРАЕВА Сцепаніда Сцяпанаўна, н. у 1910, расстраляна V 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ІЗБРАЕЎ Васіль Ісакавіч, н. у 1904, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ІЗБРАЕЎ Міхаіл Васільевіч, н. у 1923, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
КАЎНАЦКАЯ Сцепаніда Сцяпанаўна, н. у 1916, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Пагарэлае.
КАЎНАЦКІ Апалінарый Мацвеевіч, н. у 1912, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.
КАЎНАЦКІ Валерый Апалінаравіч, н. у 1940, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.
КОЗЕЛ Ніна Мікалаеўна, н. у 1923, забіта ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
КОЗЕЛ Пётр Ануфрыевіч, н. у 1873, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.
КРАЎЧАНКА Афанасій Яўстаф’евіч, н. у 1897, забіты ў 1941, пахаваны ў в. Пагарэлае.
КРАЎЧАНКА Павел Сцяпанавіч, н. у 1900, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
КУДЗІН Міхаіл Серафімавіч, н. у 1903, расстраляны 7.8.1942, пахаваны каля в. Пагарэлае.
ЛАГУЦКАЯ Зося Якубаўна, н. у 1870, забіта ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ЛАГУЦКІ Фёдар Якаўлевіч, н. у 1894, забіты ў
А. Ф. Дарафейчык.
1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ПРАКАПОВІЧ Міхаіл Васільевіч, н. у 1909,
партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у чэрвені 1944, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
РУДЗЬКО Міхаіл Мікітавіч, н. у 1923, забіты ў
1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.
СТЭЛЬМАХ Вольга Мікалаеўна, н. у 1875, забіта ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
СЯДМАК Васіль, н. у 1897, расстраляны. ТЫЛЬКАВЕЦ Іван Аляксеевіч, н. у 1938, расстраляны.
ХОМІЧ Іван Лявонцьевіч, н. у 1900, забіты ў
1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ШАДУРА Васіль Аляксандравіч, н. у 1871, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ШКУТКО Валянціна Яфімаўна, н. у 1923, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ШКУТКО Галіна Яфімаўна, н. у 1938, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ШКУТКО Ніна Яфімаўна, н. у 1920, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ШКУТКО Пелагея Цітаўна, н. у 1900, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ШКУТКО Яфім Іванавіч, н. у 1899, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ЯКУБОЎСКІ Пётр Мікалаевіч, н. у 1912, партызан, загінуў 13.4.1944, пахаваны ў в. Макаўе.
ЯЛОВІК Іван Васільевіч, н. у 1929, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.
ЯЛОВІК Пелагея Якаўлеўна, н. у 1904, забітаў
1943, пахавана ў в. Пагарэлае.
ВЁСКА ПАЛЯДКІ
АЛЕКСАНДРОВІЧ Абрагім Абрамавіч, н. у 1929, расстраляны.
АЛЕКСАНДРОВІЧ Асэля Абрамаўна, н. у 1943, расстраляна.
АЛЕКСАНДРОВІЧ Роза Абрамаўна, н. у 1940, расстраляна.
АЛЕКСАНДРОВІЧ Смолля Абрамаўна, н. у 1931, расстраляна.
443
1941 1945
АЛЕКСАНДРОВА Халім, н. у 1911, расстраляны.
АЛЕКСАНДРОВА Хоця Абрамаўна, н. у 1942, расстраляна.
АЛЯКСЕЙЧЫК Марыя Іванаўна, н. у 1931, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.
АЛЯКСЕЙЧЫК Марыя Пятроўна, н. у 1900, расстраляна.
АЛЯКСЕЙЧЫК Мікалай Пятровіч, н. у 1931, расстраляны.
БАРАНЦЭВА Анатоль Аляксеевіч, н. у 1935, расстраляны.
БАРАНЦЭВА Анюта П., н. у 1894, расстраляна.
БАРАНЦЭВА Ігар Аляксеевіч, н. у 1940, расстраляны.
БАРАНЦЭВА Уладзімір Аляксеевіч, н. у 1932,
расстраляны.
БАХАНОВІЧ Казімір Іванавіч, н. у 1940, расстраляны.
БАХАЛОВІЧ Кацярына Т., н. у 1914, расстраляна.
БАХАНОВІЧ Клаўдзія Іванаўна, н. у 1938, расстраляна,
БАХАНОВІЧ Лідзія Іванаўна, н. у 1942, расстраляна.
ВАРАБ’ЁВА Аляксандра Аляксандраўна, н. у 1940, расстраляна.
ВАРАБ’ЁВА Марыя, н. у 1909, расстраляна.
ВАРАБ’ЁЎ Валерый Аляксандравіч, н. у 1942, расстраляны.
ВАРАБ’ЁЎ Віктар Аляксандравіч, н. у 1938, расстраляны.
ГРЫШАНОВА Анюта Рыгораўна, н. у 1932, расстраляна.
ГРЫШАНОВА Віктар Т., н. у 1939, расстраляны.
ГРЫШАНОВА Ганна Емяльянаўна, н. у 1911, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.
ГРЫШАНОВА Зінаіда Рыгораўна, н. у 1926, расстраляна.
ГРЫШАНОВА Марыя, н. у 1924, расстраляна.
ГРЫШАНОВА Марыя Т., н. у 1930, навучэнка, расстраляна.
ГРЫШАНОВА Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1928, расстраляны.
ГРЫШАНОВА Міхаіл Т., н. у 1924, навучэнец, расстраляны.
ГРЫШАНОВА Міця Рыгоравіч, н. у 1930, расстраляны.
ГРЫШАНОВА Надзея Аляксееўна, н. у 1941, расстраляна.
ГРЫШАНОВА Ніна Аляксееўна, н. у 1941, расстраляна.
ГРЫШАНОВА Ніна Т., н. у 1935, навучэнка, расстраляна.
ГРЫШАНОВА Святлана Аляксееўна, н. у 1941, расстраляна.
ЖАРСКАЯ ДаняЦ., н. у 1942, расстраляна. ЖАРСКАЯ Марыя Іванаўна, н. у 1935, навучэнка, расстраляна.
ЖАРСКІ Анатоль Івананіч, н. у 1938, расстраляны.
КАЛЕЦКАЯ Агата, н. у 1889, хатняя гаспадыня, расстраляна.
МІХАЙЛОЎСКАЯ Ларыса Емяльянаўна, н. у 1937, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.
МІХАЙЛОЎСКАЯ Нюра Емяльянаўна, н. у 1936, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.
МІХАЙЛОЎСКАЯ Таісія Емяльянаўна, н. у 1929, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.
МУХАМОР Мітрафан Пятровіч, н. у 1895, спалены жывым 9.5.1944, пахаваны ў в. Палядкі.
МУХАМОР Софія Паўлаўна, н. у 1894, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.
ПРАКАПОВА Кацярына Віктараўна, н. у 1915, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.
ПРАКАПОВА Міхаіл Віктаравіч, н. у 1914, спалены жывым 9.5.1944, пахаваны ў в. Палядкі.
ПРАКОПЧЫК Аляксандра Іванаўна, н. у 1894, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.
ВЁСКА ЧАРОТ
ЗІНАВЕНКА Варывон Аляксандравіч, н. у 1901, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Буда.
ЗІНАВЕНКА Міхаіл Іванавіч, н. у 1923, партызан, загінуў у 1943.
НОРКА Іосіф Паўлавіч, н. у 1907, забіты ў 1944, пахаваны каля в. Колас.
РАБІЦКАЯ Марыя Іванаўна, н. у 1920, забіта
1.7.1944, пахавана ў в. Буда.
ПРАТАСЕВІЦКІ СЕЛЬСАВЕТ
ЧЫГУНАЧНАЯ СТАНЦЫЯ ВЕРАЙЦЫ
АНДРЫЕВА Мікалай Паўлавіч, н. у 1924, партызан, загінуў 28.10.1943.
ТРАЦЦЯКОЎ Пётр Дзмітрыевіч, н. у 1916, партызан 215га атрада імя Леніна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 2.7.1944, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
ВЁСКА ВЕРАЙЦЫ
ВЕРАБЕЙ Мікалай Давыдавіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
ВЁСКА ЗАБАЛАЦЦЕ
ПАПОЎ, партызан атрада імя Дзяржьшскага 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў
5.2.1943, пахаваны ў в. Забалацце.
ВЁСКА ПАБОКАВАЫ
КІРЫНОВА Уладзімір А., мірны жыхар, расстраляны.
444
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
КІРЫНОВІЧ Праскоўя, мірны жыхар, расстраляна.
ЛАНЕЎСКІ Адам Андрэевіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны.
ЛАНЕЎСКІ Андрэй Юльянавіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны.
ЛІХАДЗІЕЎСКАЯ Алена Вікенцьеўна, н. у 1906, падполынчыца, расстраляна ў лістападзе 1943.
МІЛАШЭЎСКАЯ Марыя, н. у 1891, мірны жыхар, расстраляна.
ПАЛЕЎСКІ Стафан М„ н. у 1899, мірны жыхар, расстраляны.
ЧОРНАЯ Хрысціна Іванаўна, н. у 1877, мірны жыхар, расстраляна.
ЧОРНЫ Іван Ігнатавіч, н. у 1922, мірны жыхар, расстраляны.
ВЁСКА ПАПЛАВЫ
ЗІНОВІЧ Міхаіл Паўлавіч, н. у 1924, партызан 161й партызанскай брыгады імя Катоўскага, загінуў у 1944.
