Списки погибших партизан и мирных жителей по Погорельскому сельсовету

Ниже размещены списки погибших партизан, подпольщиков и просто мирных жителей из населенных пунктов Погорельского сельского совета.

В печатной книге «Память. Осиповичский район» (в главе — «Погибшие партизаны, подпольщики, личности, которые содействовали партизанскому и антифашистскому подполью, члены их семей и мирные жители — жертвы фашистского террора»)  списки составлены по сельским советам и населенным пунктам — ПЕРЕЧЕНЬ сельсоветов и населенных пунктов — СМОТРЕТЬ ЗДЕСЬ

Список по Погорельскому сельсовету включает  8 населенных пунктов и размещен на 437 — 444 страницах.

ПОГОРЕЛЬСКИЙ СЕЛЬСОВЕТ

деревня Аминовичи — стр. 437-438

деревня Буда — стр. 438

деревня Воля — стр. 438

деревня Лозовое — стр. 438

деревня Маковье — стр. 438-442

деревня Погорелое — стр. 442-443

деревня Полядки — стр. 443-444

деревня Чарот — стр. 444

437 страница

ВЁСКА АМІНАВІЧЫ

 БАГУМІНСКАЯ Лілія Раманаўна, н. у 1912, расстраляна.

БАГУМІНСКАЯ Ціна Раманаўна, н. у 1902, сувязная, загінула ў сакавіку 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.

БАРАНОЎСКАЯ Ганна Піліпаўна, н. у 1912, сувязная, загінула ў лютым 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Аляксандра Іванаўна, н. у 1899, спалена жывой у 1944, пахавана ў в. Буда.

БЛІЗНЕЦ Валянціна Фёдараўна, н. у 1930, спалена жывой у 1944, пахавана ў в. Буда.

БЛІЗНЕЦ Іван Васільевіч, н. у 1901, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Буда.

БУЛАВАЦКАЯ Вольга К., н. у 1916, расстраляна.

БУЛАВАЦКАЯ Ганна Кірылаўна, н. у 1918, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.

БУЛАВАЦКАЯ Марыя Нічыпараўна, н. у 1897, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.

ВАЛАСЕВІЧ Фядос Андрэевіч, н. у 1903, расстраляны.

ГРЫНЬКО Тэкля Іванаўна, н. у 1895, расстраляна.

ЗІНАВЕНКА Анастасія Лукінічна, н. у 1883, расстраляна.

ЗІНАВЕНКА Лізавета Іванаўна, н. у 1906, расстраляна.

КАПАЧОЎ Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1929, расстраляны.

КРЭМЕЗ Алена Кузьмінічна, н. у 1895, расстраляна.

КРЭМЕЗ Вольга Рыгораўна, н. у 1924, расстраляна.

КРЭМЕЗ Іван Аляксандравіч, н. у 1924, расстра-ляны.

МАЗАНІК Вера Цімафееўна, н. у 1907, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.

МАЗАНІК Мікалай Акімавіч, н. у 1900, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Буда.

МАНУШЫК Аляксандр Іванавіч, н. у 1923, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 5.5.1944, пахаваны ў в. Лапічы.

 

438 страница

НОРКА Іосіф Паўлавіч, н. у 1882, расстраляны.

РУБІНАЎ Кірыл Андрэевіч, н. у 1907, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 31.9.1941, пахаваны ў в. Амінавічы.

РЫБАКОВА Анастасія X., н. у 1883, расстраляна.

 

ВЁСКА БУДА

ГРЫНЬКО Аляксандр Захаравіч, н. у 1889, сувязны, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Буда.

ГРЫНЬКО Іван Аляксандравіч, н. у 1928, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Буда.

ГРЫНЬКО Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1924, партызан 751-га атрада імя Семісалава 1-й Бабруйскай партызанскай брыгады, загінуў 14.3.1943, пахаваны каля в, Рэпішча.

ЗІНАВЕНКА Агаф’я Іванаўна, н. у 1901, забіта ў 1943, пахавана ў в. Буда.

ЗІНАВЕНКА Варвара Мікалаеўна, н. у 1923, забіта ў 1943, пахавана ў в. Буда.

КЛІМАВА Алена Лаўрэнцьеўна, н. у 1928, забіта ў 1943, пахавана ў в. Буда.

КЛІМАВА Дар’я Іванаўна, н. у 1898, забіта ў 1943, пахавана ў в. Буда.

КОЗЕЛ Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1926, партызан, загінуў у маі 1944.

ТОЛКАЧ Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1926, забіты 7.3.1943, пахаваны ў в. Буда.

 

ВЁСКА ВОЛЯ

БУЛАВАЦКАЯ Вольга Кірылаўна, н. у 1916, сувязная, загінулаў 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.

ВАЛАСЕВІЧ Вольга Фёдараўна, н. у 1923, партызанка, загінула ў 1944, пахавана ў Любанскім р-не.

ВАЛАСЕВІЧ Фёдар Андрэевіч, н. у 1903, сувязны, расстраляны ў красавіку 1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ГРЫНЬКО Фёкла Васільеўна, н. у 1864, спалена жывой у 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.

ЕПІМАШКА Міля Раманаўна, н. у 1920, сувязная, загінула ў маі 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.

ЗІНАВЕНКА Лізавета Іосіфаўна, н. у 1904, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.

КРЭМЕЗ Алена Кузьмінічна, н. у 1895, забіта ў ліпені 1944, пахавана ў в. Буда.

КРЭМЕЗ Вольга Фёдараўна, н. у 1925, забіта ў 1944, пахавана ў в. Буда.

КРЭМЕЗ Іван Аляксандравіч, н. у 1925, сувязны, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Буда.

 

ВЁСКА ЛАЗОВАЕ

ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Іванавіч, н. у 1914, забіты ў маі 1944, пахаваны ў в. Лазовае.

ЖУК Васіль Іванавіч, н. у 1898, забіты ў маі 1944, пахаваны ў в. Лазовае.

ЗІНАВЕНКА Мікалай Платонавіч, н. у 1929, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Лазовае.

ЗІНАВЕНКА Уладзімір Сцяпанавіч, н. у 1919, спалены жывым 9.5.1943, пахаваны ў в. Палядкі.

ЗІНАВЕНКА Яўгенія Платонаўна, н. у 1927, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Лазовае.

КУРГАНОВІЧ Кірыл Іванавіч, н. у 1918, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у студзені 1943, пахаваны ў в. Лазовае.

ЛУК’ЯНЧЫК Васіль Дзмітрыевіч, н. у 1918, партызан 753-га атрада імя 25-годдзя РККА 1-й Бабруйскай партызанскай брыгады, загінуу 14.3.1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.

ЛУК’ЯНЧЫК Мікалай Дзмітрыевіч, н. у 1931, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Лазовае.

МІЛІЧОНАК Пётр Іванавіч, н. у 1935, забіты ў лістападзе 1941, пахаваны ў в. Лазовае.

МІНІЧ Іван Васільевіч, н. у 1923, забіты 30.6.1941, пахаваны ў в. Лазовае.

МІХАЙЛОЎСКІ Мікалай Аляксандравіч, н. у 1903, загінуў 30.6.1941, пахаваны ў в. Лазовае.

РУДЗЯК Мікалай Сцяпанавіч, н. у 1932, забіты ў лістападзе 1941, пахаваны ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1902, забіты ў маі 1944, пахаваны ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Васіль Паўлавіч, н. у 1923, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 17.7.1943, па іншых звест-ках — у 1944, пахаваны ў в. Паплавы.

СТЭЛЬМАХ Марыя Нічыпараўна, п. у 1922, забіта ў маі 1944, пахавана ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Марыя Пятроўна, н. у 1905, забіта ў 1944, пахавана ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1932, забіты ў лістападзе 1941, пахаваны ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Міхаіл Усцінавіч, н. у 1913, забіты ў чэрвені 1941, пахаваны ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Ніна Дзянісаўна, н. у 1935, забіта ў 1944, пахавана ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Нічыпар Рыгоравіч, п. у 1893, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Патап Акімавіч, и. у 1892, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Уладзімір Дзянісавіч, п. у 1932, забіты ў лістападзе 1941, пахаваны ў в. Лазовае.

СТЭЛЬМАХ Уладзімір Ільіч, н. у 1924, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у сакавіку 1944, пахаваны ў в. Лазовае.

СЦЯРОГІН Васіль Іванавіч, партызан 215-га атрада імя Леніна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 6.9.1943, пахаваны ў в. Лазовае.

 

ВЁСКА МАКАЎЕ

АНДРЫЯНАЎ Уладзімір Георгіевіч, н. у 1911, партызан 211-га атрада імя Ракасоўскага 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 1.5.1944, пахаваны ў в. Макаўе.