КІСЕЛЬ Іван Ільіч, н. у 1918, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.7.1943.
ВЁСКА ПЕРАРОЖКІ
ГАНЧАРОНАК Лідзія Васільеўна, н. у 1919, расстраляна ў 1943.
ГАНЧАРОНАК Міхаіл Васільевіч, н. у 1921, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ЖАЎРЫД Фёдар Сцяпанавіч, н. у 1907, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ВЁСКА ПРАТАСЕВІЧЫ
БАРКОЎСКІ Іосіф Валянцінавіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны.
ГУЛІК Васіль Іванавіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ГУЛПС Ніна Іванаўна, н. у 1925, рассгралянаў 1943.
ДАМРАД Мікалай Дзмітрыевіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ДОЎГАЛЬ Вольга Фёдараўна, н. у 1926, партызанка 215га атрада імя Леніна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінула 1.7.1944, пахавана ва ўрочышчы Расоха.
ДОЎГАЛЬ Фёдар Фёдаравіч, н. у 1923, партызан, загінуў у 1943.
ЕЎДАКІМОВІЧ Васіль Цітавіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.
ЕЎДАКІМОВІЧ Фёдар Данілавіч, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.
ЕЎДАКІМОВІЧ Фёдар Ільіч, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
КАЗЛОЎСКАЯ Пелагея Тарасаўна, н. у 1891, падполынчыца, павешана ў лютым 1942, пахавана ў
в. Забалацце.
М.П.Андрыевіч. Л.В.Ганчаронак.
РУСАКОВІЧ Іван Яфімавіч, н. у 1924, партызан, загінуўу 1943, пахаваны ў в. Мязовічы.
ВЁСКА РЭПІШЧА
БАЛВАНОВІЧ Міхаіл Якубавіч, н. у 1928, мірны жыхар, спалены жывым.
БАЛВАНОВІЧ Ніна Якубаўна, мірны жыхар, спалена жывой.
БАЛВАНОВІЧ Уладзімір Аляксандравіч, н. у 1909, мірны жыхар, спалены жывым.
ГОЦІН Іван Прохаравіч, мірны жыхар, спалены жывым.
ЗАГАРОЎСКАЯ Марыя, мірны жыхар, спалена жывой.
КАВАЛЁНАК Васіль Андрэевіч, н. у 1921, мірны жыхар, спалены жывым.
КЛІШЭВІЧ Вольга Аляксееўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена жывой.
КЛІШЭВІЧ Іван Андрэевіч, мірны жыхар, спалены жывым.
КЛІШЭВІЧ Міхаіл, мірны жыхар, спалены жывым.
НЯВЕРАЎ Мікалай Мікітавіч, н. у 1917, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў Мінску.
ПАТАПЧЫК.
САБЭЛА Софія Васільеўна, н. у 1927.
ХАЛУПКА Іван, мірны жыхар, спалены жывым.
ХАМЯНОК Вера, мірны жыхар, спалена жывой.
ХАМЯНОК Іван Аляксеевіч, н. у 1924, мірны жыхар, спалены жывым.
ХАМЯНОК Міхаіл Фёдаравіч, н. у 1929, мірны жыхар, спалены жывым.
ХАМЯНОК Надзея Фёдарауна, н. у 1924, мірны жыхар, спалена жывой.
ХАМЯНОК Соф’я Фёдараўна, н. у 1928, мірны жыхар, спалена жывой.
ХАМЯНОК Фёдар, мірны жыхар, спалены жывым.
ШЧЭЦЬКА Фёдар Фёдаравіч, мірны жыхар, спалены жывым.
445
1941 — 1945
4:1
А.Ф.Злобіч.
Дз.К.Злобіч.
ШЧЭЦЬКА Юрый Фёдаравіч, мірны жыхар, спалены жывым.
ВЁСКА ЦЭЛЬ
БАЯШКА Сцяпан Адамавіч, н. у 1916, партызан атрада імя Будзённага, загінуў у баі 2.5.1944, пахаваны ва ўрочышчы Баруслава.
3ЛОБІЧ Аляксандр Фёдаравіч, н. у 1925, партызан атрада «Перамога» брыгады «Полымя», загінуў у 1943, пахаваны ў в. Верхі.
ЗЛОБІЧ Васіль Аляксандравіч, н. у 1912, падпольшчык, арыштаваны ў лютым 1944, прапаў без вестак.
ЗЛОБІЧ Дзмітрый Кірылавіч, н. у 1913, партызан, расстраляны 29.4.1943.
ЛАЎРЫЦКІ Міхаіл Пятровіч, н. у 1927, партызан атрада «Слава» брыгады «Полымя», памёр ад ран у маі 1944, пахаваны ў в. Падкамень Мінскай вобласці.
ЛАЎРЭЦКІ Пётр Міхайлавіч, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
НЯВЕРАЎ Міхаіл Мікітавіч, н. у 1917, партызан атрада «Слава» брыгады «Полымя», загінуў у 1944, пахаваны ў Мінску.
РАМАНЧУК Анатоль Сямёнавіч, н. у 1928, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
СЛАБОДНІК Мікалай Сямёнавіч, н. у 1924, партызан атрада імя Будзённага, загінуў у баі
2.5.1944, пахаваны ва ўрочышчы Баруслава.
СВІСЛАЦКІ СЕЛЬСАВЕТ ВЁСКА БУДА
ІСКРЭНКА Сямён, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны 16.5.1941.
КАСПЯРОВІЧ Івап, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны 16.7.1941.
КЛІМАЎ Мікалай Лаўрэнцьевіч, н. у 1925, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 9.6.1944.
ВЁСКА ВУГЛАТА
ЗАБАЎСКІ Дзмітрый Сцяпанавіч, н. у 1880, мірны жыхар, расстраляны.
ЗАБАЎСКІ Уладзімір Лукіч, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
КАБЫЛЯНЕЦ Дзмітрый Рыгоравіч, партызан, загінуў пры выкананні баявога задания.
ШЭЎЧЫК Пётр Цімафееніч, н. у 1898, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
ВЁСКА ВЯЗЫЧЫН
АЛЯХНОВІЧ Васіль Іванавіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1944.
АЛЯХНОВІЧ Пётр Сідаравіч, н. у 1910, партызан, загінуў у 1943.
АЛЯХНОВІЧ Фёдар Сідаравіч, партызан, загінуў у 1944.
БАРАЗНА Антон Ільіч, н. у 1898, партызан, загінуў у 1943.
БАРАЗНА Дзмітрый Яфімавіч, н. у 1901, партызан, загінуў у 1945.
БАРАЗНА Зося Раманауна, н. у 1903, партызанка, загінулаў 1943.
БАРАЗНА Іван Антонавіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1944.
БАРАЗНА Іван Рыгоравіч, н. у 1923,партызан, загінуў у 1944.
БАРАЗНА Іван Яфімавіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1944.
БАРАЗНА Кірыл Яфімавіч, н. у 1908, партызан, загінуў пры выкананні баявога задания.
БАРАЗНА Любоў Ігнатаўна, н. у 1924, партызанская сувязная, загінула ў 1944.
БЕРАЗОЎСКІ Іван, н у 1910, партызан, загінуў у 1945.
БУРАК Міхаіл Міхайлавіч, н. у 1922, партызан, загінуў 22.5.1943.
БУРАК Пётр Мітрафанавіч, н. у 1922, партызан, загінуў у 1944.
БУРАК Рыгор Мітрафанавіч, н. у 1913, партызан, загінуў 14.9.1943.
ЗАБАЎСКАЯ Марфа, расстраляна ў 1944.
КАРПЕНКА Афанасій Рыгоравіч, н. у 1901, партызан, загінуў у 1941.
КРЫСКОВІЧ Аляксей Аляксеевіч, н. у 1912, партызан, загінуў у 1944.
446
Загінуўшыя партызаны, падполыпчыкі, мірныя жыхары
КРЫСКОВІЧ Надзея Іванаўна, н. у 1905, партызанка, загінулаў 1944.
КСЕНАФОНДАЎ Пётр, н. у 1923, партызан, загінуў у 1942.
МЕЛЬНІКАЎ Мікалай, н у 1918, партызан, загінуў у 1942.
САМСОНІК Анастасія Фёдараўна, н. у 1900, партызанка, загінула ў 1943.
САМСОНІК Ніна Пятроўна, н. у 1922, партызака, загінулаў 1943.
ВЁСКА ГАЛЫНКА
‘БАДЗІН Міхаіл Яўстаф’евіч, н. у 1924, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 28.10.1943, пахаваны на тэрыторыі Каменіцкага сельсавета.
ГУСЦЕНАК Міхаіл Сцяпанавіч, партызан, загінуў 16.9.1943.
МІХЕЦЬКА Ульфа, н. у 1907, мірны жыхар, расстраляна 20.2.1944.
НАВІЦКІ Рыгор Барысавіч, партызан, загінуў пры выкананні баявога задания.
САВІН Даніла Іванавіч, партызан, прапаў без вестак 6.9.1943.
САВІН Яфім Іванавіч, партызан, загінуў у чэрвені 1944.
ТЫЛЕЦ Лізавета, н. у 1890, мірны жыхар, расстраляна 15.3.1943.
ВЁСКА КАРМА
ЗАЛІЎЧАНКА Мінай Герасімавіч.
КОЙПІШ Іван Навумавіч, н. у 1909, партызан
210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.5.1942, пахаваны ў в. Карма.