439 страница

БАРАНАЎ Міхаіл Віктаравіч, н. у 1923, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 12.1.1944, пахаваны ў в. Макаўе.

БЛІЗНЕЦ Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1933, спалены жывым 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Анастасія, н. у 1897, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Вольга Мікалаеўна, н. у 1937, спалена жывой 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Галіна, н. у 1939, спалена жывой  8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Ганна Юр’еўна, н. у 1913, спалена жывой 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Іван, н. у 1930, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943,

БЛІЗНЕЦ Ларыса, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Марыя Мікалаеўна, н. у 1940, спалена жывой 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Мікалай Мікалаевіч, и. у 1935, спалены жывым 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Мікалай Фёдаравіч, н. у 1925, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у ліпені 1944.

БЛІЗНЕЦ Рыгор, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Софія, н. у 1928, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

БЛІЗНЕЦ Юрый Фёдаравіч, н. у 1921, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у ліпені 1943.

БОНДАР Мікалай Дзянісавіч, н. у 1913, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 30.12.1943, пахаваны ў в. Макаўе.

БУРАЎ Мікалай Аляксандравіч, н. у 1921, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 24.5.1943, пахаваны ў в. Макаўе.

ВАЎЧОК Валянціна Іванаўна, н. у 1925, спалена жывой 8.1.1943.

ВАЎЧОК Іван, н. у 1941, спалены жывым 8.1.1943.

ВАЎЧОК Лізавета Яфімаўна, н. у 1903, спалена жывой 8.1.1943.

ВАЎЧОК Мара, н. у 1937, спалена жывой 8.1.1943.

ВАЎЧОК Роза Іванаўна, н. у 1929, спалена жывой 8.1.1943.

ВАЎЧОК Уладзімір, н. у 1930, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.

ВЕРНІКОЎСКАЯ Алена Іванаўна, н. у 1908, спалена жывой 8.1.1943.

ВЕРНІКОЎСКІ Іван Адольфавіч, н. у 1903, спалены жывым 8.1.1943.

ВЕРНІКОЎСКІ Франак Іванавіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943.

ВЕРНІКОЎСКІ Янак Іванавіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943.

ГРАЧОНАК Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1918, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 30.3.1944, пахаваны ў в. Макаўе.

ГУРЫНЧЫК Анастасія, н. у 1926, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

ГУРЭНЧЫК Анастасія Яфрэмаўна, н. у 1888, спалена жывой 8.1.1943.

ГУРЭНЧЫК Марыя Паўлаўна, н. у 1924, спалена жывой 8.1.1943.

ГУРЭНЧЫК Мікалай Андрэевіч, н. у 1936, спалены жывым 8.1.1943.

ГУРЭНЧЫК Пелагея Андрэеўна, н. у 1927, спалена жывой 8.1.1943.

ДАБРЫЦКАЯ Анастасія, н. у 1906, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

ДАБРЫЦКАЯ Вікторыя, н. у 1925, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

ДАБРЫЦКАЯ Галіна Іосіфаўна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.

ДАБРЫЦКАЯ Ніна, н. у 1909, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

ДАБРЫЦКАЯ Эмілія Іванаўна,  н. у 1913, спалена жывой 8.1.1943.

440 страница

ДАБРЫЦКАЯ Юзэфа, н. у 1924, спалена жывой 8.1.1943.

ДАБРЫЦКІ Болісь, н. у 1908, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.

ДАБРЫЦКІ Іосіф, н. у 1928, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.

ДАБРЫЦКІ Іосіф Антонавіч, н. у 1909, спалены жывым 8.1.1943.

ДАБРЫЦКІ Іосіф Іосіфавіч, н. у 1911, спалены жывым 8.1.1943.

ДАБРЫЦКІ Мікалай, н. у 1936, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.

ДЗЕРВАЕД Іосіф, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943.

ДЗЕРВАЕД Марыя, н. у 1918, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

ДЗЕРВАЕД Марыя, н. у 1936, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

ЗАХАРАН Андронік Давыдавіч, н. у 1918, партизан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 31.1.1944, пахаваны ў в. Макаўе.

КАВЕЦКАЯ Анэлія, н. у 1930, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

КАВЕЦКАЯ Ганна, н. у 1937, спалена жывой 8.1.1943.

КАВЕЦКАЯ Марыя Іосіфаўна, н. у 1928, спалена жывой 8.1.1943.