ВЁСКА КАССЁ
БАГДАНОВІЧ Лукер’я Т., н. у 1896, мірны жыхар, расстраляна 15.11.1943.
БАГДАНОВІЧ Уладзімір Л., н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны 29.9.1941.
ВАГА Іван Цімафеевіч, н. у 1922, партызан, загінуў 4.12.1942, пахаваны ў в. Лазовае.
ВАСЬКОВІЧ Уладзімір Сцяпанавіч, партызан, прапаў без вестак 11.1.1944.
ГРЫНЕВІЧ Ільф Захаравіч, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны карным атрадам 25.9.1941.
САЛАВЕЙ Мікалай Расонавіч, н. у 1898, мірны жыхар, забіты карным атрадам 25.9.1941.
САЛАВЕЙ Міхаіл Сцяпанавіч, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляны 25.9.1941.
ХАХЛОЎ Павел Венядзіктавіч, партызан, загінуў 17.7.1945.
ХАХЛОЎ Уладзімір Венім., н. у 1916, мірны жыхар, забіты 15.8.1941.
НЕВЯРОВІЧ Міхаіл Яфімавіч, н. у 1924, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай
партызанскай брыгады, загінуў 23.3.1943, пахаваны ў в. Асяродак.
ЦЯЦЕРЫН Адам Лявонавіч, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляны карным атрадам 25.9.1941.
ЦЯЦЕРЫН Ціхан Кірэевіч, н. у 1898, мірны жыхар, расстраляны карным атрадам 25.9.1941.
ШМАНСКІ Міхаіл Паўлавіч, н. у 1917, мірны жыхар, расстраляны 5.8.1941.
ВЁСКА КОПЧА
ВАСІЛЬЕВА Аляксандра Віктараўна, н. у 1907, мірны жыхар, расстраляна 15.9.1943.
ВЁСКА НАВАСЁЛКІ
ДОЎГІ Віктар Кірылавіч, партызан, загінуў у 1943.
САМСОНІК Вера Сцяпанаўна, н. у 1904, расстраляна.
САМСОНІК Іван Пятровіч, партызан, загінуў пры выкананні баявога задания.
САМСОНІК Любоў Пятроўна, расстраляна. САМСОНІК Мікалай Пятровіч, расстраляны. САМСОНІК Таццяна Пятроўна, расстраляна. САМСОНІК Уладзімір Пятровіч, расстраляны. УМЕЦКАЯ Вара Аляксандраўна, н. у 1922, партызанка, расстраляна.
ФУРС Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1918. ЧАРНЕЦКІ Пётр Рыгоравіч.
ВЁСКА СВІСЛАЧ
БОНДАР Дзмітрый Міхайлавіч, н. у 1913, загінуў 3.11.1943, пахаваны ў в. Чучча.
ДАЙНЭКА Пётр Мікалаевіч, н. у 1916, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 23.3.1944.
КІРДУН Рыгор, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны.
КУЗЬМЯНКОЎ Мікіта Іванавіч, н. у 1882, мірны жыхар, расстраляны.
ПЯТРУШЫН Прохар Захаравіч, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны.
САЛАЎЁЎ Іван Міхайлавіч, партызан, загінуў пры выкананні баявога задания.
СМОЛБСКІ Барыс, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны.
ВЁСКА СЛАБАДА
АНІШЧАНКА Арсеній Сцяпанавіч, н. у 1914, партызан, загінуў 28.3.1944.
ФАЛЬКОЎСКІ Іван, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляны.
ВЁСКА СТАЛЯРЫ
БАГДАНОВІЧ Міхаіл Сяргеевіч, партызан, загінуў 3.7.1942.
447
1941 — 1945
ВЁСКА ЧУЧЧА
БЯС1ІЕРСТАЎ Пётр Аляксеевіч, н. у 1914, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 7.10.1942, пахаваны ў в. Чучча.
ГЕРАСІМОВІЧ Васіль Захаравіч, н. у 1908, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.11.1942, пахаваны ў в. Чучча.
ГЕРАСІМОВІЧ Міхаіл Сцяпанавіч, партызан, загінуў 24.4.1944.
ГРЫШАНОВІЧ Васіль Фёдаравіч, партызан, загінуў 24.4.1944.
ЗІНАВЕНКА Аляксандр В., н. у 1885, мірны жыхар, расстраляны 10.9.1943.
ЗІНАВЕНКА Уладзімір А., н. у 1928, мірны жыхар, расстраляны 27.7.1944.
КАЗЛОЎ Дзмітрый Сідаравіч, н. у 1887, мірны жыхар, памёр у канцлагеры 20.9.1942.
КАЗЛОЎ Павел Сідаравіч, н. у 1896, мірны жыхар, памёр у канцлагеры 20.9.1942.
КЛІМОВІЧ Павел Мікалаевіч, н. у 1928, мірны жыхар, расстраляны 27.7.1944.
МАЛІНОЎСКІ Аляксей Уладзіміравіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны 6.4.1944.
МАЛІНОЎСКІ Павел Міхайлавіч, н. у 1909, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 21.2.1944, пахаваны ў в. Палядкі.
МІХНЕВІЧ Канстанцін, н. у 1928, мірны жыхар, расстраляны 27.7.1944.
ЮРКАВЕЦ Васіль Антонавіч, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляны ў канцлагеры 20.9.1942.
ЮРКАВЕЦ Іван Антонавіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў Германіі 20.9.1942.
ЮРКАВЕЦ Мікалай Апанасавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны 27.7.1944.
ЮРКАВЕЦ Павел Сямёнавіч, партызан, загінуў
28.6.1944.
ВЁСКА ШЭЙПІЧЫ
БАГДАНОВІЧ Алена Сцяпанаўна, н. у 1870, мірны жыхар, расстраляна.
БАГДАНОВІЧ Аляксандр Цімафеевіч, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляны.
БАГДАНОВІЧ Васіль Іванавіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны.
БАГДАНОВІЧ Васіль Мікалаевіч, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляны.
БАГДАНОВІЧ Ганна Сцяпанаўна, н. у 1874, мірны жыхар, расстраляна.
БАГДАНОВІЧ Іван Мацвеевіч, н. у 1876, мірны жыхар, расстраляны.
БАГДАНОВІЧ Іван Рыгоравіч, н. у 1884, мірны жыхар, расстраляны.
БАГДАНОВІЧ Мацвей, н. у 1881, мірны жыхар, расстраляны.
БАГДАНОВІЧ Міхаіл Васільевіч, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляны.
БАГДАНОВІЧ Пелагея Сцяпанаўна, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляна.
БАГДАНОВІЧ Якаў Мікалаевіч, н. у 1901, мірны жыхар, расстраляны.
БАГДАНОВІЧ Яўген Кузьміч, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны.
БАКУН Іван Міхайлавіч, н. у 1923, партызан, загінуў 28.1.1944.
БУРАК Аляксандр Несцеравіч, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны.
БУРАК Іван Пятровіч, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляны.
БУРАК Марыя Мікалаеўна, мірны жыхар, расстраляна.
БУРАК Мікалай Цімафеевіч, н. у 1922, мірны жыхар, расстраляны.
ДАШУКЕВІЧ Пётр Сямёнавіч, н. у 1904, партызан, загінуў 12.4.1944, пахаваны ў в. Шэйпічы.
КАБЫЛЯНЕЦ Якаў Ільіч, н. у 1886, мірны жыхар, расстраляны.
ЕШІГГ Наталля, н. у 1895, мірны жыхар, расстраляна.
НІШТПётр Фёдаравіч, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляны.
САЎКО Мікалай Гаўрылавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.
ФЯСЬКО Фёдар Сцяпанавіч, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляны.
РАБОЧЫ ПАСЁЛАК ТАТАРКА
БРЫКАЛЬСКІ Ігнат Валянцінавіч, н. у 1913, партызан, загінуў 24.4.1942.
ДОЛГ! Сяргей Захаравіч, н. у 1910, партызан, загінуў у 1943 у Бабруйскім канцлагеры.
ЛЁЛЯ Мікалай Сяргеевіч, н. у 1922, вывезены ў 1943 у Германію.
ХАЙКІН Анатоль Мацвеевіч, н. у 1937, расстраляны ў Бабруйску ў 1941.
ХАЙКІНА Вера Ісакаўна, н. у 1916, расстраляна ў Бабруйску ў ліпені 1941.
ХАЙКІНА Зінаіда Мацвееўна, н. у 1938, расстраляна ў Бабруйску ў 1941.
ЧАРОПКА Пётр Акімавіч, н. у 1898, партызан
211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 15.5.1944, пахаваны ў р.п. Градзянка.
ЧАРОПКА Платон Ігнатавіч, н. у 1901, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 10.5.1944, пахаваны ў в. Брыцалавічы.
РАБОЧЫ ПАСЁЛАК ЯЛІЗАВА
АДАМОВІЧ Казімір Мікалаевіч, н. у 1911, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 9.3.1942.
448
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
АЛЕКСАНДРОВІЧ Георгій Канстанцінавіч,
партызан.
АЛЕШЫН Аляксей Сцяпанавіч, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
АЛЕШЫН Леанід Сямёнавіч, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
АРЭШКІН Васіль Рыгоравіч, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
АРЭШКІН Іван Рыгоравіч, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
АРЭШКІН Сяргей Рыгоравіч, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
АЎДЗЕЕВІЧ Іосіф Францавіч, н. у 1913, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
АЎДЗЕЕВІЧ Уладзімір Францавіч, н. у 1914, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
АЎДЗЕЕВІЧ Франц Іванавіч, н. у 1888, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
БАБАК Сцяпан, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
БАБКОЎ Сямён Рыгоравіч, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
БАГДАНОВІЧ Іван Мацвеевіч, н. у 1876, расстраляны ў 1944.