КАВЕЦКАЯ Софія Іванаўна, н. у 1899, спалена жывой 8.1.1943.

КАВЕЦКАЯ Станіслава Іосіфаўна, н. у 1924, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

КАВЕЦКІ Іосіф Якаўлевіч, н. у 1896, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.

КАВЕЦКІ Станіслаў Яўгенавіч, н. у 1925, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.

КАВЕЦКІ Яўген Іванавіч, н. у 1890, спалены жывым 8.1.1943.

КАЖАНЕЦ Міхаіл Фёдаравіч, н. у 1913, парты-зан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызан-скай брыгады, загінуў 17.7.1943, пахаваны ў в. Макаўе.

КАРАГІН Андрэй Ісакавіч, н. у 1926, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповідкай партызанскай брыгады, загінуў 30.12.1943, пахаваны ў в. Макаўе.

КАСПЯРОВІЧ Алеся, н. у 1922, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

КАСПЯРОВІЧ Анатоль, н. у 1925, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.

КАСПЯРОВІЧ Валянціна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.

КАСПЯРОВІЧ Фіма Акімаўна, н. у 1904, мірны жыхар, спалена жывой 8.1.1943.

КАСПЯРОВІЧ Флерка, н. у 1926, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

КАСЦЕВІЧ Ірына, н. у 1920, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

КАСЦЕВІЧ Таццяна Якаўлеўна, н. у 1885, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

КВАСАЎ Арцём Ціханавіч, н. у 1913, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 9.1.1944, пахаваны ў в. Макауе

КЕДЗІЧ Марыя, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.

КЕДЗІЧ Марыя Сцяпанаўна, н. у 1910, спалена жывой 8.1.1943.

КЕДЗІЧ Марыя Цімафееўна, н. у 1884, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

КЕДЗІЧ Фёкла Савельеўна, н. у 1870, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

КУБАР Еўдакія Яфімаўна, н. у 1903, спалена жывой 8.1.1943.

КУБАР Еўдакія Яфімаўна, н. у 1914, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

КУБАР Іван, н. у 1936, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.

КУБАР Марыя, н. у 1928, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

КУБАР Мікалай Авяр’янавіч, н. у 1924, партызан, загінуў у маі 1944.

КУЛЯШЭЎСКАЯ Аляксандра Мацвееўна, 1890, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАНТУХ Мікалай Дамінавіч, н. у 1943, спа:я ны жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Александрына, н. у 1894, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Алеся Андрэеўна, н. у 1913, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Аляксандр Нічыпаравіч, н. у 1911, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Аляксандра Аляксееўна, н. у 1937, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Аляксандра Іларыёнаўна, н. у 1929, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Аляксандра Рыгораўна, н. у 1926, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Аляксей Іванавіч, н. у 1900, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Аляксей Іванавіч, н. у 1916, партызан, загінуў у студзені 1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.

ЛАПАТКА Аляксей Харытонавіч, н. у 1880, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Аркадзь Аляксеевіч, н. у 1935. я. спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Віктар, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Віктар Аляксеевіч, н. у 1932, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Іван Аляксеевіч, н. у 1941, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Марыя Аляксееўна, н. у 1915,  спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Мікалай Аляксеевіч, н. у 1935, спалены жывым 8.1.1943.

 

441 страница

ЛАПАТКА Мікалай Іларыёнавіч, н. у 1937, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Надзея Аляксееўна, н. у 1933, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Ніна, н. у 1928, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА ІІраскоўя, н. у 1882, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Рыгор Аляксеевіч, н. у 1888, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Софія Міхайлаўна, и. у 1914, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Ульяна, н. у 1900, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

ЛАПАТКА Фёдар Аляксеевіч, н. у 1930, спалены жывым 8.1.1943.

ЛАПАТКА Яфім Васільевіч, н. у 1878, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.

МІХНЕВІЧ Валянціна, н. у 1914, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

МІХНЕВІЧ Вікторыя, и. у 1937, спалена жывой 8.1.1943.

МІХНЕВІЧ Ганна, н. у 1934, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

МІЦЮРАЎ Аляксей Васільевіч, н. у 1921, партызан 211-га атрада імя Ракасоўскага 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 2.3.1943, пахаваны ў в. Макаўе.

МУРАЧ Даня Яфімаўна, н. у 1915, спалена жывой 8.1.1943.

МУРАЧ Домна, н. у 1915, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

МУРАЧ Іван Сцяпанавіч, н. у 1910, спалены жывым 8.1.1943.

МУРАЧ Надзея Данілаўна, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.

МУРАЧ Сяргей Данілавіч, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943.

МУРАЧ Флерка Пятроўна, н. у 1935, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

НАПАЛАЎ Георгій, н. у 1916, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 1.4.1943, пахаваны ў в. Макаўе.

НАТАНОВІЧ Софія Іванаўна, н. у 1942, спалена жывой 8.1.1943.

ПАЎЛОВІЧ Анця Сямёнаўна, н. у 1905, спалена жывой 8.1.1943.

ПАЎЛОВІЧ Вольга Антонаўна, н. у 1942, спалена жывой 8.1.1943.

ПАЎЛОВІЧ Ядвіга Антонаўна, н. у 1931, спалена жывой 8.1.1943.

ПАХОМАЎ Васіль Іванавіч, н. у 1913, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, памёр ад ран 25.3.1944, пахаваны ў в. Макаўе.

ПЫЖЭВІЧ Антон Прафеньевіч, н. у 1912, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 29.10.1943, пахаваны ў в. Макаўе.

РАМАШЭЎСКАЯ Тэкля, н. у 1918, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

РАМАШЭЎСКАЯ Флера, н. у 1923, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

РАМАШЭЎСКІ Антон, н. у 1920, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.

РАМАШЭЎСКІ Янак, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943.

РЫМАШЭЎСКАЯ Ганна Аляксандраўна, н. у 1882, спалена жывой 8.1.1943.

РЫМАШЭЎСКАЯ Ганна Францаўна, н. у 1940, спалена жывой 8.1.1943.

РЫМАШЭЎСКАЯ Франя Іванаўна, н. у 1922, спалена жывой 8.1.1943.

РЫМАШЭЎСКІ Франц Іванавіч, н. у 1908, партызан, загінуў 8.6.1943, пахаваны ва ўрочьшічы Расоха.

САКАЛОЎСКАЯ Эмілія, н. у 1901, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

САКАЛОЎСКАЯ Эмілія Францаўна, н. у 1901, спалена жывой 8.1.1943.

СЁМКІН Андрэй Мікітавіч, н. у 1913, партызан 212-га атрада імя Сумчанкі 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 22.5.1944, пахаваны ў в. Макаўе.

СЁМКІН Ігналя Сямёнавіч, н. у 1937, спалены жывым 8.1.1943.

СЁМКІН Ігнат Іванавіч, н. у 1923, спалены жывым 8.1.1943.

СЁМКІН Канстанцін Мікітавіч, н. у 1927, партызан 212-га атрада імя Сумчанкі 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 14.6.1944, пахаваны ў в. Макаўе.

СЁМКІНА Валянціна Сямёнаўна, н. у 1920, спалена жывой 8.1.1943.

СКОБА Мікалай Панцялеевіч, н. у 1919, партызан, загінуў 15.11.1942, пахаваны ў в. Макаўе.

СТЭЛЬМАХ Анастасія, н. у 1886, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Анастасія, н. у 1914, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Анатоль, н. у 1936, спалены жывым 8.1.1943.

СЯМКО Васіль Васільевіч, н. у 1926, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.

СЯМКО Васіль Міхайлавіч, н. у 1907, спалены жывым 8.1.1943.

СЯМКО Вікторыя, н. у 1942, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Віталь, н. у 1936, спалены жывым 8.1.1943.

СЯМКО Ганна, н. у 1920, мірны жыхар, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Ганна, н. у 1939, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Іван, н. у 1929, навучэнец, спалены жывым 8.1.1943.

 

442 страница

 

СЯМКО Кацярына, н. у 1939, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Лідзія, н. у 1934, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Лідзія, н. у 1938, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Марыя, н. у 1909, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Марыя, н. у 1917, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Марыя, н. у 1929, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Марыя, н. у 1937, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Мікалай Андрэевіч, н. у 1888, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.

СЯМКО Мікалай Васільевіч, н. у 1909, спалены жывым 8.1.1943.

СЯМКО Міхаіл Сяргеевіч, н. у 1913, мірны жыхар, спалены жывым 8.1.1943.

СЯМКО Надзея, н. у 1914, хатняя гаспадыня, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Софія, н. у 1934, навучэнка, спалена жывой 8.1.1943.