БАЛЮК Макар Самуілавіч, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
БАХМАТОВІЧ Віктар, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
БЕРАЗІНСКІ Даланцій, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
БЕРАЗІНСКІ Іосіф, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
БРЫКАЛЬСКАЯ Феадосія Францаўна, н. у 1888, расстраляна ў 1942.
БРЫКАЛЬСКІ Ігнат Валянцінавіч, н. у 1913, партызан 215га атрада імя Леніна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 24.4.1942, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.
БРЫКАЛЬСКІ Іосіф Валянцінавіч, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
БРЫКАЛЬСКІ Яўген Валянцінавіч, н. у 1894, расстраляны ў 1944, пахаваны ў Бярэзінскім рне.
БУРАКОЎСКІ Сяргей С., н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
ВАЙЦЯХОЎСКІ Іван, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ВАЛКОВІЧ Мікалай Ягоравіч, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ВЯСЁЛАЯ Надзея Фёдараўна, н. у 1912, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1944.
ВІШТАЛЬ Дамінік Антонавіч, н. у 1908, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ВОЙНІЧ Іван Іванавіч, н. у 1903, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ГАРАЎСКІ Іосіф Францавіч, н. у 1883, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ГАРАЎСКІ Міхаіл Іосіфавіч, н. у 1930, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ГЕРАСІМОВІЧ Васіль Захаравіч, партызан
211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1944.
ГЛАДКОЎ Аляксей Сцяпанавіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ГУСЕЎ Пракопій Цімафеевіч, н. у 1903, партызан, загінуў у 1944.
ДЖЫВОЎСКІ Пётр Аляксандравіч, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ДЗЕМІШКЕВІЧ Іван Міхайлавіч, н. у 1907, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ДОЎГАЛЬ Антон, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ЖВЕРБЛЮС Іосіф М., расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ЖВЕРБЛЮС Мартын Станіслававіч, н. у 1900, расстраляны ў 1941.
ЖЛОБІЧ, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ЖЫЖНЕЎСКІ Станіслаў Антонавіч, н. у 1884, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
ЗАБАРОНАК Аляксандр Вікенцьевіч, партызан, загінуў у 1943.
ЗАБАРОНАК Пётр Вікенцьевіч, н. у 1921, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 12.1.1943.
ЗАВАДЗІНСКІ Уладзімір Станіслававіч, н. у 1923, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 30.8.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
ЗУЕЎ Сцяпан, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ІВАНКЕВІЧ Уладзімір Станіслававіч, н. у 1916, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 25.10.1943.
ІЗОТ Мікалай Андрэевіч, н. у 1910, партызан
211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 28.7.1943.
КАЗЛОЎ Іван Мацвеевіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
КАЗЛОЎ Міхаіл, мірны жыхар, загінуў.
КАЗЛОЎСКІ Іван Аляксандравіч, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Ялізава.
КАЗЛОЎСКІ Уладзімір Фёдаравіч, н. у 1916, партызан 215га атрада імя Леніна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 11.2.1944, пахаваны ў в. Лазовае.
КАР АПН Андрэй, н. у 1925, партызан, загінуў у
1943.
КАРАЛЁЎ Міхаіл Антонавіч, н. у 1904, расстраляны ў 1944.
КАРПАЧОЎ Фёдар Уласавіч, н. у 1901, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
КАСЮК Васіль Іванавіч, н. у 1909, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 6.1.1943, пахаваны ў в. Каменічы.
449
1941 1945
А.І.Кульваноўскі. Э.В.Маслоўскі.
КЕПЛІН Мікалай Фёдаравіч, н. у 1941, расстраляны ў 1944.
КОК Рыгор Клаўдзіевіч, н. у 1924, партызан, загінуў у 1943.
КРАСЬКО Аляксандр Максімавіч, н. у 1930, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
КРАСЬКО Вольга Максімаўна, н. у 1943, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Вяззе.
КРАСЬКО Ларыса Максімаўна, н. у 1942, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Вяззе.
КРАСЬКО Максім Піліпавіч, н. у 1892, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Вяззе.
КРАСЬКО Марыя Сцяпанаўна, н. у 1902, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Вяззе.
КРАСНАДЗЕЛЬСКІ Уладзімір Аляксандравіч, н. у 1917, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў
29.10.1943, пахаваны ў в. Уборак.
КРЫВАНОСАЎ В. , расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
КУЗЬМІН Аляксей Іванавіч, н. у 1906, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
КУЗЬМІНА Ніна Сцяпанаўна, расстраляна ў 1944, пахавана ў р.п. Ялізава.
КУЛЬВАНОЎСКІ Антон Іосіфавіч, н. у 1911, партызан, загінуў у 1943.
КУШЧАНКА Міхаіл Дзмітрыевіч, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ЛЕШЧАНКА Васіль Дзмітрыевіч, н. у 1923, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.12.1943.
ЛІНЕВІЧ Сцепаніда Іванаўна, н. у 1902, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1944.
ЛІСОЎСКІ Адам Аляксандравіч, н. у 1910, мірны жыхар, забіты ў 1943.
ЛОЙКА Станіслаў Ігнатавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1943.
МАЗУРА Мікалай Паўлавіч, н. у 1891, расстраляны ў 1943, пахаваны ў р.п. Ялізава.
МАЙХРОВІЧ Казімір Казіміравіч, н. у 1924, партызан, загінуў у маі 1944, пахаваны ў Клічаўскім раёне.
МАЙХРОВІЧ Марыя Францаўна, н. у 1897, расстраляна ў 1944, пахавана ў р.п. Ялізава.
МАЙХРОВІЧ Станіслаў Аляксандравіч, н. у 1897, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
МАЛІНОЎСКІ Гаўрыла Андрэевіч, н. у 1909, павешаны ў 1943.
МАСЛОЎСКІ Эдуард Вікенцьевіч, н. у 1923, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 27.7.1942.
МАЦВЯЁНАК Лукаш Кузьміч, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
МІХАЙЛОЎСКАЯ Анастасія П., н. у 1908, мірны жыхар, расстраляна ў 1944.
ПАЛАВЕЦ Алена Яўгенаўна, н. у 1922, расстраляна ў 1944, пахавана ў Бярэзінскім раёне.
ПАЛЯШЧУК Антон Раманавіч, н. у 1901, расстраляны ў 1944.
ПАНКОЎ Аляксандр Паўлавіч, н. у 1910, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 26.11.1943, пахаваны ў в. Макаўе.
ПАЎЛОВІЧ Алена Станіславаўна, н. у 1928, навучэнка, расстраляна ў 1941.
ПАЎЛОВІЧ Софія Станіславаўна, н. у 1935, навучэнка, расстраляна ў 1944.
ПАЧАКАЕЎ Яфрэм Мікалаевіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ПЕТРУШКЕВІЧ Вольга, расстраляна ў 1944, пахавана ў р.п. Ялізава.
ПУШ Антон Іванавіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
ПЧОЛКІН Пётр Філатавіч, расстраляны ў 1943.
ПЯЧОНКА Сяргей Мацвеевіч, н. у 1912, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 3.11.1943, пахаваны ў в. Лазовае.
РАЖКОВА Валянціна Савельеўна, н. у 1940, расстраляна ў 1944.
РАЖКОЎ Іван Савельевіч, н. у 1930, навучэнец, расстраляны ў 1944.
РАКОВІЧ Кірыл Аляксеевіч, н. у 1898, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 23.12.1943.
САВІЦКАЯ Марыя Казіміраўна, расстраляна ў 1944, пахавана ў р.п. Ялізава.
САЛАЎЁВА Вольга Антонаўна, расстраляна > 1943, пахавана ў р.п. Ялізава.
САНЬКО Мікалай, н. у 1914, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
САЎКО Уладзімір Сцяпанавіч, н. у 1907, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
СВІНЦІЦКІ Браніслаў Ігнатавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
СВІНЦІЦКІ Фелікс Пятровіч, н. у 1892, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
СІВЕЦ Раман Арцёмавіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.
450
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
СІНЧЫЛІН Лазар Раманавіч, н. у 1910, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, забіты 17.4.1944.
СІНЧЫЛІН Фёдар Раманавіч, н. у 1918, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 21.6.1942.
СЛАЕЎСКІ Іван Ігнатавіч, н. у 1921, партызан, загінуў у 1944.
СМАРГУН Васіль Якаўлевіч, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
ТЭЛІНГ Яўгенія Аўгустаўна, н. у 1902, расстраляна ў 1944, пахавана ў р.п. Ялізава.
УМЕЦКІ Антон Іванавіч, н. у 1909, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
УМЕЦКІ Віктар Антонавіч, н. у 1941, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
УМІНСКІ
ФАДЗЕЕНКА Анастасія Мікалаеўна, н. у 1914, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1944.
ФАДЗЕЕНКА Рыгор Нічыпаравіч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ФАДЗЕЕНКА Рыгор Рыгоравіч, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ФІЛАТАЎ Іван Васільевіч, партызан, загінуў у
1944.
ФІЛІПОВІЧ Ганна Майсееўна, н. у 1877, хатняя гаспадыня, расстраляна ў 1944.
ФУРМАН Віктар Іосіфавіч, партызан, загінуў у 1944.
ЦАРКОЎ Іван Рыгоравіч, расстраляны ў 1944, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ЧАПЯЛКІНАЎ Аляксандр, н у 1890, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
ШАЛАМІДА Аляксандр Міронавіч, н. у 1910, партызан, загінуў у 1943.
ШАХАВЕЦ Фёдар Пятровіч, н. у 1902, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ШТОЛЬБЕРТ Павел Кірылавіч, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ШЫДЛОЎСКІ Аляксандр, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ШЫШКАВЕЦ Сігізмунд Іосіфавіч, н. у 1911, расстраляны ў 1944.
ШЫШКАВЕЦ Сігізмунд Сігізмундавіч, н. у 1908, расстраляны ў 1944.
ШЭЙКА Ніля Ільінічна, н. у 1927, навучэнка, расстраляна ў 1944.
ЮРКАВЕЦ Іван Антонавіч, расстраляны ў 1943.
ЮРКАВЕЦ Іван Іванавіч, н. у 1924, расстраляны ў 1943.
ЮРКЕВІЧ Алесь Аляксандравіч, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
ЮХНЕВІЧ Іван, расстраляны ў 1941, пахаваны ўр.п. Ялізава.
ЮХНЕВІЧ Станіслаў, н. у 1891, мірны жыхар, расстраляны ў 1944.
ЯНДУЛЬСКІ Станіслаў Іосіфавіч, н. у 1923, партызан, загінуў 25.6.1942, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ЯНДУЛЬСКІ Станіслаў Лявонцьевіч, н. у 1906, расстраляны ў 1941, пахаваны ў р.п. Ялізава.
ЯСЕНСКІ СЕЛЬСАВЕТ ВЁСКА АСЯРОДАК
АБАДОЎСКІ Іван Іванавіч, н. у 1910, партызан, загінуў 27.10.1943.
АТРАШКЕВІЧ Канстанцін Пятровіч, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
БАКУН Мікалай Кузьміч, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
БАРАЗНА Міхаіл Мінавіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
БАРЫСЁНАК Барыс Іванавіч, н. у 1905, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 12.4.1944 пры выкананні баявога задания.
ГЕРАСІМОВІЧ Антон Мікалаевіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ГЕРАСІМОВІЧ Уладзімір Іванавіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ГЕРАСІМОВІЧ Цімафей Іванавіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны 5.7.1941.
ДРОЗД Іосіф Данілавіч, н. у 1918, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ДРОЗД Міхаіл Данілавіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
КАЗЛОВА Надзея Дзмітрыеўна, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляна ў 1941.
КАЗЛОЎ Дзмітрый Міронавіч, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
НАВІЦКАЯ Агаф’я Арцёмаўна, н. у 1884, мірны жыхар, расстраляна 9.2.1942.
НАВІЦКІ Міхаіл Арцёмавіч, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
НАЗАРОВІЧ Пётр Васільевіч, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны 15.10.1943.
451
1941 1945
Дз.М.Казлоў.
НАЗАРОВІЧ Тарас Мікалаевіч, н. у 1898, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
САВІН Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны ў 1942.
САВІН Антон Іванавіч, н. у 1916, мірны жыхар, расстраляны 7.2.1942.
САВІН Аркадзь Іосіфавіч, н. у 1935, мірны жыхар, расстраляны 9.2.1942.
САВІН Віктар Іванавіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны 29.9.1943.
САВІН Іван Ануфрыевіч, н. у 1911, мірны жыхар, расстраляны 15.7.1941.
САВІН Іван Іосіфавіч, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны 9.2.1942.
САВІН Іван Уладзіміравіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны 5.7.1942.
САВІН Міхаіл Іванавіч, н. у 1918, мірны жыхар, расстраляны 12.5.1942.
САВІН Сямён Іосіфавіч, н. у 1937, мірны жыхар, расстраляны 9.2.1942.
САВІН Сямён Фёдаравіч, н. у 1913, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 15.8.1943.
САВІН Уладзімір Рыгоравіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны 5.7.1941.
САВІНА Сцепаніда Ануфрыеўна, н. у 1898, мірны жыхар, расстраляна 9.2.1942.
САВІНА Таццяна Ануфрыеўна, н. у 1898, мірны жыхар, расстраляна 9.2.1942.
СІДАРОВІЧ Васіль Якаўлевіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны 5.7.1941.
СУРАВЕЦ Вольга Апанасаўна, н. у 1901, мірны жыхар, расстраляна 9.2.1942.
СУРАВЕЦ Павел Рыгоравіч, н. у 1911, партызан, прапаў без вестак.
СУРАВЕЦ Фёдар Ісакавіч, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны 15.10.1943.
СЫРЭЦ Кузьма Сяргеевіч, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны 5.7.1941.
ЮРКАВЕЦ Аляксандра, н. у 1915, мірны жыхар, расстраляна 9.2.1942.
ЮРКАВЕЦ Арцём Якаўлевіч, н. у 1900, мірны
жыхар, загінуў пры перастрэлцы ў 1942, пахаваны ў
в. Асяродак.
ЮРКАВЕЦ Емяльян Ігпатавіч, н. у 1880, мірны жыхар, расстраляны 9.2.1942.
ЮРКАВЕЦ Рыгор Емяльянавіч, н. у 1911, мірны жыхар, расстраляны 12.5.1942.
ЮРКАВЕЦ Фёдар Емяльянавіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны 12.5.1942.
ВЁСКА ЖУРАВЕЦ
КУРЫЛЬЧЫК Пётр Апанасавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны.
ЛЁЛЯ Аляксандр Якаўлевіч, мірны жыхар, расстраляны.
ЛЁЛЯ Ніна Сцяпанаўна, н. у 1932, мірны жыхар, расстраляна.
ЛЁЛЯ Сцяпан Сямёнавіч, н. у 1896, мірны жыхар, расстраляны.
НІЦКІ Павел Якаўлевіч, мірны жыхар, расстраляны.
ПІНЧУК Мікалай Васільевіч, мірны жыхар, расстраляны.
РАМАШКА Іосіф Аляксандравіч, н. у 1895, мірны жыхар, расстраляны.
СІДАРОВІЧ Алена Барысаўна, н. у 1899, мірны жыхар, расстраляна.
СІДАРОВІЧ Алена Іванаўна, н. у 1934, мірны жыхар, расстраляна.
СІДАРОВІЧ Іван Рыгоравіч, н. у 1896, мірны жыхар, расстраляны.
СІДАРОВІЧ Мацвей Якаўлевіч, мірны жыхар, расстраляны.
СІДАРОВІЧ Цімафей Яфімавіч, мірны жыхар, расстраляны.
ЧАРНЯЎСКІ Міхаіл Сямёнавіч, н. у 1886, мірны жыхар, расстраляны.
ВЁСКА ЗАЕЛБНІК
БАКУН Іван Рыгоравіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
БАКУН Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1908, партызан
214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 9.2.1944, пахаваны ў в. Асяродак.
ЗАБАЎСКІ Мікалай Іванавіч, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
КАЗЛОУ Уладзімір Кузьміч, н. у 1915, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
КЛІМОВІЧ Алена Іванаўна, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляна ў 1941.
КЛІМОВІЧ Васіль Трафімавіч, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
КЛІМОВІЧ Іван Мартынавіч, н. у 1918, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у 1943.
КЛІМОВІЧ Міна Мартьшавіч, н. у 1916, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай
452
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
партызанскай брыгады, загінуў 8.2.1943, пахаваны ў
в. Чучча.
МІРАНОВІЧ Надзея Іванаўна, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляна ў 1941.
НАЗАРОВІЧ Мікалай Іванавіч, н. у 1915, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ПАТАПЕЙКА Павел Мартынавіч, н. у 1892, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ПАТАПЕЙКА Уладзімір Паўлавіч, н. у 1923, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 8.2.1943, пахаваны ў в. Няччо.
РАБЦАЎ Макар Арыстархавіч, н. у 1905, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
САВІН Кузьма Лук’янавіч, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
САВІН Мікалай Максімавіч, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
САВІН Павел Сцяпанавіч, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
САВІН Уладзімір Барысавіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
СУРАВЕЦ Аляксандра Мацвееўна, н. у 1928, мірны жыхар, расстраляна ў 1941.
СУРАВЕЦ Ганна Мацвееўна, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляна ў 1941.
СУРАВЕЦ Іван Паўлавіч, н. у 1924, партызан
211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 8.3.1943, пахаваны ў
в. Асяродак.
СУРАВЕЦ Мікалай Адамавіч, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
СУРАВЕЦ Павел Іосіфавіч, н. у 1918, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
СУРАВЕЦ Павел Мацвеевіч, н. у 1930, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
СУРАВЕЦ Пётр Сяргеевіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
СУРАВЕЦ Якаў Кандратавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ХАМІЦЭВІЧ Андрэй Рыгоравіч, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ЮРКАВЕЦ Іван Андрэевіч, н. у 1922, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ЮРКАВЕЦ Уладзімір Якаўлевіч, н. у 1911, мірны жыхар, расстраляны ў 1941.
ВЁСКА ЗАЛЕССЕ
ГАЛКО Фёдар Сяргеевіч, н. у 1926, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
ГАРБАЦЭВІЧ Соф’я Паўлаўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстралянаў 1941, пахаванаўв. Ясень.
ГАРБАЦЭВІЧ Сынклета Маркаўна, н. у 1914, мірны жыхар, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Ясень.