СЯМКО Юлія Рыгораўна, н. у 1912, спалена жывой 8.1.1943.

ТАТАРКІН Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1938, спалены жывым 8.1.1943.

ХЛУС Міхаіл Парфенавіч, н. у 1910, партызан 214-га атрада імя Калініна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, прапаў без вестак 9.5.1944.

ШАВАЛДЗІН Фёдар Іванавіч, н. у 1905, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1-й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў 5.1.1943, пахаваны ў в. Макаўе.

ЯБЛОНСКАЯ Венера Іосіфаўна, н. у 1933, спалена жывой 8.1.1943.

ЯБЛОНСКАЯ Галіна Іосіфаўна, н. у 1934, спалена жывой 8.1.1943.

ЯБЛОНСКАЯ Марыя Казіміраўна, н. у 1910, спалена жывой 8.1.1943.

ЯБЛОНСКАЯ Рэгіна Іосіфаўна, н. у 1930, спалена жывой 8.1.1943.

ЯБЛОНСКІ Іосіф Іосіфавіч, н. у 1907, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў Мінскай вобласці.

ЯБЛОНСКІ Мікалай Іосіфавіч, н. у 1940, спалены жывым 8.1.1943.

 

ВЁСКА ПАГАРЭЛАЕ

АСКІРКА Іван Лазаравіч, н. у 1906, спалены жывым у маі 1944, пахаваны ў в. Бозак.

БАТУРА Міхаіл Раманавіч, н. у 1907, партызан, загінуў у маі 1944, пахаваны каля в. Бозак.

БЛІЗНЕЦ Аляксандр Міхайлавіч, н. у 1939, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Антон Навумавіч, н. у 1902, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Антон Савельевіч, н. у 1904, забіты у 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Арына Рыгораўна, н. у 1875, забіта ў ліпені 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Вольга Сямёнаўна, н. у 1894, забіта ў 1942, пахавана ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Ганна Пятроўна, н. у 1924, партызанка, загінула ў маі 1944.

БЛІЗНЕЦ Канстанцін Міронавіч, н. у 1896, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Марыя Амосаўна, н. у 1923, забіта ў 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Мікалай Н. н. у 1936, расстраляны.

БЛІЗНЕЦ Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1909, партызан, загінуў 5.3.1943, пахаваны ў Мінскай вобласці.

БЛІЗНЕЦ Феадосія Іванаўна, н. у 1880, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Пагарэлае.

БЛІЗНЕЦ Хадоля, н. у 1871, расстраляна.

ГАБРЫЕЛЬЧЫК Антон Тамашавіч, н. у 1897, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ГАБРЫЕЛЬЧЫК Іван Мікалаевіч, н у 1897, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ГАБРЫЕЛЬЧЫК Міхаіл Іванавіч, п, у 1920, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ГАРАДНІЧЫ Аляксей Міхайлавіч, н у 1880, раестраляны ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ГАРАДНІЧЫ Васіль Яфімавіч, н. у 1896, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ГЕРТ Вера Раманаўна, н. у 1916, расстраляна ў чэрвені 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ГЕРТ Рыгор Іванавіч, н. у 1910. расстраляны ў чэрвені 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ГРЫНЬКО Міхаіл Аляксеевіч, н. у 1920, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Аляксандр Іванавіч, н. у 1933, расстраляны у 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ГРЫІІІАНОВІЧ Валянціна Варывонаўна, н. у 1930, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Варывон, н. у 1893, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Надзея Варывонаўна, н. у 1920, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Фядора Васільеўна, н у 1890, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

 

443 страница

ДАРАФЕЙЧЫК Аляксей Фёдаравіч, н. у 1909, партызан, загінуў у маі 1943.

ДАШКЕВІЧ Валянціна Рыгораўна, н. у 1938, расстраляна ў чэрвені 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ДАШКЕВІЧ Ігар Рыгоравіч, н. у 1940, расстраляны ў чэрвені 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ДАШКЕВІЧ Любоў Міронаўна, н. у 1910, расстраляна ў чэрвені 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ДАШКЕВІЧ Марыя Рыгораўна, н. у 1930, расстраляна ў чэрвені 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ДАШКЕВІЧ Рыгор Іванавіч, н. у 1905, расстраляны ў чэрвені 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ЗАРАНКА Аляксандр Лявонцьевіч, н. у 1915, забіты 2.7.1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ЗАРАНКА Фёдар Іванавіч, н. у 1897, расстраляны.