КАСПЯРОВІЧ Адам Антонавіч, н. у 1908, мірны жыхар, забіты ў 1941, пахаваны ў в. Залессе.
КАСПЯРОВІЧ Адась Казіміравіч, н. у 1914,
мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
КАСПЯРОВІЧ Ігнат Казіміравіч, н. у 1907, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
КАСПЯРОВІЧ Ядвіга Адамаўна, н. у 1937, мірны жыхар, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Залессе.
ЛУБІНСКІ Пётр Антонавіч, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
ЛУБІНСКІ Станіслаў Антонавіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
ПАРХОМЧЫК Аркадзь Парфенавіч, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
РАКОВІЧ Васіль Кузьміч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
ТАМІЛОВІЧ Фёдар, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Залессе.
ХОЛАД Аляксей Мацвеевіч, н. у 1920, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 20.10.1943, пахаваны паміж вёскамі Казімірава і Яноўка.
ШЫЧКО Аляксандр Тамашавіч, н. у 1925, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
ШЫЧКО Мацвей Тамашавіч, н. у 1923, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
ШЫЧКО Тамаш, н. у 1887, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
ВЁСКА МАТАВІЛА
КУРЫЛЬЧЫК Любоў Сямёнаўна, н. у 1925, партызанка 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінула 12.11.1943.
САВІНА Марыя Барысаўна, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляна ў 1943.
ВЁСКА РАЖНЕТАВА
АНДРЫЕВІЧ Мікіта Майсеевіч, н. у 1870, мірны жыхар, расстраляны.
БАРТАШЭВІЧ Ніна Піліпаўна, н. у 1915, мірны жыхар, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Ясень.
ГАЛКО Павел Акімавіч, н. у 1908, мірны жыхар, расстраляны.
ГАЛКО Фёдар Сяргеевіч, н. у 1926, мірны жыхар, расстраляны.
ДУБІНЧЫК Аляксандр Барысавіч, н. у 1904, партызан.
КЕДЗІЧ Міхаіл Іванавіч, н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны.
КЕДЗІЧ Стася Васільеўна, н. у 1939, мірны жыхар, расстраляна.
РАКОВІЧ Анастасія Макараўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Ясень.
СЛАВІНСКАЯ Надзея Іванаўна, н. у 1910, мірны жыхар, расстраляна ў 1941, пахавана ў в. Ясень.
СЯЛІЦКІ Альфрэд Паўлавіч, н. у 1924, партызан 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 29.4.1942, пахаваны ў в. Ражнетава.
453
1941 1945
І.Рамашка. Міхаіл Аляксандравіч
Сідаровіч.
СЯЛІЦКІ Павел Адамавіч, н. у 1902, мірны жыхар, расстраляны ў 1941, пахаваны ў в. Ясень.
ВЁСКА ТАТАРКАВІЧЫ
БАРЫСЁНАК Лізавета, н. у 1894, мірны жыхар, расстраляна 5.3.1943.
БАРЫСЁНАК Мікалай, н. у 1927, мірны жыхар, расстраляны 5.3.1943.
БАРЫСЁНАК Надзея Пятроўна, н. у 1918, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Татаркавічы.
БУСАР Пётр Аляксандравіч, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Татаркавічы.
ВАЛЕНЧЫЦ Канстанцін, н. у 1911, мірны жыхар, расстраляны карным атрадам 5.3.1943.
ВАЛЕНЧЫЦ Уладзімір Міхайлавіч, н. у 1890, мірны жыхар, расстраляны ў 1944, пахаваны ў в. Татаркавічы.
ГАЛАВАЧ Канстанцін Севасцьянавіч, н. у 1911, партызан 214га атрада імя Калініна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 31.8.1943, пахаваны ва ўрочышчы Грабаўскі лес.
ДАШУК Міхаіл Іванавіч, н. у 1901, мірны жыхар, расстраляны ў 1944, пахаваны ў в. Татаркавічы.
ДАШУК Пётр Рыгоравіч, н. у 1917, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў Чэрвеньскім рне.
МІРАНОВІЧ Анастасія, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны ў канцлагеры 26.6.1944.
МІРАНОВІЧ Васіль, мірны жыхар, забіты.
МІРАНОВІЧ Мікалай, н. у 1899, мірны жыхар, расстраляны за сувязь з партызанамі 5.3.1943.
МІРАНОВІЧ Піліп Лаўрэнцьевіч, н. у 1911, мірны жыхар, расстраляны 5.3.1943.
ПІКУЛА Канстанцін Калінавіч, н. у 1922, партызан.
ПІКУЛА Мікалай Рыгоравіч, н. у 1911, партызан, загінуў у Заходняй Беларусі ў 1944.
ПЯШКО Міхаіл Сцяпанавіч, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны карным атрадам 5.3.1943.
ПЯШКОЎ Мікалай Рыгоравіч, н. у 1911, партызан, загінуў у час блакады ў 1943, пахаваны ў Чэрвеньскім рне.
РЫЖКЕВІЧ Іван Барысавіч, н. у 1924, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў Чэрвеньскім рне.
РЫШКЕВІЧ Мікалай, н. у 1909, мірны жыхар, расстраляны карным атрадам 5.3.1943.
СУРАВЕЦ Анастасія Архіпаўна, н. у 1904, мірны жыхар, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Татаркавічы.
СУРАВЕЦ Барыс, н. у 1941, мірны жыхар, расстраляны 5.3.1943.
ЧАРНЯЎСКАЯ Марыя Яфімаўна, н. у 1912, мірны жыхар, павешана 15.2.1943, пахавана ў в. Татаркавічы.
ЧАРНЯЎСКІ Васіль Яр., н. у 1912, мірны жыхар, расстраляны 5.3.1943.
ВЁСКА ЯСЕНЬ
АЛЫІІАНІК Сцяпан Адамавіч, мірны жыхар, расстраляны 13.2.1943, пахаваны ў в. Ясень.
БРЭЦКІ Іван, мірны жыхар, расстраляны
12.2.1943, пахаваны ў в. Ясень.
ЖДАНОВІЧ Андрэй Іванавіч, н. у 1923, партызан, загінуў, пахаваны ў р.п. Татарка.
ЖДАНОВІЧ Ніна Уладзіміраўна, н. у 1923, партызанка 210га атрада імя Сталіна 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінула 17.7.1943, пахавана ў в. Кассё.
КОВАЛЬ Міхаіл Аронавіч, н. у 1913, партызан.
КРАЎЧАНКА Міхаіл Арцёмавіч, мірны жыхар, расстраляны 12.2.1943, пахаваны ў в. Ясень.
КУРЫЛЬЧЫК Пётр Афанасьевіч, партызан
209га атрада 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, расстраляны ў 1944, пахаваны ў в. Трасцянец.
КУРЫЛЬЧЫК Уладзімір Сямёнавіч, н. у 1914, партызан 211га атрада імя Ракасоўскага 1й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 26.8.1943, пахаваны каля в. Лазовае.
ЛЁЛІНА Варвара Сямёнаўна, н. у 1922, партызанка, загінула ў 1943.
РАМАШКА Іосіф, мірны жыхар, пахаваны ў в. Ясень.
САСІМ Міхаіл Іванавіч, мірны жыхар, павешаны 15.2.1943, пахаваны ў в. Ясень.
СІДАРОВІЧ Іван Фёдаравіч, мірны жыхар, расстраляны 13.1.1943, пахаваны ў в. Ясень.
СІДАРОВІЧ Мікалай Афанасьевіч, н. у 1917, партызан, прапаў без вестак.
СІДАРОВІЧ Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1917, мірны жыхар, расстраляны.
СІДАРОВІЧ Сцяпан Рыгоравіч, мірны жыхар, расстраляны 12.2.1943, пахаваны ў в. Ясень.
СІДАРОВІЧ Уладзімір Адамавіч, мірны жыхар, расстраляны 13.2.1943, пахаваны ў в. Ясень.
СЯМКО Вольга Якубаўна, мірны жыхар, павешана 15.2.1943, пахавана ў в. Ясень.
454
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
СЯМКО Кацярына Усцінаўна, мірны жыхар, павешана 15.2,1943, пахавана ў в. Ясень.
ТАНКОВІЧ Мікалай, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Ясень.
ТРЫБУШЭЎСКІ Сцяпан, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Ясень.
ХРОП Іван, мірны жыхар, расстраляны
12.2.1943, пахаваны ў в. Ясень.
ЧАРНЯЎСКІ Мікалай Парфенавіч, мірны жыхар, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Ясень.
ЧЫГУНАЧНАЯ СТАНЦЫЯ ЯСЕНЬ
ДЫШЛЕВІЧ Аляксей Васільевіч, н. у 1906, расстраляны ў 1943, пахаваны на ст. Ясень.
ДЫШЛЕВІЧ Васіль, н у 1885, мірны жыхар, расстраляны.
КАЗЛОЎ Георгій Сцяпанавіч, н. у 1925, расстраляны ў чэрвені 1941, пахаваны на ст. Ясень.
СІНЯКОВА Кацярына, н. у 1900, мірны жыхар, расстраляна.
СІНЯКОЎ Васіль, н у 1890, мірны жыхар, расстраляны.
СІНЯКОЎ Міхаіл Васільевіч, н. у 1924, мірны жыхар, расстраляны ўчэрвені 1941, пахаваны на ст. Ясень.
ФІЛІПЧЫК Павел Сямёнавіч, н. у 1906, мірны жыхар, расстраляны 29.7.1941, пахаваны на ст. Ясень.
ЧАРНЯЎСКІ Мікалай Аляксеевіч, н. у 1903, мірны жыхар, расстраляны.
Партызаны і падпольшчыкі — ураджэнцы іншых раёнаў і абласцей, якія загінулі і пахаваны на тэрыторыі Асіповіцкага раёна
АБРАМОВ Анатолий Иванович, р. в 1921, д. Вязки Платоновского рна Орловской обл., 214й партизанский отряд им. Калинина Осиповичского партизанского соединения, умер 26.5.1944 в р.п. Гродзянка.
АЛЕШКЕВИЧ Иван Иванович, р. в 1925, д. Новоселение Червеньского рна, 212й партизанский отряд им. Сумченко Осиповичского партизанского соединения, погиб 22.5.1944, д. Веселово.
АНДРИАНОВ Владимир Георгиевич, р. в 1911, ГаврилоПосадский рн Ивановской обл., 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 1.5.1944, д. Маковье.
АР АЛИН Павел Александрович, р. в 1919, партизанская бригада «За Родину» им. Флегонтова, погиб
11.3.1943, р.п. Гродзянка.
АХМЕДОВ Анашонкан Аталов, р. в 1920, г. Баку, 161я партизанская бригада им. Котовского, погиб в 1943, д. Тарасовичи.
БАБИЧ Николай Сергеевич, р. в 1924, д. Ляды Червеньского рна Минской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, подорвался на снаряде 1.4.1943, д. Маковье.
БАЛАХОНОВ Александр Гаврилович, р. в 1908,
г. Тайга, Осиповичское партизанское соединение, погиб 2.5.1942, д. Брицаловичи.
БЕЛОЛИПЕЦКИЙ Василий Михайлович, р. в 1922, г. Воронеж, подпольщик группы М.Лемеша, расстрелян в 1944, г. Осиповичи.
БЕРЕЖНЕВ Алексей Прохорович, р. в 1915, г. Столин Брестской обл., Осиповичское партизанское соединение, погиб 16.12.1943, д. Маковье.
БЕСПЕРЕСТОВ Петр Алексеевич, р. в 1914, д. Прилипок Лысогорского рна Тамбовской обл., 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 7.10.1942, ’д. Чучье.
БЛИНКОВ Владимир Дмитриевич, р. в 1917, г. Ташкент, подпольщик группы Г.Борозны, расстрелян в 1942.
БОБЫЛЕВА Антонина Ивановна, р. в 1918, партизанская бригада «За Родину» им. Флегонтова, погибла 11.3.1943, р.п. Гродзянка.
БОЦУН Дмитрий Данилович, р. в 1920, ст. Араблинское Западной ж.д., 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 3.6.1943, д. Химное.
БУГАЛЬСКИЙ Сигизмунд Станиславович, р. в 1912, д. Лодь, Польша, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб в 1943.
БУТИН Рафаэль Михайлович, р. в 1920, г. Киров, 1я Бобруйская партизанская бригада, погиб 5.4.1943.
БУРДИН Александр Иванович, р. в 1914, г. Ярославль, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб
18.8.1943, д. Вязовница.
ВАРИОНЧИК Константин Михайлович, р. в 1924, д. Снустик Пуховичского рна, 215й партизанский отряд им. Ленина Осиповичского партизанского соединения, убит 9.2.1944, ст. Татарка.
ГАНЗИН Иван Михайлович, р. в 1920, д. Глиевата Криворожского рна Днепропетровской обл., партизанский отряд им. Кирова 161й партизанской бригады им. Котовского, умер в июне 1944, д. Максимовка.
ГЛАДЧЕНКО Николай Федорович, р. в 1915, партизанская бригада «За Родину» им. Флегонтова, погиб 11.3.1943, р.п. Гродзянка.
ГЛУХОВ Алексей Тихонович, р. в 1921, Ростовская обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб
20.5.1944, д. Речки.
ГРИБКО Владимир Николаевич, р. в 1922, г. Червень, 213й партизанский отряд «За Советскую Белоруссию» Осиповичского партизанского соединения, погиб 4.3.1944 — взорвал себя гранатой, чтобы не сдаться живым врагу, д. Каменичи.
ГРЯЗНОВ Дмитрий Павлович, р. в 1921, Омская обл., 161я партизанская бригада им. Котовского, погиб в 1943, д. Тарасовичи.
455
1941 1945
ГУСТИНЮК Михаил Степанович, р. в 1922, д. Дудиничи Бобруйского рна, 214й партизанский отряд им. Калинина Осиповичского партизанского соединения, убит 10.6.1943, д. Прудок.
ДЕЩЕНЯ Константин Алексеевич, р. в 1912, д. Колюга Глусского рна, Осиповичское партизанское соединение, погиб 5.2.1943, д. Выболотье.
ДМИТРИЕВ Борис Михайлович, р. в 1924, г. Москва, 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб
23.2.1944, д. Каменичи.
ДМИТРИЕВ Николай Петрович, р. в 1922, г. Сергов Луганской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 2.7.1944, д. Дуброва.
ДОВНАРЬ Иван Антонович, р. в 1907, г. Смоленск, 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб
1.11.1943, д. Брицаловичи.
ДОМРУЧЕВ Николай Матвеевич, р. в 1912, д. Зайцево Марийской АССР, 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 26.9.1942, д. Маковье.
ДУДАЛЬ Григорий Илларионович, р. в 1910, д. Савичи Бобруйского рна, 1я Бобруйская партизанская бригада, погиб 2.10.1943, д. Дубровка.
ЕРЕМИН Александр Павлович, р. в 1915, г. Дзержинск Горьковской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 19.12.1943.
ЗАВОДИНСКИЙ Владимир Станиславович, р. в 1923, г. Лодь, Польша, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, подорвался на мине 30.8.1943, д. Маковье.
ЗЕНОВИЧ Григорий Харитонович, р. в 1918, д. Барбарова Бобруйского рна, 214й партизанский отряд им. Калинина Осиповичского партизанского соединения, погиб 30.9.1943 при исполнении служебных обязанностей.
ЗМАЧИНСКАЯ София Васильевна, р. в 1919, д. НовоБудково Слуцкого рна, 215й партизанский отряд им. Ленина Осиповичского партизанского соединения, погибла 13.10.1943, д. Лозовое.
ИВАНОВ Александр Николаевич, р. в 1921, д. Крючково Калининской обл., 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 26.7.1943, д. Репище.
ИСАКОВ Иван Николаевич, р. в 1922, г. Ленинград, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 5.5.1944, д. Вязовница.
ИСАЧЕНКО Иван Лукич, р. в 1919, д. Алексеевка Маркакольского рна Казахской ССР, 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 20.11.1942, д. Лозовое.
КАЛИНОВСКИЙ Александр Ермолаевич, р. в 1914, г. Гомель, 215й партизанский отряд им. Ленина Осиповичского партизанского соединения, погиб
1.7.1944, урочище Рассоха.
КАТЛЕРОВ Михаил Георгиевич, р. в 1905, г. Жуковка Орловской обл., 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 13.6.1943, д. Лозовое.
КВАНТАМЯКИ Давид Аппалонович, р. в 1915,
г. Батуми, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, подорвался на мине 25.7.1942, д. Брицаловичи.
КВАСОВ Артем Тихонович, р. в 1913, д. Георгиевка Рыбинского рна Алтайского края, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 9.1.1944, д. Маковье.
КЕБЕЦ Борис Григорьевич, р. в 1912, партизанская бригада «За Родину» им. Флегонтова, погиб
11.3.1943, р.п. Гродзянка.
КИРЖИМАНОВ Владимир Иванович, р. в 1922, подпольщик группы Ф.Козака, расстрелян в 1943.
КИРПИЧЕНКО Дмитрий Яковлевич, р. в 1907, Полтавская обл., подпольщик группы Радивиловой, расстрелян в 1942.
КИСЕЛЬ Иван Ильич, р. в 1918, д. Перевоз Березинского рна, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 17.7.1943, д. Поплавы.
КЛЫГА Александр Николаевич, р. в 1910, д. Евсеевичи Глусского рна, партизан Осиповичского партизанского соединения, погиб 5.2.1943, д. Выболотье.
КОВАЛЬ Герасим Калистратович, р. в 1916, д. Демковка Винницкой обл., 1я Бабруйская партизанская бригада, погиб 2.10.1943, д. Карытное.
КОВАЛЬСКИЙ Генрих Алексеевич, р. в 1921, г. Лодь, Польша, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб
24.6.1943.
КОВАЛЬЧУК Василий Карпович, р. в 1919, д. Синега Пуховичского рна, 214й партизанский отряд им. Калинина Осиповичского партизанского соединения, убит 15.8.1943, урочище Грабовский лес.
КОЗЛОВ Митрофан Иванович, р. в 1902, с. Ходоровцы КаменецПодольской обл., 161я партизанская бригада им. Котовского, погиб в 1944, д. Тарасовичи.
КОКУБАКО Константин Яковлевич, р. в 1906, Любанский рн, 213й партизанский отряд «За Советскую Белоруссию» Осиповичского партизанского соединения, погиб 20.8.1942, д. Маковье.
КОНДРАШЕВ Иван Федорович, р. в 1909, г. Маршанок Тамбовской обл., 214й партизанский отряд им. Калинина Осиповичского партизанского соединения, погиб 12.5.1944, урочище Грабовский лес.