ЗІНАВЕНКА Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1936, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ЗІНАВЕНКА Аляксей Фёдаравіч, н. у 1916, партызан, загінуў у 1943.

ЗІНАВЕНКА Зінаіда Паўлаўна, н. у 1920, забіта у 1942, пахавана ў в. Пагарэлае.

ЗІНАВЕНКА Любоў Сямёнаўна, н. у 1926, расстраляна ў маі 1944, пахавана ў в. Пагарэлае.

ЗІНАВЕНКА Міхаіл Іванавіч, н. у 1921, партызан, загінуў у 1942.

ЗІНАВЕНКА Пелагея Ігнатаўна, н. у 1873, расстраляна.

ЗІНАВЕНКА Рыгор Васільевіч, н. у 1897, забіты ў жніўні 1941, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ІЗБРАЕВА Зінаіда Васільеўна, н. у 1926, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ІЗБРАЕВА Сцепаніда Сцяпанаўна, н. у 1910, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ІЗБРАЕЎ Васіль Ісакавіч, н. у 1904, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ІЗБРАЕЎ Міхаіл Васільевіч, н. у 1923, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.

КАЎНАЦКАЯ Сцепаніда Сцяпанаўна, н. у 1916, расстраляна ў 1942, пахавана ў в. Пагарэлае.

КАЎНАЦКІ Апалінарый Мацвеевіч, н. у 1912, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.

КАЎНАЦКІ Валерый Апалінаравіч, н. у 1940, расстраляны ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.

КОЗЕЛ Ніна Мікалаеўна, н. у 1923, забіта ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

КОЗЕЛ Пётр Ануфрыевіч, н. у 1873, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.

КРАУЧАНКА Афанасій Яўстаф’евіч, н. у 1897, забіты ў 1941, пахаваны ў в. Пагарэлае.

КРАЎЧАНКА Павел Сцяпанавіч, н. у 1900, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

КУДЗІН Міхаіл Серафімавіч, н. у 1903, расстраляны 7.8.1942, пахаваны каля в. Пагарэлае.

ЛАГУЦКАЯ Зося Якубаўна, н. у 1870, забіта ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ЛАГУЦКІ Фёдар Якаўлевіч, н. у 1894, забіты ў  1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ПРАКАПОВІЧ Міхаіл Васільевіч, н. у 1909, партызан 210-га атрада імя Сталіна 1 -й Асіповіцкай партызанскай брыгады, загінуў у чэрвені 1944, пахаваны ва ўрочышчы Расоха.

РУДЗЬКО Міхаіл Мікітавіч, н. у 1923, забіты ў 1942, пахаваны ў в. Пагарэлае.

СТЭЛЬМАХ Вольга Мікалаеўна, н. у 1875, забіта ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

СЯДМАК Васіль, н. у 1897, расстраляны.

ТЫЛЬКАВЕЦ Іван Аляксеевіч, н. у 1938, расстраляны.

ХОМІЧ Іван Лявонцьевіч, н. у 1900, забіты ў 1944, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ШАДУРА Васіль Аляксандравіч, н. у 1871, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ШКУТКО Валянціна Яфімаўна, н. у 1923, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ШКУТКО Галіна Яфімаўна, н. у 1938, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ШКУТКО Ніна Яфімаўна, н. у 1920, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ШКУТКО Пелагея Цітаўна, н. у 1900, расстраляна ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

ШКУТКО Яфім Іванавіч, н. у 1899, расстраляны ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ЯКУБОЎСКІ Пётр Мікалаевіч, н. у 1912, партызан, загінуў 13.4.1944, пахаваны ў в. Макаўе.

ЯЛОВІК Іван Васільевіч, н. у 1929, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Пагарэлае.

ЯЛОВІК Пелагея Якаўлеўна, н. у 1904, забіта ў 1943, пахавана ў в. Пагарэлае.

 

ВЁСКА ПАЛЯДКІ

 АЛЕКСАНДРОВІЧ Абрагім Абрамавіч, н. у 1929, расстраляны.

АЛЕКСАНДРОВІЧ Асэля Абрамаўна, н. у 1943, расстраляна.

АЛЕКСАНДРОВА Роза Абрамаўна, н. у 1940, расстраляна.

АЛЕКСАНДРОВА Смолля Абрамаўна, н. у 1931, расстраляна.

 

444 страница

АЛЕКСАНДРОВА Халім, н у 1911, расстраляны.

АЛЕКСАНДРОВА Хоця Абрамаўна, н у 1942, расстраляна.

АЛЯКСЕЙЧЫК Марыя Іванаўна, н. у 1931, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.

АЛЯКСЕЙЧЫК Марыя Пятроўна, н. у 1900, расстраляна.

АЛЯКСЕЙЧЫК Мікалай Пятровіч, н. у 1931, расстраляны.

БАРАНЦЭВІЧ Анатоль Аляксеевіч, н. у 1935, расстраляны.

БАРАНЦЭВІЧ Анюта П., н. у 1894, расстраляна.

БАРАНЦЭВІЧ Ігар Аляксеевіч, н. у 1940, расстраляны.

БАРАНЦЭВІЧ Уладзімір Аляксеевіч, н. у 1932, расстраляны.

БАХАНОВІЧ Казімір Іванавіч, н. у 1940, расстраляны.

БАХАЛОВІЧ Кацярына Т., н. у 1914, расстраляна.

БАХАНОВІЧ Клаўдзія Іванаўна, н. у 1938, расстраляна.

БАХАНОВІЧ Лідзія Іванаўна, н. у 1942, расстраляна.

ВАРАБ’ЁВА Аляксандра Аляксандраўна, н. у 1940, расстраляна.

ВАРАБ’ЁВА Марыя, н. у 1909, расстраляна.

ВАРАБ’ЁЎ Валерий Аляксандравіч, н. у 1942, расстраляны.

ВАРАБ’ЁЎ Віктар Аляксандравіч, н. у 1938, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Анюта Рыгораўна, н. у 1932, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Віктар Т., н у 1939, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Ганна Емяльянаўна, н. у 1911, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.

ГРЫШАНОВІЧ Зінаіда Рыгораўна, н. у 1926, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Марыя, н. у 1924, расстраляна.

ГРЫІІІАНОВІЧ Марыя Т., н. у 1930, навучэнка, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1928, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Міхаіл Т., н. у 1924, навучэнец, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Міця Рыгоравіч, н. у 1930, расстраляны.

ГРЫШАНОВІЧ Надзея Аляксееўна, н. у 1941, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Ніна Аляксееўна, н. у 1941, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Ніна Т., н. у 1935, навучэнка, расстраляна.

ГРЫШАНОВІЧ Святлана Аляксееўна, н. у 1941, расстраляна.

ЖАРСКАЯ Даня Ц., н. у 1942, расстраляна.

ЖАРСКАЯ Марыя Іванаўна, н. у 1935, навучэнка, расстраляна.

ЖАРСКІ Анатоль Іванавіч, н. у 1938, расстраляны.

КАЛЕЦКАЯ Агата, н. у 1889, хатняя гаспадыня, расстраляна.

МІХАЙЛОЎСКАЯ Ларыса Емяльянаўна, н. у 1937, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.

МІХАЙЛОЎСКАЯ Нюра Емяльянаўна, н. у 1936, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.

МІХАЙЛОЎСКАЯ Таісія Емяльянаўна, н. у 1929, спалена жывой 9.5.1944, пахавана у в. Палядкі.

МУХАМОР Мітрафан Пятровіч, н. у 1895, спалены жывым 9.5.1944, пахаваны ў в. Палядкі.

МУХАМОР Софія Паўлаўна, н. у 1894, спалена жывой 9.5.1944, пахавана у в. Палядкі.

ПРАКАПОВІЧ Кацярьна Віктараўна, н. у 1915, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.

ПРАКАПОВІЧ Міхаіл Віктаравіч, н. у 1914, спалены жывым 9.5.1944, пахаваны ў в. Палядкі.

ПРАКОПЧЫК Аляксандра Іванаўна, н. у 1894, спалена жывой 9.5.1944, пахавана ў в. Палядкі.

 

ВЁСКА ЧАРОТ

ЗІНАВЕНКА Варывон Аляксандравіч, н. у 1901, забіты ў 1943, пахаваны ў в. Буда.

ЗІНАВЕНКА Міхаіл Іванавіч, п. у 1923, партызан, загінуў у 1943.

НОРКА Іосіф Паўлавіч, н. у 1907, забіты ў 1944, пахаваны каля в. Колас.

РАБІЦКАЯ Марыя Іванаўна, н. у 1920, забіта 1.7.1944, пахавана ў п. Буда.