КОРОЛЬ Иван Иванович, р. в 1923, д. Каленко Червеньского рна, 212й партизанский отряд им. Сумченко Осиповичского партизанского соединения, погиб 23.2.1943, ст. Татарка.
КОРЯГИН Андрей Исакович, р. в 1926, г. Москва, 210й партизанский отряд им. Сталина Осипович
456
Загінуўшыя партызаны, падполынчыкі, мірныя жыхары
ского партизанского соединения, погиб 30.12.1943, д. Маковье.
КОЧЕТКОВ Иван Максимович, р. в 1921, с. Садмайдан Горьковской обл., 1я Бобруйская партизанская бригада, погиб 9.3.1943, д. Малая Горожа.
КОШЕЛЕВ Иосиф Ксенофонтович, р. в 1918, д. Харитоновка Червеньского рна, 1я Бобруйская партизанская бригада, погиб 31.12.1942, д. Осовок.
КОШИН (ПЕТРОВ) Николай Александрович, р. в 1918, Тагильский рн Свердловской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 9.11.1943, д. Озерище. КСЕНОФОНТОВ Петр Васильевич, р. в 1921,
г. Старая Русса Новгородской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 7.1.1943, д. Каменичи.
ЛАГУНЧИК Александр Якубович, р. в 1925, д. Ленцоново Пуховичского рна, партизанская бригада «Красное знамя», погиб 1.7.1943, д. Лапичи.
ЛАПИЦКИЙ Василий Георгиевич, р. в 1911, г. Москва, 1я Бобруйская партизанская бригада, погиб 31.12.1942, ст. Татарка.
ЛЕСНИКОВ Михаил Федорович, р. в 1916, с. Ольховка Волгоградской обл., 161я партизанская бригада им. Котовского, погиб в 1943, д. Тарасовичи.
ЛИТВИЕНКО Василий Васильевич, р. в 1922, д. Дуриничи Бобруйского рна, 214й партизанский отряд им. Калинина Осиповичского партизанского соединения, убит 11.8.1943, д. Заельник.
ЛУЧЕНОК Петр Антонович, р. в 1920, д. Кароб Червеньского рна, партизанская бригада «Красное знамя», погиб 11.3.1943, д. Маковье.
ЛЯХОВИЧ Иван Иосифович, р. в 1878, г. СанктПетербург, связной партизанского отряда Ливенцева, расстрелян в 1942.
МАКСИМОВ Леонид Васильевич, р. в 1922, д. Колева Слобода Паричского рна, 1я Бобруйская партизанская бригада, погиб 31.12.1942, д. Осовок.
МАСКНИК Николай Пантелеевич, р. в 1918, Омская обл., 161я партизанская бригада им. Котовского, погиб в 1943, д. Тарасовичи.
МАЩИНСКИЙ Михаил Михайлович, р. в 1918,
д. Турная Гора Червеньского рна, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 26.1.1943, д. Маковье.
МИРИМАНОВ Григорий Александрович, р. в 1918, г. Тбилиси, 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 20.1.1943, д. Маковье.
МИРОШНИКОВ Иван Тимофеевич, р. в 1916, Ростовская обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 17.4.1944, д. Вязовница.
МИТЮРОВ Алексей Васильевич, р. в 1921, с. Выселки Здоровецкие Орловской обл., 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 2.3.1943, г. Осиповичи.
МУКАНИН Сергей Евгеньевич, р. в 1918, с. Михайловка Воронежской обл., 211й партизанский
отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 21.3.1943, ст. Татарка.
НАПАЛОВ Георгий, р. в 1916, Ростовская обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, подорвался на снаряде
1.4.1943, д. Маковье.
НЕХАЙ Юрий Иванович, р. в 1924, д. Ляды Червеньского рна Минской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 6.8.1943, д. Маковье.
ОЛЕШКЕВИЧ Франц Гаврилович, р. в 1909, д. Березовка Червеньского рна, 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 20.1.1943, д. Маковье.
ОСТАПЕНКО Георгий, р. в 1920, г. Керчь, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 28.2.1942, д. Жорновка.
ПАРАМОНОВ Ефим Павлович, р. в 1920, д. Броды Челябинской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 15.10.1942, д. Вязовница.
ПЕВЗНЕР Марк Исакович, р. в 1922, г. Москва, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 25.11.1941, урочище Грабовский лес.
ПЕТУХОВ Александр Васильевич, р. в 1915, д. Шматиха Горьковской обл., партизанская бригада им. Щорса, погиб 15.2.1944, д. Красное.
ПОПЕЛ Николай Иосифович, р. в 1918, д. Божий Дар Червеньского рна, партизанская бригада «Красное знамя», погиб 11.3.1943, д. Маковье.
ПОТАПОВ Николай Корнеевич, р. в 1917, д. Солнцево Курской обл., 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 27.1.1943, д. Маковье.
ПОХОМОВ Василий Иванович, р. в 1913, с. Соколове Тамбовской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, умер от ран 25.3.1944, д. Маковье.
ПРОКОПОВИЧ Сергей Николаевич, р. в 1913, д. Веселица Ушачского рна Витебской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 17.2.1943.
РАБЦЕВ Николай Тимофеевич, р. в 1915, д. Красная Поляна Курской обл., партизанская бригада им. Щорса, погиб 21.1.1944, д. Прудок.
РАИСОВ Каим, р. в 1919, Омская обл., 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 20.11.1942, д. Липень.
РУБАНОВ Кирилл Андреевич, р. в 1907, г. Мстислав ль Могилевской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 3.7.1941, д. Аминовичи.
РУСАКОВИЧ Александр Викторович, р. в 1894, д. Бор Пуховичского рна, подпольщик группы
А.Чайковского, расстрелян в 1944, г. Осиповичи.
СВЕТКИН Александр Михайлович, р. в 1919, г. Ардатов Мордовской обл., партизан, погиб 25.2.1944, д. Крынка.
457
1941 1945
СВИРИДОВИЧ Петр Петрович, р. в 1918, д. Великие Луки Пуховичского рна, 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 20.1.1943, д. Маковье.
СЕЛЮКОВ Григорий Михайлович, р. в 1914, с. Лески Беленихинского рна Курской обл., 211й партизанский отряд им. Рокоссовского Осиповичского партизанского соединения, погиб 5.4.1943, д. Вязовница.
СЕРЫЙ Петр Маркович, р. в 1909, д. Латвины Копыльского рна, партизанская бригада им. Щорса, погиб 11.5.1944, д. Вирково.
СКОБА Николай Пантелеевич, р. в 1919, д. Ковалеве Орловской обл., 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 15.11.1942, д. Маковье.
СОЛОВЯНИК Александр Александрович, р. в 1923, д. Заборск Червеньского рна Минской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб в 1944, д. Лочин.
СОЛОНЧУК Дмитрий Никифорович, р. в 1914, партизанская бригада «За Родину» им. Флегонтова, погиб 11.3.1943, р.п. Гродзянка.
СТЕРЛЯГИН Василий Иванович, Кировская обл.,
215й партизанский отряд им. Ленина Осиповичского партизанского соединения, погиб 6.9.1943, д. Лозовое.
СУМЧЕНКО Степан Сергеевич, р. в 1906, Украинская ССР, Осиповичское партизанское соединение, погиб 7.1.1944, г. Осиповичи.
СЮБАРЕВ Тимофей Антонович, р. в 1912, Червеньскийрн, 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 4.11.1942, д. Липень.
ТКАЧ Мария Степановна, р. в 1924, д. Климов Лог Червеньского рна, партизанская бригада «Красное знамя», погибла 11.3.1943, д. Игнатовка.
ТОЛБАТОВ Алексей Александрович, р. в 1918, ст. Ключевская Краснодарского края, 12я партизан
ская бригада им. Сталина, погиб 20.1.1943, д. Маковье.
ФЛЕГОНТОВ Алексей Кондиевич, р. в 1888, д. Олачи Забайкальской обл., командир партизанской бригады «За Родину», погиб в 1943, похоронен в г. Червень.
ХВОЛЕВ Сергей Васильевич, р. в 1919, д. Шорлыки Шорлыкского рна Чкаловской обл., 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб 20.5.1944, д. Речки.
ХОМЯКОВ Анатолий Васильевич, р. в 1915, г. Рыбинск, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб
6.1.1943, д. Каменичи.
ЦВЕТИНСКИЙ Мефодий Дамелович, д. Цветино Ушачского рна, 1я Бобруйская партизанская бригада, погиб 31.12.1942, д. Осовок.
ЧЕЛОВСКИЙ Алексей Кириллович, р. в 1918, с. Клиново Одесской обл., 1я Бобруйская партизанская бригада, погиб 15.4.1943.
ШЕВОЛДИН Федор Иванович, р. в 1905, г. Ленинград, 210й партизанский отряд им. Сталина Осиповичского партизанского соединения, погиб
5.1.1943, д. Маковье.
ШИМАНОВИЧ Николай Федорович, р. в 1918, д. 2я Симоновка Березинского рна, 12я партизанская бригада им. Сталина, погиб 19.4.1943, д. Репище.
ЯНКОВСКИЙ Иван Станиславович, р. в 1920, д. Кароб Червеньского рна, партизанская бригада «Красное знамя», погиб 11.3.1943, д. Маковье.
ЯНУШКЕВИЧ Казимир Антонович, р. в 1918, д. Слобода Мозырского рна Гомельской обл., 214й партизанский отряд им. Калинина Осиповичского партизанского соединения, погиб 17.12.1943, урочище Грабовский лес.